Wojskowy sposób na podwójną odprawę

Opinie do artykułu: Wojskowy sposób na podwójną odprawę.

Odchodzący na emeryturę oficerowie dowództwa Marynarki Wojennej otrzymali nie tylko odprawy, ale też sowite wynagrodzenia za zaległe urlopy. Wojsko twierdzi, że nie zawsze jest możliwość ich udzielenia. Wypłacony ekwiwalent urlopowy to corocznie setki tysięcy złotych z budżetu państwa.Oficerowie z wysokim stażem mają 41 dni urlopu w roku. 26 jak każdy z pracowników, a dodatkowe 15 przysługuje im za wysługę - czyli lata spędzone w wojsku. To jeden z bonusów dla nie najlepiej zarabiających ...

nigdy nie będzie w tym kraju dobrze


a jak ma byc dobrze skoro emeryturka sie liczy z ostatniej pensji...

zreszta zobacz inne swiete krowy typu gornicy.... szkoda gadac... albo... trzeba bylo isc na trepa :):)
brak "muzgu" ale swiety spokoj mila emeryturka i dorabianie na mmm taksi :):)

Idż popracuj do kopalni gamoniu!Po pierwsze nikt nikogo do pracy w kopalni nie zmusza. Po drugie kopalnie jeśli są niedochodowe powinno się zamykać - to nie komuna żeby utrzymywać na siłę kopalnie. Po trzecie jak górnicy chcą mieć przywileje emerytalne to niech sami sobie sami na nie pracują odkładając większą składkę emerytalną - dlaczego mam pracować na to żeby pracownik prywatnej firmy mógł wcześniej iść na emeryturę? Skoro to ciężka praca to niech zarabiają więcej i płaca większą składkę a jeśli się nie podoba to patrz "po pierwsze".

KOPALNIE NIEDOCHODOWE? BRAKI WIEDZY MASZ OGROMNE!


A pro pos braku mózgu ...

Styl w jakim piszesz świadczy, że matury raczej nie zdałeś. Nie dziwię się Twojej frustracji i złości. Nędzne życie, tłumione upokorzenie, miernota umysłowa - czyli idealne warunki by być trollem internetowym. Tacy jak ty, wyzywają i obrażają anonimowo, potem idą pałę zalać i zasypiają w brudnych skarpetkach i majtkach w swoim ulubionym barłogu. Ot, proza dnia trolla z internetu.

tak czesio...

gdybyś miał mózg, intelekt i odwagę - to poszedłbyś na "trepa" ale najwyraźniej nawet jaj nie masz...

a straz pozarna??? na koniec sluzby czyli kol o40tki... odprawy premie sratatata

byle podstawa do emeryturki wieksza.... nie dosc ze chlopaki dostaja co w teren jezdza... ale ci z biura rowniez... taka ksiegowa to ma dopiero niebezpieczna praca :)

Jak to nie mogą wykorzystać urlopu....

Niech oni nie ściemniają. Dzisiaj w wojsku się nic nie robi a szczególnie w MW. To wylęgarnia nierobów, którzy biorą tylko kasę za nic. Niestety ale dopóki ta cała post komuna łacznie z rządem tuskowym nie odejdzie to w tym kraju nigdy nie będzie dobrze.

było się uczyć


uczyc? poziom intelektualny wieksosci tych panow

to nie jest powod do dumy

Tytanie intelektu

Pisz po polsku, specjalisto od "wieksosci".

nie do końca sratatata

Słuchaj mądralo. Pracę w straży pożarnej można przyrównać do zawodu sportowca. Po czterdziestce dosłownie nie nadaje się na strażaka tak samo jak piłkarz do zawodowego grania. Strażak musi być w 100% sprawny, żeby tobie w razie potrzeby tyłek uratować a nie po schodach włóczyć nogami. To nie kafelkarz który spokojnie może sobie działać, tylko ratownik stworzony do ekstremalnego często wysiłku w krótkim czasie. A dla każdego starszego ratownika nie ma pracy w biurach tak jak i pracy w trenerce dla każdego piłkarza. Uważam, że ci co domagają się dłuższej pracy dla strażaka czy policjanta strzelają sobie samobója, bo to społeczeństwo na tym ucierpi a nie strażak. Co do biurowych "funkcjonariuszek" które w życiu ognia nie widziały to masz całkowitą rację...


Trepy to zakała większości zAwodów..38 letni emeryci którym wojsko życie uratowało.

Zwłaszcza ci granatem od pługa oderwani.


Weź go kopnij w kostkę ;)

Wnioskuję, że jakiś emeryt wojskowy zatrudnił się u ciebie w firmie i szybciej nauczył się tego na co ty potrzebowałeś 20 lat. Też by mi było przykro. W odwecie opluj go za plecami albo podłóż świnię. Bo chyba prosto w oczy nie wywalisz mu swojej złości. Dostać od emeryta to obciach. :)

ale fakt z trepami i tymi przegieciami z urlopami to jest

problem nie polega na tym, ze nie maja kiedy odebrac tego urlopu, ale na braku kontroli nad nimi i na ich cwaniakowaniu. Kazdy oficer na wysokim szczeblu menedzerskim (odpowiednik kierownika, dyrektora etc, i wszyscy inni tzw. specjalisci) dostali jakies 2 lata temu narzedzie to tego typu naduzyc. Narzedzie w formie przepisow ministra MON i rozkazow stworzonych na tej podstawie, ktore mowia, ze zolnierz nie ma czegos takiego JAK nadliczbowy czas sluzby czy wolne po sluzbie. To w efekcie doprowadzilo do tego, ze ciezko jest zweryfikowac kiedy zolnierz odbiera sobie nadgodziny a kiedy urlop. To dotyczy takze innych sluzb, a nie tylko wojska, ale teraz nagonka jest na wojsko, a inne sluzby moga odpoczac ;-)

I znów półprawda.

Kontrola jest, ewidencja nadgodzin jest, wszystko wpisuje się do stosownych dokumentów. Kwestia wykorzystania urlopu w danym roku, to zupełnie inna bajka. Urlop może być nie wykorzystany z różnych przyczyn. Gdyby prawo jednoznacznie zakazywało działalności chaotycznie, mętnie i tendencyjnie opisanej w artykule, to by grosza nie dostali. Jeśli prawo dopuszcza takie sytuacje, to do kogo macie pretensje?


Trzeba było iść do wojska.
A 38 letni emeryt ile ma emerytury? Wiesz cwaniaku? Ile to jest w zł?

pociągnąć dalej temat

nagłośnić sprawę i przypilnować...
może coś się zmieni

a to jeszcze nie wszystko!

Wiecie ile te lewusy ze szkół oficerskich dostają żołdu??? Od 1100 do 2000zł!!!! Za to ze studiują, a mają wszystko zakwaterowanie, jedzenie itd!!! A takich podchorążych w Polse jest 1500!!! Tojest chore!!

to na co czekasz?

????????? lewusie!


Trzeba bylo sie uczyc tluku!!! To nie jest pedagogika czy jakies zwykle studia!!! 5lat ciezkiej pracy nie tylko fizycznej!

no to pięknie ale najlepiej to się czepić np górników, którzy harują w kopalniach

przez co zakłady te mają niebotyczne zyski.
Mundurowi NIC nie wypracowują tylko zżerają to co inni z podatków wrzucaja do wspólnego wora.
Idą na emeryturkę, potem w ramach rekonwersji mają zapewnione różnorakie kursy i doszkalania, są w stosunkowo młodym wieku więc pracę jak chcą też znajdą i tym sposobem zajmują miejsca dla tych co są bez roboty i dodatkowych dochodów.


... o co chodzi ,o ten drobny grosz. Jestem zdania, że wielu oficerów - nawet z M W, to bardzo dobrzy managerowie, lepsi niż ci ze spółki Euro 2012 . O czym mowicie o ochłapach drbnych pieniądzach za nie wykorzystane urlopu, każdy w tym państwie może z tego skorzystać. Jak to sie mam do tych co zrobili stadion i jego otoczenie bańka na głowę.
Pluton Oburzonych

Polska została rozbrojona przez rożnych miłośników SZCZAWIU. Nie ma MArynarki Wojennej, armia to genarolowie bez wojska.

Kiedy ludzie się obudzicie?


Spoko, spoko, już się budzimy. Wróci ten z ziemi polskiej do Wolski to nas dozbroi. Będziemy mieć armię i gospodarkę jak w Korei Północnej. Rosja nas popamięta.

Oj oj oj

Chyba się jeszcze nie wytrzeźwiało i poranny kac męczy i te mewy tupiące za oknem........
Idź spać kolego i bzdur nie wypisuj

Wyborco PO, ja Cię proszę:

Nie rób mi obciachu. Odbierz sobie dowód i nie idź na wybory.

Jarosław daj nam szczaw!


Raczej spadaj na szczaw.


Na zbity pysk

Wywalić z wojska darmozjadów i pasibrzuchów, zwolnić też połowę generałów i admirałów, po co nam oni, jak nie ma czym dowodzić !
Za zaoszczędzone pieniądze kupić trochę nowego sprzętu, na przykład jakieś drony aby ludzie nie musieli się narażać , no i więcej szkoleń , a nie picie wódki i malowanie trawy na zielono.


Ty masz widze pojecie o becnym wojsku. Twoja opinia opiera sie widac na czynnej słuzbie, która odbyłeś jakieś 30 lat temu.


