Widok

Zamiana mieszkania

Pośrednicy i zarządcy Temat dostępny też na forum:
Czy ktoś może ma doświadczenie? Mieszkanie z kredytem (w euro).
Coś się da z tym zrobić? Sprzedaż nie wchodzi w grę, kredyt przewyższa na chwilę obecną wartość mieszkania.
Liczę na jakąś poradę, czy jestem ugotowany?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
kupic 2 mieszkanie na kredyt bo ceny napewno pojda w gore:P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
zawsze mozesz przewalutowac na pln
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zapytaj notariusza.
Zakładam że masz chętnego na zamianę, więc sprawa jest dwustronna, czy ktoś zaryzykuje przejęcie na siebie kredytu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
kredytu nie można przejąć.....
można spłacić jeden kredyt drugim ale nie można przejąć....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ale można przenieść na inną nieruchomość

w przypadku pytań proszę o kontakt a biuro@kompaskredytowy.com
doradztwo kredytowe i pośrednictwo w obrocie nieruchomościami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ Mariusz

przeniesc na inna nieruchomości czyli dac dodatkowe zabezpieczenie (i wtedy obciaza obie nieruchomosci) czy zamienic przedmiot zabezpieczenia (i wtedy obciąża tylko drugą nieruchomośc?)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@ mishu

dlaczego nie można przejąc?

prawnie taka umowa byłaby dozwolona, ale rozumiem, że żaden bank nie ma takiej oferty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie kwestionuję że byłaby możliwa z puntu widzenia prawnego, ale nie znam banku który takie warianty dopuszcza. Oczywiście spłaty takich kredytów innymi kredytami, dodatkowe zabezpieczenia bank zawsze chętnie przyjmie, spotkałem się natomiast z taką argumentacją doradcy w banku że każda umowa jest indywidualna i projektowana dla konkretnego klienta. Raczej jest to mało przekonujące, ale bardziej skłaniałbym się ku temu że osoby które miałyby podjąć taką decyzję w banku zrobią wszystko żeby nie przyjąć na siebie nawet cienia odpowiedzialności. Zresztą pracownik działu windykacji z jednego z banków wytłumaczył mi kiedyś bez "zaciemniania obrazu" jak podejmowane są decyzje odnośnie zagrożonych kredytów i czym kieruje się "decydent" w banku :) uśmiałem się jak norka jak wysłuchałem co jest najważniejsze w banku.....
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i gdzie się podziewają ci wszyscy mądrzy i uczeni pośrednicy i doradcy nieruchomościowi, gdy się pojawia człowiek z prawdziwym problemem...

mądrzy tylko do kasowania prowizji?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ale pytanie dotyczy kredytu. To chyba do doradców kredytowych trzeba się zgłosić. Do bankowców a nie do pośredników.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pytanie dotyczyło nieruchomości

- w tytule jest mowa o operacji ZAMIANY,
- kredyt obciąża nieruchomośc więc jest tylko jednym z uwarunkowań całej transakcji

zgodnie z ustawą o gosp. nier. pośrednicy są specjalistami rynku nieruchomości, którzy mogą świadczyc także usługi doradcze

na tym forum jest pełno "pośredników - dobra rada"

problem w tym, że myślenie większości nie wykracza poza to jak skasowac prowizję

gdy pojawił się ktoś z realnym i ciekawym problemem, gdzie trzeba miec trochę więcej wiedzy i szerszego spojrzenia, to cisza jak makiem zasiał...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko to nie pośrednik decyduje o tym jak zachowa się bank a właściwie chyba ze 30 banków udzielających kredytów.
Naprawdę zamiast czepiać się pośredników idź do swojego banku i zapytaj albo poczytaj umowę kredytową.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to jest forum Kolego, gdzie dyskutuje się o problemach

wśród uczestników tego forum aktywną grupą są pośrednicy

moja wypowiedź miała jedynie na celu zwrócenie uwagi, że wyszczekani pośrednicy są tylko, gdy chodzi o kasowanie prowizji (względnie ujadanie na klientów)

natomiast, gdy pojawia się problem, gdzie potrzebny jest prawdziwy specjalista od rynku nieruchomości, to następuje milczenie...

@ realista - jesteś pośrednikiem?

dlaczego odsyłasz kogoś do banku?
trudne transakcje, gdzie trzeba wykazac się pomysłowością i wiedzą m.in. na temat finansowania zakupów oraz inwestowania to już nie jest działka pośredników?
poza wszystkim, co bank tu pomoże? przewalutuje? wydłuży okres spłaty? - to chyba nie są rozwiązania jeżeli ktoś pisze o ZAMIANIE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień dobry.
Jeżeli chciałby Pan porady proszę napisać na e-mail: specjalista.nieruchomosci@poczta.fm
Postaram się dać Panu sensowną odpowiedź albo wskazówkę.
Porada jest absolutnie bezpłatna i nie mam zamiaru naciągnąć nikogo na usługę.
Zajmuję się nieruchomościami i czasami sytuacja nie jest tak beznadziejna jak się wydaje na pierwszy rzut oka.
Jednakże potrzebuję więcej informacji na temat samego kredytu i nieruchomości.
Załączam pozdrowienia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Czy w mailu zwrotnym przedstawi się Pan z imnienia i nazwiska,
czy jest Pan wyłącznie takim anonimowym specjalistą.nieruchomości??

specjalista incognito? ;D
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
z imienia i nazwiska.... owszem.....
ale imnienia to nie posiadam....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
no i takim zachowaniem pokazales, ze jestes burakiem i nie warto korzystac z Twoich uslug!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kredyt w euro zaciągnięty na zakup mieszkania możesz spłacić jeżeli sprzedasz mieszkanie i dopłacisz brakującą wartość kapitału. Zapewne bank będzie żądał wcześniejszej spłaty różnicy pomiędzy ceną sprzedaży mieszkania a żądaną sumą i dopiero wtedy wyda promesę lub oświadczenie banku o wyrażeniu zgody na zdjęcie hipoteki, co będzie kluczowe dla nabywcy mieszkania.
Jeżeli brakuje Ci pieniędzy na dopłacenie to możesz spróbować posiłkować się pożyczką hipoteczną lub gotówkową i w ten sposób spłacić brakującą część kapitału jaki pozostanie.
Zależy również ile będzie brakować po sprzedaży i co chcesz uzyskać w danej chwili. Bardzo dużo zależy od tego jaka to jest nieruchomość i w jakiej kondycji finansowej jesteś jako właściciel. Kredyt jak rozumiem jest spłacany i nie masz w tej chwili żadnych działań windykacyjnych. Ale to są tylko założenia zrobione przeze mnie. Jest jeszcze wiele innych potrzebnych informacji ale niestety nie da rady wszystkiego opisywać na forum. Można również porozmawiać z bankiem i ponegocjować sumę jaką trzeba oddać jako kapitał ale to są naprawdę bardzo żmudne ustalenia. Dużo też zależy od tego co masz w umowie i jakie są warunki udzielonego kredytu.
Załączam pozdrowienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

jakie ogrzewanie domu? (93 odpowiedzi)

Czy mozecie podzielic sie Waszym doswiadczeniem w zakresie ogrzewania domu? Dom bedzie mial...

Jak wykurzyć mysz ze ściany? (69 odpowiedzi)

Dzień dobry wszystkim! Po kolejnej nieprzespanej nocy postanowiłam napisać o moim problemie....

Meble kuchenne z salonu czy od stolarza? (132 odpowiedzi)

Witam, Jakieś 4 lata temu urządzałem pierwszą w życiu kuchnię w moim własnym, nowym mieszkaniu....

do góry