Widok

Zerówka w sp nr 10 i nr 40 w Gdyni Chyloni prosze o informację.

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Pomału musze ogarnąć temat zerówki, a nie mam informacji z pierwszej ręki może ktoś pomoże :) Dz.

Rejonowo należymy do sp nr 10 ale zastanawiam się nad 40 tu mamy bliżej i szkoła wydaje się lepsza.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też chętnie posłucham opinii mam n/t zerówki w SP 40.
Jakie warunki, wyposażenie? Jak wygląda świetlica i czy jest osobna dla maluchów czy wszyscy razem? No i najważniejsze jacy nauczyciele są w zerówkach?
Każda opinia mile widziana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
w 40 nie wiem akurat jak wygladaja sale małych dzieci, ale świetlica jest wspólna dla o-3, na obiady o-1 wchodzą bez kolejki

w tym roku był zakaz przyjmowania dzieci z poza rejonu, nie wiem jak bedzie za rok, na pewno nie dałabym dziecka do patologicznej 10
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
eeeeeetam zaraz patologia.....

40 to b.duża szkoła, nauczyciele tacy jak wszędzie.
10 ma zerówkę osobno, świetlica w osobnym budynku, tam gdzie zerówka.
panie prowadzą dzieciaki zerówkowe i świetlicowe na obiady.

Kadra taka sobie. z wyjątkiem pedagoga i psychologa-----rewelka.
Ja jestem wybredna i wymagająca, więc zapewne niemiarodajna byłaby moja opinia o nauczycielach:P

