Widok

Zamiana dvd na blu ray-czy to możliwe?

Technologie Temat dostępny też na forum:
Witam, niestety w wyniku kilku komplikacji mamy dvd weselne bardzo kiepskiej jakości. Czy jest wogóle szansa znalezć kogoś kto przegrałby dvd na blu ray w celu poprawienia jakości? Bardzo chciałabym jakoś "odratować" nasze ślubne dvd. Pisałam do trzech firm, ale póki co zero odzewu. Poradzcie coś proszę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ci co robili Tobie film nie chcą zamienic??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie odpisują...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie da się z dvd zrobić BD. Z 720x576 nie zrobisz nagle 1920x1080.

Jeśli masz materiał źródłowy nagrany w HD, to tylko wtedy możesz zrobić BD, właśnie z tego materiału.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Materiał na jednej płycie dla sensownej jakości dvd (płyta 4.7 GB ) nie powinien przekraczać 90 min.

Materiał można różnie kodować, z różnym bitratem. 9 MB/s to jest maks dla standardu DVD, jednak nie wszyskie otwarzxacze dvd są w stanie taki bitrate przetworzyć w momentach w których dużo dzieje się na ekranie.

Dlatego najczęściej stosuje się mniejszy bitrate na płytach 4.7 GB, tak żeby móc zapisać na jednej płycie ok. 90 min materiału.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak jak wcześniej wspomniano, ale podsumowując:
- co to znaczy "kiepskiej jakości" - płyta może się porysować, mogą wystąpić problemy z odczytem, ale jakość obrazu DVD jak i BD nie pogarsza od ilości odtworzeń (jak to było w VHS) i zawsze jest taki sam
Wiec jeśli masz problem z odtworzeniem to na nic sobie tego nie przegrasz.
- jeśli nie masz materiału źródłowego, to nic z tym więcej nie zrobisz
- możesz spróbować zgrać na dysk (lub firma której to dasz) i oni nagrają to na dowolny nośnik - ale i tak nie będzie lepszy od aktualnego! - obraz będzie taki SAM
- BD to nic innego jak więcej materiału i lepsza jakość, ale materiał źródłowy musi być wysokiej jakości
- czyli ostatecznie dostaniesz ten sam film na nośniku BD w jakości DVD, a reszta dysku BD (bo ma więcej miejsca) nie będzie wykorzystana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

wieczór panieński (22 odpowiedzi)

Witam! Dobra to trochę z innej beczki. Czy ma ktoś pomysł na ciekawy wieczór panieński, bo muszę...

ile planujecie wydać na ślub i wesele? (209 odpowiedzi)

znalazłam na forum podobny wątek, jednak tam dziewczyny wypisywały tylko kwoty, a nie o to mi...

ile wódki, napoi na wesele...??? (68 odpowiedzi)

Hejka.... Forumki, które mają doświadczenie powiedzcie mi ile wódki, napi na 100 osób???

do góry