Widok

Wybór fotografa, trudne zadanie

Wesele Temat dostępny też na forum:
Mamy spory problem z wyborem fotografa na ślub, gdyż rozrzut cenowy jest ogromny. Spotkałam się z ofertami od 1200 do 3700zł, ale jednak przeważają oferty poniżej 2000zł. Nie zauważyłam jakiś specjalnych zależności, przez które cena jest wyższa bądź niższa. W związku z tym mam spory mętlik w głowie. Może ktoś mnie oświeci, skąd taka rozbieżność cenowa.

Ludzie twierdzą, że należy wybrać fotografa, którego zdjęcia się nam podobają. Nie neguję tego, ale na portfoliach z pewnością umieszcza się jedynie najlepsze ujęcia, a spotykać się z kilkunastoma fotografami nie mamy czasu. Chcemy spotkać się z trzema i obejrzeć pełne reportaże z przykładowych ślubów. Pytanie, w jaki sposób wybrać tych trzech? Czym się sugerowaliście? Co odegrało kluczową rolę w wyborze fotografa?
Ślubujemy 29.04.2017
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podzielę się z tobą własnymi przemyśleniami.Wiadomo to ważna kwestia ale ja osobiście się kierowałam intuicją. Też wydaje mi się,że zbyt duże wgłębianie się powoduje tylko mętlik w głowie. Sporo fotografów ma zbliżony poziom tak zauważyłam. Opinie w necie są też często przekłamane, bo firmy zachwalają same siebie udając klientów:) Może ktoś realny, nie wirtualny ci doradzi. To jakie będziesz miała zdjęcia zależy też gdzie je będziesz miała. Jak ci fotograf pokaże parę z pałacu, jakiś piękny kościół,gdzie zawsze zdjęcia wyjdą ładnie albo plener w Rzymie to dla mnie nie jest to wytyczna. Sama jakoś nie zastanawiałam się długo i nie porównywałam potem i dobrze. Nie żałuję wyboru.Jakiego rodzaju zdjęcia chcecie? Chodzi o styl, czy naturalny, czy duża obróbka, czy jakieś zwariowane emocje? Napisz sobie na kartce i pierwszego co ci będzie w tych okolicach weź i spotkaj się. Na spokojnie, jest ich sporo. Nie rób maratonów. Jak będziesz zadowolona to już na siłę nie szukaj bo jak to mówią "lepsze jest wrogiem dobrego" Powodzenia. Nie wiem ile czasu masz do ślubu ale zdążysz.Właśnie dlatego,że jest ich sporo. Dobrze jakby była to osoba, co nie robi zdjęcia od wczoraj.Powodzenia.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ślub w kwietniu, więc czas jest. A załatwianie na ostatnia chwilę to nie w moim stylu.

A jakiego fotografa Wy mieliście?

Ja myślę, żeby wziąć fotografa i kamerzystę z jednej firmy. Lepiej się wtedy dogadają i nie będą sobie wchodzić w drogę. Może są tu takie firmy? :)
Ślubujemy 29.04.2017
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kwiecień to jeszcze czas, mniej popularny miesiąc, znajdziesz coś na pewno.Ja bym tak nie obstawiała jednej firmy. Lepiej wybrać świadomie dobry film i dobre zdjęcia.Dlaczego mieliby sobie wchodzić jeżeli to profesjonaliści. Takie moje zdanie, zrobisz jak wolisz.
Zdjęcia są tańsze bo więcej ludzi się tym zajmuje, dobre filmy to już poniżej 2000 raczej nie będzie. tj. dla mało wymagających pewnie ok. Sama fotografa wybrałam z naszego katalogu na stronie weselnika. Z video to trudniej, bo trzeba trochę materiałów u źródła obejrzeć. Sama zrezygnowałam w końcu z video, zdjęcia ważniejsze dla mnie. Przy tych kosztach ogólnych sporych to wydać troszkę więcej na dobry film chyba warto, bo to pamiątka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
Proszę o kontakt: artis@e-artis.pl

pozdrawiam
Artur
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
Mam ślub w czerwcu, w przyszłym roku, kamerzysty nie wybrałam, wolę więcej zdjęć mieć. Spotkałam się z 2 fotgrafami wybrałam opcję za 2800 bo babka zaproponowała drugiego fotografa gratis, wszystkie zdjęcia, których może być dużo jak będzie ich dwóch i piękny album z takim tłoczeniem naszych imion no i w sumie od razu w odpowiedzi na wiadomość wysłała mi link i tam był jeden cały ślub w którym było chyba z 1000 zdjęć a nie jakieś tam wybrane super zdjęcia. To mnie przekonało, że była taka szczera i nie kombinowała. Na spotkaniu było widać, że lubi swoją pracę a nie robi w tym tylko dla pieniędzy. Aha i powiedziała ciekawą rzecz na którą bym nie wpadła sama, że fotograf powinien mieć drugi aparat do dyspozycji na wypadek awarii. W sumie racja.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
A kogo wzieliscie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wybór odpowiedniego fotografa to trudne zadanie. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji polecam poczytać sobie ten artykuł. Moim zdaniem przy wyborze należy kierować się zarówno ceną jak i profesjonalizmem fotografa. Może nam go nakreślić jego portfolio choć często zdarza się, że zdjęcia albo są kupione albo ostro przekoloryzowane.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z powyższego artykułu nic nie wynika. Choć przepraszam, jest w nim zawarta reklama pewnego fotografa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
My wzięliśmy fotografa z polecenia, ta sama pani robiła zdjęcia dwójce naszych znajomych i efekt był świetny. Byliśmy gośćmi na weselu jak pracowała i to było to. Mamy wesele w sierpniu umowę podpisaliśmy w lutym. Płacimy 2300, nie zamówiliśmy albumu, zrobimy sobie fotoksiążki sami bo wychodzi taniej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pochwalcie się swoim fotografem proszę :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie- poprosimy o konkrety.
Ja z polecenia nie mam kogo brać. Znajomi, którzy są już po ślubie, pourywali kontakty. A reszta to stare panny i starzy kawalerowie ;)
Ślubujemy 29.04.2017
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również poproszę o namiary :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

wieczór panieński (22 odpowiedzi)

Witam! Dobra to trochę z innej beczki. Czy ma ktoś pomysł na ciekawy wieczór panieński, bo muszę...

Fotograf I Kamerzysta na wesele. 3.05.2024 (4 odpowiedzi)

Dzień dobry, Jak w temacie. Czy znacie i polecacie jakiś zespół foto wideo na ten termin.

dobry...i nie drogi dentysta (50 odpowiedzi)

Hejka szukam dentysty dobrego ale żebym nie straciła majątku !!! mam sporo ubytków i pochłonie mi...

do góry