Widok

Zumba

Po dzisiejszych zajęciach Zumby byłam bardzo zawiedziona... Pani Krystyna niestety nie wprowadza kolejnych choreografi tylko "leci" wg już wczesniej ustalonych kroków. Osoba początkująca nie jest w stanie sie w tym polapać, tym bardziej że na sali jest ponad 30 osób. Na sali jest kilka-kilkanaście osób które widać że ćwiczą już wiele miesięcy i w miarę ogarniają choreografie(która najwidoczniej jest ciągle taka sama), oraz pozostałe które próbują "podrygiwać" ale najzywczajniej na świecie nie znając kroków nie są w stanie ogarąć dość skomoplikowanych układów. Skończyło się to tym, że kilka Pań najzwyczajniej na świecie wyszło z sali przed zakończeniem zajęć... :( Może rozwiazaniem byłoby rozdzielenie Zumby na poziom "zaawansowany" i "podstawowy"? Pozostałe zajęcia, atmosfera, trenerzy itp na 5 z duuużym plusem :)
Moja ocena
obsługa: 6
 
oferta: 6
 
wyposażenie: 5
 
klimat i wystrój: 5
 
przystępność cen: 6
 
ocena ogólna: 6
 
5.7

* maksymalna ocena 6

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Odpowiedź obiektu:

Dziękujemy bardzo za cenne spostrzeżenia i cieszymy się, że tak wysoko ocenia Pani nasz Klub i nasze usługi.
Zumba to przede wszystkim zabawa, której głównym celem jest poruszanie się w rytm muzyki, a niekoniecznie perfekcyjne odwzorowanie kroków i układu. Specyfiką Zumby jest to, że zawsze do tej samej piosenki przyporządkowane są konkretne i zawsze te same kroki. Piosenki i układy są celowo powtarzane na zajęciach właśnie po to, by łatwiej było nauczyć się kroków poprzez powtarzalność danego układu. Nauka kroków w Zumbie polega właśnie na tej powtarzalności (frekwencja na zajęciach, jak sama Pani napisała "ponad 30 osób", świadczy o tym, że Zumba Pani Krystyny cieszy się popularnością.)
Czasami Panie wychodzą z Zumby nie dlatego, że nie podobają się im zajęcia, ale dlatego, że muszą wyjść przed czasem, gdyż Pani Krystyna często przedłuża zajęcia do pełnej godziny.
Prosimy pamiętać, że Zumba to zabawa, przyswojenie kroków przyjdzie z czasem właśnie dzięki tej powtarzalności. Prosimy o cierpliwość, życzymy uśmiechu i radości z dalszego zumbowania:-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja to jak najbardziej rozumiem ;) W sumie właśnie w celu zabawy sie tam wybrałam ;) Chociaż nie ukrywam, że chciałam się chodź odrobinę zmęczyć, a bez jakiejkolwiek znajomości kroków okazało się to odrobinę trudne. Zauważyłam w kilku innych klubach, że tego typu zajecia są właśnie podzielone, raz że nie ma tak strasznych tłumów przez co nie widać kroków instruktora, a dwa że osoba początkujaca ma szanse oswoić się z układami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeżeli nie łapie Pani kroków, to proponuję najpierw pochodzić na zajęcia typu fat-burn na których zapozna się Pani z podstawowymi krokami fitnessowymi.

Najgorzej jest znaleźć wymówkę i zrezygnować już po 1 zajęciach. Każdy zaczyna i każdy musi się zmierzyć ze specyfiką zajęć i trudnością kroków. Nie ma co przesadzać, bo choreografie Krysi nie są aż tak trudne..proponuję naprawdę przejść się po innych klubach i to sprawdzić. NIekwestionowaną zaletą tych zajęć jest atmosfera i przyjaźnie nastawiony instruktor oraz grupa (Stąd na sali 30 osób a nie 5). Proponuję jeszcze raz przyjść i zwyczajnie zmienić nastawienie - pobawić się.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Krysia jest najbardziej przyjazną instruktorką z jaką miałam do czynienia a chodziłam do wielu klubów , po zajęciach z Krysią zawsze jestem zadowolona i czuję się bardzo przyjemnie, pozdrawiam i wyrazy uznania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry