Widok

Zbyt długa liturgia na stojąco w czasie nabożeństw

Do Kościoła przychodzą w przeważającej części ludzie starsi w podeszłym wieku i wstawanie, siadanie i klękanie w czasie liturgii sprawia dużo kłopotu (np. Niedziela Palmowa) . Wiem, że z tego powodu niektórzy rezygnują z Mszy św. w Kościele. Obecnie młodzi ludzie mają problemy z kręgosłupami, a co mówić o ludziach spracowanych w podeszłym wieku. Kościół chyba tak ustawił liturgię, żeby wierni na siedząco nie zasnęli.Ja rozumiem, że na stojąco jest większy szacunek do Boga, ale nie można wymagać od wiernych nic więcej , niż pozwala na to zdrowie.
Moja ocena
architektura i aranżacja wnętrza: -
 
lokalizacja: -
 
klimat: -
 
ocena ogólna: -
 
0.0

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Niestety - co stwierdzam z przykrością , Kościół katolicki nadal propaguje nieadekwatne staromodne i nieprzystające do obecnych zmieniających się szybko czasów stanowisko , co powoduje stały
i coraz gwałtowniejszy odpływ wiernych ( szczególnie młodych !). To co głoszą kapłani - w większości ci w starszym wieku ma skostniałą , stetryczałą i absolutnie nieprzystającą treścią wymowę !
To jak starodawne bajdy , w które naprawdę trudno uwierzyć a
na 100% nie można tego zastosować w dzisiejszym życiu . To po
prostu już nie działa tak jak x lat temu ! Do tego jeszcze dochodzą ciągle tylko maskowanę i nieudolne próby ukrycia ( bo napewno nie wyjaśnienia i zadośćuczynienia ) nadal aktywnych tylko w ukryciu zboczonych przedstawicieli kleru ! Zgadzam się , że to nie tylko w tej grupie społeczeństwa znaleźć można ludzi o spaczonej orientacji , ale akurat ta grupa powinna dawać
przykład i być ponad wszystko uczciwa ! A niestety nie jest !
Absolutny czas na RADYKALNE zmiany i w myśleniu i nauczaniu
JUŻ NADSZEDŁ !!! Inaczej zobaczycie puste kościoły !!! Amen.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Gdybyś był katolikiem to byś wiedział, że nawet ciągłe wrogie ataki na Kościół Boży i duchowieńsrwo nie spowodują jego upadku. Amen
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ludzie chorzy mogą siedziec
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz tyle wolnego czasu i brak absolutnych życiowych ambicji, zainteresowań, że założyłeś taki wątek? Słowo daje nie czytałam dawno takich pierdół. To może zacznij zakłądac watki np.: dlaczego w szkole dzieci muszą chodzić na wf, albo dlaczego jest zbyt długa kolejka w marketach przed swietami wielkanocnymi ?! Czy wiesz, że to nie jest widzi mi sie danego księdza, on nie zmieni tego, że "trzeba co chwile siadać i wstawać". Wiesz co to sobór? poczytaj troche może o tym. Sama chodze do koscioła i przyznam nie raz to mnie denerwowalo ale akceptuje to i czekam cierpliwie na zmiany. Widac Ty z kosciolem nie masz duzo wspolnego skoro rozkminiajsz jaki to problem z tym wstawaniem i siadaniem!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry