Widok

Wiszące Ogrody

Wiszące Ogrody Temat dostępny też na forum:
Wiszące Ogrody to osiedle Hossy powstające nieopodal węzła Karczemki na gdańskim odcinku trójmiejskiej obwodnicy oraz w pobliżu dużego centrum handlowego z marketem spożywczym oraz budowlanym. Ciekawie zaprojektowana architektura, z alejkami spacerowymi oraz kilkoma punktami handlowo - usługowymi na terenie osiedla sprawiają, że jest to bardzo ciekawa ofert dla osób poszukujących własnego ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wady i zalety

+ładna architektura i zagospodarowanie terenu
+bardzo blisko hipermarket
+bezpieczne osiedle
+-Ładnie położone, niestety w samym centrum toru crossowego quadów i motorów, przez co w cieplejszych miesiącach spory hałas.
-Często intensywny zapach śmietniska w Szadułkach.
-Fatalny dojazd do trójmiasta- samochodem w szczycie 30-60 min, komunikacją miejską 1-1,5 h.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 29

no właśnie ten zapach....
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 11

jaki zapach?! skad wyscie go niby wytrzasneli? bzdura jakas..
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 11

przereklamowane !!!

Bloki mają mnóstwo wad technicznych zwłaszcza jeśli chodzi o dachy, rynny, balkony, kominy i elewacje. Zacieki i zalania to codzienność. Ściany pomiędzy mieszkaniami nie spelniają norm wyciszenia - można zaśpiewać kolysankę dzieciom sąsiada i posłuchać jego płyty. Korki na Kartuskiej i Chełmie zmuszają do długich objazdów. Natomiast pierwsze słyszę o swądzie Szadółek - w blokach przy lesie pachnie lasem i słychać świergot ptaków. Motory i quady też od dawna nie robią tu swoich dzikich turniejów.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 27

Szadółki

Szadółki czuc glownie przy lekkim wietrze z kierunku szadółek. Na szczescie przez wiekszosc roku mamy wiatry półnone, północno zachodnie; A te wywiewaja zapchy z Szadółek w innym kierunku. Aby poczuc Szadółki trzeba wyjsc na balkon albo otworzyc okno w lato:)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

nie czuje
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

mieszkam na WO i często czuję zapach śmietniska.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8

naprawdę przereklamowane
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

A kto reklamami się kieruje kupując mieszkanie?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety raczej ocena mierna

Największa wada to oczywiście brak dojazdu, w godzinach szczytu min 1h z centrum. W przyszłości w okolicy powstanie kolejny hipermarket wiec dojazd jeszcze się pogorszy. Poza tym tor quadów, znajdujący się na osiedlu generuje bardzo duży hałas i zagrożenie bezpieczeństwa pieszych. Jako plus osiedla można uznać zagospodarowanie terenu, trawniki, żywopłoty, chodniki...jeśli komuś to wystarczy.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 6

zgadzam się
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest ok

Lokalizacja ok, klimat osiedla ok, żyje się tu nie źle

i bardzo dobrze że są korki w stronę gdańskich patoligii
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 9

NIe polecam

Osiedle jest całkiem ładne, niestety lokalizacja fatalna. W okolicy osiedla znajduje sie kilka torów qadowych, oczywiście rozjeżdżają one również całą okolicę. Przez co spacery w okolicy nie należą do przyjemnych i bezpiecznych. Dojazd do Gdańska jest bardzo zły ale poprawi się gdy zostanie wybudowany ostatni odcinek W-Z. Ze względu na zdewastowaną przez quady okolice, zdecydowanie nie polecam!!!!
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 11

nie poleciłbym nikomu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

A ja bym polecił
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

teą nie polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

też bym nie polecał...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

MZ...

Cicho kameralnie i o dziwo mimo bliskości obwodnicy i lotniska bez wielkomiejskiego zgiełku oraz przytłaczajacej wielkości blokowisk Zaspy czy Przymorza korki w Gda są wszędzie ale na WO nie ma tragedii a będzie tylko lepiej ja z Wrzeszcza ok 16 wracam w maks 20 minut co do usterek i wykończenia nie mam nic do zarzucenia deweloperowi ja sam niedługo się przeprowadzam z WO na..WO ;)
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 9

Też chciałabym mieć helikopter, i latać nim do pracy:-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Teraz juz jest ok

WZ-ka oddana i dojazd jest bardzo dobry
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nawet bardzo dobry
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lekko rozczarowany

Moj "blokowiec" posiada kilka bledow projektowych, ktorch jak sie kupowalo mieszkanie to nie bralo sie tak pod uwage.
1/ Klatka schodowa jest ciemna - wada, wada, wada! mega wada! Kilka razy nie bylo pradu a oswietlenie awaryjne wysiadlo:)
2/ Duzo mieszkan na 1 klatce schodowej = zniszczenia, obicia, uszkodzenia, halas; wieksze prawdopodobienstwo trafienia na glosnego sasiada
3/ Brak poreczy przy stromych schodach na zewnatrz budynku (czy to zgodne w ogole z prawem budowlanym?)
4/ wjazd do hali garazowej pod gorke ostro, na zakrecie i krotki (samochod wystaje jak sie podjedzie pod brame); projektowal to architekt albo bez wyobrazni, albo jakis student pierwszego roku
5/ Parking na cala wspolote (2 budynki) lezy wlasciwie przy budynku 2, a przy budynku 1 nic nie ma (prawie); nielogiczne rozlokowanie
6/ Malo miejsc parkingowych; Juz brakuje a jeszcze nie wszyscy mieszkaja
7/ Slaba niwelacja terenu; duze stromizny; zostawione jakies "hałdy" ziemi odgradzajace parking
8/ Blisko nielegalny tor dla pojazdow terenowych i quadow - spacery kiepski pomysl
Zalety;
1/ blisko odwodnica
2/ sklepiki osiedlowe
3/ zjazd przez morene do wrzeszcza
4/ ladna architektura
5/ ladna klatka mimo ze ciemna
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5

też byłbym rozczaroany i to nawet nie lekko
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zapomnialem napisac ze sciany maja uszy

Sciany to faktycznie nic nie tlumia; Slychac halasy zza sciany, muzyke glosnego sasiada. Przez wentylacje przechodzi halas i zapachy;
W sumie nie tego sie spodziewalem po budownictwie XXI wieku.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 6

wyciszeń rzeczywiście nie ma
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

przesada
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja też bym sie nie spodziewał takiej beznadziejnej jakości wyciszeń mieszkań...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

i to DUŻE uszy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajne

Osiedle bardzo przyjemne. Jest bezpiecznie i nowoczesnie. Miło się tu mieszka mimo kilku wad.
Zdecydowaną rację ma porzednik, który pisze o braku poręczy przy schodach.To samo odnosnie zjazdów dla wózków - braki !
Quady - no cóż - taka zaleta mieszkania przy lesie. To raczej wina władz miasta a nie osiedla, ze akurat tutaj szaleją. Ale pewnie i to potrwa krótko.
Hałasu z obwodnicy zero. Szadółek nie czuć wcale.
Dojazd ? A gdzie dojeżdza się teraz szybko ?
Zobaczymy co powiedzą marudy jak nam postawią WZ ? To największa inwestycja drogowa w północnej Polsce więc jeszcze trochę.
Budynki wady mają jak wszystkie inne. Pomarudzić zawsze można. Mi tam wszystko pasuje.
Ogólnie bardzo polecam to osiedle !
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 5

Szybko dojeżdża się do miejsc w których istnieje komunikacja miejska, proste.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osiedle przyjemne ale przez te motory i quady chyba się stąd wyprowadzę. Radzę przyszłym kupującym zastanowić się czy warto, z lasu i okolicy pożytku nie ma....
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 9

WO

Plusy:
- dobry dojazd do obwodnicy;
- różne hipermarkety pod ręką;
- coraz więcej sklepików;
- wzgędny spokój;
- da się zawsze gdzieś w pobliżu domu zaparkować;
- w niedalekiej perspektywie WZ-ka i kolejka;
- las.

Minusy:
- w okolicy dwa nielegalne tory motocrossowe (za Auchan i na poligonie);
- za mało sklepików i punktów usługowych na osiedlu;
- średnio raz na tydzień czuć wysypisko;
- korki na Kartuskiej.

Podsumowanie:
Osiedle warte rozważenia. Hossa jest właścicielem dużego terenu wokół WO więc osiedle niewątpliwie będzie się rozrastać, co za tym idzie będzie przybywać sklepów i punktów usługowych. Wysypisko nie jest bardzo uciążliwe. Z jeziora Jasień nie ma absolutnie żadnego pożytku, nie powinno się wspominać o jego istnieniu. Co do torów crossowych to dziwne, że Hossa jeszcze nie zrobiła z nimi porządku, szczególnie z tym za Auchan. W końcu inwestorowi powinno zależeć żeby ludzie chcieli mieszkać na jego osiedlu. Teren na którym powstał tor należy do Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, więc teoretycznie nie powinno być problemu z likwidacją toru. Hosso, zapłać kilka tysięcy, wynajmij koparkę i rozwiąż sprawę raz na zawsze!!!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jak dla mnie super

Czy ktoś sprzedał na tym osiedlu ostatnio jakieś mieszkanie z rynku wtórnego?
Jak wygląda sprawa wynajmu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Tak, i kupiliśmy drugie tez na WO
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

co jest super???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mi również pasuje i ogólnie jest super,no może poza radą dzielnicy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie tu dobrze

Mieszkam tu juz od ośmiu lat. Osiedle jest naprawde ładne. Miło tu pospacerować. Wspominane Kłady i skutery czasem sie pojawiają, ale nie notorycznie. Nie wiem dlaczego tak bardzo to przeszkadza innym. U mnie po prostu niewiele słychac, choc mam okna na dwie strony bloku. Najbardziej brakuje mi sprawnej komunikacji. Przeszkadzają korki i mieszkania sa dość akustyczne. Ale ogólnie dobrze sie mieszka. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców WO.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8

faktycznie, jeśli raczej nie wychodzi się z domu lub dociera tylko na noc, ciężko mówić o okolicy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

materialy inwestora - zdjecie z41.jpg

Zdjecie mat. inwestora z41.jpg ma sie nijak do rzeczywistosci. Ulica Przytulna na tym odcinku jest jednokierunkowa, a zaparkowane samochody zajmuja jeden pas ruchu.

Mieszkam na osiedlu od 2005 roku i nigdy nie czulem smrodu z smietniska Szadulki. Jesli ktos chce kupic mieszkanie na tym osiedlu to niech przyjedzie wielokrotnie na wizyte lokalna, posiedzi na laweczce, podpyta mieszkancow....

Loakalizacja obecnie jest taka sobie, ale jak dokoncza trase WZ to lokalizacja bedzie doskonala. Jest rowniez szansa na kolej metropolitalna, wiec w przyszlosci bedzie lepiej. Teraz podczas temontow jest tak sobie....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie jest bardzo żle.

Największy problem to dojazdy. Koniecznie trzeba mieć samochód, jeśli z małżonkiem to dwa. No i na dojazdy min 2-3 godziny dziennie z centrum. O komunikacji miejskiej nie warto wspominać. Quady to rzeczywiście duży problem okolicy, potrafią nieźle dać w kość osobom aktywnym, wychodzącym z domu. Na plus, okolica bardzo ładna, no szkoda że te tory wyścigowe są.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

ale dojazdy to nie wszystko...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

NO PRAWIE TOTALNIE ŹLE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ŁADNIE

lokalizacja - ok jeśli wie się jak jechać,
trochę za mało miejsc parkingowych,
architektura bardzo ładna, szczególnie wnętrza nowszych budynków, świetny stosunek ceny do jakości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Co raz bardziej rozczarowany!

Hossa nie potrafi jednak niczego zaprojektowac z glowa; Wlasnie jest srodek zimy (13.12.2010 - rocznica wprowadzenia stanu wojennego wiec ide na wojne z Hossa). Srodek zimy, jedyna ulica wyjazdowa z Wiszacych Ogrodow jest notorycznie blokowana. Jest ostro pod gorke, wasko (parkuja poprzecznie z 1 bloku). Tak to sobie Hossa zaprojektowala. Kolejny problem to calkowity brak miejsc parkingowych. Latem jest ciezko, a zima kiedy nie mozna zaparkowac wzdluz dojazdowek (zaspy) to jest juz masakra.
Szczerze powiedziawszy to mam nadzieje ze Hossa zbankrutuje bo nikt nie bedzie kupowal tych bubli albo moze zmotywuje ich to do zmiany podejscia, projektowania przestrzeni wspolnej, dróg, parkingow. Jednak chyba sie łudzę:(
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

bubel to właściwe określenie...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Niby wszystko fajnie, niedługo odbiór mieszkania. Okazało się niestety, że Hossa montuje na balkonach brzydko wyglądające (wg mojej opinii oraz wielu znanych mi osób) kraty czy też nazwijmy to siatki (przez całą wysokość balkonu). Nie dość, że wygląda to brzydko, to boję się o funkcjonlaność takiego rozwiązania... Niby ma to być podpora dla roślin pnących... no, ale ile osób faktycznie będzie chciało tam coś posadzić... Ja nie... Ale mówią, że taki był projekt elewacji, choć jak kupowaliśmy mieszkanie to nikt go nam nie pokazał... Szkoda tylko, że te kraty zasłaniają ludziom okna. Niby światło dociera, ale efekt jest taki, jakby szyba była zakratowana... jak w więzieniu... Nieciekawie. Nic z tym nie chcą niestety zrobić, mimo negatywnych opinii ludzi, którzy kupili tam mieszkania, bo taki był ich zamysł/projekt... Twierdzą, że jest to element ozdobny, przełamujący monotnię elewacji... Ja w tym nic ozdobnego nie widzę:( Drugi raz nie zdecydowalibyśmy się na mieszkanie od tego dewelopera, bo niestety brak z jego strony elastyczności, a i sposób traktowania klienta pozostawia wiele do życzenia.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

niegodne polecenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jest ok

......
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Właśnie, ok:)...a marudy zawsze i wszędzie się znajdą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Aktualności

jeśli zaglądający tu potencjalni sąsiedzi zechcą dowiedzieć się czym aktualnie żyje nasze osiedle to zachęcam również do zaglądania na poniższe fora dyskusyjne:

oraz

Wiele z powyższych opinii dotyczących komunikacji, quadów etc. powinny być zweryfikowane :)
Z mojej strony uważam osiedle za jedne z ładniejszych, choć niewątpliwie etap I budowy jest o wiele piękniejszy i zróżnicowany niż następne "klocki" etapu II czy III.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Aktualności-uzupełnienie

Drodzy przyszli sąsiedzi,
ponieważ wcześniej automat wyrzucił bezposrednie linki intenetowe chciałbym zasugerować wam jak znaleźć miejsca naszych dyskusji: wpiszcie w wyszukiwarki "wiszące ogrody" plus słowo "net" lub ewentualnie "mojeosiedle".
Myślę, ze będzie to ciekawe uzupełnienie informacji jakie znaleźliście na tym portalu.
Pozdrawiam i zapraszam na Wiszące Ogrody!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dobra lokalizacja; super wyposazone dla dzieci i mlodziezy
minus - brak szkoly na osiedlu (mimo planow Hossy)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

i za blisko obwodnicy i WZki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

W dobie ogólnego zakorkowania miast to może być zaleta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciekawe

Przeczytałem wszystkie powyższe wpisy i jedno mnie zastanawia. Piszecie o wadach typu odległa lokalizacja, fatalny standard budowlany, słaba architektura, zatłoczenie, quady itd. Ale to jest w sumie dość oczywiste, bo wystarczy spojrzeć na mapę oraz na ceny mieszkań (nie piszę złośliwie). Natomiast zastanawia mnie czemu nikt nie wspomina o korytarzu powietrznym tuż nad osiedlem. Przecież co chwilę samoloty schodzą do lądowania tuz nad budynkami (lub ew. startują - w zal od kierunku wiatru danego dnia). Pomijając już strefę awaryjnego zrzutu paliwa tfu tfu.... Czy niziutka cena naprawdę rekompensuje wszystkie ww aspekty?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10

nic tylko uciekac stamtąd...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakie zrzuty?

To są opinie o Wiszacych Ogrodach , a nie o Baninie.. Chyba osiedla pomyliłeś!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i według mnie to jest największa wada. Szadółek nie czuć tak często, dojazd się polepszył, niedługo będzie kolejka 10 min do Wrzeszcza... Ale te samoloty to jest tragedia. Od 6 rano do 23. Najgorzej jest ze startowaniem, bo lądujące samoloty lecą nad lasem a nie osiedlem, ale jak samolot startuje to od razu skręca na południe przez co leci dokładnie nad blokami. Nie jest to bezpieczne rozwiązanie, bo najwięcej katastrof zdarza się po starcie maszyny. Pewnie można się przyzwyczaić do hałasu, ale jak projektowano lotnisko to powinni przewidzieć, żeby samoloty nie latały nad miastem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
A nad czym mają latać skoro lecą do miasta!?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wam naprawdę te samoloty przeszkadzają? Ludzie Wy naprawdę musicie chyba wyprowadzić się z miasta na wieś, bo Wam wszystko przeszkadza....Po co zatem wprowadzacie się na takie osiedla w mieście?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

zdegustowany

Na mega zatłoczonej Morenie słychać tak samo, a jakoś nikt sie nie skarży, a deweloperzy budują tam jak szaleni za kosmiczne ceny. Skoro tam to nikomu nie przeszkadza- to czemu ma tu przeszkadzać? Nawet na górnym chełmie samoloty nisko latają. Ale spokojne, jak wybudują port centralny pod Warszawą to częstotliwość się zmniejszy ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

wcale, że nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jest ok,
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jestem za mieszkaniem na WO

Oczywiście jak najbardziej, można pomarudzić: słabo wyciszone ściany, zapach przedostaje się bo sąsiad gotuje obiad itp. Proponowałbym zatem rozważyć zamieszkanie w domku jednorodzinnym i to najlepiej za miastem.

