Widok

Zmiany w gdańskiej sieci oświatowej

Opinie do artykułu: Zmiany w gdańskiej sieci oświatowej.

Gdynia i Sopot już dawno poinformowały, jak wskutek reformy edukacji zmieni się sieć szkół samorządowych, działających na terenie miasta. Dziś dołączył do nich Gdańsk, który ostateczną reorganizację sieci oświatowej podał do opinii publicznej.

Choć pierwszą propozycję zmian w związku z reformą oświaty Gdańsk zamieścił na swojej stronie w grudniu, ostateczny projekt uchwały dotyczący nowej sieci szkół został przekazany do rady miasta w czwartek, 19 stycznia. Co zmieni się w Gdańsku ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za parę lat w ogomie eurpy.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 33

W ogonie to jest ktoś, kto nie potrafi pisać bez błędów... Wracaj na opuszczone lekcje do szkoły Jasiu ;)
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

Co ze szkola 12 na ujescisku

Bedzie pracowac na trzy zmiany. Juz teraz peka w szwach. Gdzie miasto przygotowalo reforme tego problemu? Cisza, jak zwykle.
PS. to samo dotyczy sasiadki - 86
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 13

zmaina rejonizacji

bedzie zmiana rejonizacji sp8 czyli czesc dzieci z Chełmu pujdzie do podstawowki na Chałubinskiego a do 8 bedzie chodzilo wiecej dzieci z ujesciska itd...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

oby, dzieci z Porebskiego maja kilkaset metrow przez nowa droge przez las, a naleza do sp86.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

szkoła na Chełmie przejmie cześć uczniów

Przecież na Chełmie zostanie po gimnazjum olbrzymią szkoła na Chałubińskiego to przejmie cześć uczniów z sp8, a do sp na Dragana pójdą uczniów z Ujesciska. Poza tym za rok szkoła na Kowalach ma być otwarta to też cześć odejdzie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

A 86?

Ktoś wie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

kto odejdzie jak szkola ma 30% miejsc dla Gdańska. Obie szkoly 12 i 86 sa 2-3krotnie przepelnione. 200 miejsc na Kowalach niczego nie zmieni. Ma sie otworzyc Jasien, ale to tez niczego nie zmieni, bo tam sa nowe osiedla z masa osob z malymi dziecmi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To prawda

W szkole 12 juz zajecia odbywają sie na dwie zmiany potrzeba tu kolejnej szkoły dlaczego budynkow gimnazjum nie mozna wykorzystac na szkoły podstawowe by dzieci mogły w nirmalnych porach uczyc sie i konczyc lekcje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Jgf

A co za problem? Zróbcie petycję, że chcecie, by w obecnym Gimnazjum zrobiono Podstawową, pozbierajcie podpisy i po problemie! Jak nie na szczeblu miejskim, to wyższym swoje na bank ugracie (jak to mówią, na złość jednej partii druga wszystko da!) ;) Będziecie idealnym przykładem, że takie zmiany są jednak potrzebne dla dobra maluchów! Ci, którzy mają w swoim rejonie naście szkół nie widzą takich kwiatków jak u Was. Nagłośnijcie sprawę np. w Trójmiasto.pl, gdy już plan działań, petycję i reprezentujących Was rodziców wybierzecie i działajcie! Macie spore szanse jako pierwsi uzyskać nową SP w miejsce Gimnazjum.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

na dzielnice 22 tys sa dwie przepelnione szkoly - 12 i 86. Jak rozmawiam z niektorymi rodzicami, to nie widza problemu, ze och dzieci koncza przed 18. Ze nastepnego dnia maja na rano i tak w kolko. Ze nie ma czasu na normalny rytm dziecka ze szkola, lekcjami, czasem wolnym, znajomymi, podworko itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też się zastanawiam

Sp 12 wybudowana na 700 dzieci. W tej chwili są 43 klasy (nie liczę zerówek) x średnio 24 uczniów (gdybam) to w szkole obecnie uczy się 1032. W przyszłym roku zdecydowana większość zostanie bo chyba siłą nie będą dzieci przenosić (rozbijać przyjaźni, grup itd - w końcu to podobno zmiana na lepsze dla dzieci.) a dojdą nowe klasy pierwsze dla których nikt już nie zwolni miejsca. Dziwna to zmiana. Nikt nie ma szans dobrze się do niej przygotować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

dzieci jest wiecej, ok 1400-1500
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

po pierwsze to nauczyciele powinni pracować jak normalni ludzie. 40 godzin w tygodniu.

