Widok

Zmarł profesor Ryszard Krystek

Opinie do artykułu: Zmarł profesor Ryszard Krystek.

Profesor Ryszard Krystek specjalizował się w zagadnieniach związanych z inżynierią ruchu drogowego. Przez 50 lat związany był z Politechniką Gdańską. Miał 75 lat.

Profesor Ryszard Krystek ukończył studia na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej w 1966 roku. Przez lata piął się w hierarchii naukowej, przez kilka lat wykładał także w Oranie. W 1985 został dyrektorem Instytutu Inżynierii Komunikacyjnej na Politechnice Gdańskiej, a rok później kierownikiem Katedry ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wielki człowiek

Wielka strata. Miałem ogromną przyjemność być jego studentem. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
popieram tę opinię 58 nie zgadzam się z tą opinią 4

Super gość

miał ciekawe wykłady i pokazywał wiele zagadnień, ktore nie tylko studenci lądówki ale wszyscy kierowcy zobaczyc powinni. spec. pokazywał statystyki korków "bez przyczyny" spowodowanych zwolnieniem tempa na autostradzie. Mawiał, że nie tylko prędkość zabija. zwykle zabija głupota. Żal. RIP
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 3

Prawdziwy Autorytet..

Podczas studiów miałem wykłady z profesorem Krystkiem. Muszę przyznać,że potrafił mówić najciekawiej,w sposób niezwykle inteligentny, posiadał ogromną wiedzę,był wielkim eurydytą. Na wykładzie od razu można było się zorientować,że ma się przed sobą ogomny autorytet,po prostu prawdziwego profesora. Niech Bóg pozwoli mu wykładać wiecznie...
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 3

erudytą

studencie....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słuszna uwaga Zonk. Niestety, porobili z uczelni technicznych fabryki półanalfabetów. Całkę obliczy, ale z wysłowieniem się ma problemy. Taki mamy obecnie poziom edukacji. O jakiejś wiedzy ogólnej nawet nie wspominam, bo w tym temacie to zaległości ciągną się od podstawówki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

wielka szkoda....

Robilam u Profesora prace dyplomowa. Super czlowiek wielka szkoda. Wieczny odpoczynek racz mu dac Panie....
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wyrazy współczucia dla rodziny.
Jak dobrze robić w życiu wartościowe rzeczy i pozostawić po sobie coś sensowego, co posłuży następnym pokoleniom.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bardzo dziękuję że miałem okazję uczyć się u Pana, panie profesorze. Jeszcze raz Wielka Szkoda.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wspominajmy raczej sukcesy niż porażki

Program GAMBIT nie jest najszczęśliwszym przykładem. Wielki szacunek za wytrwałość w pracy naukowej w polskich warunkach.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6

Twarz znajoma ale nigdy go blizej nie poznalem. I juz na tym swiecie nie poznam. Wieczny Odpoczynek, Panie Profesorze!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jezu...Wiecie ile pogrzebow dziennie jest na samym cmentarzu lostowickim? 12-15 ale sa dni ze 20 Czemu o tych ludziach sie nie pisze kazdy z nich ma swoja historie...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 16

A o kim dla przykładu? O mnie nie będą pisać ale o kimś kto był chociażby wykładowcą na uczelni w dodatku mądrzejszym- warto
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Drogi Ryszardzie!-----Nie zaszczyciłeś nas na zjeździe w Ciechocinku w 2010 roku i nie byłeś w Gdańsku w ubiegłym roku.------W tym roku Heniek organizuje spotkanie w Borach Tucholskich i Ciebie znowu nie będzie.-----Nic straconego.----Ostatecznie, jeśli BÓG zechce, wszyscy spotkamy się w NIEBIE.-----SPOCZYWAJ W POKOJU !!!
Jerzy Śródka
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kolega i przyjaciel

W latach 1965-1967 działaliśmy w Zrzeszeniu Studentów Polskich Politechniki Gdańskiej, w Komitecie Wykonawczym Uczelnianego Parlamentu. Był członkiem Komitetu Wykonawczego d/s Kultury, ja byłem skarbnikiem w tym Komitecie. Politechnikę Gdańską wydział budownictwa lądowego ukończyłem w 1967r. Prawy człowiek , bardzo dobry specjalista ITS /Inteligentne Systemy Transportowe/. Wielki żal i smutek. Zostaniesz na zawsze w mojej pamięci. Jerzy Ekiert z Lublina
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

wielka strata

Bylem jego studentem gdy rozpoczynal jako asystent prowadzic zajecia z Inzynierii Ruchu Drogowego, potem kierowal przygotowaniem mojej pracy magisterskiej. Dzieki takim wykladowcom jak on, wiedzy ktora przekazywal, nie mialem zadnych problemow z wpisaniem sie w profesje na kontynencie amerykanskim. Utrzymywalismy kontakt przez lata. Zapisze sie na zawsze w naszej pamieci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Był promotorem 11 doktorów

To był bardzo pracowity człowiek, w porównaniu do wielu innych profesorów na pg, którzy mogą pochwalić się max dwoma doktorantami! Oczywiście wielka szkoda dla polskiej nauki!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wspaniały czlowiek

Byłam jego studentką i dyplomantką, również mój mąż. Wspaniały i kreatywny człowiek, ukształtował nas zawodowo i życiowo,. Pozostanie na zawsze w naszej pamieci.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy wiadomo, kiedy odbędzie sie pogrzeb pana profesora?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sopot, 28.01-sobota, 11.30. Niestety nie wiem, w którym kościele. Postaram się uzupełnić info.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wspomnienie

Pan Profesor Ryszard Krystek był jednym z największych autorytetów w dziedzinie inżynierii ruchu drogowego. Był także wspaniałym nauczycielem akademickim. Byliśmy Jego studentami i mieliśmy wielkie szczęście i ogromną przyjemność wielokrotnie spotkać Pana Profesora po studiach. W naszej wdzięcznej pamięci pozostanie na zawsze.
Zdzisława i Stanisław Drozdowscy z Sępólna Krajeńskiego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry