Widok

Zakup mieszkania - pomoc przy wyborze lokalizacji.

witam, mam zamiar na stale przeprowadzic sie od trojmiasta
i bede szukam mieszkania pod konretną prace, mianowicie bedzie to trener personalny i dietetyk. Gdzie w trojmiescie jest najwiecej klubów fitness i siłowni? dodam ze najbardziej mnie stac na rumie, pustki cisowskie,pogorze i obłuze jesli chodzi o nowe nieruchomoscie do 50 metrów, moge dac 250 tys max na nowe. gdanska nie znam. wiec pponawiam pytanie, gdzie najlepiej kupic mieszaniie biorąc pod uwage te kryteriia ktore dalem

i prosze powiedziec ile realnie jedzie sie samochodem np z
z rumi do wrzeszcza ( siłownie w okolicy )
z rumi do małego kacka ( siłownie w okolicy )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeżeli dużo się przemieszczasz i w dodatku o różnych godzinach to wybierz mieszkanie blisko obwodnicy, nie będzie takie drogie i będzie centralnie położone np wiczlino osowa kack dąbrowa , rumia jest zbyt peryferyjna tak samo jak pogórze, do Wrzeszcza jest z tamtąd za daleko
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pogórze, Obłuże - w okolicy są dwie duże siłownie (lokales i Pure)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
mam na oku pustki cisowskie co sadzicie ?
dabrowa ok.
jeszcze mysle o morenie ale tez blizej smk
co lepsze pustki czy morena?

rumia mnie troche odrzuca ze wzgledu na odleglosc do gdanska, trzeba by bylo szukac pracy tylko w gdyni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zdecydowanie Morena z tych co wymieniłeś. Kolej metropolitalna, tramwaj, autobus - blisko do centrum, blisko do Wrzeszcza, do Sopotu również łatwiej.

Delikatne korki w godzinach szczytu, ale w takim zawodzie pewnie rózne godziny pracy więc powinno być okej.

W przypadku założenia rodziny też będzie okej, sklepy, przedszkola, szkoły, niezła komunikacja miejsca.

Pustki to lekki koniec świata, jeśli bierze się pod uwagę opcje dojazdu do Gdańska.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wybierz Przymorze lub Zaspę. Trochę się tutaj buduje nowych budynków i być może coś znajdziesz w okolicy Twojej ceny.
Blisko nad morze, blisko do SKM, a można znaleźć mieszkanie w niezłej cenie. Właściwie to lepiej dołożyć trochę grosza i mieć spokój komunikacyjny. Na przymorzu mieszka się całkiem dobrze wbrew temu co mówią ludzie, którzy tam nigdy nie mieszkali. Na pewno to lepsza lokalizacja niż Morena czy Pustki Cisowskie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem z Zaspy, kupiłam tu również już mieszkanie z mężem, bardzo sobie chwalę. Proponowałam morenę, bo w porównaniu do pustek to niebo a ziemia, ale mieszkania na zaspie w takiej cenie nie ma szansy dostać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie, mozna dostac ale bardzo leciwe. a ja szukam max 10 letniego. na morenie da rade stan deweloperski znalesc do 250 tys z albo jakies ladne m2 do 280 ;)??

najbardziej to by mi pasowalo cos w centrum trojmiasta, rowna odleglosc do gdanska i gdyni, jakas oliwa, cos w ten desen ale za drogo dla mnie 5 tys za metr nie ma szans
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli planujesz kupić mieszkanie to najlepiej w takiej sytuacji skorzystać z oferty deweloperskiej. Dobrze jest wybrać kilka dzielnic, z infrastrukturą, która Ciebie interesuje i sprawdzić, jakie nowe budynki powstają w okolicy.

