Widok

Zasiłek po macierzyńskim Gdańsk

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Pytanie do mam , które po macierzyńskim zarejestrowały sie jako bezrobotne :
-Kiedy trzeba sie zarejestrować , zaraz po skończeniu macierzyńskiego czy trzeba szybciej ??
-Czy dzieci też będa ubezbieczone zdrowotnie z automatu ??
-Na jak długo przyznawany jest status bezrobotnego??
- Jaka jest wysokość zasiłku ??
-I czy jest szansa że wyślą mnie na jakieś kursy doszkalające ?
Niestety narazie nie mam możliwości podjęcia pracy , a to jest jedyna szansa do zachowania jakiejkolwiek płynności finansowej .
Wiem że mogę zadzwonić do PUP-u i sie dowiedzieć , ale wolałbym wiedzieć jak to wygląda w praktyce a nie w teorii .
Za zbedne komentarze dziekuje .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co pamiętam rejestracja jest możliwa dopiero po skończonym macierzyńskim. Najlepiej oczywiście zrobić to jak najszybciej, żeby prędzej dostać pieniądze.
Kwota zasiłku chyba zależy od wysokości ostatniej pensji jaką zarabiałaś.
A jeśli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne dla dziecka, to jeśli dobrze kojarzę dzieci są objęte ubezpieczeniem z urzędu ( chyba), zawsze też ojciec dziecka może je dopisać do swojego ubezpieczenia zresztą jako osoba bezrobotna z prawem do zasiłku możesz to zrobić sama.
Kursy doszkalające oczywiście są, jednak oferta jest dość uboga i mało różnorodna, głównie praca fizyczna.
Ja się rejestrowałam dwa lata temu, więc mogłam coś pomylić, albo cośsięzmeniło, więć najlepiej faktycznie zadzwonić do PUPu lub poszukać na ich stronie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ile czasu z UP placa? Kazdej mamie ,ktora byla na zasilku macierzynskim? Bo ja pracowałam na umowe kilka msc i zaszlam w ciaze. Umowe mialam na czas okreslony do dnia porodu. Jestem na zasilku macierzynskim wyplacanym przez ZUS
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

płacą bodajże przez pół roku, a trzeba chyba pracować coś około roku, aby nabyć prawa do zasiłku, ale skoro pracowałaś kilka miesięcy, potem l4 i macierzyński to powinno być ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pracowalam na umowe o prace na caly etat od 1 czerwca do 17 wrzesnia o ile sie nie mylę. Przed podpisaniem umowy bylam w tej firmie na półrocznym stażu ,ktory finansowal mi urzad pracy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

sam macierzyński + rodzicielski to już rok, a dotego okres ciąży, więc z tym nie powinno być problemu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

musisz tylko pamiętać, że jeśli PUP Ci znajdzie pracę, a ty nie chcesz jej podjąć, to możesz odmówić tylko dwa razy a za trzecim Cię wykreślą z listy bezrobotnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hmm to troche bez sensu. Bo albo idzie sie na zasilek pol roczny po macierzynskim ,albo do pracy pracy. Bo co nagle zrobie z rocznym dzieckiem jesli znajda i prace i kaza na nastepny dzien isc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

według PUPu rejestrując się jako osoba bezrobotna wykazujesz chęć podjęcia pracy, mnie od razu pytali czy będę miała co zrobić z dzieckiem jak znajdę pracę
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeśli jako bezrobotna z prawem do zasiłku znajdziesz sobie sama pracę, możesz się też ubiegać o dodatek aktywizacyjny
Zawsze to dodatkowy grosz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zasiłek jest tylko tymczasowy na okres szukania pracy
Jeżeli nie chcesz pracować idź do MOPRU po zasiłek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co to za dodatek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak jak pisałam wyżej... Jeśli masz prawo do zasiłku dla bezrobotnych i sama sobie znajdziesz pracę, a nie przez urząd, można dostać dodatek Jest to jakiś procent pensji jaką dostaniesz. Wypłacają to przez trzy miesiące. Mi się nie najgorsza sumka uzbierała z tego co pamiętam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ej no chyba w przeciągu tygonia nie zaproponują mi trzech ofert :) Musze poprostu troche poczekać :/ Jak tylko ze złobkiem mi sie ruszy a nie to że chce na tyłku siedzieć :) ehh do mopr po rodzinne tez uderze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja rejestrowalam sie latem 2016. Poszłam po macierzyńskim do pup i powiedziałam że czekam w kolejce na zlobek. Pani umówiła się że mną "za kilka miesiecy" a zasiłek przyznali na pół roku. Po miesiącu dostałam telefon z ofertą stażu.

Generalnie jest tak , że jak się zarejestrujesz i dostaniesz z pupu ofertę stazu/pracy i ją odrzucisz to od razu mogą zabrać Ci zasiłek. Wszystko zależy od powodu odmowy jaki podasz i urzędnika ktory się tobą "opiekuje".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy po wychowawczym są takie same zasady?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do mamy przedszkolaka - czy mogę zapytać jak potoczyła się Pani sprawa, tzn czy odrzuciła Pani ofertę z przyczyną kolejki do żłobka? i co zrobił pup?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Dr Jerzy Łożyk - czy ktoś był ? (21 odpowiedzi)

Witam, mam pytanie, czy któraś z Was była na wizycie u dr Jerzego Łożyka? Jak tak to jaka...

czy ktos wyleczyl homeopatia cos wiecej niz katar i przeziebienie? (62 odpowiedzi)

np zapalenie ucha, problemy z drogami rodnymi, nerki, trzeci migdal? czy wierzylyscie w...

ile miesiecznie wydajecie na zycie? (7 odpowiedzi)

ile na jedzenie, ile na rachunki, ile na kredytu/pozyczki, ile na dziecko itp

do góry