Siedzi za biurkiem tylko gada a pracuje 18 godzin w tygodniu!
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 100

A pracują według badań instytucji analizującej te sprawy 45. Nie tylko lekcja jest pracą nauczyciela.
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 7

Powiedział co wiedział.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Szkoda,że wiedza minimalistyczna.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zapraszam zatem na "salony" do jakiejkolwiek placówki edukacyjnej..na te 18 godzin..
Zastanow sie błaźnie co piszesz..
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nikt Ci nie bronił kształcić się i zostać nauczycielem, "normalny" człowieku. Przynajmniej naucz się zasad interpunkcji.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5

I kochać to co sie robi . Sa tacy nauczyciele ze chodzą bo chodzą .. a wiadomości maja wiele tylko nie umieją przekazywać ...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

belfrem zawsze zostawały niedojdy zyciowe takie co same nic niepotrafia

a wiec zajmuja sie tylko opowiadaniu tego co w ksiazkach pisze !Nauczyciel to zawsze był najniszy poziom społeczenstwa.Ich miejsce mogą zajac komputery sa niepotrzebni i niedługo tak bedzie!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 12

Tak, wykształć się i zostań nauczycielem. A nie, czekaj, jednym z tysięcy bezrobotnych potencjalnych nauczycieli. Tylu was jest że nie ma szans na etat dla młodego bez znajomości. Setki ludzi w Trójmieście kończą kierunki nauczycielskie i zostają bez pracy, bo rynek już dawno się nasycił a starzy nauczyciele mimo ciągłych narzekań na wszystko tkwią w zawodzie zamiast pójść do prywatnej firmy gdzie ponoć wszystko jest cacy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

taa

proszę jeszcze zauważyć, że taki nauczyciel, oprócz tego, że siedzi w szkole, to jeszcze w domu pracuje.. sprawdza kartkórki, sprawdziany, przygotowuje się do kolejnych zajęć... to nie tylko siedzenie za biurkiem ;)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ile może zająć sprawdzenie klasówki gimnazjalisty?

Zwłaszcza komuś, kto podobno ukończył uczelnię wyższą? Maksymalnie 3-5 minut, czasami to tylko przelecenie wzrokiem. Pamiętam, jak moje nauczycielki sprawdzały to w godzinę i od razu podawały wyniki. Pani od matematyki nawet dawała mi do sprawdzania i nigdy nie zabierała do domu. Ciekawi mnie, co Wy tak intensywnie sprawdzacie. Większość z Was uczy w kilku klasach i robi sprawdzian raz na miesiąc, raz na dwa miesiące. Ile to wychodzi klasówek na tydzień? Dwie? To raptem kilka godzin sprawdzania. Do czego musi się przygotowywać ktoś, kto prowadzi te zajęcia od kilkunastu lat?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9

do tego

Ze praca z dziecmi, to nie praca przy tasmie. Masz przed soba zywa istote I kolosalny wplyw na nia. Jeden potrzebuje takich bodzcow drugi innych. Pozdrawiam nauczycieli, ktorzy przez 20 lat nauczaja tak samo :/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Współczuję takich nauczycieli, jakbyś miał normalnych, nie pisałbyś takich głupot.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

!!!