Jest to słuszne podejście o tyle, że w nowym miejscu zaczynasz w nowym domu i z pewnością unikniesz wielu nieprzyjemnych sytuacji, choćby z niechcianym sąsiedztwem (różnie to bywa w różnych dzielnicach).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dokladnie, ja tez wole nowe, jednak problem jest taki ze chcialbym 45 m okolo i jak bedzie 6 za metr i wiecej to nie bedzie mnie juz stac na wykonczenie, rumia jest tania, te pustki, ale troche peryferia. jasien tez za daleko, morena sie ledwo co lapie. co zrobic, ciezko ; ) w 280 bym sie chcial ze wszystkim zmienic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Duzo blizej gdanska jest Banino do gdyni tez niedaleko tylko trzeba poruszac sie samochodem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Słuchaj- zabierasz się za wszystko od złej strony. Nie czytaj tych wszystkich postów, ludzie chcą Ci pomóc, ale samo założenie jest błędne.

Mieszkania jeszcze nie ma, jeszcze nie mieszkasz a już zakładasz ile chcesz dokładnie wydać. Moim zdaniem pieniądze są bardzo ważne, w ogóle budżet ma kluczowe znaczenie, ale tysiąc razy się najpierw zastanów jaka lokalizacja Ci się podoba, jaka okolica, jaka logistyka. Postawiłeś sobie cenę na 1 miejscu, kupisz mieszkanie sugerując się ceną głównie i będziesz się pół życia wkurzał.

Reasumując- dozbieraj rok, dwa, dołóż trochę więcej, wykończenie rób etapami i kup taki metraż i w takiej lokalizacji żebyś potem przez pół życia nie żałować... Kiedyś mi podziękujesz...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Otóż to. I pamiętaj, że od stycznia wchodzi wymóg 20% wkładu własnego, więc tempo sprzedaży rynku pierwotnego na pewno pójdzie w dół, bo większość potencjalnych kupców to golce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Od stycznia wchodzi wymóg 10% wkładu własnego, w kolejnych 2 latach ma być podnoszony o 5%, więc 20% wkład będzie wymagany dopiero od 2017
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
macie racje, podoba mi sie przy skm i jednoczesnie przy lesie oraz chcialbym w miare nowe tj 5-10 letnie i to jest cieżka misja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Racja, my fault. Nic to jednak nie zmienia - bańkę w 2007 nadmuchali golce bez wkładu własnego, więc można się spodziewać, że jakąś część osób, które będą brać kredyt od 2015 roku to osoby dojrzałe emocjonalnie i zaradne, które potrafiły odłożyć te 20-30 tysięcy (bo sporo osób na pewno dostanie wkład od rodziny) i mają stanowisko pracy dające jakieś perspektywy = rozważne wybory, a nie kawalerka na Południu za 7 tys. jak niektórzy płacili kilka lat temu.

A wkład 20-30% powinien obowiązywać od dobrych kilku lat, tak byłoby najlepiej dla cen i przyrostu naturalnego. Jesteśmy dzikim krajem, gdzie dobra praca (5 w górę) jest dobrem luksusowym, więc jakieś regulacje muszą być. Nie jesteśmy Norwegią czy Szwajcarią, gdzie czy stoisz leżysz, to i tak pracę masz lub czeka na Ciebie za rogiem. Trzeba w pewien sposób ubezwłasnowolnić baranów, którzy dostali jednorazową podwyżkę w korpo (z marnych 2,5 na marne 3) i lecą od razu do banku po kaganiec na 30 lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dojazd z Rumi do Wrzeszcza zajmuje mi ok. 45 minut (zjeżdżam Słowackiego). Do Gdyni pewnie będzie z 15 minut krócej.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karolina samochodem czy skm?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Samochodem. Z czego większość czasu to zjazd z obwodnicy do Wrzeszcza, bo do samej obwodnicy ok. 5-10 minut, w zależności od dnia i godziny.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Brama garażowa (24 odpowiedzi)

Witam,poszukuję firmy z okolic Redy, Wejherowa, Rumi która zajmuje się montażem i sprzedażą bram...

dobry i tani projekt domu (16 odpowiedzi)

gdzie najlepiej kupić lub zamówic projekt domu? macie jakieś doświadczenia i wskazówki?

Potrzebuje porady w sprawie wyboru pompy ciepła (47 odpowiedzi)

Cześć wszystkim, postanowiłem, że zasięgnę porady na forum. Rozważam przejście na pompę ciepła u...

do góry