Pozdrowienia dla zadowolonych sąsiadów
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

...no szału nie ma...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

dobrze i jest coraz lepiej

plusy:
1) WZ otworzona -> zniknęły korki na Kartuskiej
2) Super dojazd (bez korków) do miejsc pracy położonych wzdłuż obwodnicy
3) blisko Trójmiejski Park Krajobrazowy
4) blisko Auchan/stacja paliw -> tanie zakupy
5) brak menelstwa

minusy:
1) Brak komunikacji miejskiej do Wrzeszcza
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

a co ze szkołą

Rozważam kupno mieszkania na Wiszących Ogrodach. Przeczytałam powyższe wypowiedzi i zastanawiam się jak będzie faktycznie ta szkołą. Osiedle istnieje juz parę lat i z pewnością większość mieszkańców to młodzi ludzie, który majać bądź będą mieli dzieci. Sama mam dwóch szkrabów i nie ukrywam ,że szkoła czy przychodnia jest dla mnie ważnym elementem przy wyborze lokalizacji. Osiedle jest ładne, ale dostępnośći do sklepów nie jest dla mnie priorytetem. Deweloper powinien się gruba zostanowić nad szkołą, przedszkolem czy przychodnią poniważ dla wielu ludzi jest to istotny element. Jeśli już są jakieś plany budowy to powinny byc one sprecyzowane co do terminów realizacji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak na razie brak szkoły. Za to na Kokoszkach otworzyli bardzo fajną szkołę. Właściwie to jest bardzo blisko - 20 minut piechotą albo 1 przystanek autobusem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a na WW będzie 5 min piechotą. Jak jeszcze nie masz dzieci to i brak szkoły przed 2021 ci szkody nie zrobi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

powstanie

Szkoła podstawowa jest planowana do wybudowania na lato 2018- pierwszy moduł i sala gimnastyczna. Kolejny moduł w 2019 r. Obecnie są małe opóźnienia ze względu na wybór wykonawcy, ale chyba śmiało można założyć że do 2020-2021 szkoła zacznie funkcjonować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na razie szkola sie buduje

Czy ktos ma informacje w tej sprawie? Na razie nic sie nie buduje, ale widac na stronie hossy ze jest przygotowany teren pod oswiate
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Maria

przychodnia już od dawna funkcjonuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niby gdzie? Bo nie na osiedlu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podobno ma być...

ale no właśnie.. "podobno"... Bo Pozytywna to porażka totalna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wcale nie jest tak zle

lokalizacja- super( obwodnica bez problemu i w szybkim czasie w jedna i druga strone)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Super

Elegancko
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
hej jaki tam jest kod pocztowy i poczta?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przytulnie na tej Przytulnej

Jest miło, przyjemnie, symptycznie, komfortowo, bezpiecznie. Polecam!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
I bez boiska, które HOSSA planowała.
Zamiast tego będą parkingi czyli beton.
Dodatkowo jeszcze na planie osiedla mają boisko pomiędzy Przytulna 40, a nowo budowanymi budynkami na Przytulnej.
Ale pewnie przez przypadek zapomnieli usunąć i zmienić na parkingi. Pytałem w Hossie i parkingi tam mają być.
Przecież ludzie to chcą żeby dzieciaki po parkingach biegały i wtedy będzie Przytulniej ;)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wiszące Ogrody- duże Osiedle w ciągu 14 lat

Znam Osiedle od początku. W 2001 r. były tylko 2 budynki- Serdeczna 1 i 3. Stopniowo osiedle rozrastało się- wybudowano również 2 samoloty- molochy (Przytulna 18 (70 mieszkań) i Przytulna 20 (85 mieszkań), później powstawały następne budynki. Istotne było również to, że projektanci i kierownictwo budowy byli otwarci na propozycje usprawniające funkcjonowanie nieruchomości i wprowadzali do realizacji szereg zmian w projekcie. Wielu mieszkańców- pionierów Osiedla, w miarę powiększania się rodzin, wyprowadzało się z WO do ... WO. Jedno z ciekawszych architektonicznie Osiedli. Za dwa lata- po wybudowaniu kolei metropolitarnej- będzie najlepiej skomunikowanym osiedlem obrzeży miasta z centrum i całym Trójmiastem. Poza tym GI Hossa SA jest jednym z nielicznych developerów pomagającym klientom we wszystkich sprawach- od pomocy w wyborze lokalu aż po wszechstronną pomoc w uzyskaniu kredytu.Jestem z nim emocjonalnie związany z racji jego obsługiwania przez kilka pierwszych lat. Mój syn również zamieszkał na tym Osiedlu.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 8

