nowy wąteknowy wątek
aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

zastanawia mnie jak się kształtują miesięczne zarobki w trójmieście..czy faktycznie jest aż tak źle..

Re: aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

Źle nie jest.
JEST PO PROSTU TRAGICZNIE!!!
WYZYSK MOBBING I NIC WIĘCEJ.
Jeżeli chodzi o magazyny to raczej 1500zł nie przekraczają zarobki, bardziej patrzał bym w dół niż powyżej...
Byłem ostatnio na kilku rozmowach i oferowano po 8zł na rękę jak ktoś szybko liczy 160 godzin x 8zł wychodzi 1280zł (pomijam fakt że jest to za pracę zmianową w różnych godzinach itd.)

trzeba się było uczyć a nie w szkołę kamieniami rzucać

Jak komuś się nie chce przykładać do pracy to na pewno nie zarobi, ja jakoś po szkole średniej nie narzekam, chęci się liczą.

Dokładnie, ja może średniej szkoły nie mam ale robie w dobrej firmie i kase mam taką, że nie jeden po szkole ma mniej, prawda jest taka, że jak komuś zależy, wezmie się za robote i pracuje bo chce to zarobi, a leserowi zawsze będzie źle bo nie chce się napracować.

I masz te same IP co kolega wcześniej.

jak dla ciebie 2000zł to szczyt marzeń to pozdrawiam

baran,no patrzcie szkołę skończył a głupi jak koza,a w w restauracji,w pracy, w przychodni ,w szkole w kinie,w banku,w sklepie,w hotelu na wczasach itp,itd to chcesz mieć czysto??!!!!to kto by sprzątał ,gdyby tak wszyscy byli wykształceni tak jak ty??????no kto????słoma wychodzi Ci z butów człowieku.Nic o życiu nie wiesz.No ale tego właśnie w szkołach nie uczą.A w ogóle wiesz ilu wykształconych ludzi boryka się z brakiem pracy????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

przyjechałam tu pół roku temu do tej pory pracowałam fizycznie za 6,40 netto a skończyłam szkołę z wyróżnieniem, mam kursy. Aktualnie jestem bezrobotna, więc nie gadaj że nauka coś daje.

od 3000zł do 5000zł na ręke na miesiąc przy przepracowanych około 200 - 220 godzinach nie wliczając weekendów. Śednio 10 godzin dziennie przy czym każda 9 i 10 godzina płatna plus 50% a kazda 11 i kolejna godzina płatna dodatkowo 100%. Mam 24 lata i 3 lata dochodziłem do takich zarobków zaczynając od 1400zł - 1700zł. Pracuje przy montażu chłodnictwa, klimatyzacji i automatyki/elektryki z tym związanej na terenie całej polski. Social mam zapewniony jak kodeks pisze. Byłem w szoku że są jeszcze firmy które tak dbaja o pracownika i zapewniają mu wszystko co sie mu nalezy bez dyskusji najmniejszej. Rozmawiam z wieloma osobami i jedno co moge stwierdzic to że ludziom się poprostu nie chce pracować. Każdy odrazu chciałby się nachapać tysięcy a niektórzy nawet milionów . Jeśli komus zależy i chce sie wykazać to nawet zamiatając chodniki będzie godnie zarabiał. Wykształcenie podstawowe póki co. Praca fizyczna, głównie na budowach i w tej branzy nie istnieje takie pojecie jak "złe warunki atmosferyczne". Dwa razy do roku jest jakaś skromna premia około 500zł za dobrze wykonaną prace. Także sa jeszcze firmy w trójmieście które dbaja o pracowników i dają im zarobić.

Powiem Ci że możesz pracować w przemyśle stoczniowym itp. Ale nie każda osoba się do tego nadaje ja np. ukończyłem szkołę typowo pod dawną Stocznie Gdyńską ale zrezygnowałem z tej pracy. Zmieniłem preferencje na bardziej mi odpowiadające nie ma co ukrywać są niższe zarobki ale praca bardziej w humanitarnym obozie ;P Zarobki rzędu 2-3.5k są w granicach przyswajalne. Do tego po 8h dziennie w trybie 3 zmian. Nie mam co narzekać ale też czym się chwalić prawda jest taka że chociaż wszystko jest na papierze i kupując dom nie miałem problemów z bankami ;)

Pisząc 200-220 h na miesiąc to i tak dużo rozkładając to na całe 21 dni roboczych spędzasz średnio po 10-11h nie licząc weekendu. Ja staram się osiągnąć to samo ale w normalnym trybie pracy 8h/dobę plus minus sobota.
Tu nie chodzi ile zarobisz jak zapierdzielasz od rana do wieczora.

Chodzi o zasadę :"

Zarób i daj zarobić innym a nie kradnij i wyzyskuj z innych"

Ciekawe jak długo dasz radę zasuwać po 220 godzin miesięcznie, za 4 lata będziesz miał 28 i zobaczysz, że ci się już nie będzie chciało..

Aha- żeby nie było, ja wcale się nie wymądrzam, po prostu kiedyś też to przerabiałem i wiem, że w pewnym momencie człowiek widzi, że czas leci i chce zacząć żyć jakoś normalniej..

Powodzenia.

Racja

Mógłbyś być np. informatykiem w kategorii programowanie:
http://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/szukamy-informatyka-ogl6519200.html
I programować wystawianie produktów na stronie internetowej :)

Re: Racja

Praca przednia możliwość w domu lub firmie ;) Ale jak wtedy obsłuży się drukarki ksero itp?
Btw znam osobę która tak zaczynała i teraz po 3 latach ma zarobki 3k + więc się da ;) btw byłą to kobieta dla ścisłości

brak taktu i smaku...generalnie zycze ci zebys sie przekonal co znaczy nie miec pracy mimo dobrego wykształcenia.....pozdrawiam lemingu

DO wklg : aktualne zarobki w trojmiescie NETTO (na rękę)

A ty (świadomie nie Ty z dużej litery) powinieneś uczyć się kultury, taktu i ogólnego rozumienia świata.
Gdyby każdy był magistrem, inżynierem, profesorem, docentem itp. i każdy zajmowałby eksponowane stanowiska to kto wykonywałby prace o niższym, zapewne wg ciebie (!!!), prestiżu (ekspedienci, pielęgniarki itp)?????
Przecież to chodzi o godziwe wynagradzanie ludzi którzy chcą i potrafią dobrze pracować na każdym stanowisku! Godziwe wynagrodzenie to takie, za które będą mogli utrzymać siebie i swoją rodzinę i jeszcze z tego odłożyć na wypoczynek i emeryturę.
Nie należę do osób zarabiających najmniej i mimo wszystko potrafię zrozumieć narzekania ludzi, którzy mają 5 czy 8 zł za godzinię pracy. Uważam, że takie stawki to jest normalny wyzysk człowieka i brak zrozumienia.

Te cwaniak:) Ja mam same 5 na świadectwach i w życiu w żadną szkołę niczym nie rzucałam i też uważam, że zarobki w tym kraju to dramat.

Nie porównuj szkół,bo można mieć nie wiadomo jakie wykształcenie i i pracować w kasie w Tesco a można być po zawodówce i stać o wiele lepiej,więc szkoła nie ma tu żadnego znaczenia w dzisiejszych czasach gościu.

mój mąż ma wykształcenie wyższe, pracuje jako spedytor....w gdyńskiej firmie, i niby spedytorzy zarabiająpo 3-8 tysięcy,,,,,,,ciekawe jacy, bo mój zarabia 1500 zł na ręke

tutaj jestes w bledzie bo pracuje w agencji celnej na magazynie i moje minimum to 2800zl + okolo 700zl nadgodzin daje nam wynik 3500zl na reke miesiecznie.

to się ciesz.....a nie gadaj ze jest ktos w bledzie bo ie kazdy pracuje w agencji celnej za 3500!!!!!!!

To ile ty nadgodzin robisz???
Sztuka to zarobić dobrze w normalnych godzinach pracy!

ile nadgodzin? Wystarczy policzyć: wychodzi nie więcej niż 30 w miesiącu...

zgadzam sie w 1000%

tak sie płaci w superpharmie. Roboty kupa, wiecznie pretensje że coś jest nie dokończone, do tego chodzisz na nadgodziny które pod koniec miesiąca "znikają" z ewidencji pracy.

Inż chemik w znanym zakładzie w Kolbudach - 2500 netto. Na pytanie o wzrost zarobków, zawsze jest ta sama odpowiedź - w kolejce czeka dużo osób do pracy, jak się nie podoba to proszę się zwolnić. Na produkcji najniższa krajowa

A czemu netto ma być miarodajne? Niektórzy mają współpracę w oparciu o własną działalność, niektórzy umowy cywilne, niektórzy umowy o prace.

Miarodajne by było podanie kwoty brutto + rodzaj umowy.