To trzeba było zostać nauczycielem!!!! I w pocie czoła próbować nauczać pokolenie "które nic nie musi" i wysluchiwac pretensji takich rodziców jak Ty!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie ma pracy dla nauczycieli!!! Praca ciężka, płaca niska, tyle roboty "za darmo" a ludzie walą drzwiami i oknami podczas kiedy w prywatnych firmach nie ma stresu, nie trzeba się przygotowywać do pracy, nie robi się bezpłatnych nadgodzin, jest miło kulturalnie i przyjemnie no i wynagrodzenia są zdecydowanie wyższe. Po co tylu nauczycieli tak się męczy w tej szkole? Przeciez wszędzie jest lepiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

po pierwsze...

Sugerowałbym najpierw nieco się podszkolić z wiedzy o organizacji pracy nauczyciela w szkole, a potem się wypowiadać.
Godziny dydaktyczne to tylko część z 40 godzinnego tygodnia pracy.


Najgorsze gdy ktoś chce się wypowiadać o czymś o czym nie ma pojęcia.
Gdzieś słyszał ale nie wie w którym kościele - jak mówi stare porzekadło.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

praca nauczyciela

czlowieku widac ze od czasu opuszczenia murow podstawowki chyba nie byles na zadnej lekcji!! zaden nauczyciel (normalny) nie siedzi za biurkiem patrzac w sufit, ani zaden nie spedza 20 h w szkole, tylko znacznie wiecej, w ciaglym, ogromnym halasie, stresie i stalej interakcji z uczniami, musi byc przez ten czas niemal non stop w stanie gotowosci, dostepny intelektualnie i emocjonalnie, ciagle musi tez dbac o bezpieczenstwo dzieci, ktore maja w kazdym wieku niezliczone pomysly. Po godzinach nauczyciel musi wypelniac tony papierow, przygotowywac plany miesieczne, roczne, zestawienia, ewaluacje, konspekty, matrialy na zajecia, sprawdzac prace itp itd. I nie pisze tu o nie wiadomo czym, tylko o przecietnym nauczycielu, mlodym raczej stazem, ktory nie postepuje rutyniarsko. Do tego dochodza rozne dodatkowe zajecia z uczniami, wielu nauczycieli prowadzi przynajmniej raz w tygodniu jakies kolka oraz stara sie zapewnic dzieciom rozne zajecia w swoim prywatnym czasie. To wszystko za ok. 2 tys. zlotych. Faktycznie, robota dla leni. Nie to co pierdzenie w stolek za biurkiem, od ktorego mozna w kazdej chwili wstac ip ojsc na papieroska jak sie czlowiek znuzy robota.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Godna podziwu ignorancja !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zazdrościsz, bo sam zamiatasz ulice? Do nauki i tez "siądziesz za biurkiem".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Strzyża bez podstawówki

Nie będzie szkoły podstawowej na Strzyży... Będzie pusty budynek...
Jest już ktoś chętny na siedzibę dla prywatnej szkoły?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4

@Strzyża bez podstawówki

Który budynek? Przecież jedynkę przy 9LO znowu mogą przerobić na SP66 (taka była przed zmianą, imienia M.Kopernika) i nikt nie powie, że 8 klas nie da rady zrobić, bo przedtem bez problemu się mieściły (po 3 klasy na rok - od a do c na spokojnie, a i miejsce na d i e by się znalazło!). Sportowa w pobliżu pod Strzyżę się już nie łapie, ale tam mają SP+Gim. razem, więc mogą zostawić samo SP lub dorobić sportowe LO. Gdzie niby problemy z budynkami na Strzyży masz? W pobliżu jest tylko Budowlanka (jeszcze? bo WSB się na nią czai, a radni milczą ;/), ale to Szkoła Średnia, która kiedyś mieściła 5-letnie Technikum+resztę, więc teraz tym bardziej sobie poradzi! U nas w mieście gro zmienionych placówek można na nowo w stare jednostki przerobić i to bez zbędnych nakładów finansowych (wymiana pieczątek, tablic z nazwami, itp. to nieduże zmiany). Martwią się ci, którzy mieli ciepłe posadki lub wyrobione układziki i nagle im się to rozwali. Do tego młodzież przestanie udawać dorosłych i może znowu zaczną starszych od siebie szanować, bo staną się "smarkaczami" jak kiedyś. Zmiana otoczenia też nie każdemu służy, a z drugiej strony, dyby ktoś musiał to zrobić, to będzie miał więcej czasu (w SP) na zapoznanie się z nową klasą i oswojenie przed zmianami jakie czekają po pójściu do Szkół Średnich. Dla uczących się Technikach to też lepsza opcja, bo o ile karda jest dobra (wymagająca, ale sprawiedliwa!), to można sporo materiału wykorzystywanego później np. na PG ogarnąć (dobre Technika opierają się na ichnich skryptach jeżeli o techniczne przedmioty chodzi). Kiedyś był strach przed zmianami na nowe, teraz znowu nas się straszy, ale po co? Kto będzie chciał, to sobie szkołę na lepszą, w. swojego lub rodziców widzimisię zmieni i po problemie. Prawie tak samo, jakby kończył SP i szedł do Gimnazjum. :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jak można nazwać to reformami jak to już było