Jasne Hossa sama tu pisze. G...pomagali i tyle. I co z tego, że będzie kolej, Przystanek będzie za Auchanem i ciekawe ile osób będzie tam dymać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dlaczego HOSSA w aktualnej ofercie "Przytulna" ma ciągle na planie osiedla boisko?
Wie ktoś?
Przecież tam będą parkingi. Młodsze dzieci mają gdzie się bawić na mini placach zabaw, a starsze zamiast na planowanym boisku to na betonach parkingu lub na poligonie dopóki HOSSA go nie zabetonuje.
Jeżeli ktoś chce kupić na Przytulnej mieszkanie to proszę zapytajcie co z boiskiem w trosce o wasze dzieci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam tu prawie od początku, jest FATALNIE.Sąsiedzi są debilami, ich bachory pod moim balkonem doprowadzają mnie do szału. Płaci się za zagospodarowanie terenu zieleni a te pasożyty niszczą wszystko. Drą mordy i niby takie "eleganckie" towarzystwo, bo wyżej sr*ją niż d...mają. Nawet dzień dobry nie potrafią odpowiedzieć. Stan budynków fatalny., To wszystko tylko z wierzchu ładnie wygląda. No i te sr..jące kundle. Idzie taka paniusia i stawia taką p.... na krzywych nóżkach i pies załatwia się na parkingu przy autach i baba zabiera kundla i idzie. Nigdy nie sprzątnie. Dojazd jeszcze gorszy, korki masakryczne. Hossa to najgorsze dziadostwo.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 12

Planujemy wyprowadzkę

Mieszkam na tym osiedlu od 2011 r. Moja prywatna opinie - minusy:
-fatalny dojazd (bez samochodu ani rusz), autobus tylko do Gdańsk Głównego, PKM niczego nie rozwiąże bo przystanek będzie daleko, i komunikacja miejska nie jest planowana wewnątrz osiedla ze wglądu na fakt, iż drogi wewnątrz osiedlowe nie są dostosowane do komunikacji miejskiej - polecam zapoznanie się z OOŚ dla PKM dla przystanku Kiełpinek;
- mało sklepów osiedlowych, mały wybór, zostaje tylko Auchan
- brak przedszkola, jest tylko mały żłobek, i klub
- brak szkoły - trzeba zawozić do innych dzielnic
- brak bankomatu
- wieczorem brakuje miejsc parkingowych, ludzie krążą i szukają, aż w końcu stawiają samochody na trawnikach, często goście narzekają, że nie mieli gdzie samochodu postawić, ale to chyba typowe dla wszystkich dzielnic Gdańska
- złodziejstwo - w zeszłym roku nas okradli, monitoring nic nie wnosi
- brak porządnego placu zabaw - nie ma gdzie z dzieckiem iść na spacer
- poligon - każda prawie wyprawa była zagrożona potrąceniem albo przez samochód, albo prze quady, albo przez motocykle krosowe
- słabe ciśnienie ciepłej wody
- wąskie korytarze
- wentylacja - czuć różne zapachy od sąsiadów
- akustyka - czasami wieczorem niesie hałas głównie wentylacją
- duże zagęszczenie budynków, w chwili obecnej budowane są 3 wysokie budynki, ogólnie został utracony cały klimat osiedla, robi się zwykłe betonowe blokowisko bez infrastruktury dla mieszkańców
- oświetlenie klatki schodowej i zewnętrzne - non stop awarie,
- brama garażowa - największa tandeta mojego bloku, teraz trochę mniej, ale wcześniej miesiąc garaż był otwarty na oścież, bo brama zepsuta