Te brutto to można sobie wsadzić!!! Co mi po zarobkach brutto jak mi potrącają tyle czy tyle podatków sratków itd. Liczy się to co dostajesz do łapy a nie to co masz wypisane na papierku!

W odciętym kawałku mam pieniądze na różne świadczenia, pieniędzy tych nie dostaję tylko do ręki no i oczywiście część przepada w biurokratycznej czarnej dziurze, ale nie wszystko :)

Pokaż mi te świadczenia! Masz tu na myśli wspaniały NFZ gdzie do specjalisty czekasz tygodniami albo miesiącami?

nie tylko NFZ.

1500 netto

1300-1500 przeciętny zjadacz chleba białego-razowiec za drogi

zarobki to kpina co za kraj i do tego przyzwolenie naszego państwa na dojenie nas ludzi ,a nie długo za miskę ryżu robić będziemy bo UNIA Tak powie i nasi się zesrają i tak zrobią . Powiem jeszcze tak jest zmowa pracodawców powyżej 1500zł nie dostaniesz obojętnie co byś robił robiła .Płaca nie jest równa do wykonywanej pracy . JESTEŚ SPRZĄTACZEM CZY BUDOWLAŃCEM LUB KRAWCOWĄ WIĘCEJ NIE DOSTANIESZ . W innych dziedzinach jest to samo . -ZMOWA I TYLE --

pitolicie i jeczycie

ja sprzatam pokoje w hotelu i zarabiam 2000, a w sezonie 2800.Pracuje uczciwie i ciezko i nie narzekam na forum,do roboty sie wezcie, a nie na forum zale pisac!

Re: pitolicie i jeczycie

ciekawy jestem w jakim hotelu z tego co sie orientuje to wszedzie obozy pracy i o 2 tys mozna se pomarzyc,a co dopiero o 2800

a co? wyciagi mam ci pokazac, zebys uwierzyl, ze mozna ciezka i uczciwa praca zarobic 2800? i do tego nie w obozie tylko fajnym miejscu?

chcialbym zobaczyc te wyciagi po 2800 hehehe z tego fajnego miejsca i lizania d*py :)

1000 ZŁ DOSTAJE ZA SPRZATANIE a dodatkowe 1800 za dawanie d*py!!:)

kolejny d*pek

zazdrość przemawia

drodzy koledzy i kolezanki stawka za sprzatanie w hotelu 3-5gwiazdek to od 7 do 13zł brutto + premie, czyli na oko jak masz staz, wywiazujesz się, bierzesz G.... zmiany i lizesz d.... kierownikowi to 2000 jest realne na etacie. ALE JESTES G.... a nie czlowiekiem! ale tak to potem jest ze tak trzeba jak sie DONKA sluchalo i kredyt na dozywocie bralo....

Jeśli 2000 a nawet 2800 na rękę to szczyt Twoich ambicji i jesteś zadowolony/a to gratuluję, u sąsiadów zarabiają tyle samo tylko Euro...

Masz szczescie. Ciekawe czy jak ja stracisz znajdziesz gdzies taka sama . A tak poza tym za te pieniadze to chyba w bikini sprzatasz !!! Albo bez umowy

Jeżeli ktoś tu pitoli to tą osobą jesteś sam najlepiej weż się za szorowanie cudzych brudów i nie pitol jak potłuczony.Tak ogólnie rzecz ujmując co Ty możesz powiedzieć o pracy????????????

też sprzątam i miesięcznie od 2600 do 3400 zł tylko trzeba chcieć i dumę w buty schować .

sprzątasz może domy?ile bierzesz? bo ja za sprzątnięcie domu razem z oknami biorę 120 zł i uważam że to mało,ciężka praca,a jestem bardzo dokładna

ale 1 dzien 1 dom = 30dni pracy to masz? teoretycznie mozliwosc ponad 3500....wiadomo ze nie ma opcji tylu zlecen ale...... i tez wiadomo ze wykazujesz.....1500..... :P bo to WIADOMO...... wiec realnie masz max 3000 - podatki zus ok 900zl wiec masz 2000 i boisz sie o jutro, zostan urzednikiem,

start z 1900nett+wysluga+socjal+13stka+ubranko i jeszcze inne cuda!

Tyle zarobisz jeśli sprzątasz w NFZ. Ale tam to tylko po znajomości....

i szeroko nogi rozkładać

Do roboty to są woły i traktory.

zmowa pracodawców .... hm....a może pracodawca nie może więcej zapłacić bo go nasze kochane państwo doi jak może ????????

