Widok

Wrażenie banino

Już dawno nie widziałem takiego syfu architekt. i byle jakości w zabudowie,drogach i całej infrastrukturze.jak można tak mieszkać.no i ludzie dziwni i niemiła.wyjeżdżam z radością.Robert ,munich
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 19
Robercie, cieszymy sie z Twojego szczescia ;)
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wypad
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1
W falowcu pewnie będzie miał lepiej. Sąsiedzi tam w ogóle nie narzekają. Wszyscy są bardzo mili. Pozdrów ich od nas.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 2
Akurat falowce są w większości spoko - na galerii znajdzie się zawsze jakiś sąsiad z którym można pogadać, a i ludzie się znają wzajemnie :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Racje ma typ.robi się syf tutaj
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
No, niestety. Banino z roku na rok brzydsze: śmieci (rowniez w postaci reklam), chaotyczna zabudowa: domu poprzeplatane z firmami, ciężki sprzęt na drogach których nie ma, brak zagospodarowany placów, skwerow... dużo ludzi wyrzuca, chociażby odpady zielone za plot..
Jednym słowem syf!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 6
no i bydlo przyjezdajace z najgorszych dzielnic trojmiasta. drace ryje, wieczne imprezy, bandyci na drogach i sloma wychodzaca z butow. syf, gnoj i malaria ludzka
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 6
zachciało się Banina. Dobrze, że już tam nie mieszkam.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 9
a jednak tęsknisz bo zaglądasz na forum :)
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 2
no jasne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
A będzie gorzej, developer już kupił kolejne działki, jedna wielka sypialnia FAMILOKI jak na śląsku haha tyle, że na polu przy lotnisku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Przeprowadzka do Banina jest słodko gorzka.
Z jednej strony zyskujesz:
- (zwykle) na metrażu mieszkania,
- kawałek lub kawał ogrodu,
- bo ubywa ci sąsiadów,

Ale z drugiej strony tracisz:
- czas na dojazdy (trzeba się liczyć z tym, że albo polubisz stanie w korkach albo szybko wrócisz do miasta),
- pieniądze na dojazdy (bak wystarczał na miesiąc, teraz na dwa tygodnie, jak dobrze pójdzie),
- towarzysko - impreza w Sopocie to jest skomplikowana wyprawa; jakoś nagle dalej się robi do wszystkich znajomych - kontakty zanikają,
- pewność tego, że w kranie będzie wieczorem woda,
- pewność tego, że dotrzesz do domu jak pada śnieg czy deszcz,
- kablówkę i tani i dobry dostęp do Internetu,
- zmysły estetyczne (architektura, organizacja miejscowości, itd.)

Warto to przemyśleć zanim kupisz segment czy bliźniaka w Baninie.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 8
Zamieniliśmy Sopot na Banino, NIGDY nie żałowaliśmy decyzji :)
Zaręczam, że natężenie napływowych buraków jest takie samo tu jak tam.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja też lubie Banino, ale nie mam zgody na śmieci (w tym reklamy zza których nie widać znaków), brak dróg, chodników, oświetlenia. Komunikacja to istny dramat (a od grudnia ma być jeszcze gorzej: PKM nie będzie zatrzymywać się w Pępowie, Rębiechowie i Gdańsku Rębiechowie). Nie mam zgody na ciężki sprzęt na drogach osiedlowych (i nie piszę tu o deweloperach, ale o pseudofiremkach, które powstają w domkach jednorodzinnych - koparki, tiry, olbrzymie ciężarówki - TO JEST STREFA MIESZKANIOWA A NIE PRZEMYSŁOWA).
Ogólnie jest chaos - pytanie: czy da się to zmienić?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
off topic, z tą PKMką nie zatrzymującą się na stacjach skąd sa informacje - mogłabyś wrzucić tu link?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozkład jaki ma obowiązywać od grudnia opublikował Mieczysław Struk na swoim profilu na fb. Link do rozkładu Kościerzyna -> Gdynia przez Wrzeszcz:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1184734238238224&set=pcb.1184735254904789&type=3&theater

zauważcie, że większość pociągów zatrzymuje się w Żukowie a potem dopiero na lotnisku.

Tutaj linia Gdynia -> Wrzeszcz
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1184734174904897&set=pcb.1184735254904789&type=3&theater

Dużo mniej połączeń.

Tutaj cały post:

https://www.facebook.com/mieczyslawstruk/posts/1184735254904789

Mam nadzieję, że te zmiany nie wejdą w życie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
THX...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
po co rozsiewać takie bzdurne informacje?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
To nie tak, że w ogóle nie będzie się zatrzymywać - będzie po prostu tzw. SPRINTER, który te stacje faktycznie będzie mijać na trasie Gdańsk Wrzesz/Główny - Kartuzy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rzeczywiscie strasznie ciezko jest!! .Niestety zgorzchnialy Polak zawsze bedzie marudzil i z niczego sie nie cieszy , a wy jak dzieci daliscie sie zlapac w prosta pulapke socjologiczna pod tytulem uderz w stol a ..........
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tzw. SPRINTER faktycznie nie będzie stawał ani w Pępowie, ani w Rębiechowie i Gdańsku Rębiechowo również. Ale on będzie jechał z Kościerzyny do Gdańska, a nie z Kartuz do Gd. Wrzeszcza. Szkoda, bo mógłby stawać chociaż w Rębiechowie. Wtedy mielibyśmy bezpośrednie połączenie do Gdańska.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
I na 11 pociągów tylko cztery (w tym dwa rano) będą zatrzymywały się w Rębiechowie...
Żeby dostać się do Gdyni trzeba będzie pójść/pojechać (tylko gdzie zostawić samochód skoro nie ma tam parkingu?) do Gdańska Rębiechowa, pojechać do Wrzeszcza i przesiąść się na pociąg do Gdyni - paranoja, zdecydowanie szybciej jest samochodem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A może by tak zamiast narzekać lepiej rozeznać się w sytuacji?

Można dojechać do Gdańsk Rębiechowo, mimo braku parkingu zostawić tam samochód (jak to robi kilkadziesiąt innych osób), i zamiast jechać do Wrzeszcza wsiąść w pociąg w odwrotnym kierunku do Gdyni :)

paranoja to takie narzekanie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a potem z Gdyni do Gdańska to paranoja jakaś. Ja w wakacje do Wrzeszcza jadę 25 min a po wakacjach 35 minut. Jak jechałem pociągiem to od wyjazdu z garażu (trzeba jakoś dojechać do stacji) do dojścia do pracy ( 1 km od przystanku strzyża) bylem po 40-45 min. To jaka tu korzyść ? A jeszcze o samochód się boję bo w polu stoi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
O jakiej godzinie kolego jeździsz do tego Wrzeszcza po wakacjach 35 minut?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie będzie takiej możliwości od grudnia... Zresztą nie wiadomo kiedy pkm ruszy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Baninie mieszkam od kwietnia. Przyjeżdżam codziennie od września 2015 a od października 2014 zacząłem przygodę z tą miejscowością. Podobało mi się niemal od samego początku. Wychowałem się na osiedlu gdzie były same bloki i szukałem mieszkania na obrzeżach, chociażby z małym ogródkiem i tak trafiłem do Banina. Jestem zadowolony ze swojej decyzji. Wiem, że mieszkam na wsi, wiem, że droga jest jaka jest, że jak popada to woda stoi, że jak nie posprzątam przed swoim wejściem to nikt tego nie zrobi, ze samoloty latają i są głośniejsze niż na Żabiance, Przymorzu, Suchaninie czy na jakiejkolwiek dzielnicy Gdańska. Wszystko to wiem i wiedziałem przed decyzją o zakupie. Nie przeszkadza mi, ze mam 2,5km do biedronki a do znajomych dystans wydłużył mi się z 5 do 20km. Kontakty utrzymuję, jak trzeba to dojeżdżam, albo znajomi przyjeżdżają do mnie. Naprawdę niedobrze się czasem robi, jak widzę te wszystkie opinie frustratów, którzy kupili mieszkanie i każdemu odradzają. Jak narzekają na to, że spadnie deszcz, lub że ktoś kupi sobie nowsze auto. Skąd wy jesteście ludzie ?
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 1
fak, to chyba z wydzialu promocji zukowa. jezu jakie wodolejstwo i propaganda rodem z prl lub pis. wlazidupstwo nowym sasiadom
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 27
Nie, po prostu żyję i myślę pozytywnie i życzę tego również i Wam Tomku i Romku. Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 1
i ja myślę podobnie.....ludzie ... czepiacie się wszystkiego... ja dokładnie wiedziałam gdzie się przeprowadzam i nie narzekam....
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie, nie czepiam się. Chcemy normalności: dróg, chodników, oświetlenia, komunikacji, chcemy by było czysto. To nie jest czepianie się.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6
Widziały gały co brały. Wprowadziło się jaśniepaństwo i myślą źe od razu wam zbudują drogi itp.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
drogi w XXI w. ja wale, czego to ludzie nie wymysla
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Trzeba było zamieszkać tam gdzie infrastruktura już istnieje - tylko tam nieruchomości są o wiele droższe. Mieszkanie w Baninie jest na zasadzie coś za coś. Myślę jednak ,że z biegiem lat systematycznie będą budowane drogi, oświetlenie itd itp. Niestety jest to powolne dlatego ,że za to płaci gmina i nie dokładają się deweloperzy, a przez to i my. Gdzie indziej deweloper buduje drogi, oświetlenie, plac zabaw itp. tylko ,że jest to wliczone w cenę mieszkania/domu. Czy nikt tego nie widzi?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gdy wprowadzałam się do Banina mieszkało tutaj kilkaset osób. Istniejąca infrastruktura była wystarczająca.
Teraz mieszka w Baninie około 5 tys. i ilość mieszkańców systematycznie rośnie. Zdecydowanie brakuje dróg, chodników itp....
Rozumiem, że jak ja jaśniepani, to Ty burak? Po co się tak "wyzywać" - skupmy się nad koniecznymi zmianami w Baninie.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
shit bedzie. na jesien pisowskie gnoje wezma sie za samorzady i wszystko stanie na lata. na pohybel pisowskim gnojom
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 9
dymac pisowcow i katoprawice. delegalizacja kościoła kat.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
To moze zamiast narzekac zrobcie cos w czynie spolecznym ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Robię: z każdego spaceru do lasu wracam z co najmniej jednym workiem śmieci.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupę robie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
To zdecydowanie za mało ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zuch wiejski
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

do góry