Trawa na zielono kolego to przebrzmiały śpiew

xxx

Weż ogarnij jakieś liczby .. A nie pitolisz..Polska Marynarka liczyła się troszeczkę tylko w II WŚ. Po tym okresie jej nie ma


I w PRL

Szybka kalkulacja

Zarabia 10.000/mc, 22 dni pracujące w miesiącu. Dzień urlopu około 450 zł. 450 x 180 zaległego urlopu = ponad 80 tyś za zaległu urlop. :) Pięknie, nawet dla średnio zarabiających to 2 lata pracy . Co za zje...ny kraj.

A czy myślisz, że w razie W Ci oficerowie do czegoś by się nadawali.

Nie podjęli by żadnej decyzji. Są przez lata szkoleni w unikaniu problemów i rozglądaniu się za większą kasą za dodatki funkcyjne. Teraz za tę umiejętność zapłacimy z naszych podatków.

nm

osądzić tych chytrych bydlakuw i pozbawić majątu

Nella

10/10 , TuSSkolandia kraj bez armi ale za to z łoficerami obibokami !!!

morze nasze morze będziem ciebie wiernie strzec

Wcześniej lewe delegacje i zawyżone ceny eksponatów do muzeum MW, teraz te odprawy. Stać nas, a co!

Bez przesady.Wojskowi w odniesieniu do "rządowych" to pryszcz wobec bąbla


polsko nasza polsko bedziem ciebie wiernie strzyc


Strzyżenie POlski i obywateli ma się dobrze

i jeszcze długo Miro,Rycho, Sawicka i Misiak. o Karnosiu i całego Gdańska nie wsponę

betony

same stare kur..................y zjezdzajcie betony bez was lżej w wojsku

ŻENADA

Zamiast utrzymywać bezproduktywnych darmozjadów na generalskich etatach, którzy pamiętają jeszcze PRL i tak na prawde są dinozaurami współczesnych realiów wojennych, można by kase przeznaczyć na nowy sprzęt , amunicję, wyposażenie, szkolenia i ogólnie na coś co może się wojsku przydać.
Bo przepity i spasiony generał , który wysysa z budżety 10 tys miesięcznie do niczego nie jest potrzebny.


Ojej?!!!!!sam jesteś darmozjadem...Jak ty mało wiesz o pracy w wojsku. Chyba rzeczywiście tylko PRL pamiętasz. I tyle.

oj mundurowy

Szacunku do starszych osób to ciebie nie nauczono ani w domu ani w wojsku. Zapewne jesteś niewyuczalny.
Codziennie marszczysz się bardziej, jesteś coraz starszy i odejdziesz w końcu na emeryturę.

Gdy służyłem w latach 90-91 w marynarce na Oksywiu to widziałem

pełnego komandora i admirała nachlanych jak świnie! Głowy leżały na stole. Widoku polskiego wojska nie zapomne nigdy!

Morskie opowieści.

Głowy na stole, a tułowia pewnie psy po Oksywiu włóczyły. Hej, ho kolejkę nalej... ;)


A co ty tam obsługiwałeś?


Bzdurny artykuł.
Ekwiwalent za urlop to nie manna z nieba, tylko tak jak nazwa wskazuje - ekwiwalent za to, że ludzie nie byli na urlopie przez dwa lata.

Jakby nie wypłacali ekwiwalentu, to by byli te 3 miesiące dłużej na etacie i brali pensję z nicnierobienie.


Nie chrzań. Ich psim obowiązkiem było korzystanie z urlopu. Wtedy nie byłoby ekwiwalentu i dłuższej służby.

Dodatkowo należało by ukarać ich przełożonych za niedopełnienie obowiązków służbowych.

Czyli wysłanie podkomendnego na urlop.

Zapoznaj się z ustawą

o służbie żołnierzy zawodowych, dowiesz się: ile, kiedy i jak wykorzystywać urlop, a później zabieraj głos w tej sprawie.

.

Źle się dzieje w polskim wojsku i my za to musimy płacić!

Nie znasz realiów w wojsku

Mam kilku kumpli którzy służą w MW i wygląda to zupełnie inaczej niż w normalnej firmie. Walą chorobowe, 100% płatne i też mają urlop. Dodatkowo za służby 24h na których i tak się wyśpią mają dodatkowe dni wolne. Im ich urlop wcale nie jest niezbędny do tego aby sobie odpocząć. Oczywiście nie na wszystkich stanowiskach się tak da ale znam chłopaków co bez przypału pracują po około 100-150 dni w roku

Znam wielu takich co budowali swoje domy w Rumii na chorobowym.


Rumi


he, he

też takich znam :-) Pewnie wspólni znajomi...

a ja znam takich co w Redzie sobie takie domki budowali....dowódcy okrętów....juz na emeryturkach po 20 latach -razem z szkołą...to jest nic są tacy co na zwolnieniu przyjeżdżali po podwładnych i robili w godzinach służbowych

do nieuka

pisze się "ze szkołą" głąbie

Oszukują jak sie da.

W mundurówce chorobowe jest 100% płatne, więc zamiast urlopów biorą zwolnienia i mają wolnego ile chcą. A za urlop każą sobie płacić.


Już nie pluj się tyle, bo od listopada nie będą mieli tych uprawnień...

urlopy

ekwiwalent bierze rząd za urlopy?


Czy mamy wojnę, albo wróg czyha u bram, że wojaki szwejki nie mogli korzystać z urlopów...?
Powód pewnie jest taki, że łazili jak chcieli do roboty, więc nie potrzebowali nawet urlopów...

ekwiwalent MW

proszę mi tylko wytłumaczyć.ten ekwiwalent nalezy się za 3 lata-czyli 26 dni oraz dodatkowe 15 daje 41 dni( 3lata to 123 dni),więc jak to się ma ,że niektórzy dostali ekwiwalenty za 180 dni


Jeśli nie ma możliwości udzielenia urlopu to się zmienia kierownika na takiego który potrafi to zorganizować. Tyle w temacie.


Dokładnie.
Poza tym to nie udzielenie urlopu pracownikowi jest niezgodne z prawem. Tak że nie dość że łamią prawo to jeszcze biorą za to kasę.

Chory system w chorym kraju...

Który prywatny pracodawca pozwoli pracownikowi na niewykorzystywanie latami urlopów? No i jeszcze tzw."pozostawanie w dyspozycji MON". Gościu może latami siedzieć w domu i brać uposażenie , bo czeka niby na przydział , nie ma dla niego etatu , padł ofiarą restrukturyzacji i tym podobne bzdety. Dotyczy to oczywiście kadry kierowniczej.Tak to z naszych podatków zapasieni starsi oficerowie wiodą dostatnie życie.Zasada powinna być prosta - idziesz do cywila , musisz wykorzystać zaległy urlop , i to służąc w jednostce a nie w domu.

To wynieś się z tego kraju jak się Tobie nie podoba


Nie podobają się rządy złodziejsko-korupcyjne ponad połowie Polaków!

Idż do lekarza specjalisty , dostaniesz się za pół roku albo 4 lata /endokrynolog/.Zaćmę Ci usuną w 2020 roku.Czy to nie jest chory układ? Tymczasem rząd , administracja i parlament ma to wszystko od ręki. Mikesz /chyba nie jesteś kotem z węgierskiej kreskówki/ zejdż na ziemię.

Trzeba zmieniać kraj a nie uciekać

Za nakłanianie do dezercji powinno się rozstrzeliwać.

Od kiedy to na urlopie siedzi się w pracy?

"idziesz do cywila , musisz wykorzystać zaległy urlop , i to służąc w jednostce a nie w domu."

O co chodzi z tym służeniem w jednostce a nie w domu? No i jaka będzie finansowa różnica między urlopem wykorzystanym a jego ekwiwalentem?

To proste , żołnierz musi wykonać rozkaz!

Jeśli jestem d-cą i mam lesera , zlecam mu zadania które musi wykonać , proste , niełatwe i nieprzyjemne. Odmówi - jest karany , wytnie do domu - jest dezerterem.Tylko żeby to zrobić i zgarnąć to rozbestwione towarzystwo trzeba mieć jaja i trochę przyzwoitości.

Biedni zapracowani żołnierze

Nie mieli nawet czasu iść na wypoczynek.
Państwo w państwie i nic złego przecież się nie stało "lud zapłaci".

Na urlopie nie można korzystać z delegacji

i za wszystko trzeba samemu zapłacić

a jak potrzebne trochę wolnego to

L4. Szkoda urlopu.

opinia

25 lat popracują i mają wielotysięczną emeryturę.
Kto z Was ma 41 dni urlopu?
Wojsko w Polsce to chora instytucja.


Która jest zdrowa ?

a JA mam

26dni plus 15 za system zmianowy, 7 razy w msc do pracy i reszta dni wolnych, sluzba - 48 wolnego... w tym 3SW, wiec eksperci od sluzb... jaka to praca ??

tylko że służba trwa 24 godz.

i czasem idziesz 10 razy w miesiącu tj. 240godz. chyba że pracujesz w jakiejś zapyziałej mieścinie.

.

Jaka "służba".
Nie bądź śmieszny!
Grasz w karty i jeszcze ci płaca za to...