przynajmniej nastolatki będą miały super ,bo na przerwach będą mogły lać te młodsze, a więc super reforma.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 35

@Jak można nazwać to reformami...

Lał Cię ktoś dzieciństwie, że tak rozpaczasz?! Człowiek uczy się życia od małego i im szybciej nauczy się asertywności, tym lepiej dla niego! A w Gimnazjach to niby nic się nie dzieje?! Mało to afer o toksycznych szkołach (mobbingu, gwałtach i reszcie)? W SP chociaż dzieciaki miały respekt przed nauczycielami, a w Gimnazjach myślą, że są dorośli i mogą wszystko, ale jak coś zmajstrują, to chcą być sądzeni jak dzieci, bo nagle są znów małoletni! Do tego na dzieciaki z SP większą uwagę się zwraca! Gimnazjalistów się pilnuje, tylko jeśli jest wzmożone ryzyko lub medialne nagonki.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 8

Ja jakos nigdy nie widzialam zeby 8 klasista lal male dzieci
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ciekawe kiedy nastąpi zmiana dyrektorów szkół
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 6

zmiana dyrektorów

Nic bardziej prostego.
Wystartuj w konkursie (co 4 lata) i zostań dyrektorem szkoły. Powodzenia
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co 5 lat
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bałag

Dzieci będą przenoszone z Gimnazjum do Podstawówek i to jest ta reforma,większość będzie uczyła się popołudniami,a czy ktos pomyślał że dzieci mają zajęcia poza lekcyjne,chodzą do szkół muzycznych i co mają to rzucić bo zamykane są szkoły,mowa była że dokończa naukę na tych samych warunkach.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 18

@Ola

Jak kiedyś likwidowano szkoły średnie zawodowe (o Technika+LO profilowane technicznie chodzi) i uczniów zmuszano do chodzenia na 2 zmiany innych nieprzystosowanych placówkach, to było dobrze?! Nikt na to nie reagował, bo jego to nie dotyczyło!! Wszyscy uważali "to dorosłe dzieciaki, dadzą sobie radę". Wtedy jest znacznie gorzej, bo to czas przygotowań do egzaminów zarówno maturalnych jak i zawodowych! Nikt nie pytał, czy te dzieciaki nie mają zajęć dodatkowych, czy nie dojeżdżają (same!) z mniejszych miejscowości, itp. Teraz w większości warunki się nie zmienią! Gro budynków to byłe SP, które kiedyś mieściły po 8 klas od a do nawet f! więc czym problem?! Jeśli ktoś uważa, że jego pociecha sobie nie poradzi, to może niech zweryfikuje, czy faktycznie warto ją posyłać na zajęcia dodatkowe czy do szkoły muzycznej? Może to dziecko wcale nie chce tych zajęć i spełnia aspiracje rodziców? Może ma zdolności w innym kierunku, ale teraz nie ma na to czasu, bo rodzice mu go totalnie wypełniają (sami sobie dając luz w tym czasie, bo kto inny się nimi zajmuje)? A może chciałoby polatać po podwórku, ale się nie da, bo ma masę innych zajęć? Jeśli ktoś widzi w swoim dziecku przyszłego Bacha, Mozarta, Chopina czy innych artystów i dziecko również chce się ku temu rozwijać, to może od razu posłać je do szkoły z danym profilem! Są takie przecież. Wtedy nie będzie tracić czasu na dojazdy na zajęcia pozalekcyjne. Co za problem wystąpić o stworzenie większej ilości tego typu profili w dowolnych szkołach?! Wystarczy, że kadra nauczycielska będzie odpowiednia, a dziecko niezależnie od ilości godzin spędzi tam swój czas. Są różne konkursy, więc jeśli kadra zobaczy, że dzięki temu można zdobywać dla szkoły narody/wyróżnienia, to pomoże w rozwijaniu pasji (w końcu zawsze się podaje z jakiej szkoły dany dzieciak jest, a czasem są konkursy łączone z nagrodą dla laureata i szkół). Jeśli nie będą chcieli, to po to są Kuratorium czy inne wytwory by działać na korzyść małolatów!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Reforma?chyba nie dla dzieci

