Widok

Wiśniowy sad

Wiśniowy sad Temat dostępny też na forum:
Opinie do spektaklu: Wiśniowy sad.
Wiśniowy sad
Anton Czechow

Przekład: Jerzy Jarocki

Ostatni dramat Czechowa, o życiowych rozbitkach, wysadzanym z siodła prowincjonalnym ziemiaństwie. Lubow Raniewska (Dorota Kolak) - dziedziczka rodzinnego majątku na rosyjskiej prowincji - przyjeżdża z Paryża, by razem z bratem Leonidem Gajewem sprzedać zadłużony dom wraz z przylegającym do niej, tytułowym wiśniowym sadem i zamknąć ...
Przejdź do spektaklu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

szkoda czasu

Byłam, widziałam i odradzam. Nudne, przegadane, beznadziejne. Lepiej pójść na spacer. Spektakl zebrał nędzne oklaski, widzowie nawet nie wstali po spektaklu. nie podobało się.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wiśniowy sad w reżyserii Pani Augustynowicz to jakaś porażka . Czasem zastanawiam sie dla kogo sa te sztuki wystawiane w Teatrze Wybrzeże???? Dla widowni? Chyba nie! Bo jak tu juz ktoś zauważył widownia nawet oO spektaklu nie wstała, owacji na stojąco nie było:(
Sztuka dla samych "artystów"? Ale jest jeszcze przeciętny widz , który chciałby zobaczyć fajny spektakl... Chyba lepiej pójść na spacer!
Czemu miały służyć worki na głowach , tance z krzesłami itp... Chyba odpowiedz zna tylko reżyser ! Czasem odnoszę wrażenie ze aktorzy , reżyser to takie towarzystwo wzajemnej adoracji!! Szkoda tylko , ze zapomnieli o widzu bo to on ma sie dobrze bawić oglądajc przedstawienia
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak to kiedyś ładnie powiedział Jerzy Radziwiłowicz...

Cytuję z pamięci, być może niedokładnie: najważniejszą rolą (powinnością) aktora jest odnaleźć się w świecie stworzonym przez reżysera... Aktor może niekiedy mniej niż członek orkiestry pod batutą dyrygenta. Nie jest to aluzja do osoby pani Augustynowicz, której stylu pracy z aktorami nie znam... Po efektach widać jednak, że nałożyła im dość sztywny gorset...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odradzam!

Jeśli pani Augustynowicz to "jedna z najwybitniejszych polskich reżyserek" to strach pomyśleć co tworzą mniej wybitni.
Gdy reżyser nie ma pomysłu to robi "nowocześnie". W tym wypadku efekt pożałowania godny.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

...

MOJA KRYTYCZNA OPINIA O WCZORAJSZYM SPEKTAKLU - WIŚNIOWY SAD -NIE ZOSTAŁA OPUBLIKOWANA.POPIERAJMY BYLE JAKOŚĆ!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoda czasu

Żałuję, że wcześniej nie przeczytałem opinii o tym spektaklu, najprawdopodobniej bym się na niego nie wybrał. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Nie rozumiem, jak to jest, że teatr wie, że przedstawienie jest gniotem, a mimo to je wystawia. Odradzam, szkoda czasu i pieniędzy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mam nadzieję, że długo tego nie pograją.

Sennie, sztucznie.
Oczy na zapałki, bo w pierwszym rzędzie - z szacunku dla aktorów - nie wypada kimać. Żałuję, że nie wzięliśmy miejsc na balkonie, tam pewnie nikt by nie zauważył jak śpimy.
Szkoda aktorów pani Augustynowicz, myślałem, że nie może być nic bardziej nudnego od Nocy Iguany. A tu proszę, przebiła Pani nawet tę "sztukę".
Najgorsze, że przed kupnem biletów przeczytałem recenzję i komentarze - malkontenci - myślę sobie. Niestety recenzja i komentarze nie kłamały.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

masakra!!!!!

Dawno nie byłam na takim gniocie,dno kompletne,gra aktorów do publicznosci rozbija całą dramaturgie,no i niestety braki warsztatowe ,głos nie dochodzi,kwestie wypowiadane na krzyku,Kolak rozczarowywuje,o reszcie nie wspomne,całe szczęście ze to tylko 1,35 min.,widzowie spoglądają na zegarki......gdzie się podział ten dawny Teatr Wybrzeze,wystawa przed teatrem uswiadamia,że były piekne czasy dla tego teatru, sorry....niestety czuc prowincja....Byłam na Klacie w Krakowie ostatnio.....Boże , rozmarzylam sie....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Kultura

Kobieta, która ugotowała męża (3 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Kobieta, która ugotowała męża . "Kobieta, która ugotowała męża" Pikantny...

Rodzinne piekiełko (8 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Rodzinne piekiełko . Spektakl komediowy "RODZINNE PIEKIEŁKO" Kto nigdy...

Piękna Zośka (4 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Piękna Zośka . "PIĘKNA ZOŚKA" Justyna Bilik, Marcin Wierzchowski W roku...

do góry