Widok

Wycinka lasu przy ulicy Św.Józefa

Czy wiek ktoś coś na ten temat? Czy to działka leśna czy budowlana?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na Sobieskiego wyrzneli piękne olbrzymie choinki masakra wyrzneli i zostawili syf nic więcej odgłosy pił wszędzie słyszalne co za porabancy dorwali się i żadnego drzewa nie uświadczysz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Skutki pisiorskego debilizm dotarły do Bojana. Rżną bez opamiętania. Św. Józefa zmasakrowana. Deweloper otworzył drogę do budowy osiedla.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9
Nazywajac ciebie debilem obrazilbym ludzi chorych. Mysle ze na ciebie niema okreslenia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

halo ludzie, co za poziom dyskusji! zastanówcie sie, czy my musimy się obrażac wzajemnie na każdym kroku? czy nie możemy rozmawiać merytorycznie? Zadałam pytanie, nie wiesz to nie odpowiadaj!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dobrze mądralo wytłumacz mi w takim razie logikę tej wycinki. Może czegoś nie rozumiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Czego tu nie rozumieć?
Ktoś ma działkę, na której chce coś innego niż drzewa.
Do tych co płaczą nad drzewami: nikt nikomu nie broni - proszę kupować działki i sadzić na nich lasy.
Wszystkim szkoda drzew, pod warunkiem, że nie stoją na naszych działkach i nie przeszkadzają w naszych planach.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście beton sobie wlej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Co tu tłumaczyć:
Pisdusie uchwaliły jedyną sensowną ustawę. Opozycja wykorzystując ekooszołomów zrobiła medialną nagonkę na tą ustawę. Gdy naczelny Pisduś się złamał i zapowiedział zmianę tej ustawy to ludzie chwycili za siekiery i na zapas wycięli drzewa ze swoich działek póki jeszcze mogli bez łaski urzędników. Gdyby ta ustawa była trwała, a najlepiej zapisana w konstytucji, to ludzie by wycięli tylko te drzewka, które im rzeczywiście przeszkadzają. Obsadzili też by swoje działki ozdobnymi drzewami. A tak nikt o zdrowym rozsądku nie zasadzi sobie na swojej działce czegoś co może być kłopotem w przyszłości i za co jeszcze urzędasy chcą pieniędzy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

No to jedźcie sobie do Gdyyni przez Chwarzno. Za Lidlem rzeź całkowita, wzdłuż całej drogi. Ale sobie użyją Ciekawe, dokąd pojedzie drewno? Czy jak zwykle, coś tam, sos tam, bez przychodu, bez podatku.i
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Może nie zauważyłaś ale chodnika tam nie ma Więc wycinka posłuży na położenie chodnika i drogo rowerowej
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wyprana mózgownica na maxa. Więcej POlszmatu i TVNu proponuje. Nie obrażaj innych.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

to działka Pindolola:}
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

prócz drzew kilku z was też powinno się usunąć
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Logika : moja działka i robię na niej co chcę, jest prostacka. Tak samo rozumują ludzie, którzy palą oponami czy plastikowymi butelkami. Nikt nie jest samotną wyspą i filozofia : Po mnie choćby potop, jest zgubna, bo oznaczałoby to, że jak ktoś na swojej działce, ma drzewa, które stanowią część lipowej alei to też może je usuwać.... Oprócz partykularnych interesów jest jeszcze dobro publiczne a zachwyt nad barbarzyńską ustawą dowodzi, że nie jesteśmy dojrzałym społeczeństwem tylko skupiskiem egoistów i egocentryków
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Wpis subtelny, taki niestety do adresatów naszego forum nie trafi. Oni tego w ogóle nie pojmują.Tu wystarczy micha grochówki z wielką wkładką mięcha. Spróbujcie wyjść wieczorem, na taras, gdy zaczyna się sezon grzewczy albo wcześnie rano. Gryzącego zapachu spalanej chemii nie da się wytrzymać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

może lepiej iść do sąsiada spytać się czym zatruwa powietrze a nie skamlać na forum.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Oczywiście, że można zwrócić sąsiadowi uwagę (jest to naprawdę mało skuteczne). Poza tym, o ile mi wiadomo, są ludzie , którzy za kontrolę takich przypadków, pobierają wynagrodzenie, ale u nas praca urzędników polega na siedzeniu w biurze, a nie na pracy w terenie. Skamlanie na forum, jak byłeś łaskaw nazwać dyskusję mieszkańców, świadczy o tym, że ludzie podejmuję pewne tematy, problemy i szukają wspólnie jakiegoś rozwiązania. Chyba lepiej być konstruktywnym niż wzajemnie się obrażać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Przepraszam, jaka to konstruktywność szukając poklasku na forum licząc że, temat może wypłynie na zewnątrz.
Wielokrotnie zgłaszałem różne problemy dotyczące wywozu odpadów czy, odśnieżania, równania dróg do gminy. Zawsze życzliwie załatwiano w miarę możliwości moje sprawy i szczerze jestem zadowolony. No ale cóż Bojano ma około 3 tyś. mieszkańców i jak widać część chciałaby być wyjątkowo traktowana bo pewnie w swoim życiu i pracy również wszystkich "wyjątkowo" traktują.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nikt nie neguje życzliwości miłej obsługi co niektórych pracowników UG, ale to nie ma nic wspólnego z powinnościami UG wobec mieszkańców.
Niestety, Ty drogi Smoku nie tolerujesz żadnej krytyki. Czyżbyś był pracownikiem urzędu i tak nieumiejętnie (zbyt wprost, więcej finezji ;-) bronił swojej pozycji ? Może zamiast spędzać czas w godzinach pracy na forum, należałoby przygotować z wyprzedzeniem informację dla mieszkańców "Poklask na forum, (...) temat wypłynie na zewnątrz" ???? Co to za argumentacja ? To według Ciebie brudy należy zamiatać pod dywan albo dyskretnie załatwiać w UG ? Jak napisałeś, Bojano liczy 3 tysiące mieszkańców i problemy dotyczące odpadów, odśnieżania, równania dróg są wspólne dla wszystkich i POWINNY BYĆ ROZWIĄZYWANE GLOBALNIE, co świadczy o tym, że nikt nie oczekuje wyjątkowego traktowania.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Als, zdemaskowałeś mnie jestem pracownikiem UG i popatrz na godziny moich wpisów. Wytęż jeszcze trochę swój umysł to, zobaczysz że w pracy siedzę na forum w godzinach nocnych. Mamy teraz dyżury nocne jesteśmy otwarci na problemy mieszkańców. Odpisując Tobie też już jestem na służbie. Brawo za inteligencję.
"POWINNY BYĆ ROZWIĄZYWANE GLOBALNIE|- jasne pod każdym gospodarstwem domowym pług w pogotowiu 24 h/dobę, przez cały sezon zimowy, równanie dróg, każdego dnia tak, jak w każdym cywilizowanym mieście, kraju. Szkoda czasu i atłasu na kilku pieniaczy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Globalnie w tym kontekście znaczy wspólnie; większa ilość głosów, argumentów ma zawsze większy ciężar gatunkowy. Nie chodzi o pług przed każdym domem, ale o to by odśnieżał wszystkie ulice,a nie tylko główną, bo skoro nikt indywidualnie się nie domaga to jest OK i boczne ulice można ominąć - ( jeżeli trzeba także po godzinach, sezon nie jest taki długi). Idem jeśli chodzi o równanie, odbiór odpadów itp. Poza tym krytyka (uzasadniona) ma na celu poprawę sytuacji i nie powinna być odbierana jako atak personalny. W społeczeństwach wysoko rozwiniętych zawsze działania kolektywne przynosiły większą korzyść niż jednostkowe. Jest jeszcze coś takiego jak wymiar społeczny. Wspólna dyskusja jest integrująca. Jeżeli dla Ciebie wymiana refleksji to pieniactwo, to gratuluję. Praca w UG, no cóż pozostaje mieć nadzieję, że skoro świadczysz usługi PR-owe społecznie na rzecz urzędu, to przynajmniej Twoja posesja jest odśnieżona w pierwszej kolejności ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

kolejny, który ma problem z myśleniem. Zarzucasz mi że nie przyjmuję krytyki, ale mojego odmiennego zdania nie tolerujesz i jak, Als posądzasz mnie o współpracę z UG
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdy chodzi o sprawę, uwagi ad personam są nie na miejscu. Trzy dni temu ul. Poległych Żołnierzy i . Cśw. Józefa były wyrównane po raz pierwszy od listopada, cóż robotę wykonano niestarannie, powierzchownie i nie były potrzebne opady deszczu, a doły w jezdni znów są trudne do pokonania. Czy ktoś z UG kontroluje pracę operatora spychacza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wystawie się teraz w osobę właściciela takiej działki czy chcielibyscie mieć na niej samosiejki czy skorzystalibyscie bez mrugnięcia okiem i przeksztalcili na działki które zabezpieczą byt całej rodzinie. Fajne miejsce na domki a może jak będzie dużo działek w Bojanie to ceny będą konkurencyjne
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

jaka by to nie była działka, w końcu można to zrobić bez proszenia się o pozwolenie na wycięcie drzewa na własnej ziemi..... o zalesianie niech się martwią Lasy Państwowe a nie sąsiedzi, ustawa dała możliwość a jak zmienią ustawę to i tak dalej będą ludzie wycinać podpinając to pod okres w którym ona obowiązywała....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akurat ci, którzy to prawo ustanowili, sami twierdzą, że najważniejsze jest dobro obywateli, a prawo jest drugorzędne....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Wybory (131 odpowiedzi)

Startuje ktoś z Boajna?

Make up (6 odpowiedzi)

Drogie Panie, jaką makijażystkę do 20 drogi od Bojana polecacie? Może są jakieś mniej aktywne na...

Ogrzewanie gazem (60 odpowiedzi)

Witam, jakie macie rachunki zimą za ogrzewanie domu gazem ok. 200m2 ? Szykuje się na zmianę pieca...

do góry