Widok

Zamykanie starych tematów

Na Towarzyskim co jakiś czas odgrzebywane są bardzo stare wątki, np dzisiaj pojawił się temat sprzed 10 lat:d
Może warto by wprowadzić jakiś mechanizm by się tematy same zamykały jeśli nikt nie napisał w nich nowego posta powiedzmy przez 6 miesięcy?
6 miesięcy to moim zdaniem dużo. Na tyle by się temat zdezaktualizował. A jeśli jednak ktoś poczuje że tak nie jest, to by admin miał możliwość odblokowania na życzenie.

Zawsze też można stworzyć nowy temat z linkiem do starego - co na pewno będzie bardziej ożywcze dla tematu niż konieczność przeczytania kilkudziesięciu odpowiedzi by wiedzieć o co chodzi w danym temacie (i co zostało już powiedziane).

Dodam też że taki mechanizm jest raczej standardem na forach dyskusyjnych (chociaż tam wątki zamykane są zazwyczaj już po 30 dniach - a to chyba trochę za mało).

Jeśli to byłoby możliwe z punktu widzenia technicznego, to sugerowałbym najpierw jakaś ankietę, bo może tylko ja dostrzegam taką "potrzebę".
"Zrozumiał, że nie tylko był jej bliski, ale nie wiedział gdzie on się kończy, a ona zaczyna"
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Świetna idea!
Faktycznie przydałby się automat, zamykający wątek (tzn. uniemożliwiający pisanie w nim, bez ingerencji Admina, na uzasadnione życzenie).
Takich odgrzewek jest całe mnóstwo i człek traci czas zanim się zorientuje, że cały wątek jest sprzed lat a ktoś go wykopał tylko po to, żeby zamieścić w nim swoją, jakże często "złotą" myśl, typu "ja też" :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pozwolę sobie wypowiedzieć się w tej jakże ważkiej sprawie.

Popieram w całej rozciągłości sugestię. Niektóre tematy odkurzane są wyłącznie po to, by "archeolog" mógł zaznaczyć, iż "zgadza się" lub wręcz przeciwnie. Tego typu wykopaliskami zazwyczaj zajmują się bezimienni użytkownicy.
Jeśli dla kogoś problem jest tak bardzo istotny warto, aby odrobinę się wysilił.

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pomyślimy, pomyślimy.

Póki co proszę mi zgłaszać takie 'odkopane' wątki. Będę zamykał w nich dyskusję. A pomysł automatycznej kłódeczki przedstawię osobom decyzyjnym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bym np dział praca zostawił jak jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy Milusio i Błyskawicznie Nam Panujacy ma już (po 2 m-cach) jakieś ustalenia nt automatycznej kłódeczki?
Bo zamykanie wątku po tym, jak już go ktoś z czeluści czasu odgrzebie, uważam za trochę bezsensowne.

I pytanko do FK: czemu akurat w dziale Praca nie miałoby to funkcjonować? Tu nie chodzi o to, żeby wątek był niedostępny - ale żeby nie można było w nim nic nowego napisać, bez interwencji MiBNP Admina. Zatem wszelkie np. opinie o pracodawcach pozostaną dostępne.
A wątki, nawet "stare" ale w których nadal toczy się dyskusja, nie byłyby zamykane. Tak sobie przynajmniej wyobrażam działanie tej kłódki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Automatycznie nie będziemy zamykać wątków. Taka jest decyzja.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum O forum

jak usunąć własną opinię? (12 odpowiedzi)

jak usunąć własną opinię? nie wyrobiłam się w czasie z edycją i poszło "w afekcie", a nie...

do góry