Widok

Zebranie Wiejskie w dniu 23 września 2014 o godzinie 19.00 w sali OSP Banino. Zebranie będzie dotyczyło podziału Funduszu

Może warto w tym budżecie zbudować na całej ul. Pszennej chodnik dla pieszych aby w końcu coś dla pieszych zbudować!!!
Kolejny pomysł to położyć płyty Jumbo na ul. Rolniczej - jedna z ważniejszych ulic w tej chwili, która nie jest utwardzona.
Tu pełne info o zebraniu: http://www.radabanino.pl/informacje/222-zebranie-wiejskie-w-sprawie-budzetu-soleckiego-23-09-2014
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie mamy ulic, a ty chcesz chodniki...dobre...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
oświetlona drogę do szkoły Pszenna-Lotnicza!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Niech choć najpierw na Pszennej i Księżycowej dokończą kłaść płyty zanim zaczną na Rolniczej bo to lekko bez sensu zaczynać w nowym miejscu krótki kawałek....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
teraz praktycznie KAŻDA droga w Baninie jest drogą dzieci do szkoły! dzieci mieszkają nie tylko na nowych osiedlach! teraz się zacznie, rozszarpywanie budżetu!, najsprawiedliwiej- dać po jednej płycie jumbo każdej ulicy...takie sa możliwości, takie jest "dbanie" o Banino waadzy żukowskiej...:/
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Budowa dróg i infrastruktury drogowej jest w obowiązku gminy. Dlaczego fundusz sołecki, który mógłby posłużyć celom np. integracyjnym mieszkańców, ma być wydany na kolejne płyty jumb. Nie wiem ale dla mnie układanie tych płyt to prowizorka (niestety konieczna), która będzie służyć przez kolejne 30 lat. W tej gminie potrzebna jest systematyczna realizacja budowy dróg docelowych. Niech to będzie kilometr na rok ale do przodu. Na szczęście niedługo wybory i może nastąpi jakaś zmiana pokoleniowa, która dostrzeże prawdziwe potrzeby tej wsi i o nie zawalczy
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Płyt to prowizorka ale wole to niż tonąć w błocie i koleinach-później te płyty można przerzucać na boczne drogi (warto o tym pamiętać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uważam że należy zacząć od porządnego oświetlenia przejść dla pieszych wraz poboczem. Idzie jesień i szybciej robi się ciemno niebezpieczeństwo wzrasta. Widziałem takie oświetlenia w wioskach za Chojnicami. Tutaj fotka jaki jest efekt porządnych lamp, a nie tych prowizorek co istnieją na dzień dzisiejszy u nas i to nie na każdym przejściu.

http://ifotos.pl/zobacz/2014-03-1_eqpwnrh.jpg/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i super oświetlenie w tych Chojnicach. u nas pewnie nie jeden wypadek i nie jedna osoba musi zginąć żeby coś "doświetlić".

