Widok

Wynajem mieszkania dla firmy - czy place podatek ryczaltowy 8,5%?

Witam,
Mam mozliwosc wynajmu mojego mieszkania firmie. Czy place wowczas tez 8,5% podatku ryczaltowego - tak samo jakbym wynajmowal osobie fizycznej?
Jak to jest z innymi prawami wowczas? Czy nie musze sie wtedy martwic o to ze firma nie zaplaci i ze sie nie wyprowadzi np. jak wygasnie umowa i sam bede te mieszkanie potrzebowac.
Czy w ogole jest kozystniej wynajac dla firmy czy lepiej osobie fizycznej? Mam obie mozliwosci i zastanawiam sie ktora lepsza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podatek płacisz od przychodu bez względu na to komu wynajmujesz.
Natomiast warto wynająć firmie bo nie masz większego problemu z wyprowadzeniem najemcy. Z lokatorem na wynajmującym na cele mieszkaniowejest problem z wyprowadzeniem. Jak sie będzie trzymał litery prawa to wystarczy chore dziecko i masz problem. Z firmą po prostu wypowiadasz umowę i juz. To tak w skrócie.
Jeżlei chodzi o zaległosci płatnicze tak samo traktujesz osobę fizyczna czy firmę. Pamiętaj że umowę możesz rozwiązać dopiero kiedy zalegają z 2 czynszami.
Jak firma dziąła jakiś czas już na rynku, i pod ostatnim adresem ją sprawdziśz że płaciła to ja bym wybrał firmę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki za odpowiedz.
Jeszcze tylko chcialbym wiedziec co napisales, ze jesli chore dziecko (dla wynajmu dla lokatora) to problem - nawet jesli bylaby podpisana umowa o najem okazjonalny - to rowniez??
Chcialbym tez to wiedziec...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zajrzyj tu:
http://forum.trojmiasto.pl/nieuczciwi-ludzie-wynajmuja-mieszkania-i-nie-placa-t239755,1,55.html

160zl kosztuje oswiadczenie o poddaniu egzekucji

nie wynajmuje nikomu bez tego dokumentu

zaden najemca nie sprawial problemow w kwestii tego dokumentu

a jak zaczyna krecic nosem, to szkoda na niego czasu i nerwow
http://www.rebel.pl/product.php/1,303/17773/Alchemicus.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki.
Jednak w przypadku jezeli wynajme mieszkanie firmie to takowe oswiadczenie o egzekucji nie ma wowczas zastosowanie.
Prawda?
Jeszcze jedno: Jesli pracuje za granica caly rok (i nie mam innych dochodow z Polski poza wynajmem) i wynajmuje mieszkanie w Polsce firmie to nie lacze tych dochodow razem tylko skladam PIT-28 z dochodami z najmu i place podatek ryczaltowy 8,5%...
Dobrze interpretuje ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nawet jeżeli masz umowe na czas określony to usunięcie np. matki z chorym dzieckiem nie wchodzi w grę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuje zadzwonic do Urzędu Skarbowego tam gdzie zajmują sie Panie wynajmem, dokładnie przedstawic sytuację i zapytac co trzeba złozyc, jakie opłaty, jaki podatek itp. albo samemu podejsc do urzedu i zapytam są tam punkty informacyjne i napewno pokieruja do osob od tego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy Panów też można zapytać ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Polecam zajrzeć do tego wątku: https://jakwyjsczdlugow.pl/wynajem-mieszkania-dla-firmy-na-cele-mieszkaniowe-wzor-umowy/ można pobrać nawet gotowy wzór pisma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

jakie ogrzewanie domu? (91 odpowiedzi)

Czy mozecie podzielic sie Waszym doswiadczeniem w zakresie ogrzewania domu? Dom bedzie mial...

Potrzebuje porady w sprawie wyboru pompy ciepła (47 odpowiedzi)

Cześć wszystkim, postanowiłem, że zasięgnę porady na forum. Rozważam przejście na pompę ciepła u...

Projektant wnętrz Trójmiasto (76 odpowiedzi)

Szukam projektanta wnętrz w trójmieście w dobrej cenie czy możecie kogoś polecić ?

do góry