Widok

Zagranica, ale jak?

Chciałbym wyjechać za granicę, najlepiej do Norwegii albo Danii. Jestem dość wszechstronny: z wykształcenia kucharz, posiadam papiery spawacza, potrafię jezdzić sztaplarką, palić palnikiem, troche hydrauliki i inne które sobie zaraz przypomne.. od dziecka łowienie i obróbka ryb; masowa wycinka drzew itd itd.. Angielski komunikatywny jeśli rozmawiam twarzą w twarz ale gdy np rozmawiam przez telefon słowa przychodzą łatwiej:P
Taak i teraz sedno: wysyłam cv gdzie się da, wystawiam ogłoszenia na stronach polonii skandynawskich i nic. Biura pośrednictwa pracy milczą jak milczały a ja chcę się stąd wydostać..
Jakieś rady??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie jedz,bo z takim doswiadczeniem to przerobia Cie na Robota xD

A tak na marginesie,to kup bilet i jedz,cv to sobie mozesz...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
popieram i wiem z autopsji - jedź i na miejscu szukaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój szwagier jest w Norwegii i pracuje jako mechanik samochodowy.
Zapotrzebowanie jest duże.
Szukać tylko i absolutnie wyłącznie najpierw przez agencje pracy. żadna firma nie zatrudnia "z ulicy". Lepiej najpierw poszukać w Polsce bo na miejscu życie jest mega drogie.
On zaczął od beznadziejnej polskiej agencji, potem po jakims czasie zmienil na o wiele lepsza prace. Agencje znalazł w internecie.
Nie wiem jak jest z innymi zawodami dla facetów.
Kobiety raczej nie mają czego szukać w Norwegii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Życie mega drogie ale i płaca do wydatków adekwatna.. Kobiety napewno znajdą też coś dla siebie, jeśli będą wiedziały jak zacząć (czyt. wątek^^) bo to najtrudniejsze
np kobiety spawacze podobno bardzo dobrze radzą sobie w metodzie TIG.. nie znam zadnej, znam jedną co migomatem spawa:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie zgadzam się z Tobą życzliwa. Kobiety w Skandynawii mają co robić, np. mogą pracować jako Babysitter jak bdb. znają język, to mogą szukać pracy w administracji / HR / założyć własny biznes typu tłumacz języka(ków) skandynawskich; właścicielka kwiaciarni / sklepu spoż. itp. Możliwości zawsze jest wiele, choć znajomości też się przydają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pracuje od roku w Oslo...a wiec:

Jak nie masz tu znajomych to nie jedz w ciemo...bez jezyka norweskiego (lub bieglego angielskiego) szanse na prace praktycznie zerowe.

Wynajecie pokoju to okolo 4000 nok/miesiac (u naszych oczywiscie)

W Twoim przypadku to szukaj tylko tylko przez agencje (pomoga Ci w wielu sprawach tzn karta podatkowa, numer personalny, zapewniaja pokoje...)

Sprawdz cba recruitment (w necie duzo ludzi na nich psioczy, ja pracowalem przez nich i w sumie oko), addeco...dosyc dobry portal z praca to info praca (maja dosc duzo ofert z roznych agencji)

No i w sumie powodzenia zycze...jak co to pytaj...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Ile zajelo Wam znalezienie pracy albo ile juz szukacie:P (53 odpowiedzi)

szukam pracy juz przeszlo miesiac i tak sie zastanawiam, czy ze mnie jest jakas wyjatkowa noga,...

Hostessy (17 odpowiedzi)

Witam serdecznie Czy możecie polecić jakieś agencje gdzie można złapać dodatkową pracę np. jako...

Gdzie szukać pracy? (7 odpowiedzi)

Witam, mam 19 lat chodzę do szkoły chciałbym sobie trochę dorobić na pół etatu w jakich...

do góry