a potem się dziwić, że rodzice nie puszczają dzieci samych do szkoły tylko wożą je swoimi samochodami.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem za stawianiem większej ilości zakazów - dowolnych tak aby gmina zarobiła na mandatach. Na Pszennej proponuje ustawienie zakazu dla samochodów do 2T. Itd
Lotnicza - ograniczyć prędkość do 30km/h - wszak to droga do szkoły i do tego słabo oświetlona
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
A może busik jadący chociaż ul. Pszenną dowożący dzieci do szkoły? Płyty już w większej części są... więc nie ma tłumaczenia,że drogi złe...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
A dlaczego tylko ulicą Pszenną? Jest wiele innych ulic w Baninie, więc nie rozumiem czemu tylko ta ulica miałaby mieć przywileje.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
ograniczenie predkości nic nie da i tak zawsze znajdzie się jakiś debil,
http://kartuzy.info/wiadomosc,20042,Banino-Nie-zyje-21-latek-kierowca-samochodu-byl-pijany.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Owszem przydałaby się droga, chodnik lub pełne oświetlenie Pszennej ale może lepiej postawić jakieś latarnie od szkoły do chociaż przejścia dla pieszych i samo przejście należycie oświetlić. Nie wyobrażam sobie żeby dzieci zimą o godzinie np. 16 gdy jest już ciemno wracały taką drogą, tym bardziej że kierowcy pędzą. Strach samemu iść, nie wiadomo czy ktoś cię nie potrąci.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
to nie zebranie tylko spektakl....
ludzie swoje wladza swoje....
chodniki, oswietlenie , drogi itp nie istotne
wladza przedstwaila budowe placu rekreacji i basta
od poczatku bylo wiadomo jak to sie skonczy
eh... stracony czas...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zawsze się znajdzie jakiś malkontent. A trzeba było Wspólna wyłożyć jumbami za 120tys., wtedy może byś był szczęśliwy! Tylko, że na następne takie zebranie wszyscy by przyszli z podobnymi wnioskami co do swoich ulic, no może z wyjątkiem mnie, bo od razu poprosiłabym o afalt.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
W przyszłym roku musimy zgrać się przed zebraniem rozpisać wnioski na drogi/oświetlenie/chodniki tak żeby wykorzystać cała sumę na ten cel - skoro są dla nas najważniejsze. Ustalimy głosowaniem, które drogi robimy w pierwszej kolejności i już. Każdy komu zależy na drodze skrzyknie 15 sąsiadów do podpisów - koszty ułożenie płyt i samych płyt znamy na pamięć więc nie będzie problemu z ustaleniem puli na każdą z dróg . Teraz się nie przygotowaliśmy - za rok będzie lepiej :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
My się przygotowaliśmy ale większość obecnych na zebraniu uznała że drogi powinna finansować gmina a nie fundusz sołecki i zostaliśmy przegłosowani.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko nie malkontent.... to ze mam zdanie odmienne to nie znaczy ze to cos zlego
o ile mi wiadomo na zebraniu mowa byla nie tylko o ulicy wspolnej takze bez takich mi tu,
pozatym jesli juz mowimy o ul. wspolnej , jest to doskonaly skrot od ksiezycowej do pszennej do lotniczej wiec:
1. wzmorzony ruch samochodowy
2. generuje to kumany kurzu
3. zmiejsza sie bezpieczenstwo naszych dzieci
4. ul. wspolna ma 300mb, ponad 60 rodzin, ma kanalizcje, brak zabezpieczenia studzienek
5. kolejno inne ulice walkowane sa od lat, modernizowane itp
6. kazdy ma prawo przedstawic swoj plan , wiec czy to wspolna za 120tys, czy pszenna czy ksiezycowa nie ma znaczenia
7. sporo tak naprawde ul. wspolna uzytkuja nie tylko mieszkancy tej ulicy a rowniez okolicznych takze nie jest to 120tys przeznaczone tylko na ta ulice ale rowniez po czesci na kseizycowa i pszenna
takze Paniusiu bez takich....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A po co kłaść płyty nie lepiej kostkę:

300mb x 5m szer = 1500m2 x 60 pln (materiał i robocizna) = 90k

30k jesteśmy zarobieni zostaje na inne ulice. Czemu każdy upiera się na te płyt.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
plyty to przyklad....
koszt tych 300mb na szer 4mb to stawka 70zl za m2 materialu i robocizny

oczywiscie projekt material wykonawce mozna znalesc taniej
z tym ze jak to bywa na tego typu prace oglaszany jest przetarg z gminy a tam sa inne jednostki przeliczeniowe ,czesto gesto z kosmosu.....
ale tak masz racje przy plytach sie nie upieram zakladajac ze ruch samochodowy po tej ulicy z kostki betonowej na odpowiedniej ppodsypce oczywiscie nie dopuszczal by samochodow powyzej 8t, bo jesli tak to ta kostka po pewnym czasie by nie dala rady przyjac takiego obciazenia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fundusz Sołecki powinien być wydatkowany na cele, które będą służyć jak największej liczbie mieszkańców. Projekt Rady Sołeckiej w to się wpisuje, bo takich miejsc wspólnych po prostu brakuje w Baninie. Z całym szacunkiem dla mieszkańców ul. Wspólnej, ale Wasza ulica nie jest priorytetem w Baninie....

Ja mieszkam na ulicy Miodowej i w zeszłym roku zebraliśmy się w 30 rodzin na 140 mb płyt. Wy macie 2 x więcej mb, ale też 2 x więcej rodzin, więc koszt jednostkowy wyniesie mniej więcej tyle co u nas (ok 750 zł na rodzinę). Zwróćcie uwagę, że w takim modelu kupujecie tylko płyty, a ich położeniem zajmuje się już gmina poprzez swoją spółkę komunalną (gdyby miało być to robione ze środków Funduszu Sołeckiego trzeba by przekazać środki zarówno na zakup, jak i położenie płyt).

Zamiast obrażać się na sąsiadów, którzy Was przegłosowali, proponuje wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić te płyty we własnym zakresie. Wiem, że normalnym świecie tak nie powinno być, ale niestety nie mieszkamy w normalnej gminie...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Niech najpierw dokończą główne ulice -Księżycowa,Pszenna-akurat wspólną to ulica boczna jak wiele innych i póki Rolnicza nie jest utwardzona pewnie trochę ludzi używa jej żeby dobić do utwardzonej Księżycowej z Rolniczej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

do góry