Widok

Złoty środek na katar

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Hej dziewczyny, może macie jakiś złoty środek na katar u dzieci??Moja córa (15 mies.) już od ponad 2 tyg ma katar i nic nie pomaga:(Żadne krople, eurespal, wit.C, wapno...po prostu nic...już nie mam sił do tego badziewia nie mam pojęcia czym to zwalczyć :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zrób wymaz z nosa i odrazu Ci wyjdzie co to za bakteria albo wirus i na wyniku będzie napisane czym to leczyć. To jedyna metoda przy tak długo trwającym katarze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ooo a o tym nie wiedziałam...a gdzie takie badanie można zrobić?trzeba mieć skierowanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Basia, u nas zawsze działa taki zestaw

3 x 10 kropli zwykłego cebionu
wapno
clemastyna
kropelki olbas na pieluszkę i powiesić na łózeczku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas clemastyna syrop albo maść pulmex- smaruję kl. piersiową, plecki i stópki. Jedna noc i po katarze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jolka a powiedz ty mi czy twoje dziecko ma po tym pulmexie potówki czasem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My już ponad tydzień używamy pulmex, fakt na kaszel pomaga ale na katar nie:( A potówek nie mamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a nie drazni was ten zapach pulmexu. mam wrazenie ze jest strasznie ostry. wezmę wielkości groszku krople a cay pokój śmierdzi... :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha a tak btw. to nie lekcewarz kataru bo z wałsnego doświadczenia wiem teraz jak może to się źe skończyć. Mojej córce, LECZONY katar zainfekował uszko. Tzn mała dostała zapaleni uszu. Koszmar... Był katar, najpierw leczony bez receony, potem wizyta u lekarza i diagniza zapalenie dróg oddechowych, milion leków homeopatyczne cuda... No i koniec końców, w skrócie powiem tak że skończyło sie na zapaleniu uszu , razem z zapaleniem dróg oddechowych , trzydniówka i ząbkowaniem...Jesteśmy na antybiotyku od 3 dni. Jest o niebo lepiej. Ale prawie 2 meisiące noc w noc było bezsennie. I każdy pediatra to samo...W końcu znalazł sie 1 mądry. Jeden nie leczył kataru bo zęby , inny leczył katar ale przeoczył uszy , trzeci zauważył uszy ale zębów nei widział...a 2 dni później wyszły 2 jedynki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy clemastyna syrop jest na recepte?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
clemastyna jest na receptę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kobyłka, Julka niema potówek, nic się nie dzieje z ciałem. A jak użyłam krople olbas to zaczęła kichać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mozesz poprosic pdiatre o skierownaie choc daja je nichętnie, ja roblam prywatnie w laboatorium (koszt okolo 20 zł) akurat w szpitalu w Wejherowie i wynik nas powalil na kolana bo okazało sie że katar wywołały pneumokoki i taki nieleczony może miec powazne skutki o czym uznie raz tutaj pisałam,chocw wiem ze dla niektórych katar to nie choroba... na wyniku jest antybiogram, więc nie ma opcji ze lekarz Ci zapisze antybiotyk jaki mu akurat przyjdzie na myśł. Polcam zorbienie wymazu, bedziesz miala pewność co do paskudztwo siedziw nosku twojego dziecka inie mozecie tego zwalczyć...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak dla mnie najlepszym lekarstwem na katar dla mojego synka jest robienie inhalacji nebuliserem ze zwykłej soli fizjol., 3 razy dziennie po 5 min. i katar po 3-4 dniach znika jak ręką odjął za każdym razem. Do tego oczywiście sterimar + ściąganie fridą :) Na noc jedynie zapkrapiałam mu przez 3-4 dni nasivin, bo biedulek miał tak zapchany nosek, że nie mógł spać w nocy :( U nas zawsze się to sprawdza i obejdzie się bez leków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie zawsze katar da się ściągac fridą. Na taki gęsty siedzący wysoko u nas trochę podziałał Mucofluid.



Zdecydowałam się wreszcie podac Bactrim bo z niewielkimi przerwami walczymy z katarek ponad miesiąc.Ja nie przejdzie albo jak znów się za chwilę pojawi to zrobię na bank wymaz z nosa.

W dzień w miarę a po zaśnięciu aż się gotuje w gardle i nosie co powoduje potworny kaszel aż do wymiotów.

Tak było przedwczoraj,kaszel męczył prawie 4h po zaśnięciu ale dziś kaszlała tylko 10-15 minut więc jest nadzieja ,że przechodzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
clemastin odradzam!!!! Poczytaj ulotkę, jakie to świństwo!!!
Polecam za to siupret- dla dorosłych w tabletkach, a dla dzieci w kroplach. Dawaj dziecku przy tym dużo pić. Poprawy oczekuj po 2giej dobie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja polecam EUPHORBIUM COMPOSITUM S, to lek homeopatyczny. Poleciła mi go Pani w aptece (mała miała katar 9 dni, po zastosowaniu przeszło w póltora dnia). A ostatnio jak zobaczyłam katar to użyłam i się nie rozwinął u niej.

Na Bactrim uważajcie, bo czasami uczula. My przeżyliśmy koszmar po tygodniu podawania go Zosi (byliśmy w trzech szpitalach...)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Wyrwanie zęba 8 dolna- gdzie najlepiej? (7 odpowiedzi)

Witam. Gdzie w Gdańsku lub okolicach wyrwać 8 dolną. Niestety nie opłaca się jej leczyć. Jestem...

Szukam pediatry Oliwa/Żabianka (16 odpowiedzi)

Poszukuje dobrego pediatry na nfz w okolicy Oliwy, Żabianki.Nasza cudowna pani dr ogranicza swoja...

Czy ktoś korzystał z pomocy psychoterapeuty? (61 odpowiedzi)

Czy ktoś korzystał z takiej pomocy i może polecić? Ja próbowałam dwa razy, u dwóch różnych osób,...

do góry