Widok

Zapowiedzi - pytanie

Wesele Temat dostępny też na forum:
witam , ileplaciliscie za zapowiedzi , protokół przedślubny ? Jaki są opłaty za mszę , organistę i kościelnego ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My po spisaniu protokołu daliśmy księdzu 100zł na zapowiedzi. Planujemy dać dla księdza jeszcze 500zł, a organistka bierze 300zł. Nie pytamy księdza ile się płaci, tylko dajemy wg naszego uznania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ślub w innej parafii: zapowiedzi 2 x 50zł., organista 250zł, ksiądz 500zł.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
św Brygida - za zapowiedzi i protokół ślubny nic nie płaciliśmy
ja musiałam dac jeszcze w mojej parafi na zapowiedzi to brali co łaska - dałam 50 zł - dostałam po 2 tyg druk ale nie widziałam żeby gdziekolwiek te zapowiedzi wisiały ;/
co do organisty to nie braliśmy kościelnej organistki tylko prywatnie - koszt 350 zł .
za mszę , ślub co łąska - my dajemy 800 - 1000. jeszcze się zobaczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
250-350zł organista?! Wybaczcie, jestem w lekkim szoku, bo mój narzeczony jest organistą, ale on za ślub bierze 100-150zł (a jest w tym naprawdę dobry i wszyscy go sobie chwalą). Chyba, że ta różnica wynika z tego, że on gra w Gdyni, a w Gdańsku ceny wyższe :).
A wracając do tematu - jak wcześnie trzeba "dać" na zapowiedzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli chodzi o zapowiedzi to idziesz ze specjalną kartką, którą musisz przekazać w swojej parafii, no chyba, że oboje bierzecie ślub w parafii do której należycie.
Zapowiedzi są ogłaszane przez dwie niedziele z rzędu, więc warto to załatwić szybciej, niż na ostatnią chwilę.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do organisty to taki koszt mi przekazał sam organista- nie będę kłóciła się z nim o cenę :P My bierzemy ślub za miastem więc, możliwe, że stąd takie kwoty.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My w mojej parafi daliśmy pierw 100zł (jak zaklepywaliśmy datę) później przy spisaniu protokołu jeszcze 300zł.

W parafii Pana Młodego nie musieliśmy dawać na zapowiedzi (mieszkamy za granicą)

Za odpisy chrztu: mój odbierała mama, więc nie wiem ile dała,
a za odpis Pana Młodego ks. zaśpiewał 100zł, spytaliśmy ILE?! a on no to chociaż połowe... SZOK!!

a organisty nie braliśmy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oni z reguły za wszystko mówią 50-100zł :)
Teraz dałaś mi do myślenia kiedy powinno się "dać" opłatę za ślub.
Czy właśnie przy spisaniu protokołu-czego nie zrobiliśmy :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My za zapowiedzi nic,za ślub dajemy 100 zł księdzu organista 150 parafia na orunii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My jak byliśmy dowiadywac się co i jak w parafii to proboszcz wszystko nam wypisal na kartce co mamy przyniesc jakie dokumenty itp. Jesteśmy po spisaniu protokolu i nic nie dalismy. Damy 500zl na spotkaniu liturgicznym przed samym slubem. Ogólnie proboszcz nam powiedzial po prostu ofiara, natomiast organista to koszt 100zl ale ze my nie chcemy organisty to mamy mu dac 50zl bo to jego dniowka. to byla jedyna rzecz ktora mnie zdziwila bo dlaczego mamy płacić za organiste którego nie będzie, ale olalismy to.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
lenaa jaka parafia na oruni? My bierzemy na orunii górnej w królowej jadwigi i właśnie się zastanawiam ile dać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nam powiedziano. że za ślub wyjdzie 500zł, organista w cenie :)
Nie pamiętam czy w tym są także zapowiedzi, nawet jeśli nie, to i tak chyba nie najgorszy "cennik" :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

KETOZA-dieta dla twardzielek ;-) (32 odpowiedzi)

Widzę, ze na forum niektóre z Was juz zaczeły dietki;-) Nie chcialam sie wcinac w ten Wasz wątek....

wieczór panieński (22 odpowiedzi)

Witam! Dobra to trochę z innej beczki. Czy ma ktoś pomysł na ciekawy wieczór panieński, bo muszę...

buty ślubne (23 odpowiedzi)

Hej dziewuszki :) poszukuję butów białych do sukni ślubnej. Z powodu problemu z kręgosłupem nie...

do góry