Gorzej jak trzeba wyciągać kawałki ciał z resztek samochodu. Tak, strażacy większość służby siedzą w remizie, ale ja tam dziękuje za takie atrakcje z nożycami hydraulicznymi.

to zapraszamy w szeregi

zobaczysz jak gramy w karty

do 1 Gdańsk

No nie grasz siedzisz w internecie bo ci się pasjans znudził

pracuję w systemie zmianowym

pomyśl

Strażak czy jakoś tak podobnie.Coś cię boli to do lekarza.


8 tyg w pracy,8 tyg wolnego.Pasuje?

wojsko nie jest w tym kraju do niczego potrzebne

nigdy nie bedzie tutaj armi ktora moze powstrzymac potencjalnych agresorow, a z drugiej strony czego tutaj bronic? Zielonej trawy? Jeszcze troche to nawet tego nei bedzie bo ludzie z biedy zjedza ja do ostatniego zdzbla...

w Polsce?

Sprawdz jak dziala wojsko w innych krajach. 10tysi to ma kapral. urlopy i munurowki to standart. obecnie nie ma kadry a sam general wojny nie wygra. taka jest prawde ze jak nie masz drzwivi okien to ktos ci do domu napewno wejdzie. Kazde szanujace sie panstwo ma solidna Armie!

Żeby kapral zarabiał 10tys. to POLSKI HYDRAULIK musi zarobić 12tyś.

Wojsko i policja narodu nie wyżywi.

realista ?! - chyba raczej utopista.Znasz się na wojsku jak nikt.... Poczytaj kto ma te 41 dni jełopie!


Tylu jest mądralińskich, którzy wypowiadają się w tematach, o których najczęściej nie mają zielonego pojęcia. Zarzuca się oficerom, że po 15 latach służby mają możliwość odejścia na emeryturę. Mają możliwość podkreślam, bo najczęściej dalej pozostają w czynnej służbie. Miałam okazję pracować z ludźmi którzy wcześniej byli oficerami i jestem zdania, iż nie jest to czyjaś fanaberia tylko uzasadniona decyzja. Ci ludzie po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach służby nie "nadają się" do pracy z ludźmi "z poza branży" - (normalne firmy) pomimo wiedzy i doświadczenia. jestem ciekawa, kto z was chciałby mieć za szefa człowieka, który uważa iż niemożliwe jest tylko wywrócenie hełmu na lewą stronę. Każdy kij ma dwa końce.

to nie jest chory system

ci oficerowie są chorzy. nie idą na urlopy bo po co?mają się nudzić w domu?a tak pognębią niższych stopniem popiją kawki i nażrą się ciastek a jeszcze im za to zapłacą..żyć nie umierać.

To fakt, cała ich służba to jeden wielki urlop na koszt państwa


skoro w wojsku jest tak dobrze

TO DLACZEGO NIE POSZLIŚCIE DO WOJSKA?

hipokryci...

bo to same lewusy i leserzyZ PROSTEJ PRZYCZYNY BO NIE LUBIE LIZAC d*pSKA JAKIEMUS STAREMU TREPOWI


Nie wiesz jak to robić, a i tak liżesz gdzie indziej!!!!!

chciałem iść

ale mam okulary i nic z tego nie wyszło

święta prawdaPewnie sam wyglądasz jak ciasteczko w tym złym znaczeniu...


Trzeba się było uczyć buraku, a nie teraz narzekać.

a po co nam marynarka na Bałtyku morzu zamkniętym, zlikwidować i 0.5 % przekazać na morską straż graniczną

jakie oszczędności będą !!!!!!!!!!!!!!

A PO CO MARYNARKA

Popieram ! Zlikwidować podupadającą technicznie marynarkę a działkę z budżetu przekazać na rozbudowę i unowocześnienie straży granicznej.

Z drugiej strony redukcja wojska - a nawet likwidacja. Przykład: Islandia. Chociaż niewielki kraj ale i bez wojska się w NATO trzymają. Bo mają w tym swój interes.

Bo i tu prawda: w jakiekolwiek układy Polska się pakuje - to za nic nie pilnuje i nie broni w nich swojego interesu - w jakiejkolwiek skali.

to jedyne słuszne rozwiązanie w obecnej sytuacji

MW na poziomie nie większym niż 4 tys. osób

Oj jacy my naiwni

porąbało ten kraj do końca. W rządzie same głupy, czyż k.wa nie widzą co się dzieje.

kurestwo

a awanse i przeszeregowania do wyzszej grupy płacowej przed samym odejsciem na emeryturę po to by podstawa była liczona od wyższej kwoty? Przeciez to nadużycie. Ja za to bedę płacił całe życie.


chyba literkę połknęłeś z tych nerwów. Mnie też to wkurza

Gdynia kiedys Morska Potega Polski dzisiaj to Miasto Upadle i Miasto Niewolniczej Sily Roboczej


Wojsko należy gruntownie zreformować

szczególnie mentalnie. W wojsku liczą się tylko przekręty,o czym moga świadczyć ustawiane przetargi, ale wojsko nadal cieszy się społecznym zaufaniem. Te zaufanie wynika z nic nie robienia.


Społeczne zaufanie .... :D:D Poczytaj komentarze pod jakimkolwiek artykule na temat wojska czy służb mundurowych.

Do AnnA

W "Gali" czy 'Pudelku" te mądrości o wojsku wyczytałaś? Po takich wypowiedziach, to człowiek się robi antyfeministą. Ani w nich ładu, ani składu ... takie klepanie rodem z magla.

Strasznie szczekacie. Pokażcie, który z nich

ma mniej niż 60 lat (bo tutaj są głosy, że po 15 latach pracy odchodzą...)

Dlaczego przed odejściem na emeryturę pracodawca nie wysłał ich na zaległy urlop?

Zapewne strasznie byli potrzebni w pracy.
Zastało sporo do obalenia.

Ludzie!!!

Urlop - płatna nieobecność w pracy
ekwiwalent - płaca za tą nieobecność
Czym to się różni? Czy jest na urlopie, czy weźmie ekwiwalent to ta sama kasa!!!
Czym tak się podniecacie?

tamten z prawej i tch dwoch w srodku


To dlaczego taki trep jeden z drugim

zanim odejdzie na emeryturę nie jest wypchnięty na cały zaległu urlop?
Bo to państwo w państwie.

bo baraniak z n1 nie panuje nad tym

albo jest to świadome działanie

Lekarze daja za kasiore lewe zwolnienia lekarskie i renty to dobrze


a co się dziwić

każdy orze jak może. i tyle przykład z góry idzie.


I co ot tak ich rozgrzeszasz???????????? I Ci którym Twoja opinia się podoba też. Zastanówcie się teraz dlaczego w naszym kraju jest aż tak źle! Kolesiostwo, kolesiostwo, kolesiostwo - napiętnować to a nie lajkować

cwaniaki!

stare chłopy i się w wojsko bawią !

honor oficera

Bogate państwo dla wybrańców, po za tym jaką mamy marynarkę wojenną.po co ten twór sztucznie utrzymywać? Tylu oficerów do trzech łajb, propaganda i tyle,

żołnierzyki

I oni mieliby nas bronić? Czym i z jaką motywacją? Gdyby im wypadło akurat na urlopie, to pewnie by odmówili.

wojsko

Chory kraj. chory system. a ty szary czlowieku tyraj do siedemdziesiatki i umieraj w biedzie...

0727

O 0727 na kompie ?????????
Weź sie nierobie do roboty !!!!!!!

Cała ta ich służba to jeden wielki urlop..nie lubię jak ktoś wrzuca wszystkich do jednego wora.

Pamiętam jak Wałęsa kiedyś powiedział ;- " Polska leży na łopatkach posiniaczona ,pobita a poniektórzy jeszcze Jej dokładajż i

i tak kochani ma się to do dziś !!! - i to oficerowie ,brawo panowie , słyszeliście o czymś takim jak ;- Honor ,Ojczyzna ps. czy każdy z was ma już zagwarantowane stosowne i za odpowiednią gratyfikacją -zajęcie na zasłużonej {po latach zbijania bąków! }emeryturze

stroić się w "piórka" to wszystko co potrafią !- wystarczy popatrzeć na foto!


Mundur.

To nie, piórka, to mundur. Czy wg. Ciebie na pożegnanie ze służbą wojskową miało się odbyć w waciakach i gumofilcach? Może tak to się odbywa u Ciebie w pracy, nie wnikam w to. Jak już coś piszesz na forum, to chwilę się nad tekstem zastanów.

no no, staży weterani wojenni. Cud że przezyli. Od 70 lat nie było wojny

no no, staży weterani wojenni. Cud że przeżyli. Od 70 lat nie było wojny w koszarach nudy bo kasy ani na ćwiczenia, ani na szklenia, ani na sprzęt. Chłopacy rypią w gierki komputerowe byle do 16-tej. Za co taka kasa pytam? Poza tym robią bokami jak moga bo z nudów kombinują. Ten kraj to jakaś farsa. Utopia i Orwell.
No cóż !! Okrągły stół i tyle. Brak wymiany elit. Stalinowcy dobrze rozumieli. Nowy syetm nowe elity. Choć metod nie popieram. Są inne sposoby.

pytanie do każdego z tych panów ;-

z czego -z jakich sukcesów i osiągnięć w swoim życiu jesteś najbardziej zadowolony ?...

Nigdy nie miałem kaca.

Myślę że to sukces.

ja

lizałem d..pę przełożonemu, gnębiłem podwładnych i dochrapałem się wojskowej emerytury. Tak wygląda "kariera" w służbach mundurowych i pewnie w całej budżetówce.

a na głowach krakowskie Lajkonikowe czapeczki !


patrząc na foto to wydaje się ,że oni są lepsi od kabaretu "Elita " ...


I co jeszcze wyśmiejecie?

Wyśmiewasz ludzi ubranych w mundur polskiego oficera? Wolisz niemiecki czy rosyjski?


A czy ktoś komuś zabrania pójścia do wojska?!!! Nadal przyjmują do NSR. A informator powinien być surowo ukarany za wyjawienie takich informacji.


Chyba nie wiesz dla kogo stworzyli NSR.


Niby dla kogo? problemem naszego społeczeństwa jest zawiść za profity służb mundurowych. Droga otwarta!

.

W NSR nie płaca kasiorki, a pasożyty z zawodowej armii żyją na nasz koszt...


Po NSR można być pasożytem z zawodowej armii!Trzeba było starać się być jednym z pasożytów a nie teraz żal d..ę ściska

Pasozyt

Zawsze tak bylo ze wojsko dobrze scielilo i przyjmowalo kazdego luzera do siebie na zawodowstwo ,takich "baniakow" bylo tysiace i sa do dzis,/z ta roznica musze przyznac ze niektorzy na to zasluzyli chocby uczac sie -inzynieryjne ,techniczne/reszta to podmiot

ale jaja

a policji jeszcze lepiej. Policjanta zachodzi w ciąże i dwa lata nie ma jej w pracy.jak no to prosze - 9 miesięcy zwolnienia na czas ciązy, macierzyński i niewykorzystane urlopy. wszystko planowane.

a twoja żona zapewne będzie rodzić w pracy


zwolnili ja z pracy jak wróciła po macierzyńskim


to napewno wina policji i wojska

i tuska

poniekąd tak

budżet nie jest z gumy

wow

to miejcie pretensje do rządzących, a nie do pracowników służb mundurowych

nie tylko rządzący dopuścili do tej patologii

urlopy wykorzystuje się do września, no ale wojskowy(dowódca) wojskowemu(podwładny) oka nie wykole...

Oficerowie marynarki

Ciekawe ilu z nich było faktycznie w ostatnich latach służby na morzu.

Wszyscy...

... ci, którzy byli w etatowej załodze okrętu.

~

byli, ale na jachtach :) :)

"To jeden z bonusów dla nie najlepiej zarabiających wojskowych," Że co? Wosjkowi zarabiają mało? Żart jakiś

"W Polsce mundurowi przechodzą na emeryturę średnio po 23 latach pracy, pielęgniarka pobierająca emeryturę z ZUS - po 36. Służby nie tylko krócej pracują, ale i więcej dostają. Średnia emerytura w ZUS to 1570 zł, a mundurowa aż 2726 zł. Prawie połowa emerytów ze służb pobiera ponad 3 tys. zł miesięcznie. W Niemczech 20-latek, wstępujący do służby, musi pracować do ukończenia 57. roku życia (czyli 37 lat). Łączenie emerytury z pracą jest dla mundurowych bardzo korzystne - mówi prof. Aleksandra Wiktorow. Zdarza się, że mundurowy może dostawać po przejściu na emeryturę więcej, niż wynosiła jego pensja. W latach 2003-10 wydatki na mundurówki (emerytury i renty) rosły po 6,8 proc. rocznie. Siedem lat temu było to 8 mld zł, w ubiegłym roku już 12,7 mld, a w tym - 13,1 mld.Rośnie zarówno liczba świadczeniobiorców, jak i wysokość średniej mundurowej emerytury. W 2003 r. wynosiła ona 2 tys. zł, teraz już niemal 2,8 tys. zł. Emerytury funkcjonariuszy wyliczane są na podstawie ostatniej pensji. Ta bywa w sztuczny sposób pompowana (np. awansując funkcjonariusza tuż przed emeryturą). Średnia wysokość podstawy wymiaru, z której wyliczane jest świadczenie aspiranta, to 5902 zł, a starszego ogniomistrza - 5476 zł. Pompowanie pensji w ostatnim miesiącu to czysta patologia - mówi prof. Wiktorow."

Pani profesor

Przepraszam, a pani prof. Wiktorow to kim jest, bo my na nauczycieli w Technikum Kolejowym też mówiliśmy panie profesorze


Doinformowany inaczej.

Policja podobnie i mundurówka i ...

odchodzący na emeryturę są przenoszeni na chwilę na wyższe stanowiska aby brać wysokie emerytury. Słyszałem o przypadkach, ze nawet na tych teoretycznych etatach nie byli nawet przez chwile a kasę ciągną teraz bardzo wysoką. Najciemniej pod latarnią.

jak była zetka to mieli co robić

a teraz?po co mają iść na urlop jak oni mają urlop na co dzień. Pamiętam jak nas kadra w zasadniczej goniła żebyśmy nie chlali i nie uciekali na SO-to było wojsko i oficerowie mieli co robić a teraz?żreć pączki chlać litrami kawę i pachnieć..nic dziwnego że nie idą na urlopy.

Wstyd mi za takich rzołnieży!


Zolnierzy

No tak ale zolnierzy

a mi

a mi za Ciebie, jak będziesz w armii to będziesz mógł się wstydzić

hehe

Do roboty, a nie żale wylewać na portalu. Płacić podatki, żebym miał emeryturkę:)

Hehe

Dobrze baniaczku

stare zgrzybiałe trepy (biedaki)


bogate państwo

podatnicy kształcą oficera do 25 roku życia ,taki popracuje 15 lat,.. odprawa mieszkaniowa ,emerytura.
Ku Chwale Ojczyzny

A po 15tu

latach ma tyle emerytury, że do końca życia na Kajmanach siedzi :P

no ma 5,5 tysia na łapkę

pogadaj z byłym dowódcą jednej z korwet...dokładnie 15 latek słuzby i 5 szkoły. Przechodząc na emeryturkę miał 39 lat!!!

?

A ile tych korwet mieliśmy?


zazdrościsz,idż do wojska skoro to taki miód!!!

co na to pan prezes KACZYŃSKI

panie PREZESIE - do ataku !!!

a cywile zap...c za 1800 zł miesięcznie przez min 40 lat do 67 roku życia

a jak dozyje to dostanie zaopatrzenie emerytalne w wysokości 875 zł miesięcznie

Musicie pracować do 67 lat by utrzymać 46 000 młodych mundurowych gdzie większości wiek nie przekracza 50 lat!.

j.w

głupi jesteś

to ci ciężko

Do Pana Michala

d*pe Panu sciska co :)

ile zawiści, to są ich pieniądze, ja nikomu do portfela nie zaglądam i nie chcę aby ktokolwiek zaglądał do mojego.

Takie są przepisy i czemu nie wykorzystać ich. Też bym tak zrobił. A wypominanie mundurówki, żałosne.


Przepisy są takie, że do końca września zaległy urlop należy wykorzystać. Czyli łamane jest prawo.

Dlatego wyjechalem z tego skorumpowanego bagna

pozdrawiam ze slonecznej Malty :)

Tu tez jest korupcja jak wszedzie, ale przynajmniej mozna zarabiac godziwe pieniadze.

III RP podąża w stronę Ameryki łacińskiej: grupka superbogaczy i nędzarze

Emigracja, bieda i niedożywione dzieci z jednej strony a limuzyny i superpensje z drugiej


i nie mówcie mi że tak ma być w kapitalizmie jak chcą różni liberałowie

Przyjdzie czas gdy będzie powtórka z 1789

mundurowi bogacze na państwowym etacie?

to dla ciebie kwintesencja kapitalizmu?
główny problem II RP to chyba bardziej nieuctwo jej obywateli

polskie bagno...

trepy to najwieksze pasożyty w tym kraju,nic nie robią siedzą na d*pach w swoich gabinetach i smieją się nam w twarz hołota

:)

Przynajmniej szanujemy język polski nie kalecząc go tak jak Ty.

ależ oni spracowani i styrani !!!


Nie znam jeszcze kogos po wojsku

kto nie mialby zjechanej psychiki. Wiekszosc jakas nadpobudliwa, na mozg pada, albo do kieliszka zagladaja, albo jedno i drugie.

:)

Człowieka poznaje się po jego znajomych. Ja mam fajowych kumpli z wojska :)

Wojskowy Klub Leśnych Dziadków

Kiedyś w wojsku to się wóda lała

a teraz to nie?


MUNDUROWI ...

Mimo wielu mankamentów w Wojsku Polskim Polacy szanują ten mundur. Jeżeli chodzi Milicję teraz PO-licję , nic sie nie zmieniło. Tak jak w czasach komuny tak i teraz , służą tam leniwe , bez wykształcenia matoły ,ale pazerne na kase za NIC - NIEROBIENIE.

NIEROBY

Nieroby i tyle......
kazdy jeden z nich przez cale swoje 25 letnie wojskowe zycie nie przepracowal tyle,
co ja i moi koledzy przez 10 lat w geodezji na budowach.

a pracuje juz w tym zawodzie ponad 25 lat.
istnieja jednak jeszcze trudniejsze zawody.

premierze, prezydencie zrobcie cos z tym bagnem naciagaczy na nasza kase..............

a kto Cię na siłę ciągnął do geodezji

Trzeba było iść do wojska, a nie teraz zazdrości wylewać pomyje.

OCHŁAP DLA PLEBSU.

Panie Sielski, Pan ma jakąś fobię albo ktoś Panu płaci za niszczenie wizerunku MW RP.
P.S. Panie Pożarski !!! - pobudka !!!

Ten Plebs was utrzymuje dzielni wojowie.


Zorientowany jelopie......

....przez caly okres twojej tzw. sluzby nie napracujesz sie tyle co ja przy rybach na otwartym morzu przez lat 10-15. Lapy przemarzniete do kosci, leb przesiakniety do cna sola morska. I tez mam dyplom i tez inzyniera. I co z tego???
Pracowac po prostu trzeba, a nie opierdalac sie.
Wiele razy bylem w MarWoju, na Babich Dolach rowniez.
Tam "pracuje" jedna wielka banda obibokow.
Kazdy gdzies lazi, nikt nic nie robi, pamietam to wszystko, bylem i widzialem...............

re

trzeba było do wojska iść a nie teraz dziamgać

zorientowany jołop

To myśl głową a nie będziesz miał przemarzniętych łap.
Dyplom inżyniera to nie wszystko. Łeb Ci faktycznie przesiąkł solą bo tylko plujesz solanką.

Czy to już jest portal brukowcowy??!!

Pan Redaktorzyna moze pozna cały aspekt prawny tego zagadnienia a nie uczepił się MW. Cała mundurówka tak działa i to nie tylko MW i MON, bo również inne słuzby mundurowe czy specjalne.
Całe to larum dosc dziwnie brzmi.
Sprawdzic proszę jak to funkcjonuje od zarania tegoż państwa a nie nagle... złapany temat, wyrwanie z kontekstu i .... smieszna opinia prawna...
Wyrwanie z życia.... To normalne, że urlopy sa niewykorzystywane w takich Instytucjach bo nie ma ludzi i czlowiek ma nawet 60 dni niewykorzystanego urlopu.
Poznajcie fakty a nie mieszacie ludziom w glowach i z Oficerów MW robicie wyłudzaczy??!!
Brzydko to brzmi....

Wszystkich na urlop i nic się nie zmieni w skansenie.


I tak za chwilę....

A po przejściu na emeryturę zatrudnią się już jako cywilny pracownik np w RZI Gdynia.Przechowalnia emerytowanych wojskowych !!!! Emerytura i dodatkowo pensja a i tak ciągle im mało tym LEŚNYM DZIADKOM .Trzymają się stołka !!A młodzi w naszym kraju nie mają pracy ! Żenada co dzieje się w naszym kraju.


Urlop niewykorzystany w terminie podobno przepada Wiec jak to jest ? Za nasze (podatnikow)nie przepada ?

Po CHOLERĘ Nam wogóle Marynarka Wojenna!!!!!?????

tak powinien brzmieć nagłówek artykułu...

Kosztuje MILIARDY nie znacząc na Bałtyku N I C !!!
Bałtyk to kałuża!

tutaj wystarczą nadbrzeżne baterie rakiet Ziemia -woda! Może z własnym AWACSem..??

plus 2 szwadrony śmigłowców (do wykrywania i zatapiania łodzi podwodnych) Plus 2 flotylle trałowców!

Reszta na ZŁOM! Admirałów do cywila!

z tymi 6 miesięcznmi odprawami + rocznym Żołdem to PRZEKRĘT!

a do tego Wdówki po KOMANDORACh..
w 80% (wyjątek to Dwóch Prawdziwych specjalistów) trepach mozna powiedziec - wiem bo miałem z nimi kontakt na studium Wojskowym

takie Wdówki to mają po 5-6 tys. renty miesięcznie Nigdy nie pracując!

Jest CO CIĄĆ w Wydatkach Wojskowych i około wojskowych! oj Jest!

Bizancjum to się tutaj chowa!

Ale abstrachujac od powyższego w sumie to należą się Podziękowania Autorowi artykułu za podjecie się tematu.

Nalezy mieć nadzieję ze na tym się nie skończy.

Jeszcze wiele takich "rodzynek" wojskowi skrywają pod szyldem "tajemnica wojskowa".

popieram

Po co nam tylu ADMIRAŁÓW szalup by zabrakło....

Panie Doktorze...

pacjent się Panu dorwał do kompa jak Pan był na obchodzie...

Taaak?

A co tam, Panie jeszcze na wsi gadali?

kolejny ekonomista amator

Do rządu z nim! Marnuje się biedaczyna z takimi pomysłami.

samozjadacze

rzucajcie się na siebie idioci - pariasi, zagryzajcie się z zawiści o urlopy, 100 zł. podwyżki. O to właśnie chodzi! Szemrany biznes i władza mogą wtedy sobie obniżać podatki, uelastyczniać, deregulować, itd.

Postkomuna ma się najlepiej!


urlopy

co do urlopów to się zgadzam, mój chłop w tamtym roku nie dostał, choć teoretycznie zawsze jest planowany, ale zawsze jest "coś ważnego do roboty" i zobaczy urlop jak świnia niebo

Wcale nie zdziwiony

Co jakiś czas czytamy o nieprawidłowościach nie powiem "AFERACH" związanych ze służbami zawodowymi.Czy to państwo w państwie i myślą ,że wszystko im wolno?

bzdury do kwadraqtu !!!

-kazde panstwo posiada jakies tam sily zbrojne.sluzac w armii mimo wszystko nie jest lekko.pogodzic zycie cywilne z sluzba jest naprawde cieżko.po wyjsciu do cywila po kilkunastu latach sluzby ma sie zryty beret.trudno przystosowac sie do spokojnego zycia w cywilu.osoby ktore narzekają nie maja pojecia.zaciagnijcie sie do zakonu tam bedzie wam dobrze!!!

Wojsko to beton

Nic się w wojsku nie zmieniło od lat, teraz jeszcze większa ich pazerność. Urlopy wojskowi wykorzystują teraz na zwolnieniach lekarskich. Tak, jak mówią, przychodzą do pracy odpocząć, po ciężkiej pracy w domu, na działce, albo na drugim etacie.

Problem polega na czym innym.

Nie chodzi o to, że oficerowie nie korzystają specjalnie z urlopu żeby kasę wyciągnąć...Bo i tak urlop mają płatny. Chodzi o to, że mają tak mało do roboty że nie korzystają. Ot, realia polskiej oficerki.

Polscy Lekarze daja za Kasiore Lewe Zwolnienia - Dziwne ze ZUS jeszcze nie Padl

Ten Kraj jest Przezarty Korupcja - czym ludzie bardziej wyksztalceni tym wieksze biora lapowki
Lekarze za Forse zrobia wszystko i dadza Kazde Zwolniernie tylko wszystko zalezy od Stawki Kasiory


To przestań wreszcie dawać!

Rzucili na pozarcie Wojsko Polskie by przykryc fakt ze Cywile i Lekarze to Korupcja i Lapowkrze - Lewe Zwolnienia Lekarskie

Cywile wiecej siedza na Lewych Lekarskich Platnych przez ZUS Zwolnieniach to jest Dobrze
Cywile i Lekarze - Skorumpowani Lapuwkarze

dajcie spokój żołnierzom

nasi okupanci w tym czasie przydzielają sobie po kilkaset tyś.zł nagród rocznych, 1,5mln premii, a ich żony zostają "doradcami" prezesów Lotosu czy Polskiej Miedzi z pensjami po kilkanaście tysięcy. W tej sytuacji żałosnym jest szczuć na żołnierzy którzy po 30 latach służby wezmą dodatkowe 20.000pln za niewykorzystane urlopy.

Milion trzysta tysięcy premii !!!!

Premie dla prezesów PL2012 (tylko premie, a nie pensje) po milion trzysta tysięcy zł. to przy odprawach marynarzy pestka. W końcu wojskowi studiowali,pełnili służbę,pracowali wiele lat często w niełatwych warunkach. Nie zazdroszczę.

super

od pensji nie płacą składek ZUS ,emeryturka wysoka do tego odprawa żyć nie umierać ,a że wojskowy emeryt taki biedny to już się zaczyna kręcić przy ciepłej posadce w np.jednostkach samorządowych jak Urząd Miasta pobierając emeryturę i pensję przy okazji blikując stanowiska i drogę awansu cywilom .Przykład UM i SM w Gdańsku.


trzeba było zostać oficerem, a nie narzekać, że inni mają lepiej...

trzeba było sie uczyc,

też byś miał szanse zostać żołnierzem, a jak wiedza do głowy nie wchodziła to się odp...

czytajcie

ze zrozumieniem, gościu pisze że emeryt powinien sobie w domku siedzieć i herbatkę popijać a jak ma tyle siły to do Tesco na ochronę ,oficery z bożej łaski .

nie płacą ZUS?

A w którym sklepie mięsnym takie prawdy głoszą?
Zanim coś napiszesz sprawdź czy to prawda.

Jak to jest?

Okręty do złomowania, niedługo ich całkowity brak, a oni ZAPRACOWANI !?

HURA!!!!Emerytura!!

Typowy przyklad pozostalosci pokomunistycznej betonowo-socjalistycznych nalecialosci , czyli trzeba jeszcze by nowa generacja przejela w koncu wladze i zzczela myslec typowo demokratycznie

Pierdoły

Wszystko co ci panowie otrzymali jest zgodne z prawem.
widać, że autor artykułu nie kocha armii i jest łowcą tanich sensacji. A jego informator to normalna świnia w czasie II wojny pewnie donosił by niemcom.

zgodnie z prawem trzeba wykorzystywać urlopy

czy się kocha armię czy nie

ten który poinformował to bohater

bo dzięki temu będzie można coś naprawić w tym chorym systemie

generałów i admirałów jak psów, do ssania kasy z budżetu

a żołnierzy brak

trzeba było sie uczyc,

też byś został żołnierzem

chlać i bluzgać ?


banda złodziei

i tyle. Trzeba to powiedzieć wprost. Powinni rozgonić tych obiboków, pożal się Boże oficerów. Jeszcze parking sobie budują w centrum Gdyni i pewnie będą tam parkować za darmo na emeryturze i załatwią karnety całej rodzince.

Wypowiedź nadaje się do rozpatrzenia sądowego.

Pomówienie
Kodeks karny stanowi, że kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli taki czyn jest popełniany za pomocą środków masowego komunikowania (telewizji, radia, prasy), wówczas przestępstwo to podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. W takich przypadkach sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

Brawo!

Nauczyłeś/łaś sie robić kopiuj/wklej :)

Brawo!

A myślałeś, że artykuły kodeksu karnego każdy sam pisze? Gratuluję logicznego myślenia.

Darmozjady!

Dostaja duzo kasy , tylko za co??? Nic nie robia tam, a dodatki mieszkaniowe dostaja , albo 3- pokojowe dla 1 zolnierza za 5% ceny. Basen za darmo , silownie za darmo, premie, dodatki i jeszcze im mało! A wszystko to po znajomosci tatusia :/

Zapomniałeś o czymś.

A darmowe wczasy na Seszelach i złota karta VIP-a na życie to rybka?

I czy każden z nich otrzymał order -Budowniczego Polski Ludowej ...


Wojskowi

Jest to jawny Skandal ,Państwo w Państwie !!!! Emerytury ,renty , odprawy powinny nareszcie być ujednolicone jak mają wszyscy obywatele .Przecież to idzie z jednego budżetu Państwa .Rząd powinien w końcu tym się zająć .Wojskowi w Polsce to nie święte krowy !!!!!!!!!!


Ale zjadliwy artykół, a sam pisze, że wojskowi marnie zarabiają.
Jeśli chcecie się komuś podlizać, to z innego końca!

Do tych co piszą: trzeba było iść do wojska a nie narzekać

Bardzo śmieszne. Nawet jeśli ktoś miałby ochotę na wieloletnie lizanie tyłków odmóżdżonym starym trepom (bo tak się robi karierę w wojsku)to nie zapomnijmy o jednym- bez odpowiednich znajomości to se możecie najwyżej kupić karty i pograć w wojnę.

NSR'y to jakiś żart! Ogłaszają się, reklamują a prawda jest taka, że przyjmują tam tylko krewniaków wysoko postawionych trepów (podkreślam słowo"wysoko")

Ale cóż- pozdrawiam wszystkich żołnierzyków na forum- ślicznie się bronicie- tyle w was waleczności!


W wojsku tak jak dawniej rządzili politrukowie tak teraz kapelani więc tam kieruj swoją krytykę


za to teraz liżesz tyłek szefowi za 1500 netto

tatuś trep

a mamusia kura domowa?
Walcz na forum! W końcu po to trafiłeś do wojska!

Święta prawda

Powinni kiedyś zrobić takie badanie: jaka jest średnia wieku w wojsku?

Wojsko jest potrzebne, ale to co mam teraz to kabaret brzuchaczy, pierdzistołków i pazerot

NSR

hippi, a zgłaszałeś się do NSR, czy tylko "słyszałeś"?

Pytanie do autora artykułu.

Czy uzyskał Pan zgodę na opublikowanie zdjęcia będących na nich oficerów? O ile uwiecznienie kogoś na zdjęciu nie wymaga jego zgody, o tyle rozpowszechnianie takiej fotografii nie może mieć miejsca bez zgody fotografowanego. Mówi o tym wyraźnie Art. 81. UstPrAut:

1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.

ŻZ czyli co?

Jesteś na tym zdjęciu i nikt Ci nie zapłacił?
Oj biedaku....

Ano wiesz...

Ciekawe jak byś się czuł, gdyby nad artykułem sugerującym nadużycia (prawdziwe lub wydumane) było Twoje zdjęcie. Wnioskuję, z bardzo dowcipnego pytania, że byłbyś zadowolony wraz z mamą i całą rodzinką.

przecież tacy fotogeniczni

i w tych mundurkach tak ładnie wyglądają

DO WSZYSTKICH ZMANIPULOWANYCH ...

Czytajcie te bzdury, najarajcie się teraz na MW i resztę wojska w tym biednym kraju. Potem przyjdzie kolej i na was jeśli już się za was nie biorą tak jak za inne grupy zawodowe. Dzięki tego typu artykułom mamy tyle wojska ile mamy. Na cięciach i zepchnięciu Wojska Polskiego do wielkości stadionu piłkarskiego z zadaniami jak dla 500 tysięcznej armii która ma coś sobą reprezentować i znaczyć na arenie m. narodowej, zaoszczędzono miliardy. A wy się dziwicie i okazujecie święte obużenie że ktoś nie poszedł na urlop. A może jednak nie miał go kto zastąpić bo etat tego kto to miał zrobić już dawno wycięto i jak mi mówi moje doświadczenie inni żołnierze po prostu się na tej robocie nie znali i TYLE. Siedział bo nie było już komu tej roboty przekazać a góra naciska i ma gdzieś ... bo politycy też naciskają a na nich naciskają tacy jak z bożej łaski p. M. Sielski który jak mniemam odpowie za ten artykuł i zdjęcie oficerów MW ukazanych w kontekście wykroczenia. NIE JESTEŚMY BYDŁEM ABY TACY MALI LUDZIE JAK JAKIŚ m.sielski PLULI NA NAS ZA LATA WYRZECZEŃ I CIĘŻKIEJ SŁUŻBY DLA KRAJU. Za niedługo zacznie wypisywać jak to dobrze mają w POLICJI. Po prostu idźcie tam do roboty albo do woja , do lasu siedzieć w namiotach na POLIGONACH, miesiącami bez rodzi, a po 25 latach może zasłużycie sobie na posadę w sztabie o ile jeszcze jakieś będą (naprawdę nie ma czego zazdrościć, choć są naprawdę fajne stanowiska, ale najpierw sobie zasłuż na nie). AŻ NIE CHCE SIĘ CZYTAĆ TYCH TENDENCYJNYCH BZDUR

Jak cię to boli, to zapraszam do armii !

Jak w temacie :)

nasza rzeczywistość

Szanowny Redaktorku, rzeczywiście ciekawy temat, poruszający do łez, a wypowiedzi jeszcze lepsze, samo buradztwo, Dziennikarz powinien zajmować się tematami których ranga jest społeczna i ważna. Temat- bo kadra MW wzięła za dużo. Nie ma się co dziwić że kadra tak robi. Przez całą służbę są poniżani, gnębieni. Robi się z nich złodziei,straszy żandarmerią, prokuratorem. Ogólny polski zwyczaj patrzeć na ręce komuś a nie swoje. Czy Radaktorek chciał błysnąć przed naczelnym bo będzie dużo wizyt na stronie, czy poziom społecznego myślenia jest tak ograniczony. Tyle przekrętów na grubą kasę, przekręty wszedzie ale nie na tysiące. Ludzie są ograbjani,nawet handlującą babcie pietruszką z działki na chodniku straż ściga a bogatsi złodzieje chodzą z podniesioną głową. Przecież w Polsce nie było bogaczy, komuna wygasła i wszyscy którzy byli przy korycie kradli na potęgę. Ale co tam żołnierz nie może się niczym bronić więc na hura bierzcie go za łeb. Poziom wypowiedzi jak i naszego Redaktorka żenujący.Kto w swoje gniazdo sra powinien być zlinczowany, właściwie to palant

Oficerowie to nieroby,ich jest za dużo

Oficerowie w Wojsku Polskim to nieroby ,poza tym ich jest za dużo.To są święte krowy,oni nic nie robią a w Marynarce Wojennej to w ogóle już cała klika ich tam siedzi.50% wojska to oficerowie,25% podoficerowie ,25% korpus szeregowych! Wodzów jest więcej niż indian.

Do zetora

Pozdrawiam kierowcę ciągnika. Kierowca nie kiep i swoje głębokie przemyślenia, po piwie, ma. Walnij jeszcze flaszkę, a nuż coś jeszcze naskrobiesz.

dobrze poinformowany!!!

Tylko skąd te dane? OBOP? Czy kolejka w mięsnym?

Nieroby

polskiej niby armi to cała kadra pseudo oficerów !!!!!


Już zadzwonić po karetkę za Srebrzyska, czy za chwilę?


Uprzejmie doniósł ?!

zawiść

artykuł i komentarze ociekające zazdrością ciekawe ile zarabiaja i jak pracują komentatorzy i twórcy podobnych artykułów

NICZEGO DOBREGO OD WAS JUŻ NIE OCZEKUJĘ i vice versa !

Przypomniałem sobie pewien dyżur ratowniczy w PW Hel. Zima Noc, żona z chorym dzieckiem (40 st. C)sama w Gdyni (Rodzina daleko w Polsce).R-z "wyjść w morze" bo jakiś rybak ma kłopoty. Kłopoty rodzinne ??? a kogo to ... Takie sytuacje były tymi najmniej dokuczliwymi po prostu standard. Gdy rodziło mi sie dziecko ja siedziałem na linii dozoru i ganiałem za ruskimi okrętami żeby sie za bardzo nie wpychały na nasze wody. A teraz czytam te wasze chore opinie o aferze z pieniędzmi za niewykorzystany urlop. Szkoda mi tylko tych lat poza domem. Kiedyś usłyszałem jakąś rozchisteryzowaną kobitę z obszarów powodziowych ... No gdzie jest to wojsko??? a teraz dopiero usłyszałem głos ... Jak to gdzie ??? To co pozostało Poszło na urlop. Gorzej gdy B...ny co tu wypisują doprowadzą kiedyś do sytuacji gdy już nie będzie komu chodzić na te urlopy (MW właśnie jest w trakcie likwidacji).Zaoszczędzą wtedy na max a zamiast naszych sił morskich przeznaczanych do ochrony żeglugi np. z Chin (PC piórniki kredki zeszyty ... obecnie wszystko)oraz innych interesów, choćby w strefie spornej z Danią (ruda żelaza i innych metali na działce na Pacyfiku)strzec będzie za nas(na pewno tanio !!!) Krigsmarine lub Flota Bałtycka FR. Szkoda , że jak zwykle Polak i przed szkodą i po szkodzie GŁUPI... ;-)))))

marinero

witam kolegę z helu jak bym czytał o sobie.pozdrawiam mechanik z h1 i h3

Najlepiej to pisać głupoty!!!!

Ci panowie swoje odsłużyli i nie 15 lat jak niektórzy piszą tylko co najmniej 15 x 2.Porażające jest jednak to jak likwiduje się nasze wojsko.Mój młody 35 letni sąsiad wykształcony ,wyedukowany wojskowo drży co roku gdzie będzie pracował bo systematycznie wojsko się kurczy.A ON CHCE PRACOWAĆ.lIKWIDUJE ,sprzedaje się u nas wszystko. Kto na przejmie???????

Nie ważne o czym się pisze, ale ważne że się pisze...

Ja tez chciałem pracować dalej, ale wycięto etaty, a teraz trudno znaleźć pracę. Przykro to nawet czytać. Jak się to czyta to, aż żal spędzonych godzin na służbach, poligonach akcjach ratunkowych dla naszego społeczeństwa z dala od rodziny. Nikt z nas nie odliczał 8 godzin i "fajrant" do domu. To była służba, a nie praca!. A ci siedzieli w domu z dziewczyną, żoną i dziećmi teraz plują nam w twarz i do tego załatwiali sobie kategorię - jako trwale niezdolny do służby wojskowej... Znam dużo takich osób które teraz tego żałują i sami by chcieli być mundurowymi. No cóż zawiść ludzka i nic więcej, że ktoś sobie nie potrafi życia ułożyć. Spotykam wielu znajomych z ławy szkolnej dziś szczerze mi zazdroszczą i tak też pewnie zazdrości autor tego artykułu!!!!!!!!!!! Gdybym był na zdjęciu to tak bym tego nie zostawił.

biedaki, tylko 10kzł na miesiąc i z czego tu żyć?

" To jeden z bonusów dla nie najlepiej zarabiających wojskowych, jak mundurówka.........A to oficerowie wysokich stopni, często zarabiający ok. 10 tys. zł miesięcznie" ........na wojnie nie byli bo i nie ma okrętów dla "generalicji"

_

A teraz napisz po polsku o co Ci, Panie bosmanmacie chodzi. Tylko powoli...nie śpiesz się.


10 tys. zarabia chyba admirał. Mamy ich chyba 10. Jestem za obcięciem im pensji do średniej krajowej.

No tak, red. Sielski

włożył kij w mrowisko...Ale taka jego rola

matematyk

Ho ho ho zapłata za 180 dni urlopu. Gratulacje. Panie Michale na matematyce to chyba Pan spal. Max jak Pan wspomniał żołnierz z 25 letnią wysługą ma 41 dni urlopu rocznie. Maksymalnie może otrzymać zapłatę za trzy lata wstecz 3x41=123. Skąd 180 dni. Może niewykorzystany urlop macieżyński :) Zazdrosnym i zawistnym mówię - nie ma czego zazdrościć. W tym roku zwijają dowództwo marynarki wojennej do Warszawy. Marynarka nie będzie miała również lotnictwa. Wkrótce po wielu okrętach nie zostanie nawet kawałek złomu.
Marynarzy będziemy mogli pewno podziwiać na Błyskawicy. W cywilu za niewykorzystany urlop pracodawca też ma obowiązek zapłacić. Art 171 kodeks pracy

*

A pan Rybak chyba spał na lekcjach z ortografii - "macieRZyński" i może jeszcze pisał to oficer :) A podejrzewam, że raczej tak i to jeszcze tzw. pieczarka sztabowa. Faktem jest - pracodawca ma obowiązek wypłacić , tylko w cywilu żaden pracodawca nie pozwoliłby na takie nadużywanie.

Urlopu w czasie rejsu trudno udzielić....Wyrzucić z burtę!!!

Na okrętach marynarki wojennej potrzebna jest stała załoga - inaczej okręt nie ma pełnej gotowości bojowej!!!
Oficerowie ich służby trudno zastąpić, wiec pracują non-stop!!Żonom i rodzinom marynarzy nie zawsze pasuje wspólny urlop we wrześniu!!??
Wy szczury lądowe tego nie zrozumiecie!!!AHOJ!

RED KAPER KING
HERSZT BRACTWA PIRACKIEGO
Rzeczpospolitej polskiej
SŁAWOMIR

-

Tak, faktycznie, oficerów trudno zastąpić ;) Słyszałeś wilku morski o takim powiedzeniu ...nie ma ludzi niezastąpionych. I nie wierze ze przez 3 lata nie ma możliwości wykorzystania urlopu, Nie bądź śmieszny.

Odprawa

Ekwiwalent to jeszcz nic, odchodzącym na emeryturę przysługuję odprawa mieszkaniowa jeżeli odają wojskowe mieszkanie ok. 25000zł. na członka rodziny. W żadnej służbie mundurowej nie ma takich dodatków jak w wojsku. Ale w końcu nas stać!!!

?

A nie dostają domku na Hawajach? We wsi gadali, że dostają.

miszcz

Masz taką wiedzę jak nikt inny z tego forum.
Reszta może tobie lakierki pucować!
A teraz koniec żartów i wracaj do lekcji

to dlaczego jeszcze nie służysz?

?????????


Swoje odsłużyłem i odprawkę otrzymałem. Dzieci swoje też wysłałem niby czemu ,mają mieć gorzej niż ja.

Czym się różni trep od bezrobotnego?...

bezrobotny kiedyś pracował...


Czasem lepiej siedzieć cicho i udawać idiotę niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości!

Wojsko to państwo w państwie

Wojsko o ile jako takie jest potrzebne w czasie wojny.Tak w czasie pokoju generuje jedynie zbędne koszty.Te stare pryki które zarabiają po kilka tysięcy miesięcznie za to że siedzą bezczynnie w pracy przez 8 godzin.To tak na prawdę największe nieroby i "opierdalacze".
Znam kilku takich.Stare betony.Kariera zaczynali w Stanie Wojennym. Ale i ci młodsi w większości to też zwykłe lewusy.Szukają jedynie stałego źródła zarobków.W normalnej pracy długo by nie zagrzali miejsca...

Tak?

Tylko się nie popłacz w mankiet, Tytanie Pracy. Idź dalej pić.

CTM w Gdyni siedliskiem takich trepów

Stare, peerelowskie trepy rządzą w CTM w Gdyni

co racja to racja, tylko czyja?

Najgorzej jak pieski, siedzące w domu, przy kominku, zaczną ujadać... Jest na co, albo nie. Najważniejsze pokazać, że umiem szczekać!

Mamy demokrację, wolność wypowiedzi w dyskusji publicznej?

Skoro posty związane z tematem artykułu, niewulgarne, nieobraźliwe, nienaruszające prawo są tutaj osuwane, to znaczy, że...

"Odchodzący na emeryturę oficerowie dowództwa Marynarki Wojennej otrzymali nie tylko odprawy..." - czytamy w tym artykule. W swoim poście umieściłem cytat z naszej Konstytucji i swoje ogólne dywagacje na temat tylko "papierowej równości" wszystkich ludzi, bo ustawy dzielą Polaków na "zwykłych", i na "wybranych". Po zapytaniu - w tym swoim poście - czy i mundurowi powinni mieć przywileje emerytalne, ukazałem propozycję uniwersalnego rozwiązania. Czyli z całą pewnością mój post był związany z tematem artykułu. Niestety, polityczna lub/i feministyczna poprawność zadecydowała, że został usunięty.

