Widok

Wolne Miasto

Ujeścisko Temat dostępny też na forum:
Zaletą inwestycji jest lokalizacja niedaleko centrum Gdańska i al. Armii Krajowej, która łączy centrum miasta z trójmiejską obwodnicą. Mieszkańcy osiedla mogą spacerować wokół zagospodarowanego zbiornika wodnego przy ul. Cedrowej. Osiedle powstaje etapami na jedenastu hektarach, docelowo powstanie to około 1200 mieszkań w ośmiu budynkach. Wolne Miasto będzie składało się z budynków wielorodzinnych z płaskimi dachami ustawianych kwartałami. Ruch kołowy będzie odbywał się tylko po obrzeżu ...
więcej o inwestycji
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Niezłe sąsiedztwo

Ja bym nie chciała mieć widoku z okna na cmentarz i tyle w temacie
popieram tę opinię 46 nie zgadzam się z tą opinią 234

lepiej

na cmentarz niż wysypisko śmieci
popieram tę opinię 101 nie zgadzam się z tą opinią 7

spoko....

Sąsiedztwo ciche i spokojne.
popieram tę opinię 46 nie zgadzam się z tą opinią 53

Ciche? Chcę kupić, ale nie mogę, gdy pomyślę o hałasie z Armii Krajowej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

ale jesteś wiesz

no weź sie wprowadź no plis
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie wszystkie mieszkania są z widokiem na cmentarza. Prędzej czy później każdy zamieszka na cmentarzu. To nieodłączny element naszego życia. Nie rozumiem dlaczego to tak przeszkadza. Pewnie lepiej mieć za oknem wysypisko śmieci lub centrum handlowe!
popieram tę opinię 91 nie zgadzam się z tą opinią 3

może dzwony pogrzebowe ludziom przeszakadzają, oraz ujęcie wody od nieboszczyków :P
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

glupoty pleciesz ! ja biegam 3km 2 razy w tygodniu najlepsze miejsce spokoj ,duzo drzew ,szerokie aleje !

czyste powietrze i cisza to lubie ! najlepsze miejsce do biegania rano albo wieczorem ! szkoda ,ze miasto nie chce wybudowac basenu w okolicu naprawde potrzebne jest !
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 46
masz basen miejski :P , szambo deszczówki -stawek przy Cedrowej :P
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 45

nie jest tak zle jak myślicie państwo .. z ostatniego piętra wogle nie widać grobów ani pogrzebów. ktore sie odbywają....
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 49
-Ale za to Kasiu jaką ciszę gratis masz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 43
szczególnie w święto zmarłych i wszystkie pozostałe święta.. a, no i za płotem świeże groby, więc pewnie codzień pogrzeb z okna.. dzięki
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 56

tylko 2 etapy maja widok na cmentarz i to wybrane mieskszkania
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bzdura

Niewielka część mieszkań ma widok na cmentarz, jednak nawet one widzą jedynie drzewa i jeśli ktoś się nie dopatrzy to nie widzi, że tam są groby.
popieram tę opinię 62 nie zgadzam się z tą opinią 1

najspokojniejszy sąsiad z możliwych, nie uważam tej lokalizacji za wadę
popieram tę opinię 64 nie zgadzam się z tą opinią 2

oczywiście lokalizacja, jak również osiedle itp. są świetne
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 2

Oj tam oj tam...

Po 1 listopada widok może być dość ładny.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak tam wladujesz to juz go nie zobaczysz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cużydełko w temacie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No kurde straszne,

Widok na cmentarz :))))) Radzę zgłosić się do psychiatry. Tyle w temacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Okno z widokiem na przyszłość :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe

Najlepszy przykład jak deweloper robi pranie mózgu klientom. Piękny obrazek wizualizacji osiedla. Dookoła niego zieleń i mnóstwo drzew. Jednakże w miejscu tego gąszcza drzew powinni umieścić pomniki cmentarne, które tam rzeczywiście się znajdują. Chyba, że te drzewka symbolizują zmarłych :D Jedno jest pewne, Halloween będzie niezapomniane.
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 193

Całkiem nieźle

Bardzo fajne plany mieszkań, przyzwoity standard wykończenia a przede wszystkim spokojna okolica :)
popieram tę opinię 166 nie zgadzam się z tą opinią 34

chyba oszalałaś

większość z mieszkań ma widok z okna na jedną stronę świata mi sie nie podoba,
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 50

De gustibus non est disputandum...

Ja akurat znalazłam idealne mieszkanie dla mnie.
popieram tę opinię 50 nie zgadzam się z tą opinią 1
wcale nie widać że z tego samego adresu piszesz WCALE :) słabe =wykup reklamę a nie na formach piszesz.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Rozkłady funkcjonalne

Plany mieszkań są rzeczywiście ładne, funkcjonalne; same plusy. Bardzo dobrze mieszka się na osiedlu:)
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 4
Tak lokalizacja super ale słychać dokładnie kroki po korytarzach włącznie z piętrem wyższym i niższym oraz z korytarza słychać praktycznie rozmowy w mieszkaniu jeżeli nie mówisz stonowanym głosem. Akustyka - żenada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko jak sie patrzy i widzi to super, ale

dlaczego nie podają, że 50 metrów od osiedla jest cmentarz, a kawałek dalej obskurne ogródki działkowe, do tego Armii krajowej, którą słychać bo nie ma żadnych ekranów dzwiękochłonnych deweloper pokazuje ładne krzaczki i widoczki, moim zdaniem te mieszkania powinny kosztować 3,5 tyś za metr max ! i zobaczycie za rok po tyle będą.
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 156

ten kto chce kupić mieszkanie to wie co to za okolica, nie przesadzajmy, od kiedy ludzie kupuja mieszkania w ciemno, ogladajac jedynie wizualizacje na stronie internetowej dewelopera?
popieram tę opinię 69 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bzdury

Tak dużej ilości bzdur na raz nie słyszałem.
1. Cmentarz nikomu nie przeszkadza bo jest zarośnięty drzewami
2. Komu przeszkadzają działki? Z resztą osiedle jest od nich oddzielone
3. Samochodów z armii krajowej się nie słyszy (nie byłeś-nie gadaj)
4. Wizualizacja idealnie pokazuje aktualny stan faktyczny - więc nie jest to tylko bajkowy obrazek.
5. Wejdź sobie na osiedle, obejrzyj mieszkania - za 3,5 tyś w takim standardzie to nawet po za miastem nie dostaniesz
popieram tę opinię 54 nie zgadzam się z tą opinią 6
no niestety to nie są bzdury - byliśmy dziś z żoną i widzieliśmy dokładnie to, co opisują powyżej:
1. cmentarz widać doskonale i to świeże groby, rzut beretem od bloku
2. działki są, akurat nam nie przeszkadzają
3. Armii Krajowej widać i słaychac głośno i wyraźnie