dodam , ze patologia jest wszędzie, a za 10, ze patologiczna to ciągnie sie opinia od lat bodajże 30...;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
z tym zakazem, to nie dokońca tak... Nie było zakazu, tylko pierwszeństwo miały dzieci z rejonu ( przybyło ich trochę , bo sie w tym roku zmienił podział).
Wiem, ze bardzo chętnie były przyjmowane 6ciolaty do klasy pierwszej - nawet te z poza rejonu.
Akurat w tym roku , własciwie r.sz. 2013/2014 wysłałam mojego 6-cio latka do szkoły. Chodzi do 40 , ale do klasy pierwszej.
Na pewno poziom w 40 jest wiele wyzszy niz w 10, nauczyciele bardziej wymagający.
Wczoraj rozmawiałam z mamą kolegi mojego synka, Jej synek chodzi do "0" w 40.Ogólnie jest o.k.
W 10 nie ma mundurków, nie cisną tak z opłatami na RR. W 40 mundurek ( koszulka 32 czy 35 zł), Rada Rodz. 50 zł sem., ksero 20 sem. , do tego jakies reczniki papierowe , mydlo itp .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ręczniki papierowe, mydło? To chyba powinno być z kasy na rade rodziców.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
powinno ;) ksero też, a jednak szkoła rządzi się swoimi prawami ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W szkole nr 40 jest bardzo wysoki poziom nauczania.Moja córka chodzi do trzeciej klasy,każdego dnia ma sprawdzian a poziom nauczania przechodzi ludzkie pojęcie!Jest to zależne od nauczyciela i niestety trafiła się jej taka nauczycielka która oprócz codziennych sprawdzianów każe robić pracę plastyczne tj.rakiety czy układ słoneczny.Nawet konkursy szkolne są obowiązkowe.Podręczniki różnią się zupełnie od tych w pobliskich szkołach.Te które mają dzieci w 40 w klasie 3 to prawie poziom 5 klasy w 10.Nie polecam tej szkoły bo dzieci wykańczają się psychicznie
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7
Zgadzam się z pierwszym zdaniem, i tylko z tym. Jest dużo sprawdzianów, nauki, jest bardzo wysoki poziom, ale dzięki temu nie będzie problemu z dostosowaniem się do poziomu klasy IV. Znam nauczycielkę klasy 3A i mam wrażenie, że chyba nasze dzieci chodzą do dwóch różnych klas 3A w SP40 (mówimy o roku 2016/2017 - żeby nie było wątpliwości). Konkursy nie są obowiązkowe, w wielu nie braliśmy udziału z różnych powodów. A jeżeli dziecko nie zdążyło na zajęciach plastycznych dokończyć pracy, to logiczne jest to, że musi dokończyć w domu. Podręczniki MENowskie, darmowe, więc nie wiem czym miałyby się różnić od innych.
Mamo z 3a jeśli Twoje dziecko jest wykończone psychiczne, proponuje zmienić szkołę na inną, poszukać takiej, w której dzieci nic nie robią, nie muszą się uczyć, tylko przychodzić do klasy, aby zapełnić frekwencję. Zresztą, słysząc nauczycielkę w tym roku, okazuje się, że obiboki (a takich w klasie kilku jest) w tym roku przestaną być w końcu na siłę przepuszczani z klasy do klasy, co bardzo mnie bardzo cieszy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6
Bardzo przykra odpowiedz!Chyba nie zrozumiała Pani treści tego co napisałam.Moja córka uczy się bardzo dobrze ale dużo ją to kosztuje.Przepraszam,ale nigdy nie słyszałam od wychowawczyni aby mówiła o uczniach słabszych że są OBIBOKAMI!!!Chociaż sądząc po Pani wypowiedzi twierdzę że są to Pani słowa.Z treści wynika że Pani dziecko musi być wybitnie uzdolnione.Polecam zmianę szkoły na lepszą żeby dziecko nie musiało przebywać w towarzystwie "obiboków".Na marginesie-w klasie córki żaden uczeń nie został na siłę przepuszczony do kolejnej klasy.Chyba nasze dzieci na szczęście mają inne nauczycielki.Gratuluję zdolności do obrażania rodziców i dzieci
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Moje dziecko nie jest wybitnie uzdolnione, a jedynie systematyczne. To ja je pilnuję z lekcjami, nauką i czytaniem. Uczę jej systematyczności i bycia obecnym na lekcjach. A skoro Pani nie słyszała o "obibokach" to radziłabym chodzić na wszystkie wywiadówki, a nie wybiórczo wybierać, na których będę a na których nie będę. Nie obrażam dzieci, one są nic winne temu, że rodzicom nie chce się przypilnować, pomóc w lekcjach i nauce. Niestety, ale pilność i systematyczność wynosi się z domu, podobnie jak kulturę, a wzorem do naśladowania dla dziecka, nie jest nikt inny jak właśnie rodzic.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zaraz patologia. Nauczyciele są dobrzy i w sp10 i sp40. Moje dzieci uczeszczały do 10-niby patologicznej.Kończyły z wyróżnieniem radząc sobie w gimnazjach w centrum Gdyni. a 40 -system nauki zmianowej mi nie odpowiada, o czym nie każdy wie. Fanka sp10
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
Tzw .patologia zdarza się w każdej szkole w 10 dzieciaki z Opata ...a w 40 z ''Meksyku"......Moje dziecko chodzi do szkoły nr.10 wybrałam ją po wnikliwej analizie ponieważ szkoła pracuje tylko na jedną zmianę, (szkoła nr.40 niestety nie,warto pomyśleć czy zajęcia na 11.30 lub 12.00 są sensowne bo następnego dnia idziemy rano) ,świetlica jest dostępna również dla klas''0'',(sp.40 niestety nie ,również jest limit godzinowy tak dużo jest dzieci )jest logopeda na etacie rodzic nie płaci,poziom nauki sukcesywnie jest podnoszony,w tym roku wymieniono podręczniki na , ''trudniejsze'',jest gimnastyka korekcyjna, klasy max 25 uczniów,a integracyjna 18 (moje dziecko do takiej chodzi ),jest szczęśliwe ,zadowolone a i tak przed gimnazjum trzeba będzie zatrudnić studenta do przygotowań .......
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
Jak można pisać że 10 to patologia wychowywałam się z rodzeństwem na Opata chodziliśmy do 10 skończyliśmy studia mamy dobre prace a patologia jest wszędzie strasznie mnie to denerwuje jak tak jest postrzegany tamten rejon bo wiele fajnych i wartościowych ludzi tam dorastało i dorasta.A wyrażenie takiej opinii świadczy o Tobie,,gratuluje,, podejścia.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0
obrażasz dzieci ze szkoły nr.10!!!to właśnie w szkole nr.40 dzieją się niesamowite rzeczy i gnębienie dzieci!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 7
na meksyku też nie mieszka patologia ktoś się chyba cofną 50 lat do tyłu
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Syn w tym roku kończy zerówkę w 40 (nasz rejon to 10). Jesteśmy ogólnie bardzo zadowoleni. Świetlica jest osobno dla zerówek. Wychowawczyni trafiła nam się super.Co chwilę organizuje jakieś wyjścia dla dzieci. Mati z chęcią chodzi do szkoły. Co do opłat to - jak w każdej szkole- jakieś są: ksero, RR, klasowe. Nie ma takiej szkoły, w której nie płaciłoby się wcale. Jedyne co mnie wkurza to 2 zmiany ( od 7-13 i od 12-17), ale jakoś to przeżyjemy. Co do mundurków to przyzwyczailiśmy się do tego. Natomiast kupiliśmy tylko obowiązkowe polo. Pod spód zawsze można założyć jakąś cienką bluzkę na długi rękaw.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Popieram przedmówczynię :)
*SP 40 to napewno "moloch"- mnóstwo dzieci, system dwuzmianowy (w przypadku rodziców pracujących i zostawiających dzieci w świetlicy to praktycznie nie ma znaczenia).
*Opłaty-jak w większości szkół. Mydło, papier, ręczniki - można nie przynosić, ale przecież te kilka rolek, husteczki, ktore tonami !!! nasze dzieci zuzywaja to tylko dla ich dobra i komfortu.
*Wycieczki - co chwile wyjścia - dzieci to uwielbiają.
*Zerówka- dla dzieci 5lat w "0" i 6lat"1 klasa" zerówka jest osobna, blisko sal lekcyjnych w innej części budynku. Dzieci prawie wogole nie mają styczności z tymi straszymi w klasach 4-6. W świtlicy dla Maluchów są fantastyczne panie , które bardzo dużo pracuja z dziećmi.
*Nauczyciele- nasza wychowawczyni jest bardzo fajna, wymagająca, stawiająca wysoka poprzeczkę, ale dzieci ją uwielbiają
*Zajęcia dodatkwe - masa zajęć dodatkowych dla dzieci - bezpłatnych i płatnych - język, gimnastyka artystyczna, korekcyjna, plastyka, muzyka, tańce, włoski, rosyjski, zespoły wokalno-taneczne, kaszubski, basen...dlugo by wyliczać
Myślę, że ta szkoła to dobry wybór :)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
jakieś jeszcze opinie o sp 40 ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tutaj jest opinia o Szkole Podstawowej 40 w Gdyni. Warto przeczytać:
http://forum.trojmiasto.pl/Hydepark-c1,30.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja jestem zainteresowana opiniami o SP10 w Gdyni. Jaka to szkoła? Jacy nauczyciele? Nie mieszkam w Chyloni zbyt długo, a powoli muszę ogarnąć temat wyboru szkoły. Do SP 10 mam bliżej i nie ukrywam, że to atut. Co Wy myślicie o SP 10?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo słaba kadra. Od lat szkoła jest na samym końcu w wynikach nauczania sprawdzanych na testach np. szóstoklasisty. Nauczyciele tłumaczą się, że to nie ich wina, ponieważ mają bardzo dużą ilość dzieci zaburzonych.
Mam wrażenie, że każde dziecko z którym sobie nie radzą, albo które wymaga od nich więcej wysiłku, wysyłają na badania do poradni i robią z niego "dziecko z zaburzeniami". Szkoły obok mają też dzieci z terenów typu Meksyk i Pekin, a wyniki ogólne są o wiele lepsze.
Nie ma informacji w dzienniku elektronicznym na bieżąco - oceny, sprawdziany itp. co w innych szkołach jest normą, rodzice nawet nie mogą kontrolować dziecka i mu pomóc w nauce. Są nawet problemy z takimi błahymi przedmiotami jak plastyka, technika, muzyka i religia.
Normą są "upomnienia nauczyciela" i bardzo złe zachowanie na świadectwie.
Dzieci często sobie nie radzą z nauką w następnym etapie edukacji, przenoszą się z "ekologicznej" na Wejherowskiej na Gospodarczą.
Po prostu bardzo zła kadra, która ciągnie te dzieci w dół.