PS. Wolność słowa - prawo do publicznego wyrażania własnego zdania oraz poglądów, a także jego poszanowania przez innych. Współcześnie jest uznawana jako standard norm cywilizacyjnych, chociaż często nakładane są na nią pewne ograniczenia, np. w sprawach publicznego obrażania innych osób.

chory kraj....

ludzie po 40 lat pracują, odchodzą bez odpraw i maja 1200 emerytury,a takie nieroby pajaja się w kasie...to jest absurd, ale żaden rąd tego go...a nie rusza.to dziwne


dojdz do tych stopni wojskowych co oni maja i wtedy gadaj

we

lepiej powiedz jak oni doszli ,d*po lizy nie jeden choc komuch to do kosciola zaczol chodzic i tarzac sie przed generalem ksiedzem ,a po paru latach stopnie im dali /ja bym ich wyslal na emeryture ok ale placil bym jak skonczyli by 65 lat jak kazdy ,do tego czasu niech ida na smieciowke za 1300

polak przez małe "p".czy ktos z was policzył ilu to odchodzi do cywila ????
jakie rangi ???
czy ktos zastanowił sie nad odpowiedzialnością tych ludzi (oni nie maja immunitetu ) i nad rangami ( stopni wojskowych nie rozdają po znajomości )???
czy ktos z was pomyślał ze ci oficerowie każdego dnia zyli ze świadomością ze przyjdzie ROZKAZ popłynąć "do boju " i nie beda mogli powiedzieć ze niechca /niemoga ??
ktos z was krytykantów zastanowił sie KTO STANOWI prawo w tym kraju ??? i dlaczego jest ono takie dziurawe ????
ilu z was ma urlop i z niego nie korzysta (pozatymi co sa na posadach państwowych) , bo nie macie za niego zapłacone - ilu prywaciarzy swoich pracownikow postawilo przed wyborem : samozatrudnienie lub rezygnujecie z płatnego urlopu i jest tak jak dotychczas - w domysle bo ja muszę zarabiać ODPOWIEDNIO .

wiec nie robta sztucznej sensacji

ps

może autor tego ....... lub ci co tak krytykują napisze gdzie znajdzie zatrudnienie w cywilu emerytowany dowódca okrętu podwodnego w cywilu !!!!!!

- poszukujecie sensacji ale nie zastanawiacie sie DLACZEGO

ps2

krytykanci nie zdaj sobie sprawe ze , odchodzacy na emeryture w trakcie sluzby co 3-5 lat zmieniali miejsce stacjonowania (brak stalego miejsca zamieszkania ) - przychodzil rozkaz i niema ze boli od daty wyznaczonej w przydziale trzeba bylo stawić sie w jednostce ( wg rozkazu ) czy to miasto , wioska , czy szczera plaza (dla cywili ) wiec niema co tak krytykowac lub trzeba wiecej poznać tych ludzi

Jak Lekarze Okradaja ZUS to jest dobrze

Lekarze wystawiaja lewe zwolnienia lekarskie to to cywile akceptuja - cywile z lekarzami cywilami okradaja ZUS
Dlaczego pismaki o tym nie pisza - czy sie boicie bo sami to robicie ???

zegnajcie

ja juz wyemigrowalem, nie chcialem dluzej przygladac sie tej bandzie zlodziei.... nie wracam

a teraz do pracy w word-ach

uklady sa kurs instruktora sie zrob albo juz jest i sie bedzie dorabiac do skromnej emeryturki / 7tys/w najgorszym wypadku taxi lub ochrona ,45 lat na karku zyc nie umierac, a szary zuczek na smieciowce za 1300 na reke ,k.rewskie panstwo

kurduple

kto mi odpowie czemu prawie kazdy na tym zdjeciu jest niski? jakoś niezbyt to pasuje to prawidłowego wyobrażenia o wojskowym

Kurduplu intelektualny

By nie wyjść na nieuka czasami warto trzymać język za zębami, a nie zadawać infantylnych pytań. By zrobić zdjęcie z bliskiej odległości dużej ilości ludzi, trzeba posłużyć się małą ogniskową obiektywu aparatu fotograficznego. Im mniejsza ogniskowa, tym większe zniekształcenia fotografowanych osób. Poza tym, zdanie zaczyna się od dużej litery. Jak się nie chciało uczyć w szkole, to teraz się ma durne wyobrażenia o tym i owym.

darmozjady

Najwidoczniej wojskowych nie obowiązuje Art. 2 Konstytucji RP:
"Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej."


informacja dla pani radcy prawnego:
żołnierzy nie obowiązuje kodeks pracy

stek półprawd

ok 10 tys. w tym towarzystwie to zarabiał tylko admirał - i był tylko jeden; do reszty rewelacji nie chce mi się odnosić bo już zostały opisane.

()

subcom, pochwal się ile Ty zarabiasz/zarabiałeś/
Winny się tylko tłumaczy hehe

Widzę, że portal publikuje coraz większe bzdury.

Widzę, że portal publikuje coraz większe bzdury szukamy akcji, sensacji i ... Wszystko gdzie można narobić dymu. Zajmijcie się barany w końcu czymś konkretnym. Serdecznie Pozdrawiam.

wojsko ma za dużo przywilejów

Prawda jest taka, ze biora pieniądze, a tak naprawde nie wiele robią, a co niektórzy nic. Mam znajomych na róznych stanowiskach w Marynarce i wiem.
A i tak użalają sie nad sobą, że powinni więcej zarabiac itd.

Widziałem ...

widziałem też osła, którego mrówka niosła ... Znów następny "miszczu" wszystkowiedzący. Ploty z magla.

Przywileje dla silnych grup wojsko, policja, hutnicy, górnicy ...

przywileje, mundurówki, dopłaty do mieszkań, wcześniejsza emerytura. Jedna wielka banda - ktoś gdzieś nawija o jakiejś konstytucji, równouprawnieniu..
Mam już bilet, a Wy sie zapadniecie po pachy w g..nie za parę lat w tym kraju emerytów i rencistów, których nie stać na lekarstwa, przysłowiową bułkę. Szczawiu i mirabelek Wam też zabraknie.

ryszard s. tez ma dużo urlopu do wykorzystania,ale po co da mu sie ekwiwalent gdyz za mało dorobił przez bez mała 36


"CYWIL" masz rację.

... Ma Pan zdecydowanie rację. Ciekawy jestem co mają w CV piszący komentarze do artykułu. Od szkoły podstawowej się pracuje na swoją przyszłość - lepszą lub gorszą. Tak jest świat skonstruowany. Ja nie zaglądam innym do kieszeni, jestem też żołnierzem i wiem jak terminy urlopów były przesuwane w nieskończoność ze względu na "ważniejsze sprawy". W końcu to jest służba a nie praca. Pamiętajcie o tym "naprawiacze systemów wszelakic" CZOŁEM.

ze względu na to,że nasz dzielny R.S

za mało dorobił sie na wyjazdach "służbowych" to trzeba mu przytrzymać urlopy z kilku lat, w zamian za to wysyła sie go słuzbowo w gory wiec po co ma brać urlop

odprawy

a szarak bedzie na dziadow zapierniczał do 67lat

nie do wiary..

nie do wiary co połowa ludzi wypisuje.. widać, że nikt albo mało kto w wojsku był, a trzeba było iść. No ale po co? Po co było się uczyć, jak można być prywaciarzem co i tak Państwo jeszcze lepiej kantuje ! zawodówka i hajda wio..trzepać kasę ! niestety starsi oficerowie pokończyli studia, często poświęciło wiele dla pracy no i mają to co mają ! Ja nie pamiętam by 30 lat temu ktoś bronił ludziom składać papiery na obecną AMW !? już wtedy było wiadomo ile żołnierze mają urlopu ! a że jesteście bandą nieudaczników to teraz możecie tylko innym zazdrościć

oszustwo emerytów wojskowych przez budżet państwa

Przesłużyłem 25 lat w Wojskach Lotniczych, przy bezpośredniej obsłudze samolotów.
Mam emeryturę w wysokości 1800 zł. Do cywila poszyłem ze względu na stan zdrowia. (głuchy, ślepy itd.) w roku 1994 zmieniono ustawę i zamiast 100 % emerytury otrzymałem 75. Przepracowałem w naszej kochanej ojczyźnie 52 latka. Prawa do emerytury cywilnej nie posiadam i mnie jej nie chcą dać bo jestem "BE"
Janusz Zieliński
Podobne potraktowanie spotkało mojego ojca który był oficerem w legionach. Dlatego, że służył karłowatej reakcji.
Piękny nasz kraj, idźcie do wojska. Powodzenia

Trepy?

Buuhaaaaa zakłamany kraik nad wisła utrzymuje bande nierobow.
grecja nadciaga....

Wydział Koordynacji DMW był najlepszy

Pracowałem w DMW 5 lat, na koniec służby trafił mi się przełożony komandor introligator Kowara, nygus i leń, który wywiesił sobie na ścianie motto "Z każdym dniem wzrasta liczba tych którzy mogą pocałować mnie w d-pę". Jak napisał tak działał. Emeryturę nabył i byle jeszcze pociągnąć do przodu rok, miesiąc, dzień.

Takich odważnych redaktorków nam potrzeba

aby walczyć z patologią w wojsku i kraju

Prawda

Witam niezadowolonych nie do końca rozumiecie MON tak opisując podkręcę trochę temperaturę . Jak a tak ponad 120 generałów na tak małą armie to jest parodia a dramat to 500 tysięcy urzędników w takim państwie jak nasze to jest przesada nie wspominając o 460 posłach po co tylu no po co !!!! A wiecie ile dziennie pieniędzy z podatków wpływa do kasy państwowej ???? no właśnie piszecie o nieznaczących groszach SZANOWNI PAŃSTWO
pozdrawiam K.