Ogólnie polecam komuś z dwoma samochodami, by zawsze jeden był w zapasie. Bez dzieci, bo nie ma gdzie wyjść na spacer (chyba, że ktoś lubi robić za taxi - szkoła, przedszkole, przychodnia, kino), i z gotówką w sejfie - bankomatu to nie wiem czy się jeszcze doczekam. O i polecam mieć latarkę w domu, jak oświetlenie klatki nie działa.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 19
Jsk można pisać takie bzdury?? Mieszkam na WO od stycznia 2012r. Tą opinię pisał jakiś leniwy niezadowolony człowiek, który chciałby pod klatką przystanek PKM albo przystanek autobusowy we wszystkie kierunki...osiedle ok. Zawsze coś się wynajdzie, tak samo jak na innych osiedlach...ja polecam. Na osiedlu są prywatne 3 żłobki i 1 przedszkole, a na młode osiedle gdzie jest tyle rodzin z dziećmi, to mogłoby być więcej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkam od 2005 roku.
Moja opinia :
- wspaniały dojazd. ( obwodnica, trasa WZ, stara Kartuska ) Nie wiem w jakim korku stająpoprzednicy ale na pewno nie przed naszym osiedlem tylko w starych dzielnicach jak chcą się wyrwać na obwodnicę.
- pełno sklepów ( 2 piekarnie, 3 spożywcze, 2 mięsne, warzywniak )
- nowoczesna szkoła z basenem po drugiej stronie obwodnicy
- bankomat w spożywczym na rogu
- pełno wolnego miejsca tylko trzeba czasami ruszyć tyłek 50 metrów dalej od swojego ulubionego.
- zero włamań do naszego bloku pomimo braku monitoringu
- fajne place zabaw, jest ich kilka
- poligon i zbiornik rentencyjny to cudowne miejsce na spacery wśród zieleni i natury. Droga zamknięta dla aut więc spokój
- lokalna kotłownia - tanie grzanie zimą
- spokojne i przyjemne osiedle z dala od zgiełku autobusów i tramwajów.
- dużo miejsc do spacerów. Dzięki zróznicowanej architekturze nie nudzi się
- dobrze docieplone budynki. tanie utrzymanie
- bliskość marketu Auchan, Leroy i taniego paliwa
- PKM - wkrótce wszycy pokochają ten środek lokomocji to kwestia czasu.

Z perespektywy czasu uważam, że to osiedle to był super wybór. Na początku było ciężko ze względu na brak infrastuktury ale teraz wiem, że nie przeprowadzę się nigdzie indziej.
Następne większe też kupię tutaj.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 13

Spotkanie w sprawie autobusów 167/168

"Spotkanie w sprawie zmian w komunikacji miejskiej
Wprowadzone pod koniec sierpnia zmiany w komunikacji miejskiej w sposób szczególny dotknęły mieszkańców naszej dzielnicy-dzielnicy Kokoszki oraz sąsiadującą z nami dzielnicą Jasień.
Mając na uwadze utrudnienia, a także inne problemy komunikacyjne dzielnicy, Rada Dzielnicy Kokoszki, wspierana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzielnicy Kokoszki oraz Rada Dzielnicy Jasień zapraszają mieszkańców naszych dzielnic na spotkanie z przedstawicielami władz miasta i ZTM.
W spotkaniu uczestniczyć będą:
Piotr Grzelak, z-ca Prezydenta ds. polityki komunalnej
Sebastian Zomkowski, z-ca Dyrektora ds. Przewozów Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.
Spotkanie odbędzie się 25 września (piątek) o godzinie 18.00 w Pozytywnej Szkole Podstawowej przy ulicy Azaliowej 18 (Gdańsk-Karczemki).
Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!
25 września godzina 18.00"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja mieszkam tu od 2004 roku i popieram przedmówcę :) Może teraz nie jest już tak kameralnie, bo powstało dużo nowych wysokich budynków, ale bliskość lasu i kolejka do Wrzeszcza rekompensują to. No i można pojeździć na rowerze spokojnymi dróżkami. Mnie się tu podoba! Do samolotów można się przyzwyczaić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ogromny problem z miejscem do parkowania

Zaparkowanie na tym osiedlu samochodem to jakiś absurd. Zaznaczę ze posiadam jedno auto które parkuję w hali, ale szlag mnie trafia jak widzę rozjeżdżone trawniki, rozwalone krawężniki, i pozastawiane ulice że przejechać nie można. Hossa buduje nowe bloki ze współczynnikiem parkowania 1,05, gdzie tu logika? Apel do ludzi kupujących tam nowe mieszkania, zwracajcie na to uwagę!! Nam nie udaje się już nic wywalczyć...
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zalanie

Po wczorajszej ulewie dwa bloki, a dokładnie hale garażowe zostały zalane. Nie wiem jak w innych blokach na osiedlu. Woda dostawała się z ulicy na halę -1, a dalej na -2. Woda płynęła strumieniem. Aktualnie na poziomie -2 woda sięga po pas! Oczywiście wszystkiemu winne jest błędne wykonanie projektu ulic! Woda płynęła wprost z ulic do naszej hali! Mam nadzieję, że Hossa naprawi to co spartaczyła, a tymczasem szczerze odradzam zakup mieszkania na tym osiedlu!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