Opinię w tej sprawie powinni wyrażać rodzice dzieci których chodzą lub chodziły do Gimnazjum.Nie można krytykować jeśli nie miało się z tym do czynienia.A bzdury o patologi w Gimnazach i o myśleniu że są dorośli to chyba opina z.mitów.Mam dziecko w Gimnazjum i trafił na wspaniałych nauczycieli,mają zajęcia dostosowane do ich zainteresowań a nie jak za komuny nudna podstawówka w której po lekcjach nie było nic ,a teraz są kółka teatralne,fiilmowe
itp.To tylko kwestia czy dziecko ma zainteresowania .nie każdy to patologia,fajki i udawanie dorosłego.Bzdury wypisujecie.A zamykają budynki bo liczy się kasa a nie dzieci,którymi nie pozwalają dokończyć nauki w tym samym budynku.
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 22

a ja mam na odwrót

Poziom w gimnazjum się obniżył w porównaniu do podstawówki. Języki na niższym poziomie, matma i fizyka - ledwo ledwo, reszta też słabo.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Liczy się żeby dzielić społeczeństwo i wprowadzać swoich misiewiczów. Podziękujcie wyborcom PiS.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

I tym co nie poszli na wybory bo "nie interesują się polityką ". To teraz polityka zainteresowała się nimi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kumulacja roczników 2003 i 2004

Czy ktoś wie, jak będzie wyglądała rekrutacja do szkół średnich za dwa lata, kiedy swoje szkoły ukończą dzieci z tych roczników? Chyba nawet pani minister edukacji tego nie wie..., a władze kuratorium Gdańska wiedzą? Gdzie można znaleźć odpowiedź na to pytanie?
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 8

Nigdzie się nie dowiesz Zaniepokojona Mamo :( Zastanów się czy dobre licea będą w stanie pomieści dwa roczniki klas pierwszych? I masz odpowiedź na pytanie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

A dlaczego w liceach młodzież nie może uczyć się na dwie zmiany, albo zaczynać lekcje wczesniej. W jednym z gdańskich LO lekcje przeważnie zaczynają sie o 9.00...., a może tak rozpoczynać o 7.30. Jeszcze jedno, rodzice obecnych gimnazjalistów klas 2 i 3 myślą, że problem ich dzieci nie będzie dotyczyć,a zobaczymy za 2 lata.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Nauka w liceum na 2 zmiany, to najgłupszy pomysł !
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

co za bzdury

Raz się mówi o zamykaniu szkół i zwalnianiu nauczycieli, a kiedy indziej o nauce na zmiany. To w końcu jaki mamy problem? Czy krytykanci uzgodnili wersję?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zamykanie szkół i zwalnianie nauczycieli dotyczy szkół gimnazjalnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W 1983 roku urodziło się 724 tysiące dzieci

w 1982 705 tysięcy, w 1984 702 tysiące. W latach 2003-2004 razem 707 tysięcy. Wcześniej dzieci się mieściły, teraz się nie pomieszczą, ciekawe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a gdzie widzisz problem?

rocznik 2003 "po staremu" ( a więc w sposób wyćwiczony latami) a na rekrutację do liceów 4-letnich są 2 lata na przygotowanie się
Akurat licea pewnie są zadowolone - ich ranga wzrośnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rocznik 2003 na 3 lata, rocznik2004-5 (bo w obecnych klasach 6 są dzieci urodzone w 2004 i 2005)na 4 lata, klas będzie tyle samo, czyli w dobrych liceach 6, wiec wychodzi po 3 dla każdego rocznika. I w klasach 1 liceów w 2019 roku będą dzieciaki 14,15,16 letnie. Obecnie wiek 3 lat dzieli klasę 1 i 3 liceum. Ale nadchodzi zmiana. Czy dobra, skoro z każdego rocznika połowa sie nie dostanie do liceum?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba w szkole nie byłeś, nawet tej medialnej u rydza, że nie wiesz kto to felczer.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja gimnazjum mam za soba to byl najgorszy pomysl jaki powstal! Banda dzieciakow z buzujacymi hormonami w 1 miejscu. Porazka
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 16

No tak, bo nazwa wszystko zmieni. Nagle ta banda dzieciaków z buzującymi hormonami w 7 i 8 klasie stanie się grzecznymi dziećmi...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6

Na szczęście teraz te buzujące hormony trafią do podstawówek - uff, na prawdę mi ulżyło, będą mogły swobodnie znaleźć ujście tłukąc maluchy ....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drugi język obcy

Nie rozumiem dlaczego dzieci które pojda do 7ej klasy w roku 2017/2018 i potem do 8-ej czyli przez 2 lata jako jedyne będa zię uczyć tylko jednego języka obcego. Następne roczniki juz będą miały 2 jęz. obce.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

przyszłoroczne 7klasy

też będą miały dwa języki obce
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

prawdę mówiąc ja nie wiem po co ten drugi język

w liceum bym dodał drugi język ale na poziomie gimnazjum/klasy7-8 drugi język to zawracanie głowy
lepiej by dołożyli godziny angielskiego
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

podział na grupy

Albo podział na grupy nie tylko od którejś tam osoby w klasie. I od początku, a nie od czwartej klasy. Wprowadzenie zaś np. niemieckiego jest w ogóle bez sensu na tym etapie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hmmm

Pytanie po jaką cholere skoro już chcieli system europejski i stworzyli te gimnazja to po co znowu to odkręcac pada im na mózg to co za 10 lat nowy rząd i co a prac będą zmieniać mój syn był jednym z pierwszych roczników jak powstawały gimnazja i jakoś ukończył je normalnie o żyje dalej uczy się i jest spoko rozgrywki polityczne za pieniądze podatników bo to stworzyło PO a teraz PIS chce niby udowodnić że to się nie przyjęło i o to w tym chodzi tylko kosztem naszym lepiej by podanie zaliczenia ulice albo by zabrali się komu dają 500 + bo chyba patologii co może więcej alkoholu kupić a nie reformy zmieniają boże bzdura i niech ktoś niemowląt takich wybraliśmy to mamy ja ich nie wybieralam a rząd powinien być dla ludzi a jak narazie to kpina i przepychanki sobie urządzają .
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6

Gimnazja to niski poziom nauczania

Patologia narkotyki dopalacze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Bo ma być tak jak w młodości Kaczyńskeigo

osmioklasówka, teleranek, sonda, wielka gra, jedyna słuszna partia, itp
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hmmm

Prostuje ulice by odsniezyli.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Protestują głównie kiepscy nauczyciele.