Kto co lubi.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 42
mieszkam na kartuskiej czyli po drugiej stronie tego bałąganu i słychać ja chłopaki po nocach na armi szaleja
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
To oczywiste jak ktoś petardy pusci to będą szaleć będzie hałas ale jak spokojnie będą jeździć. To raczej nie słychać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest pewnie reklama dewelopera.
JA TAM MIESZKAM
1.Armii Krajowej słychać z KAŻDEGO KĄTA OSIEDLA. Chyba że zamkniesz okna.
2. Z zielenią to też lipa.
Makieta nie odpowiada rzeczywistości. KŁAMSTWO DEWELOPERA. Zieleń na pokaz. Jak kupisz mieszkanie deweloper ma cię gdzieś i nawet tego nie ukrywa. Zieleń mocno zaniedbana. Posadzą drzewko i niech schnie. Mieszkania od Armii Krajowej mają za oknami beton parkingów i agresywne białe oświetlenie jak na stadionie.
3. Nie ma ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Albo wykupisz, albo parkuj na parkingu cmentarnym , podobnie goście.
4. Za teren wokół osiedla płacimy słono, ale nie mamy wpływu na to co się tam dzieje, bo to dzierżawa od dewelopera. A dzieją się głównie odpłatne parkingi. Na terenie otaczającym nasz blok mamy pole parkingowe bloku w budowie, dla nas niedostępne.Cmentarz to drobiazg.
5. Do najbliższego przystanku ponad kilometr. Deweloper obiecuje autobus za rok, ale Cedrowa jest za wąska, więc to też tzw. kłamstwo marketingowe.
Powodzenia kto uwierzy ECO KLASSIG
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Super

Naprawdę jest cicho - absolutnie nie słychać Armii Krajowej. Piszę to z pozycji mieszkańca. Minęło pół roku od wpisu inwestora komunalnego a zaniżonych cen nie ma... Odnoszę wrażenie że niektórzy swoją frustracją odreagowują na forum...Mieszkańcom Wolnego Miasta nie przeszkadza cmentarz, mamy ciszę po przyjściu z pracy i niedaleko do centrum.
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 3

No i to sie liczy

Cebula zawsze będzie narzekać. To za dużo ludzi, to za głośno, to za blisko cmentarz - Idealnie byłoby na wsi.. Zaraz przecież to stamtąd przyjechaliśmy? ;)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3
CO ZA OBURZAJĄCE BZDURY. Albo tam nie mieszkasz albo jesteś na usługach dewelopera. A może pan administrator który jest pracownikiem dewelopera nie ma czasu zająć się osiedlem bo "prostuje" opinie na forum. JAKA CISZA!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ogrodki dzialkowe nie sa obskorne.Byl spokoj dopuki nie zaczeli budowac blokow.Precz od naszych dzialek !!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 7

Słusznie. To jeden z ładniejszych widoków
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ceny mieszkan dochodza juz nawet do 7 tyś. W tym roku, pozdrawiam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

co za żenująca nazwa osiedla
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 158

wręcz przeciwnie

w końcu osiedle bez ogrodzenia
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cicha, miła i spokojna okolica

Osiedle fajne i tak naprawdę moi drodzy tego cmentarza nie widać ponieważ drzewa i tuje które zostały posadzone już jakiś czas temu są wystarczająco wysokie by odgrodzić osiedle od cmentarza. Poza tym nie wszystkie okna wychodzą na cmentarz :). Okolica cicha i spokojna a co najważniejsze coraz lepsza komunikacja, autobus, tramwaj, blisko centrum. Warto się zastanowić...
popieram tę opinię 138 nie zgadzam się z tą opinią 24
50 metrów od Armii Krajowej !!!! rzeczywiście spokojna główna średnicówka Gdańska za oknem heheheh
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 47
Arqu zanim się wypowiesz to sprawdź czy rzeczywiście tam coś słychać z Armii Krajowej.!!!
popieram tę opinię 46 nie zgadzam się z tą opinią 7
Z KAŻDEGO MIEJSCA OSIEDLA
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Oczywiscie ze slychac. Miernik wskazal średnio 63 przy etapie V w godzinach 16-17. Taki hałas to nie jest cisza i spokój.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znacznie dalej od Armii Krajowej

budynek B jest znacznie dalej od Armii Krajowej - raczej 500m a nie 50!
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 0

A i tak doskonale ją słychać
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

inwestycja jest bardzo obiecująca

dzię ogladalam tam mieszkania i jestem pod wielkim wrażeniem- rozważam kupno...
cmentarz fakt jest i to dość blisko- ale przynajmniej nie powstanie tam jakies durne centrum handlowe lub nie wybudują wielkiego molocha mieszkalnego...cała inwestycja zapowiada się bardzo obiecująco....
popieram tę opinię 129 nie zgadzam się z tą opinią 20

dokładnie zapowiada sie...

swego czasu też rozważałem tą inwestycje, ale zniechęciły mnie plany mieszkań - są poprostu bardzo słabe bez inwencji z widokiem na 1 stronę świata. Znajomy budowlaniec mówi, ze taki system hotelowy to najtańsze rozwiązanie, bo można napchać kupę mieszkań w jednej klatce schodowej. Pozatym jednak słychac wzetkę, liczyłem na obniżki cen w październiku, a oni podnieśli co zadecydowało o ostatecznej rezygnacji z mojej strony.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 37

Ty chyba w dzieciństwie na łeb upadłeś jeżeli uwqażasz, że cmentarz to atracyjny sąsiad. no na pewno infrastruktura cmentarna podwyższycene za Twój marny 1m2. Współczuję
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 41

Panie/ Pani mmm chyba sam na głowę upadłeś...Cmentarz mi nie przeszkadza- za drzewami go nie widać, Zaś dużo bardziej przeszkadzało by mi centrum handlowe czy dom Rozi. Tylu sceptyków chyba z konkurencyjnych firm deweloperskich pisze tu opinie...powodzenia
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 4
To wyłącznie kwestia ceny.
MAMONA CLASSIK to moje imię
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie kupiłam tam mieszkanie i mam nadzieję że to była bardzo dobra decyzja. Z jednej strony cicho i spokojnie (staw, plac zabaw), a z drugiej strony bardzo blisko do centrum. Ponadto niebawem ztm puści tam autobus, wiec z dojazdem nie będzie żadnego problemu. Natomiast obecność cmentarza nie powinna przeszkadzać, ponieważ go będzie widać za drzewami. A poza tym można przecież kupić mieszkanie od drugiej strony
popieram tę opinię 134 nie zgadzam się z tą opinią 15

Mieszkanie

Witam , bardzo prosze o odpowiedź - jak mieskza się na osiedlu, czy wyszły ajkieś problemy z mieskzaniem ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odpowiedź

Mieszkam w pierwszym etapie, czyli budynek nr 27 i jestem zadowolony, nawet bardzo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam tam na osiedlu domków jednorodzinnych i :
Staw to to kiedyś był i się nawet kompaliśmy a teraz to jest zbiornik z woda deszczową z ulicy i cmentarza także ostrzegam bo Miasto zrobiło z tego ściek zamias budowac zbiorniki retencyjne brudna wodę wprowadzili do czystego stawu
- Armi Krajowej słychać non stop
- samochód za samochodem na Cedrowej i już są korki a jak wybudują te 1300 mieszkań bedzie tam statystycznie 1500 samochodów rano i wieczorem - to nic tylko się wyprowadzić juz nawet ludzi edomki tu sprzedają i uciekają bo nie da się mieszkać wsród pędzących samochodów
- widok cmentarza :((
- nie dawno oddali uliczki wokół tego bajorka ale misto o to nie dba i samemu można zobaczyć jak to wygląda po 2 latach
- mieszkańców zmuszają do łamania prawa bo wprowadzili zakaz zatrzymywania i nie ma jak wjechac na własną posesję ( facebook Gdansk Niebezpieczna Cedrowa )
- kamery zamontowane na słupach także lepiej uważać :)
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 111
Podobno PLAY planuje tam wybudować wieżę GSM w II kw 2013. Widąc że mieszkania nie idą to teren w dzierżawę pod wieżę oddali. Dostałem info od inżyniera z G4S
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 13

podobno

podobno mieszkania tam mają wykupywać niemcy skoro wolne miasto - podobno mają wynajmować mieszkania ludziom którzy czekają na miejsce na cmentarzu -
podobno ma iść tamtędy kolej metropolitalna i podobno mają tam postawić świątynie zmartwychwstania NMP -- gadanie - okolica fajna przeszedłem się tam nocą - nie słychać za bardzo samochodów - poza tym to nie jest wieś tylko prawie centrum Gdańska to czego się spodziewać. na grunwaldzkiej mieszania mają gorsze hałasy - nie śmierdzi z szadułek - ceny są takie sobie - co do wieży to w planach zagospodarowania przestrzennego nie ma o tym wzmianek - poza tym ten facebook - Niebezpieczna Cedrowa - ktoś ma za dużo wolnego czasu masakra
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 13
Kolego plan zagospodarowania nie determinuje powstania wieży . Poczekaj do czerwca i zobaczymy :))
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 11

marzec 2015

No i mamy już koniec marca 2015 a wieży jakoś nie ma...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ten staw to ściek deszczówki z ulicy i uliczek cmentarza . To polecam spacery wokół. Polecam !!!!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5

skoro ma coś powstać to czemu to nie jest to naniesione na planach
inż chyba na stadionie kupiłeś??

poza tym po co krytykujecie ??
tylko po to chyba żeby zniechęcić do kupna mieszkania
poza tym ten facebook " niebezpieczna cedrowa " gościa powinni wsadzić za udostępnianie publicznie danych osobowych, twarzy, rejestracji samochodowych

Kogo inwestycja będzie interesować - pojedzie tam zobaczy i przemyśli - ewentualnie kupi

ma coś powstać to powstanie -
martwić się będą ludzie który tam będą mieszkać

a nie pseudo wróżbici inż. stawiający maszty, kościoły i sanktuaria koło inwestycji
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8
1. Nie na stadionie ,
2. Widziałem feca - Jeżeli ktoś popełnia wykroczenie i łamie przepisy KD to jest to dowód w sprawie a nie ujawnianie danych. W pełni ich popieram należy piętnować łamanie prawa. W Niemczech to normalna postawa społeczne - donieść na kogoś kto łamie prawo a u nas nadal społecznie nieakceptowalne.
3. Czy kolega "nie inż" to czasem nie jest zainteresowany sprzedażą tam mieszkań ? Musimy sobie coś wyjaśnic , nie interesowało mnie zniechęcanie a racze informowanie o tym co wiem. Skoro ma być inaczej poczekajmy do sierpnia, a się okaże . Po co się sprzeczać co jest w planach a co nie jak i tak procedur nikt kto to czyta nie zna ale i tak nie za bradzo rozumiem o czym mowa bo na "podkładach geodezyjnych" z WG UM nigdy nie ma planów :) Nanoszone sa po pomiarze geodezyjnym odbiorowym. Dla mnie zawsze nieboszczek to najlepszy sąsiad bo nie narzeka :)
4. Kościoły i sanktuaria - zupełnie nie rozumiem co wnoszą do lokalizacji
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6

Witam
Jestem zainteresowana kupnem mieszkania - czytałam to forum i postanowiłam się przejść do UM,
rozmawiałam z geodetami byłam w dziale który zajmuje się inwestycjami, nawet zadzwoniłam do firmy G4S oraz Play. Nikt nic nie wie o maszcie w okolicy cedrowej ponieważ mapa zasięgu w tym miejscu jest cytuje "zadowalająca a nawet dobra".

Dlatego nie rozumiem skąd te plotki,
chyba tylko żeby zniechęcić.
Z resztą polecam stronę:

gdzie jest wszystko opisane i aktualizowane na bieżąco

P.S. Skoro Pan licencjat inż lubi donosić - zapraszamy do przeprowadzki do Niemiec - nie chciałabym mieć sąsiadów konfitury
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 14
Co mnie obchodzą obce mieszkania i kogo miał bym zniechęcać jak to nie ma żadnego przełożenia na indywidulane decyzje. Osiedle ciekawe i nazwa mi się podoba mimo że ma wielu przeciwników jak czytałem na necie. Informuje tylko o fakcie jakim się dowiedziałem . Z kim Pani rozmawiał ? Nazwisko poproszę lub imie i inicjał nzwiska - porozmawiam z nim ? Skoro tak dobrze zna Pani temat prosze o podanie adres najlbliższej wieży P4 tej lokalizacji . Ja go znam i podam jak Pani nie poda będzie to dowód na to kto ma większą wiedze w temacie :) Proponuje zakończyć temat i poczekac max do sierpnia a wtedy wyjdzie kto miał rację. Od razu przypomina mi się Adaś Miałczyński " udali się na wzgóze a ich oczom ukazał się LAS...................... las krzyży :) "
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 3
Trochę Panią wkręciłem z tym G4S . Ciekawe gdzie Pani dzwoniła skoro budowę prowadzi 3GNS a nie G4S. G4S to firma ochroniarska. Teraz wiem wszystko :) pozdrawiam i życze miłego dnia.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie wiem o czym cebulaki piszecie

Ale zasięg na tym osiedlu jest. Jestem w Play i mam LTE. Jak wam nie działają nokie 3310 to wymieńcie w urzędzie gminy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

bzdury

najwyraźniej niektórzy mają bogatą wyobraźnię...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z wysypiska śmierdzi, ale nie przez cały czas
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

marudy

Polacy potrafią jednak tylko narzekac... To straszne ze nie widzicie żadnych pozytywów. Ja kupiłam mieszkanie i jestem pewna ze nie bede miała hipermarketu za oknem.
popieram tę opinię 152 nie zgadzam się z tą opinią 15
Czemu temat Hipermarketu tak powraca? - bez sensu. Fajne miejsce tylko ta Armii Krajowej trochę za blisko, a średnicówkę co by nie zrobili będzie słychać . Może drzewa na wale jak by posadzili ...może..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 34

Również będę mieszkańcem osiedla i uważam, że niektórzy na forum piszą głupoty, nie żałuję wyboru.
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 4
"zagospodarowanego zbiornika wodnego przy ul. Cedrowej. " hehehe kiedys to był fajny stawek a teraz podłączyli tam ścieki z ulicy i Cmentarza - gratuluje wyboru miejsca na spacer może jakieś kości wypłyną :))
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 108

na okolicznych osiedlach sąsiadujących z cmentarzem jakoś kości nie wypłynęły... gratuluje pomysłów!
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

