Widok

Zielona fala

Istnieje coś takiego jak zielona fala dla ścieżki rowerowej?
Światła na przejściu dla pieszych /przejedzie dla rowerzystów włączają się podobnie jak te dla aut, jeżeli w ogóle coś takiego jak "zielona fala" istnieje to dla aut przy prędkości 50km/h a dla rowerów przy ilu km/h, da się jakąś średnią wyliczyc?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem, czy coś takiego jest mozliwe. Natomiast Angole wymyslili coś innego, mianowicie warunkowy przejazd rowerów na czerwonym w przypadku braku ruchu w poprzek. Oczywiscie wcześniej wymyslili kulturę jazdy wszystkich uczestnikków ruchu, a to u nas nie przejdzie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Raczej czerwona zapora, szczególnie na "wieloetapowych"
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żeby wyliczyć musiałbyś znać program sygnalizacji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
skoro dla samochodów jest zielona fala przy prędkości 50km/h, to i dla rowerów jest taka sama... pfff... proste :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

E
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla mnie temat jest wydumany. Po dżungli miejskiej poruszam się tak z grubsza na azymut, po wszystkim, co się do tego nadaje. DDR też może być. :))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trzeba by wyliczyć "na czuja" jakąś optymalną prędkość rowerową między 25 a 30km?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czy temat jest wydumany...
Ja rozumiem stać co skrzyżowanie, ale Q2 stać 2x na czerwonym świetle, żeby przejechać przez Grunwaldzką?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Błąd pierworodny tych co projektowali drogę rowerową na Grunwaldzkiej i nie przewidzieli, że naiwni rowerzyści to potraktują serio i zacznie ich być więcej.

W krajach serio drogi dla rowerów robi się po obydwu stronach drogi. W krajach na niby - wszystko jest na niby
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No proszę. Paradoks Downsa-Thomsona w ruchu rowerowym. Serce rośnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli mowa o fali, to jest i częstotliwość, a jak wiadomo, dwukrotnosci czestotliwosci pokrywają się. Jesli istnieje zielona fala dla samochodów jadacych z predkościa 50km/h(co prawda nie zauważyłem tego), to dla rowerów istnieje identyczna zielona fala dla prędkosci 50; 25; 12.5; 6.25 czyli 50/2^n
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak będzie zielona fala puszczana raz na godzinę, a sygnalizatory co 500 m, to też pojedziesz na "podharmonicznych"?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nad bardziej rozbudowanymi skrzyżowaniami powinny być mostki budowane dla pieszych/rowerzystów np. Wojska Polskiego-Grunwaldzka, Hallera-Al. Zwycięstwa, Wały Piastowskie, skrzyżowanie na wysokości Placu Zebrań Ludowych, Bażyńskiego-Grunwaldzka itp. czy Kołobrzeska-Rzeczypospolitej, Rzeczypospolitej-Obrońców i jedziemy bezkolizyjnie, bezpieczniej, szybko bez zatrzymania. A po drodze nad skrzyżowaniami zjazdy albo schody, gdyby ktoś chciał odbić.
A drogi rowerowe po obu stronach ulicy w Europie na zachodzie są standardem ale nie u nas, przykład ta pomyłka na wysokości Wojska Polskiego Grunwaldzka, żeby potem w Oliwie znowu na prawo zjeżdżać i przy AWF znowu w lewo przy stacji, co chwile zsiadać, prowadzić,.
Przecież drogi rowerowe z założenia mają służyć wszystkim, rowerzystom dojeżdżającym do pracy, rowerzystom rekreacyjnym, sportowcom, młodszym.
Duże ułatwienie i bezpieczniej, mniej łamania przepisów, zawsze znajdą się ludzie, którzy będą jeździć na czerwonym gdy im ktoś "pod górkę" robi, nie upilnują tego, a bezkolizyjne drogi rowerowe dają lepszą przepustowość.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powinny to być 3 poziomy podziemia:parkingi, N-S i W-E. Siatka 500 m ulic z bezkolizyjnymi połączeniami, a górą tylko ruch pieszy, rowerowy i powolne tramwaje. Papier wszystko przyjmie, a Internet jeszcze więcej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jednym słowem mniej narzekać, więcej jeździć. Rower to takie urządzenie, co przejedzie tam, gdzie inny nie da rady i wszędzie się wepchnie. :))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Całkiem poważnie mówiłem i bez kpiny. Tak, internet przyjmie wszystkie słowa, nawet kpiny... Tu chodzi o bezpieczeństwo, mamy zbliżyć się do zachodu infrastrukturą. A wykonanie jest dowodem braku motywacji ludzi, którzy biorą pieniądz za odpowiedzialność.
A zwykły obywatel pracy nie ma, albo jak już ją znajdzie wciskają go jak cytrynę.
To wykonanie pokazuje jak przykładają się do swojej pracy, za którą biorą ciężkie pieniądze. Unia daje pieniądz a potem rozchodzi się, bez nadzoru, owoce jakości tej pracy pokazują, jak trzeba jeździć rowerem.
Ciekawe ile wspólnego z rowerem mają ludzie odpowiedzialni, "incydentalnie" jeżdżą rowerem?
W jaki sposób i czyim synem, wujkiem, tatą jest ktoś w... Resorcie?
To nie oskarżenia, nie plunięcie śliną to ocena, po owocach pracy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Racja. Też to zauważyłem na własnej skórze. Normalnie jeżdżę fitness bike'iem ze średnią około 20 km/h (endomondo) i praktycznie co skrzyżowanie na ul. Grunwaldzkiej mam czerwone. Ostatnio jednak dojeżdżam do pracy rowerem miejskim mojej lubej. Jest on cięższy i przede wszystkim ma taboretową geometrię ramy. Dodatkowo nie chcę się zbytnio spocić jadąc do pracy oraz nie muszę się też specjalnie przebierać czy targać buty na zmianę dla SPD'ów. Moja średnia spadła tak do 12-13 km/h. W moim subiektywnym odczuciu o wiele częściej trafiam na zielone i często jadę równo z osobami co cisną sobie szybciej jeśli by za "checkpointy" przyjąć drugą stronę chodnika ze światłami. Pozdrower!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tam mam zawsze zieloną falę. Bo jeżdżę zgodnie z prawem. Czasem polskim, czasem brytyjskim, czasem niemieckim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To fala jest biało-czerwona, albo niebiesko-czerwona, ostatecznie złoto-czarno-czerwona.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byle do przodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Jaki rower do trójmiejskich lasów i okolic (12 odpowiedzi)

Przymierzam się do zakupu roweru, nie jeździłem od dzieciaka więc postanowiłem kupić rower w...

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

do góry