Oraz dyrektorzy gimnazjów. Dla dzieci 8 letnie szkoły i 4 letnie licea to wysoki poziom nauczania.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 26

Czy po reformie

darmowe podręczniki pozostają?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

gimnazium nr 10

Do 16-stki??? Absurd. Zapewnijcie najpierw dobre i bezpieczne dojście do szkoły. Pełno wokół niej chuliganów i dilerów.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

dokladnie a dzis przed 16 kolejna bojka orunskiej menelni
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

co to za twór

Gdańskie Centrum Świadczeń?
W tak olbrzymim budynku jakim jest obecne gimnazjum nr 2? ŁAdnie utrzymany jest ten budynek.
A teraz będzie zamieszkały przez patologię?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Likwidacja Conradinum

Wkrótce zniknie ogólniak a potem Technikum i zawodówki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

a potem Politechniki i Uniwerytety
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ogólniak wygasa od kilku lat, bo nie może być w zespole z zawodówkami

ogólniak wygasa od kilku lat, bo nie może być w zespole z zawodówkami
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do wszystkich którzy czepiają się 18 godz.w etacie nauczyciela.Od września będzie ok.80 wolnych etatów,zatrudnij się w szkole a będziesz miał tyle samo.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2

80 etatów, serio? Zaraz zostaną rozdane krewnym i znajomym królika. Dziś jeden nauczyciel jest specjalistą od 5 przedmiotów, a nauczać potrafi 1. Godziny zostaną rozlosowane między już pracujących.
W Trójmieście są setki bezrobotnych nauczycieli i co roku ich przybywa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

popieram obecną reformę szkolnictwa

W końcu powróci lepsze przygotowanie do zawodu w technikach czy zawodówkach bo czas nauki w tych szkołach będzie dłuższy. Niestety problemem jest to że wiele warsztatów do nauki zawodu na terenie szkół (po wcześniejszej reformie) zostało zlikwidowanych. Obecny system nauki nastawiony jest na produkcję magistrów. Potem jest płacz, że kończy kilka beznadziejnych kierunków jednocześnie (bo jest o wiele łatwiej niż kiedyś tak skończyć bo poziom obniżył się. Kilkanaście lat temu na polibudzie -mechaniaku tak po d*pie dostaliśmy, że w głowie nie były inne kierunki bo nie było na to czasu-projekty, obowiązkowe laboratoria, ćwiczenia itd) i nie ma pracy. Teraz często spotykam się z tym, ze fachowiec bez studiów na produkcji typu spawacz, frezer, monter, ślusarz itd zarabia o wiele więcej i ma pewniejszą pracę od niejednego magistra. Bo ludzi w tych zawodach brakuje.
PKB nie tworzy biurokracja lecz w znacznym stopniu produkcja a jeszcze lepiej gdy to co wytworzymy pójdzie na export i z sprzedaży wpłynie do kraju gotówka.
Trzymam kciuki za tę reformę. Ma trochę błędów ale jest lepsza od obecnego systemu.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

Trzeba zmienić system kształcenia nauczycieli. Podział szkół to rzecz najmniejszej wagi. Nie wiem jak z innymi przedmiotami, ale z matematyką to jest kolosalny dramat.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

matematyka

To prawda z matematyką,
żeby nauczyciel w liceum nie potrafił nauczyć na 30 %, aby zdać maturę , to skandal. I nie ma w tym winy uczniów, są źli nauczyciele i już.
Na 30 % z zamkniętymi oczami można napisać .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

GCUW

Też słyszałam, że w Conradinum ma się znajdować Gdańskie Centrum Usług Wspólnych. Łakomy kąsek dla księgowych.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co ze szkołami w dzielnicach południowych Gdańska?

Co ze szkołą SP12 i SP86, gdzie będą zerówki skoro 7 i 8 klasy zostają?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A możesz podac numer telefonu, który jest odbierany.

Bo jakos nie moge sie dodzwonic
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

bo w urzędzie pracują ;-)

zapomnij o telefonie do urzędu, tam tylko kombinują jak nie pracować
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

zła reforma

Wszytko kosztem dzieci i pisane na kolanie jak wszystko,do takiej reformy trzeba się przygotować ,cofamy się,to nikomu nie wyjdzie na dobre,ale za parę lat się wszyscy przekonają
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
do góry