Widok

Wyprzedaż garażowa 16-17 kwietnia Rębiechowo

Banino Temat dostępny też na forum:
W dniach 16-17 kwietnia (sobota,niedziela) odbędzie się w Rębiechowie przy ul Wspolnej 1 wielka,sąsiedzka wyprzedaż garażowa. Mam Panstwu do zaoferowania meble,dekoracje do domu (swiece,obrazy,wianki,figurki,obrusy,serwety,dywaniki).oswietlenie (lampy,żyrandole,kinkiety,lampki),karnisze,lustra, ubrania (nowe,w stanie bardzo dobrym), obuwie (nowe i w stanie bardzo dobrym),torebki damskie, bizuterie sztuczna i wiele innych.Ceny bardzo korzystne.Serdecznie zapraszam.
Kontakt z właścicielem tel:509-426-743
godziny wyprzedarzy sobota 15-21
niedziela: 8-16
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
a kto płaci podatek? :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9
A czy wystawiając coś na trojmiasto.pl lub na olx placi pan podatek:)? Ja osobiscie jeszcze jak dlugo zyje nie slyszalam aby ktos placil podatek za sprzedaz garazowa;D
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
"czy (...) placi pan podatek:)?"
to czy ja płacę nie ma tutaj najmniejszego znaczenia ;)
jak już coś sprzedaje to na e-bayu, a ten na żądanie US udostępnia wszystkie dane o użytkowniku - więc chyba masz odpowiedź ;)

"jak dlugo zyje nie slyszalam aby ktos placil podatek za sprzedaz garazowa"
a ja nie słyszałem o sprzedaży garażowej w Polsce -pewnie te dwie rzeczy są ze sobą powiązane ;)

uprzejmie więc informuje - żebyś nie naraziła się na wizytę ludzi z US (bo jakaś dama będzie sfrustrowana, że inna dama kupiła buty przed nią :D ) - że opodatkowane w Polsce w w/w akcji są wszystkie rzeczy, które kupiłaś do 6-ciu miesięcy temu (i to Ty musisz udowodnić, że kupiłaś je wcześniej - nie US Tobie) albo/oraz jeśli zysk ze sprzedaży przekroczy 1000zł ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Czy będzie piwo i ciastka?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
PCC3 nie podlega zakup artykułów w cenie do 1 tys więc chyba luzik, ani deklaracji ani opłaty nie powinno być
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale 'nowe buty' i 'nowe ubrania' już podlegają pod dochodowy ;)

ps.
pisze to w celu uświadomienia kolejnej osoby jak spier****ne jest polskie prawo ;)))
wyjątkowo nie z wrodzonej złośliwości
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Chyba pan myli pojęcia. Proszę trochę poczytać a nie straszyć. Edukacja nie gryzie. Nawet na starość.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja mylę pojęcia? no ale dobrze, byłeś grzeczny, więc odwdzięczę się tym samym...

po pierwsze: nie straszę tylko informuje, mi nic do tego :)
po drugie: 'straszyć' kogoś można tylko odpowiedzialnością karną za rzeczy, które nie mają potwierdzenia w prawie... np. GDYBYM powiedział, że "pójdziesz siedzieć za chodzenie ulicą w klapkach" :)

po trzecie, co Was najbardziej interesuje:

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z 1 czerwca 2006 r. sygn. I SA/Łd 1547/05, prawomocny

Wyrok WSA w Gliwicach z 28 czerwca 2006 r., sygn. I SA/Gl 1103/06, prawomocny

pozdrawiam, proszę trochę poczytać ;)))))))
LINK

ps.
czekam z niecierpliwością, aż się ktoś wygłupi i wspomni o różnicy między sprzedażą na allegro i przed domem :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
boże co za ograniczeni ludzie...
no czytam pawełku i nie wierze...

ja napsałem:
"jeśli zysk ze sprzedaży przekroczy 1000zł "

w Twoich art. napisali:
"kwota żadnej ze sprzedanych rzeczy nie przekroczyła 1.000 zł"
"rzecz, której wartość rynkowa przekracza 1 tys. zł"
"Zdaniem sądu przy ocenie charakteru sprzedaży kolekcji "

tak więc wkleiłeś dokładnie to co ja napisałem wyżej... a jednak się kłócisz, że się nie znam...