ulewa

Potwierdzam powyższą wypowiedź! Mam totalnie zalaną piwnicę. Woda na poziomie -2 sięga do pach i cały czas stoi, samochód został niestety w hali, nie zdążyłem wyjechać. Jest totalnie zalany! Hossa powinna odpowiedzieć za wykonanie takiej fuszerki. Ukształtowanie koryta drogi prowadziło wodę wprost do hali garażowej, zamiast prowadzić ją w dół osiedla. Może warto wystąpić o jakieś odszkodowanie do Hossy? Ciekawe jak nowe bloki które wybudowali? A w miejscu gdzie ma powstać nowy budynek, tj. Przytulna 7 jest jedno wielkie bagno! Odradzam kupno mieszkania!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja również odradzam zakup mieszkania na tym osiedlu. Wentylacja jest tak słaba że w domu czuć zapachy z całego bloku... papierosy marihuana ryby cebula wątróbka itp itd masakra jakaś a poza tym problemy z zaparkowaniem auta... ok dla swojego auta można kupić miejsce w hali a co z gośćmi którzy do nas przyjeżdżają i krążą 20 minut po osiedlu aby znaleźć coś wolnego :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Zdegustowany

przynajmniej mogą poszukać, znaleźć i zaparkować. U konkurencji w rejonach Szadółek wszystkie miejsca są prywatne- więc nie zaparkuje się nigdzie- codziennością jest widok straży miejskiej, która, dzięki uprzejmości sąsiadów, zakłada blokady na koła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest problem ale nie tylko WO, tylko wszystkich osiedli!!! Więc nie odradzaj komuś mieszkania poprzez pryzmat parkowania.....jedź na inne osiedla na Jasień, to ciekawa jestem czy tego samego problemu nie będzie..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak mieszkania z ogródkami? Fajna sprawa? Kilka ogródków wygląda całkiem fajnie..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
zarąbista sprawa, szczegolnie jak patrzę na ogródki na nowych budynkach tanecznej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osiedle ok, lokalizacja bardzo dobra, choć daleko do centrum i brakuje trochę usług miejskich oraz barów i kawiarni. Niestety przy zakupie mieszkania w nowym bloku nie spodziewaliśmy się, że elewacja zostanie tak źle wykonana, że kawałki tynku sypią się ludziom na głowę, już po roku od oddania budynku. Niecałe pięć lat po oddaniu budynku poprawiają elewację w ramach gwarancji. Wszechobecny kurz, rusztowania wokół elewacji, jak w jakimś bloku z PRL-u, który wymaga ocieplenia. Komfort mieszkania znacznie pogorszony. Osoba odpowiedzialna z Hossy nawet nie raczy odpisać na maila.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

komfort za darmo

Dobrze , że poprawiają za darmo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak się mieszka na tym osiedlu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ponoć mieszkańcy się nie skarżą
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niestety z osiedla zrobilo sie blokowisko. Kiepskie wyciszenia mieszkan, zła wentylacja, mini placyki dla dzieci, starsze nie mają gdzie się bawić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

W sumie zależy jak na to patrzeć - blokowisko już było, może narzekają ci, którzy mieszkają bliżej PKM

o złej wentylacji nie słyszałem - system jest ja bym powiedział, że porządny, non stop "wysysa". Plac zabaw mamy potrójny i w sumie na pewno nie mniejszy niż te, które były. Warto przyjechać i się przejść, popytać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszka się super.
Fakt, że deweloper zaczyna oszczędzać na wszystkim i są różne problemy z budynkami jak np. wspomniana wentylacja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wiadomo moze jaki supermarket powstanie przy ul. Przytulnej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

carrefour
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciśnienie wody

Witam. Proszę o opinie na temat ciśnienia wody na osiedlu. Rozmawiałem z jedną panią skarzyla się że u niej w bloku na przytulnej po prawej za taneczną w mieszkaniu na górze ma bardzo słabe ciśnienie wody. Jak wygląda to w innych mieszkaniach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taneczna - nowe bloki.

Jest OK, bez problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Generalnie z tego co wiem nowa część tego osiedla to dramat. Tak jak pisały osoby jw. słabe wykończenia , wentylacja , sąsiad potwierdza ,że czuć zapachy z innych mieszkań. To osiedle podupadło na jakości i lokatorach. Do tego wszechobecny syf i graty pod wiatami śmietnikowymi. Osiedle robi się patologiczne przez coraz większą ilość mieszkań na wynajem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Potwierdzam wszystkie punkty.
Ściany cienkie, wszystko słychać. Słychać jak sąsiad - uwaga - chodzi! za ścianą. Wentylacja kiepska - robi się grzyb w kuchni bo nie ma przewiewu. Osiedle ma swoje plusy niezależne od jakości budynku - blisko las, dobra komunikacja - ale fuszerki dewelopera Hossa nie da się wybaczyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry