Widok

Wypadek

Wczoraj wracając ze sklepu zobaczyłam jak na ulicy Lipowej na chodniku siedzi kobiet, nogi bezładnie opuszczone na ulicę. Podjechałam i zatrzymałam się bo widziałam ,że coś jest nie tak.
Kobieta miała uszkodzony staw kolanowy( nienaturalnie wykręcone kolano), nie była w stanie ruszać nogą i wstać do tego wysoka ciąża ,kropił deszcz i było zimno. Dowiedziałam się ,że przyjechała z Oliwy i była u koleżanki w Baninie. Wracając pośliznęła się i upadła.Zatrzymały się tylko 3 samochody pytając czy pomóc. Nie miałam telefonu i jedna z Pań zadzwoniła po pogotowie i pojechała. Nasza Szanowna Pani Sołtys także przejeżdżała patrząc przez okno samochodu nie pytając czy pomóc . Pani która nieopodal mieszka przyniosła szal by okryć zziębnięta kobietę . Zostałam z poszkodowana do czasu przyjazdu karetki.
Taka to smutna historia,obojętność ludzi a zwłaszcza takich co jeszcze fotki robili i odjeżdżali jest przerażająca.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście amatorzy fotek co tydzień na mszy ręce sobie podają.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
żal!! pewnie połowa myslała że pijana jakaś :(

jak dobrze, że trafiła na Ciebie !!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ta wspomniana połowa pewnie w ogóle nie myśli. Znieczulica zupełna.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ładnie pani sołtys........
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
to niech sobie czeresniaki wbija do glowy:

art. 162 kk:
§ 1. Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
To smutne, że koleżanka tej Pani puściła ją samą, zamiast odprowadzić, skoro padał deszcz, a ona była w zaawansowanej ciąży.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7
Pani wyszła do autobusu w drodze się pośliznęła. Jak idziesz od kogoś 2 km czy 3 to trudno zauważyć,że mu się coś stało (jej) Tu chodzi o ludzi co pomocy nie udzielili a raczej nie zapytali czy pomóc. Czytaj ze zrozumieniem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To smutne jak łatwo przychodzi ludziom ocenianie innych. Zwłaszcza w internecie gdy kryją się za anonimowym nickiem... Może nie dało się tej sytuacji rozwiązać inaczej. Może koleżanka ma malutkie dzieci i nie mogła odwieźć swojego gościa. A może porusza się na wózku. Wypadek przykry, ale nie nam oceniać kto zawinił. Ważne żeby w takiej sytuacji reagować i pomagać. Fajnie, że znalazły się pomocne osoby.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak bez wiedzy medycznej mozna ocenić czy coś bezpośrednio zagraża życiu ? W sumie myśle że każdy lot samolotem to takie niebezpieczeństwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
1) czytaj ze zrozumieniem jak nie poitrafisz to przeczytaj jeszcze kilka razy ten paragraf moze omina cie nieprzyjemnosci...
2) czy tak trudno sie zatrzymac zapytac co sie dzieje i czy nie potrzeba pomocy i w ten sposob ocenic sytuacje?
3) wiem do tego trzeba nie byc opoznionym umyslowo burolem...
ostatnie zdanie kwalifikuje cie jednoznacznie do punktu 3 :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
do jak Ty bys pewnie wolał popatrzeć przez szybę samochodu. Co za kmiot
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
karma to suka, kiedys ktos na jaka oczekujacego pomocy przez szybke popatrzy i mu pomacha srodkowym palcem...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
bardzo ładnie że czekałaś z poszkodowaną, ale chyba nie było sensu żeby więcej aut zatrzymywało się na drodze, żeby popatrzeć, zaspokoić swoją ciekawość (choć niektórzy to lubią) bo robią się wtedy niepotrzebne zatory, pewnie widzieli że ktoś już pomaga
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
a może ktoś ma koc w samochodzie by okryć poszkodowaną, padał deszcz. Kobieta siedziała zmarznięta na mokrym chodniku. Po jakimś czasie pojawiła się Pani , która szal przyniosła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to proste zatrzymujesz sie zawsze w sytuacji gdy moze byc komus potrzebna pomoc, no chyba ze juz na miejscu jest zespol ratunkowy. robisz tak z prostej przyczyny, masz w wozie apteczke w ktorej jest ograniczona ilosc rekawiczek, kocy termicznych i srodkow opatrunkowych, jesli na miejscu zdarzenia jest ktos kto juz udziela pomocy moze potrzebowac do tego np. twojej apteczki. moze tez potrzebowac np rak do zmiany przy resuscytacji... to bardzo meczace.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
jezeli ktos w wieku 70 lat siedzi na ulicy lub lezy to chyba jest domniemanie ze cos sie z nim dzieje?! jakos ktos inny zauwazyl problem !?!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ona miała ok 35 lat i w ciązy była
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

do góry