czekaj... nie sądzisz chyba, że pani powyżej będze sprzedawać 'kolekcję'? :D "garażowe" śmieci nie są żadną kolekcją kochasiu :D
to po pierwsze

po drugie, wyrok sądu w linku który wkleiłeś dotyczy obowiązku prowadzenia działalności gosp. - a nie zapłacenia podatku... facet podatek dochodowy i tak musiał zapłacić jeśli sprzedał to za więcej niż 1000zł ;)
(ale o tym na dole)

---------

dalej;
ja pisałem:
"opodatkowane w Polsce w w/w akcji są wszystkie rzeczy, które kupiłaś do 6-ciu miesięcy temu"

Ty napisałeś w linkach:
"Osoba, która sprzeda swoje rzeczy na wyprzedaży garażowej, zapłaci podatek, jeżeli była ich właścicielem krócej niż pół roku."

BRAWO mistrzuniu, napisałeś dokładnie to co ja... twierdząc jednocześnie, że nie mam racji ;D

---------

nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej, żeby płacić podatek dochodowy ;)
osoby fizyczne również płacą...

możesz mieć jeszcze wątpliwości co do ilości i kosztu pojedynczej rzeczy, proszę:
https://ewnioski.pl/formularze/podatki/pcc-3-podatek-od-zakupu-na-aukcji-internetowej/informacje

"Przykład: kilka rzeczy zakupionych w jednej transakcji
Anna Nowak nabyła na aukcji internetowej w wariancie Kup teraz dwie srebrne monety, każda w cenie 550 zł. Sprzedawcą była osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej i niebędąca płatnikiem VAT. Ponieważ wartość każdej z tych monet była mniejsza niż 1000 zł, pani Ania myślała, że jej zakup jest zwolniony z podatku od czynności cywilnoprawnych. Myliła się jednak, ponieważ dokonała zakupu w jednej transakcji i podstawą opodatkowania jest tu łączna wartość obu monet, czyli 1100 zł. Zatem pani Ania musi wypełnić deklarację PCC-3 i odprowadzić podatek w wysokości 2 proc. od kwoty 1100 zł."

ups....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
wróć... sam się zamotalem... cofam to:
"facet podatek dochodowy i tak musiał zapłacić jeśli sprzedał to za więcej niż 1000zł ;)"

oczywiście w tym wypadku kupujący musiał zapłacić podatek jeśli kupił rzeczy za ponad 1000

oczywiście jestem i byłem tego w pełni świadomy - na co dowodem jest końcówka mojego poprzedniego postu - już w momencie pisania pierwszej odpowiedzi :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
gościu lepiej zniknij z tego tematu, po co piszesz takie farmazony, nikt cie nie prosił o opinie, zawsze musi się znaleźć ktoś kto musi napisać coś bez sensu, w tym temacie chodziło tylko o informacje na temat wyprzedaży i to wszystko
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Uważam, że jak ktoś się nie orientuje, to niech nie wprowadza zamętu.
http://lmgtfy.com/?q=wyprzeda%C5%BC+gara%C5%BCowa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
~Aradash
A nie mógłbyś tak po prostu zamilknąć, a nie trolujesz? Ludzie chcą, to sprzedają. Ich sprawa. Jak mniemam są dorośli.
Nikt nie pytał o kwestie prawne, czy podatkowe, więc po co toczysz pianę?
Skąd się biorą tacy ludzie?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Prawnik po lipnej szkole
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
ależ ja tylko zapytałem żartobliwie 'kto zapłaci podatek' ;)

to oni zaczęli bić pianę :D

nieznajomość prawa boli ;) szczególnie po kieszeni... no ale czas pokaże :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Wyprzedaż już jutro od 15.00 serdecznie zapraszam:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Matarnia - Rębiechowo

Republika Matarnia (131 odpowiedzi)

Do osiedla można dojechać samochodem z Wrzeszcza, Śródmieścia Gdańska, jaki i z Gdyni. Do tej...

do góry