Widok

Znalezienie pracy

Przez dwa lata byłem bez pracy, zarejestrowany w urzędzie pracy. Gdy znalazłem pracę to nie dostałem pieniędzy za znalezienie. Sam już niewiem czy te pieniądze należą mi za znalezienie pracy. Proszę o poradę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po pierwsze: rejestracja w tym Urzędzie jak sam dobrze wiesz daje niewiele (figurujesz tylko w oficjalnej statystyce osób bezrobotnych; jak mają oferty pracy to z reguły nieaktualne np. od tygodnia). Możesz jedynie złożyć wniosek o wydanie biletu uprawniającego do bezpłatnych przejazdów w określonych godzinach. Bilet ważny jest tylko przez miesiąc. Dla wszystkich (a zwłaszcza dla osób do 30 roku życia tych co mają 50+) przewidziane są staże, które funduje EFS (środki unijne). Po drugie: w przyp. 3-krotnej odmowy pracodawców, którzy złożyli swoje oferty pracy w Urzędzie Pracy tracisz prawo do szukania pracy przez Urząd. Gdy znajdziesz pracę sam (jak w Twoim przyp.) bez ich pośrednictwa nie dostajesz kasy z Urzędu za fakt jej znalezienia. Pierwsze słyszę by dawali za to kasę. Po trzecie: jeśli znalazłeś pracę musisz w ciągu pierwszego tygodnia (tydzień roboczy) powiadomić o tym UP, by mogli Ciebie wyrejestrować. Możesz dokonać zgłoszenia tel., za pomocą poczty elektronicznej lub osobiście stojąc w kolejce oczekujących. Jeżeli nie zgłosiłeś faktu zatrudnienia w ww. terminie może grozić Tobie odpowiedzialność karna za podawanie fałszywego stanu Twojej sytuacji zawodowej. z tytułu nienależnego pobierania zasiłku dla bezrobotnych lub / i faktu ubezpieczenia w NFZ przez PUP.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodałbym, że wykreślenie odbywa się tylko pod warunkiem, że odrzucona oferta pracy spełniała kryteria "pracy właściwej". Niektóre oferty ze strony urzędu nie spełniają tych warunków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdy znajdziesz pracę sam (jak w Twoim przyp.) bez ich pośrednictwa nie dostajesz kasy z Urzędu za fakt jej znalezienia

Dają za znalezienie pracy kasę , z tym że dają połowę tego co dostał byś od nich do końca trwania zasiłku.Po dwóch latach to raczej nie ma z czego obliczać tego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie zgadzam się z poprzednimi komentarzami. Znalazłam pracę sama, bardzo miła Pani powiedziała, że mam złożyć wniosek o tym, że podjęłam pracę i, że to nie urząd mi ją znalazł. Dostałam prawie 400 zł. za to, więc nie wiem kto Wam nagadał takich głupot;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak znajdziesz sam pracę to dostaje się dodatek aktywizacyjny ale musi być to praca na ,,umowę o pracę ;;. Oczywiście musisz być zarejestrowany z prawem do zasiłku. Generalnie Panie z PUP GDYNIA mają nas bezrobotnych w d.............
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie tak. Chodziło mi o umowę o pracę (dopiero parę dni temu przeczytałem o tym art. w necie - sorry za brak aktualizacji). W Gdańsku (PUP Gdańsk) jest tak samo. Mają bezrobotnych w Budyniowej PUP-ie :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja oprócz dodatku aktywizacyjnego dostałam bilet ztm na trzy miesiące gratis. Umowa o pracę na zastępstwo. Teraz jest już na 2 lata. :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Ile zarabiacie miesięcznie? (534 odpowiedzi)

Ciekawi mnie, jak kształtują się na rynku pensje pracownicze. Napiszcie proszę kwotę netto i...

Praca chałupnicza Wisplast (4 odpowiedzi)

Zainteresowałam się firmą Wisplast z Gdyni ze względu na możliwość pracy chałupniczej. Jest kilka...

gdzie szukać pracy? (135 odpowiedzi)

Hej, przeprowadzam się w lutym do Gdańska, podpowiedzcie gdzie szukać pracy, w sensie ogłoszeń o...

do góry