A dzieci z rejonu wcale nie są złe. Mają masę głupich młodzieńczych pomysłów ale bardzo się lubią, spędzają czas ze sobą po szkole itd.

Nie polecam szkoły, przeniosłam dziecko do innej szkoły i dopiero teraz jest normalnie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kadra do kitu.codziennie upomnienia za błahostki. Szatnia to juz wogle masakra mala nie ma jak sie dziecko ubrać.W-f tez dzieci mlodsze w 1 2 3 klasach nie maja praktycznie bo nie maja gdzie ćwiczyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie polecam tej szkoły.omijaj ja szerokim łukiem. Żałuje ze moje dzieci tam się uczą a niestety przepisać nie mogę do innej bo to mój rejon
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

osobiśćie nie polecam sp.10 chodziła doniej moja corka nauczyciele nie przyjemni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

podbijam , bo jestem zainteresowana szkoła sp 10 - tutaj mamy najbliżej lub szkoła sp 29
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko nie 10. Nie polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

to może w takim razie jaką szkołę w Gdyni możecie polecić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

10 to porażka, w klasach młodszych tylko uwagi, uwagi i jeszcze raz uwagi, zero podejścia do dziecka, zauważenia jego pozytywnych cech, wspierania dziecka i rozwijania jego zainteresowań, przykro mi, ale niestety tak jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja tez nie polecam.porazka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

moje dzieći sa w sp23 jestem bardzo zadowolona szkoła przyjazna dziećą i ich rodzicom
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szkoła SP16 na Pustkach Cisowskich jest dobra przepisałam tam swoją córke z Sp 10 nie ma wogole porównania nauczyciele w porządku pomagaja jak mogą gdy dziecko ma problemy pozatym szkoła jest mała i kameralna klasy nie przeludnione teraz moje dziecko chodzi z przyjemnoscia do szkoły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Chylonia

Ankieta do pracy dyplomowej (3 odpowiedzi)

Dzień dobry, prowadzę badania na temat zagrożenia przestępczością kradzieży i kradzieży z...

Praca chałupnicza Wisplast (4 odpowiedzi)

Zainteresowałam się firmą Wisplast z Gdyni ze względu na możliwość pracy chałupniczej. Jest kilka...

do góry