Widok

Wkład własny w kredycie hipotecznym

Witam,

Jak wiadomo aby zaciągnąć kredyt hipoteczny na zakup mieszkania potrzebny jest wkład własny minimum 10%. Czy wie ktoś może czy da się to obejść?

Wynajmuje mieszkanie i wolę płacić raty niż nabijać komuś kieszeń, ale nie mam wkładu własnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja udałem się za radą kolegi do doradcy kredytowego i on mnie poprowadził i doradził i pomógł wziąć kredyt hipoteczny,nie napiszę w jakiej firmie bo to reklama.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Lepiej poczekaj trochę, pooszczedzaj pół roku może coś się więcej uda odlozyc, później poszukaj takiego dewelopera co nie będzie robił problemów z rezerwacja, ja tak zrobiłem i jest super, zwykle rezerwacja to koło 2 tyg więcej nie chcą, że mną developer poczekał pół roku i nie musiałem odsetek płacić za ten czas jak się budowalo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak nie jesteś w stanie uzbierać 10% ceny mieszkania to wybij sobie kredyt z głowy. Kredyt to duży koszt, zmienne warunki i zobowiązanie na długie lata.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokladnie 10 % to tylko wklad a z reszta kosztow to lekko 20% trzeba miec aby myslec o zakupie. A gdzie wyposazenie? Wiec bez minimum 100 tys zapomnij, ze kupisz mieszkanie. A skoro nie masz na podstawy to lepiej wynajmuj. Jesli zmienisz prace to przeprowadzisz sie w tydzien. A z wlasnym na kredyt co zrobisz? Kredyt jest dla ludzi w miare zamoznych a skoro Ty kombinujesz z 10% wkladu to musisz byc mega mega mega niewyplacalny.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Każdy w was posiada 20 tyś na koncie, i tylko ja jestem jakimś ewenementem że nie mam tyle gotówki odłożonej? Wynajmuje mieszkanie już 5lat, i nie miałem problemu z wypłacalnością, ale jednakowoż nie mam możliwości odłożenia na wkład własny. Dodam że rata kredytu będzie o 30% mniejsza niż obecny koszt wynajmu więc chyba dobrze kombinuje? pozdrawiam!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
dobrze kombinujesz jezeli piszesz prawde. Skoro jestes wyplacalny i masz legalne dochody to dostaniesz kredyt. Ale skoro nie mozesz odlozyc podstaw to o czym marzysz? Powiem brutalnie "nie stac Ciebie" ! Policz wszystkie koszty a nie tylko 10% wkladu. Co zrobisz jak stracisz prace? Zeby w sciane! A jak wynajmujesz i stracisz prace to zawsze gdzies mozesz wyjechac i po sprawie.

Podaj ile placisz komus za mieszkanie i jakiego szukasz? Nowe, używane? Za jaka kwote?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Wynajmować czy na kredyt brać... Jak żyć? (181 odpowiedzi)

Co lepsze, a może co gorsze..?! Bawić się w wynajem, spłacać czyjś kredyt czy już lepiej zacząć...

Przeprowadzki (40 odpowiedzi)

Witam, niedawno potrzebowałam sprawnie i szybko przeprowadzić się z Krakowa do Warszawy....

Wystrój mieszkania (88 odpowiedzi)

Witam Chciałąbym jakoś oryginalnie rozplanować wystrój swojego mieszkania. Zastanawiam się jakie...

do góry