Za żadne skarby świata nawet jakby za darmo dawali nigdy w tym miejscu

Normalnie porąbało co niektórych, jak można w takim miejscu mając za płotem cmentarz bloki stawiać. Chyba nie znacie tego cmentarza. Może przejdzcie się do starszej części to gwarantuję WAM, że nie zaśniecie w nocy. WSPÓLCZUJĘ SZCZERZE.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 123

Mi tam poprostu śmierdzi Szadółkami !!

i tę zapieprza..... samochody
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 39
fakt - nocą
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 38

super expres - nocą
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 36

przedszkole i osiedle super

A mnie się podoba - co za głupoty ludzie wypisują! mam dziecko w przedszkolu - wspaniała kadra i miejsce! osiedle już wygląda fajnie! polecam!
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 3

Idiotyzm

Osoba która już nie żyje, krzywdy nikomu nie zrobi....
Ludzie co wy za bzdury gadacie...
Nakręcacie się bezsensu (a tak naprawdę nawet nie macie
zamiaru kupić tam mieszkania)

Jest chyba tylko jedna osoba której najbardziej przeszkadza inwestycja...
Pozdrowienia dla Pana prowadzącego profil Wolne Miasto na Facebooku

Szkoda że mija się troszkę z prawem!!!
popieram tę opinię 106 nie zgadzam się z tą opinią 18

Cała prawda!

Szkoda, że już tak jest że w każdym społeczeństwie znajdą się ludzie pełni jadu, wrogości i zła. Mieszkańcom ulicy Cedrowej zawsze żyło się bardzo dobrze, miło i spokojnie, doskonale zdają sobie sprawę z pozytywnych aspektów tej lokalizacji, nie mniej jednak, początek budowy nowego osiedla przy ich ulicy stał się początkiem obaw i można te obawy zrozumieć gdyż spokojna dotąd okolica stanie się w niedługim czasie miejscem gdzie zacznie przybywać mieszkańców i to gwałtownie gdyż w planach budowy nowego osiedla jest 1200 mieszkań. Dotychczasowi mieszkańcy pewnie obawiają się tłoku na drogach, hałasu, większej przestępczości i pewnie paru innych niedogodności. Pewnie tak jest bo to normalna reakcja, człowiek boi się nieznanego. Nie w porządku natomiast jest pisanie nieprawdy na temat okolicy gdyż wystarczy popytać okolicznych mieszkańców, którzy ją bardzo chwalą, nikomu nie przeszkadza bliskość cmentarza, nikt nie słyszy ulicy armi krajowej, nikt nie narzeka na jakość wody w stawie, w którym z drugiej strony i tak nigdy nikt się nie kąpał (natomiast większej bzdury niż bajka o deszczówce spływającej do stawu z cmentarza dano nie słyszałem). Internet jest miejscem gdzie ludzie czują się anonimowi i wypisują bzdury. Myślę, że wystarczy pojechać na miejsce zobaczyć okolice, popytać mieszkańców i w tedy zdecydować. Opinie w internecie nie zawsze mają wiele wspólnego z prawdą.
popieram tę opinię 124 nie zgadzam się z tą opinią 20
1. Kąpaliśmy się - zapewniam Cię, podaj adres prześle ci foty
2. Odwodnienie z chodników nowej "szuflandi" na Łostowicach oraz ulicy asfaltowej skierowano do zbiornika - wylewka jest przy barierce zbiornika- 600mm także fałsz? heheh . Na stronie zamówień publicznych możesz ściagnąć dokumentację projektową deszczówki.
To fakty które można namacalnie sprawdzić i powoływanie się na anonimowosć internet etc to stara śpiewka można wszystko napisać to prawda ale wystarczy sprawdzić w terenie
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 18
Chyba się słabo sprzedają mieszkania skoro ktoś tak reklamuje inwestycje . Wojtek to forum a nie panel reklamowy ;) . Ciekawe dlaczego tak szybko wyasfaltowali tą drogę skoro przy myśliwskiej jest więcej bloków i nadal dziury. Pewnie za kilka lat dowiemy sie kto tam "lody" kręcił. ;)
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 21

co komu przeszkadza deszczówka w stawie? Przecież mamy morze niedaleko, tam się można kąpać a nie w stawie. a skoro wyasfaltowali drogę to chyba dobrze co?
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 7

od razu "lody"!

Moi drodzy ulicę robił deweloper inaczej po gruntówce byście nadal jeździli.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tak dokładnie, drogę wykonał deweloper.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Polecam

Bardzo dobry deweloper, który w cenie oferuje wysoką jakość. Miła i przyjazna obsługa z profesjonalnym podejściem do klienta. Standard wykończenia i aranżacja ujmująca i z klasą. Gorąco polecam. Ja już jestem zadowolona klientką Wolnego Miasta
popieram tę opinię 125 nie zgadzam się z tą opinią 15
Również tak myślę:).
popieram tę opinię 45 nie zgadzam się z tą opinią 8

Potwierdzam

Co mówili poprzednicy :)
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 4

Popieram

w pełni:)
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 1

przychylam się do powyższych wypowiedzi
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1

hehehehe 89.79.158.

no pewnie jak masz taki dres IP - 89.79.158. to się będziesz przychylał do odpowiedzi . HEHEHEHEH Tyle like............ masakra spadam stąd szkoda czasu czytać TYCH CO ZA I TYCH CO PRZECIW jeden wielki HEID
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zgadzam sie

Popieram również.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

mieszkanie

hej, zastanawiam się nad kupnem mieszkania - polecasz po tych 5 latach ? Czy były problemy z mieskznaiem ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opinie

Zastanawiam się co kieruje ludźmi hejtującymi osiedle. Zwłaszcza wystawiając ocene 1 w polu architektura, czy infrastruktura. Wpisy Podoba mi się projekt osiedla, jestem zadowolony ze współpracy z deweloperem spotyka się automatycznie z hejtem (obecnych mieszkańców Cedrowej?)

Żałosne.

Zaznaczam, że jako przyszły mieszkaniec Wolnego Miasta mam w d*pie jaki jest skład chemiczny wody w stawie, nie boję się duchów :) zatem cmentarz staje się atutem. Obawiam się tylko hałasu Armii Krajowej, biorę to pod uwagę, ale zdania są podzielone. Pewnego wieczora sam sprawdziłem zjawisko, na poziomie parteru stojącego już budynku nic nie było słychać.
popieram tę opinię 103 nie zgadzam się z tą opinią 8
Mieszkam na cedrowej i znam prawie wszystkich, możesz wierzyć lub nie ale nikogo tu nie obchodzi to osiedle . Z tego co wiem to wszystkich wkurza że miasto zamiast wybudować Nowa Olchowa do kartuskie zrobiło ulice niezgodnie z polskimi normami bez chodników i że złym oznakowa niem . Jeszcze postawili zakaz zatrzymywania który uniemożliwia wjazd pod dom bo jak otworzyć bramę bez zatrzymywania. Teraz okazało się że ulice projektował 83 inżynier a przetarg dotyczył również budowę parkingu którego nie zrobiono -to takie polskie ;). Także nie szukajcie winy wśród mieszkańców , może ludziom nie podoba się nazwa jak czytam na tym forum (mi się podoba) a może cena lub lokalizacja -nie wiem nie obchodzi to mnie a może to konkurencja hejtuje?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

główne wejscie

kochani od tamtej wlasnie strony w najblizszych latach bedzie głowne wejscie na cmentarz
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 107

główne wejście - od ulicy Łostowickiej

plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje zmiany lokalizacji wejścia głównego. A mieszkańcom osiedla dobrze się żyję w Wolnym Mieście.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 2

główne wejście

tak i będą budować Kościół z wyjściem na ul. Cedrową także radze się zastanowić, projekt już jest zaakceptowany i czeka na zgodę Prezydenta Gdańska.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 109

ah

bzdura :)
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

super! :)

bo tam do kościoła daleko!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

podawanie nieprawdziwych informacji i wprowadzanie w błąd ludzi!!! nie ma w planach kościoła.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie chce mi się wierzyc z tym kościołem zwłaszcza że nasza parafia jest na Kartuskiej a na Jasieniu mamy drugi kościół. Zapytam naszego proboszcza. Dobrze że zagospodarowali ten teren po fermie - fajne osiedle ale Miasto powinno wybudować Nową Olchową bo już są korki przy Kartuskiej a jak wybudują wszystko to bez tej ulicy wszystko stanie.
popieram tę opinię 57 nie zgadzam się z tą opinią 1

spostrzeżenia

Ogólnie lokalizacja mi się podoba. Budynki - choć wizualne "pudełka" ujdzie. Cena za 1 metr kwadratowy zbyt wygórowana! Mam poza tym dwie inne uwagi krytyczne:
1/ jak projektant mógł pójść na pomysł nie schowania w posadzce odpływowych rur kanalizacyjnych. Byłem w mieszkaniach - te rury koszmarnie wystają ponad wylewkę! Bedzie wiele kłopotu by je estetycznie schować.
2/ wokół oczka wodnego na dziedzińcu sadzi się "badziewie" w postaci wierzb. Jak to sie rozrośnie i rozkorzeni nikt już tego nie usunie. A poza tym to naprawde byle co. Pytałem akurat pania z ekipy nasadzającej zieleń - powiedziała mi, że tak jest w projekcie, w co nie chce mi się wierzyć??? Przecież Deweloper reklamuje osiedle przyrodniczo jako coś szczególnego. A tu taki knot!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 78

Zgadzam się co do rur, mogłyby być całkowicie schowane pod posadzką co w znaczącym stopniu ułatwiłoby wykończenie łazienki, zastanawia mnie czy ktoś popełnił błąd czy zostały położone w ten sposób celowo.
Nie zgadzam się się natomiast z twierdzeniem, że wierzby "to byle co", bardzo szybko rosną i często wykorzystuje się je na osiedlach jako rośliny ozdobne, ciekawie wyglądają przy oczkach wodnych jeśli się o nie dba.
Osiedle ładne, z pomysłem, jednak cena mieszkań mogłaby być niższa.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

mam obawy

przy odbiorze znajoma znalazła na ścianie biały meszek. Na początku ściemniali, że to zakurzona powierzchnia, ale nie łyknęła tego i później przyznali, że zmywali 2 dni wcześniej grzyba ... opinie w necie o developerze trochę przerażają ... AK nic nie slychac, cmentarz ... trzeba mieć nie lada wyobraźnię, żeby wymyślać głupoty o duchach itp. - ale internet pełen zje**w.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

szkoda tylko, że inwestycja zakończy sie na 1 budynku :)

i nikt o tym nie mówi :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Absurd

Myślisz, że jesteś wiarygodny wystawiając najniższą ocenę we wszystkich kategoriach? Czym się kierujesz, bo na pewno twoja opinia nie jest obiektywna? Jeżeli według Twojej oceny lokalizacja przy ul. Cedrowej zasługuję na ocenę jeden, to jaką ocenę dałbyś inwestycjom np. na "Kowalach" przy obwodnicy? Skąd masz informację, że inwestycja zakończy się na pierwszym budynku - z tego co wiem w marcu 2014r. mają ruszyć prace przy kolejnym. Skąd ta niechęć?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

łyso

i co łyso ci kolego? inwestycja ruszyła :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

kolego daj znać jak ruszy ta inwestycja :)

poprawiłem oceny na adekwatne, ale skoro ty oceniasz lokalizację na 5 to w takim razie centrum gdańska jak ocenisz ? na 4 ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Wojtku i jak tam idą pracę sądze, że pełną parą stawiają

drugi budynek ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

II etap

Ruszyła budowa drugiego budynku, kolego.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie

Tak jak piszesz prace idą pełną parą. Te wykopy wzbudzają szacunek do autorów projektu, hala garażowa w tym budynku będzie miała dwa poziomy podziemne, koszt takich prac musi być ogromny, tym bardziej że zachowali tyle drzew, które utrudniają prace. Naprawdę, oglądam z podziwem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

lokalizacja świetna

odnośnie centrum Gdańska- polecam spacer w godzinach wieczornych w okolicach ulicy Łąkowej...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

i co?

I co to za wykopy przy budynku B, czyżby III etap?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

I jak tam prace??

Ktoś tu pisał że inwestycja zakończy się na pierwszym budynku.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

osiedle osadzone w luce

wszystko kręci się dookoła, ulice, sklepy, ale nie są uciążliwe bo są o jeden krok dalej. Mam wrażenie że fajny klimat tego osiedla spowodowany jest tym, że to taka oaza spokoju. Dyskusja o hałasie z AK jest totalnie bez sensu ponieważ nie ma go praktycznie wcale. Jak ktoś chce idealną ciszę to proponuję dom w środku lasu. Kolejny blok ruszy na wiosnę 2014 i nie mam co do tego wątpliwości bo pozwolenie na budowę już jest. Zapowiada się całkiem urocze osiedle. Punkty usługowe też w końcu ruszą jak pojawi się więcej mieszkańców. Zakupiłem mieszkanie i muszę przyznać że jakość wykonania jest bez zarzutu. Nie podoba mi się jedynie rozprowadzenie rur w łazience i kuchni, bo uważam że takie rzeczy ukrywa się w ścianie. Poza tym ściany równe, podłogi równe, wykończenie jest na prawdę ok. Mile zaskoczyły mnie też działania organizacyjne zarządcy.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 5
Szkoda czasu na czytanie przechwalanie się nawzajem developerów.

Myślą że jak zmienią adresy IP lub napiszą z innego kompa to się motłoch nie kapnie i kupi .

Mieszkanie to nie zakup marchewki i każdy widzi jakie są zalety a jakie wady danego osiedla.

Nie róbcie z ludzi DEBILI !!!!!!!

Panowie to nie miejsce na reklamę!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 72

a co ci nie odpowiada w tym

że osiedle po prostu podoba sie mieszkańcom. w końcu dla tego tam kupilismy mieszkanie - logiczne!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Stoję w kolejce, czytam komentarze i mam bekę czytając tę żałosną promocję osiedla. Hałas jest z znaczny. Ciągły szum. Norma hałasu zewnetrznego w mieście powyżej 100 tys. mieszkańców to 55dB. Sonometr na balkonie mieszkania V etapu wskazał średnią 67dB mniej więcej ok 17 - 17:30.
W czynszu powinny być uwzględnione stopery.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wolne Miasto

Ja również jestem posiadaczem mieszkania na tym osiedlu i będę zachwalał chociaż nie mam w tym interesu. Po prostu nie zgadzam się z tymi licznymi opiniami negatywnymi, które znajdują się na tym forum i jestem zadowolonym właścicielem fajnego mieszkania, napisałbym na fajnym osiedlu ale osiedla jeszcze nie ma, bo stoi tylko jeden budynek, co mam nadzieje się szybko zmieni. U mnie żadnego meszku na ścianie nie było i o niczym takim nie słyszałem. Jakość wykończenia mieszkania w mojej ocenie jest wysoka, duże okna drewniane, dobrej jakości i ładne drzwi dierre, niestety mają brzydki długi klucz. Ściany równe, posadzki równe. Rury wodno-kanalizacyjne nie są wpuszczone w ścianę, o ile przy aneksie kuchennym to nie przeszkadza bo zostanie przysłonięte szafką to w łazience trzeba to jakoś obudować. Część wspólna ładnie wykończona, na zewnątrz dużo roślinności. Z części usługowej póki co czynne jest tylko przedszkole ale trudno się temu dziwić. Lokalizacja bardzo mi się podoba lecz ulica Cedrowa przez kilkadziesiąt metrów od strony Kartuskiej jest bardzo wąska, mi to nie przeszkadza ale jest to jakaś niedogodność, mam nadzieję, że gdy osiedle się rozrośnie poprowadzą jakiś inny wyjazd na ul. Kartuską. Jeśli chodzi o kontakt z deweloperem to również mam dobre odczucia, wszystkie sprawy zostały załatwione w przyjaznej atmosferze. Zarządcą nieruchomości jest firma AG z Gdyni kontakt mailowy i telefoniczny bez zarzutu. Każdy ma inne potrzeby i oczekiwania, powtórzę jeszcze raz, ja jestem zadowolony, ciężko oceniać coś po opiniach w internecie. Najlepiej przyjść zobaczyć i popytać mieszkańców których już troszkę jest.
popieram tę opinię 106 nie zgadzam się z tą opinią 8
Wąska fakt trzeba lobbować w mieście za Nową Olchowa. Mieszkańcom domków przy Cedrowej ( Gdańsk Niebezpieczna Cedrowa na Facebooku) udało się wprowadzić zmianę planu zagospodarowania na Rade Miasta i GIK pracuje nad projektem. Ulica ma na wysokości działek odbijać w prawo i wchodzić do Kartuskiej na wysokości Myśliwskiej. Planowane są chodniki i ścieżki. Jest szansa że będzie lepiej.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

czynsze

Niestety jak się zorientowałam czynsze (prognozy) sa daleko wyższe od tych, jakie obowiązują w okolicznych osiedlach. Dlatego zapewne mieszkania na Wolnym Mieście się tak kiepsko sprzedają! Ja napewno nie skorzystam z tak drogiej użytkowo oferty.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 121

czynsze

Tak? :) czy mogłabyś napisać konkretnie na jakich osiedlach jest taniej? Byłabym zainteresowana a wszędzie gdzie sprawdzam tak samo wysoko:)
popieram tę opinię 51 nie zgadzam się z tą opinią 0
czynsze pewnie wszędzie takie same ale chętnie bym poczytał co już sprawdziliście i to prosze tych co popierają to osiedle i tych przeciw - może w końcu przeczytam jakieś konkrety - stawki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wolne Miasto Gdańsk

Bardzo dogodna lokalizacja.Osiedle jest położone blisko centrum Gdańska, Wrzeszcza, obwodnicy. Cisza, spokój i ukojenie po dniu pracy jest zapewnione.
Poza tym infrastruktura w przyszłości będzie ciekawie wkomponowana w architekturę budynków mieszkalnych.W Paryżu vis a vis domów mieszkalnych też znajduje się znany cmentarz Pere Lachaise, więc sąsiedztwo cmentarza wcale nie przeszkadza.Lepsza jest taka lokalizacja niż bliskość hipermarketu, lub bardzo duży ruch uliczny panujący na nowych osiedlach. Wizualizacja osiedla sprawia bardzo miłe wrażenie.Dokonałam zakupu mieszkania na tym osiedlu właśnie ze względu na spokój, jaki tam panuje.Nawet w mieszkaniach o mniejszym metrażu znajdują się balkony, loggie, komórki lokatorskie.Jestem zadowolona z podjęcia decyzji o nabyciu mieszkania na osiedlu Wolne Miasto u znanego dewelopera Eco Classic.Cena mieszkania jest przystępna.Można uzyskać rabat przy zakupie mieszkania.Nie ma obowiązku wykupienia miejsc parkingowych, garażowych.Takie praktyki stosują niektórzy deweloperzy.Opłaty eksploatacyjne też nie są wygórowane w porównaniu z innymi deweloperami, co jest bardzo istotne.
popieram tę opinię 74 nie zgadzam się z tą opinią 5

Acha

Rozumiem, że z cenami eksploatacyjnymi żartowałaś? Obecne kwoty to skandal.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

7,20 zł/m2 to skandal hhhaaa dobre
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wolne Miasto

Świetnie umiejscowione osiedle. Blisko centrum a zarazem w spokojnym otoczeniu. Co mi się podoba to, że budynki rozmieszczone są w śród zieleni a miejsca postojowe dla samochodów (nie parkujących w hali) położone są na obrzeżu osiedla a nie pod oknami mieszkań, Ponadto w oko rzuca się wysoki standard wykończenia i dbałość o szczegóły. Ciężko znaleźć mieszkania w podobnej lokalizacji, w podobnym standardzie, w podobnej cenie.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jaki widok na cmentarz, jakie hałasy?!

Ja mam widok na chodzące po działce dziki, sarny i lisy. Tylko jedna część budynku z I etapu budowy ma widok na drugą stronę ulicy Cedrowej czyli na cmentarz. A nasadzenia z zieleni wysokiej w przyszłości w dużej mierze zakamuflują widok z tych mieszkań. II etap będzie w ogóle znajdować się w głębi działki. Bardzo dobrze zagospodarowana przestrzeń, wykorzystane niegdyś nieużytki i to w niedalekiej lokalizacji od centrum miasta. Hałas w mieście, dziwna sprawa? Może trzeba przeprowadzić się gdzieś na wieś.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 3
-Brawo matti,jesteś setnym który się tu wpisał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

super

W tej cenie? Najlepsza inwestycja w okolicy! Można z czystym sumieniem polecić. Za plus można wymienić:

lokalizację: spokojna okolica, dobre połączenie tramwajowe i autobusowe z centrum i wrzeszczem, dobry dojazd do obwodnicy

projekt: wszystkie budynki w projekcie tworzą spójną całość, zabudowa niska, windy osobowe, pod budynkami hale garażowe dobrze zaplanowane tereny rekreacyjne, dużo zieleni a przy głównej alejce sklepy i usługi,

jakość: porównując z innymi osiedlami jakość użytych materiałów budowlanych i wykończeniowych bardzo wysoka, jakość wykończenia budynków tak na zewnątrz jak i w środku również

bezpieczeństwo: osiedle jest monitorowane oraz ochraniane przez zewnętrzną firmę ochroniarską

Należy jednak wziąć pod uwagę, iż ochrona, windy oraz garaże podziemne generują koszty utrzymania, a te proporcjonalnie obciążają wszystkich właścicieli, co za tym idzie za 47 metrowe mieszkanie z garażem w sezonie zimowym opłaty z zaliczkami na wodę i ogrzewanie wynoszą około 450 zł.

Obiektywnie należałoby napisać o minusach, jedyny jaki nasuwa się na myśl to fakt, iż osiedle jest jeszcze w trakcie rozbudowy a zakończenie budowy ostatniego budynku planowane jest na 2022 r..

Pomimo, iż do tej pory oddano do użytku jeden budynek, mieszkanie na tym osiedlu daje dużo radości i satysfakcji, da się odczuć ducha tego miejsca i z przyjemnością się do niego wraca.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 2
znowu te reklamy - masakra :) Fajne no fajne te osiedle ale ile można :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

potwierdzam wszystko co napisał przedmówca, można polecić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

prawda czy nieprawda

Z oficjalnej oferty ze strony Dewelopera (http://www.wolnemiasto.pl wynika po podliczeniu poszczególnych ofert, że w budynku"B" przy ul. Cedrowej 27 pozostaje jeszcze do sprzedania 48 lokali mieszkalnych. Z mojej informacji wynika, że jest ich mniej. Z czego wynika taka dezinformacja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wolne miasto

Pięknie rośnie drugi budynek :) nie mogę się doczekać aż będzie skończony :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mieszkańcy osiedla Wolne Miasto oddajcie głos na boisko w budżecie obywatelskim Gdańska 2016 :) link https://gdansk.zetwibo.pl/taskPropose/46
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Opinia mieszkańca

Jestem mieszkańcem osiedla "Wolne miasto" i chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami.

Co do bura sprzedaży:
- całkiem miły kontakt,
- profesjonalizm i dbanie o interesy dewelopera nie pozwalają jednak na uzyskanie szczerej opinii, czy niewygodnych informacji bez wcześniejszego dociekania,
Przykłady:
- na pytanie jak deweloper chce poradzić sobie z hałasem z armii krajowej przy nowo budowanym budynku skoro ulice słychać przy biurze sprzedaży i dalej. Pani odpowiedziałam mi ze zdziwieniem, że ona nic nie słyszy.
- myślę, że wielu mieszkańców w momencie zakupu mieszkania nie zdawało sobie do końca sprawy z tego, jakie konsekwencje będzie miało wydzielenie Terenu Osiedlowo Rekreacyjnego (TOR), jego odrębny zakup i to, co się z tym wiąże. Mianowicie, jeżeli sam dobrze zrozumiałem ten prawniczy tekst umowy, udziały w TOR trzeba kupić oddzielnie, jest to tern łączący wszystkie powstające budynki(parkingi, chodniki, place zabaw, trawa, drzewa), do momentu wykupu wszystkich mieszkań jest on dzierżawiony osobom, które faktycznie wcześniej musiały już za niego zapłacić. Niepodzielną władzę nad tym terenem posiada deweloper do czasu wykupu więcej niż połowy mieszkań w więcej niż połowie z zaplanowanych budynków na osiedlu. Powodem jest "demokracja", wszelkie zmiany i uchwały dotyczące TOR podejmuje się na zebraniu zarządu, którego przedstawicielami są większościowi właściciele wszystkich zaplanowanych budynków( 1 głos na budynek). Nie wspomnę już o nieodwołalnym zarządzie nad nieruchomością do czasu sprzedaży ostatniego planowanego mieszkania na osiedlu( to jest chyba akurat częsta praktyka). Nie wiem skąd wzięła się nazwa "Wolne Miasto", na pewno nie dotyczy ona osiedla, mieszkańcy nie są tu wolni, nie mogą kreować osiedla tak jak chcę, deweloper dał już kilka popisów, że w sprawach TOR nie liczy się ze zdaniem mieszkańców i nawet ich nie informuje o znaczących decyzjach, jakie podejmuje (a ja bałem się braku własności gruntu na Słonecznej Morenie). O takich sprawach nie dowiecie się z biura sprzedaży, jeżeli wprost nie zapytacie, a pewnie i tak będą kręcić.

Co do odbioru mieszkania:

Starałem się znaleźć wszystkie wady, jakie mieszkanie posiadało, było ich dużo, odmówiłem odbioru mieszkania. Nie bardzo wiedziałem co z tym zrobić, choć prawnik uznał, że mam prawo od odmowy odbioru mieszkania i żądania najpierw usunięcia wad, przy kolejnym terminie mieszkanie odebrałem. I to był błąd, większość z moich wad odrzucono, pewnie słusznie, (wszystkie braki kątów prostych na ścianach dochodzące do 1cm na 60 cm odrzucono, bo nie użyłem kątownika z zaokrąglonymi rogami, teraz dopiero mi wstyd jak patrzę na wielkie szczeliny przy meblach). Po miesiącu oczekiwania na dokonanie poprawek przez wykonawcę okazało się, że do mieszkania nawet nikt nie zajrzał, jedynie firma od okien coś tam poprawiła. Ponieważ po terminie, jaki miał deweloper miałem już umówioną firmę do wykończenia mieszkania, na własną rękę poprawiłem wszystkie najgorsze wady. Generalny wykonawca wspólnie z przedstawicielem dewelopera, prosto w twarz próbowali mi wmówić, że przecież wszystko zostało naprawione, mimo że wcześniej przyznawali się, że nic nie zrobili. Poprawek na balkonie nie doczekałem się po dziś dzień (dopiero po 2 miesiącach od upływu terminu ktoś się do mnie odezwał). Przez to, że podpisałem to co mi podsunięto a nie powinienem, że nie zadbałem o ta sprawę należycie wychodzę teraz na idiotę, jak Zabłocki na mydle. Dużo się nauczyłem jak nie można ufać ludziom, w ani jedno słowo, szczególnie jak mówią "wszystko zrobimy, niech się Pan nie martwi".

Co do mieszkania na osiedlu/w okolicy:
- raczej ok,
- mi cmentarz nie przeszkadza(poza świętami), bliskość linii wysokiego napięcia też wytrzymam, Armii Krajowej u siebie nie słyszę,
- do tramwaju 1km, do autobusu 600m, lub na Kartuskiej 1km,
- w mieszkaniu to tak jak sobie każdy urządzi, jedynie wieje z wentylacji zamiast wywiewać,
- rachunki jak dla mnie za duże, jeszcze mi przyszło wyrównanie za wodę, prawie 600 zł, bo oczywiście odkąd mieszkam, grubo ponad pół roku liczyli mi prognozę z okresu jak tu nikt nie mieszkał.
- poza tymi drobnostkami jest przyjemnie,

Wszystkie co napisałem to jedynie moje przemyślenia, opinie, nie mają na celu nikogo oczernić czy zniechęcić do zakupu.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ale wywód... Trzeba bylo kupić na Słonecznej Morenie:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opinia mieszkańca

Mieszkam i szczerze polecam, tyle w temacie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

wolne miasto

oglądałem tam mieszkania i muszę przyznać, że tyle błędów wykonawczych w tak krótkim czasie nigdzie nie zauważyłem..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11
Jest nawet Twój sklep,ale ma tam tak kosmiczne ceny,że stanowczo nie polecam lepiej przejść sie spacerkiem do netto lub lidla większy wybór i 3 razy taniej
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pan z "Twój Sklep" to dziad rodem z PRLu. Nie polecam... Mam nadzieje ,że z czasem powstanie jakaś Żabka i będzie zdrowa konkurencja
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie zamieniłbym na żadne inne

Najlepsze osiedle, uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Chciałabym tam mieszkać.

Całe życie mieszkałam przy cmentarzu i osobiście mi odpowiada - jest spokojnie i zawsze będzie, nie uraczysz meneli czy bójek, a po 1.XI wszystko świeci :) Jak kto lubi oczywiście, ja nie mam nic przeciwko. A osiedle mi się podoba, jest spokojne i ładne, przdałby się więcej sklepów ;)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

deweloper mówił, że to spokojne osiedle, bez ruchu samochodowego, kupiliśmy fajne mieszkanie z ogródkiem ale zamiast spokojnego wypoczynku codziennie patrzymy przez okno na zaparkowane auta pod ogródkami, hałas i smród. A reklamują się jako zielone osiedle...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dokładnie to samo pomyślałem, pewnie jesteśmy sąsiadami :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

???

Pod ogródkami i klatkami nie ma miejsc postojowych, tylko "serdeczni" sąsiedzi parkują tam swoje samochody, pomimo zakazu. W rzeczywistości jest to chodnik, tylko większość o tym nie pamięta... Możemy podziękować za taki stan sami sobie...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

bo deweloper poszedł po taniości i zamiast chodnika zrobił kratkę tak jak na miejscach parkingowych ot wspaniały projektant i zamiast spokojnego osiedla jest jak wszędzie czyli samochód najważniejszy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

otóż nie, bo w planie nie było małego parkingu z miejscem dla inwalidów nawet a tu proszę, odbiór mieszkania i parking pod oknem, bo deweloperowi zmieniła się koncepcja nie informując klientów o zmianie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

mieszkam tu już rok i jestem bardzo zadowolona . Polecam
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

dziwne

Jak tylko pojawia się negatyw pojawia się 100 minusów, jak pozytywna opinia podobnie dużo lajkujących, naprawdę zastanawiające...

Daleko od komunikacji, cmentarz po sąsiedzku, jak ktoś nie ma samochodu to już w ogóle współczuję
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie wiem w czym problem

Przystanek autobusowy jest 5 minut spacerkiem, a tramwajowy 10 minut... Znam masę osiedli w Gdańsku z gorszą komunikacją.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mili ludzie mieszkają czasem słychać samochody ale tak jak wszedzie cmentarz zasłonięty drzewami ogródki działkowe też są ładne latem oraz zbiornik melioracyjny w ciszy i spokoju można sobie tam pocwiczyc odpocząc osiedlowy sklepik drogo ale jest Netto i lidl nie daleko komunikacja tez ok
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

super osiedle

mieszkam tutaj, nie slychac armii krajowej, nie ma okno w okno, jest cisza i spokojnie. Wszedzie blisko. cmentarz nie przeszjadza. Wole Cmentarz niz Lidla pod oknem
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wolne Miasto kojarzy mi się z Gdańskiem obwieszonym nazistowskimi niemieckimi flagami.

1 września 1939 r. niemieccy sąsiedzi zaczęli mordować swoich polskich i żydowskich sąsiadów.
Super nazwa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 13

Okropne osiedle

Mieszkam rok, sasiedzi-tragedia, te bloki to nowoczesne falowce-mentalnie i fizycznie.
Cmentarz nie przeszkadza, ale brakuje infrastruktury handlowo/uslugowej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

Rumualdo Amadeo

Osiedle jest całkiem fajne. Szkoda, że adminitrator jest z ramienia dewelopera i przez to nie da się nic załatwić a w bloku naszym (najnowszy etap) jest trochę wtop a dodatkowo Pan K od ECO jest mistrzem świata i dopełnia się z Panem G.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osiedle bez gwarancji

Jestem mieszkańcem tego osiedla. Do zakupu wszystko było w porządku. Później było tylko coraz gorzej. Deweloper nie poczuwa się do odpowiedzialności z tytułu gwarancji czy rękojmi. Wentylacja w blokach nie działa a na ciepłą wodę w kranie trzeba czekać 3 minuty. Wg dewelopera wszystko jest wg normy... Dodatkowo brak miejsc parkingowych dla gości powoduje, że osiedle jest wyjątkowo nieprzyjazne dla osób z zewnątrz.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

wynajme

Wynajme lokal uslugowy na tym osiedlu prosze o kontakt kwidzo@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rady Wuja Pornolho

Kupiłem tu mieszkanie, bo w okolicy nic gotowego stało gotowe. Materiały i wykończenie na tym samym poziomie co w Robygu, tyle że dają mniej bajerów jak np. inteligentne gniazdka.

W klatkach jest mniej komórek lokatorakich niż mieszkań.

Deweloper nie najmuje a jedynie sprzedaje lokale usługowe. Dlatego brak tu konkurencji, a w spożywczym kupisz tylko alkohol lub papierosy.

Atmosfera w biurze sprzedaży gorsza niż w MOPsie. Chcesz to kupuj i nie zadawaj pytań. Albo goń się. Kto inny to kupi. Buta jak mięsnym za prlu.

Przed zakupem radzę zwrócić uwagę na ścianki rtv i umiejscowienie słuchawek domofonów. Robią je tak, by kupiec chciał je usunąć/przestawić. A wtedy traci gwarancje na elektrykę i domofon. A domofony na tym osiedlu psują się jak brytyjskie auta.

Kupując policz sobie w budżecie koszty notarialne x2. Raz że dogadana z Eco pani Fal liczy sobie stawkę której nie umie i nie chce wytłumaczyć. Dwa że wykupienie udziału w TOR także wiąże się z kosztami notarialnymi. Teoretycznie da się uciec do innego notariusza i zaoszczędzić 40%, ale ani mistrz z biura ECO, ani notariusze w Gdańsku nie będą chętni do pomocy. Boją się fali?

W łazienc rury odpływowe wychodzą bardzo wysoko. Trudno tu o odpływ liniowy. Może wysokie brodziki wracają łask, nie znam się...

W nowym etapie AK będzie wspaniale słyszana. Żadne ekrany nie zostaną zbudowane, ani drzewa nasadzone. Okna z podwójną szybą nie pomogą, chyba, że zaślepisz otwory wentlacyjne.

Ale mieszka się klawo, bo jest dużo zieleni, a do pracy mozna jechać zanim Cedrowa zapcha się autami, jak tętnica po 40latach picia.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Super komentarz

dzIekuje za te informacje dla takich komentarzy wartu tu zajrzec
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

lokale uslugowe

Witam szukam na osiedlu lokali usługowych do wynajęcia, może widzieli państwo coś tam na wynajem lub posiada ktos kontakt do wlascicieli jakis lokali bo z tego co wiem duzo jest wykupionych
Bede wdzięczny za kazde info na kwidzo@gmail.com

Z góry dziekuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

super osiedle

negatywne opinie mają zapewne tylko ci co tam nie mieszkają
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wolne Miasto

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...

do góry