Popieram, sam prowadzę spółkę i chciałbym kogoś zatrudnić do pomocy, tylko po prostu mnie na to nie stać !

to też prawda

W Polsce państwo doi pracodawcę ? Proszę Ciebie... w Polsce firmy mają raj. Podatek liniowy 20% ! Możesz wyciągnąć z firmy ile chcesz kasy i płacisz tylko 20% od dochodu. Mam firmę w UK i tutaj powyżej 37k płacę 40% a jak ktoś wyrabia powyżej to 150k 50%. Składki na ZUS itd też są podobne jak w Polsce jak nie większe.

Różnica jest taka że polski właściciel dobrze zarabiającej firmy jeździ nowym BMW X5 / Audi Q5 a jego pracownik używanym, 6-10cio letnim Focusem / Octavią / Megane. Natomiast w UK ów właściciel również jeżdzi nowym BMW X5 jednak pracownik jeździ nowym Focusem / A4 / Golfem.

różnica nie polega na samochodach a na tym ile zostaje w kieszeni. Nie procentowo a realnie

Bzdura, pracuję w drukarni 2500 na rękę

A uważasz, że byłby to kraj lepszy gdyby minimalna pensja wynosiła 3tys?
Byłoby wtedy lepiej?? I tu się mylisz. Bo cena każdego towaru musiałaby pójść w górę. W końcu ktoś ten chleb piecze, ktoś go sprzedaje. a oni też chcą te 3tys.
Znam osoby, które są bezrobotne.
Znam osoby, które za żałosne pieniądze potrafią dorabiać sobie.
Znam też ludzi, którzy cały czas szukają pracy... mają pracę ale nie są usatysfakcjonowani. Ale czy to przeszkadza w poszukiwaniach? Nie. Kilka osób tak zmieniło - czasami wzrost zarobków o 100zł. Ale dobre i to :)
W moim ostatnim miejscu pracy w ciągu roku kilka osób odeszło bo gdzie indziej dostali lepszą ofertę. Ale są też tacy co narzekają jak im jest źle, jak mało zarabiają ale nie szukają. Stoją w miejscu.

Jeśli masz źle płatną pracę - szukaj dalej. Niewiele Cię to kosztuje. A może znajdziesz lepszego pracodawcę?

spawacz mostostal pomorze przez posrednika który jeszcze za mnie cos tam rabuje 215 godz. w lutym 5375zł na łapke i kasa juz 5 marca byla u mnie w kieszeni

Widać, że w Polsce wbrew panującej linii narzekań można zarabiać więcej jak głodowa jałmużna pracując uczciwie :) !!

25 ziko na godzinę to bardzo godziwie
a przecież spawcze zarabiają nawet spokojnie dwa razy tyle;

faktycznie trzeba było iśc do szkoły przy stocznii i mieć taki fach na ręku...
ale czy teraz nie mając doświadczenia warto zainwestować w taki kurs i jakie ewentualnie spawanie wybrać?

ja zrobilem tak.poszedlem do stoczni pólnocnej zrobilem kurs 111, 136 rok przepracowałem i podziekowałem po paru dniach wyjechałem na 6 mies. na wyspy bahama na remont wycieczkowca i tak zwiedzalem swiat do marca 2012 kiedy mi sie wiza usa skonczyla.a teraz mostostal platformy wiertnicze dla norwegów

No...zrobiłeś kurs za nasze podatki i spieprzyłeś z kraju, pozytywnie :]

Wracaj teraz i zapier*alaj...
..szkoda tylko, że taki światowiec nie potrafi przecinków i kropek stawiać....ech..wieśmak wieśmakiem pozostanie....no, bogatym - to fakt...za nasze.

zazdrość przez Ciebie przemawia?:)przecinków się czepiasz, no wiesz:) Ty za to nastawiałeś kropek za 10.

Z kropkami może i masz rację....(o! znowu!).
Ale co do wypowiedzi to nie załapałaś sarkazmu najwidoczniej :) Dzikiemu życzę jak najlepiej, aby tylko się sprawdzał w swoim zawodzie i był zadowolony z tego co robi.

a mostostal to jest w gdansku moze bez kropek to dla ciebie jest zagranica hhihihihihhi.czytaj ze zrozumieniem a nie tylko zeby ludzi na forum je....ba.c . moze ty jestes psem i szukasz hu..j wie czego albo ludzi skłucac.tu chcemy wporzo wypowiedzi a jak takis madry to do sejmu na wiejska podpowiadam ze do warszawki bo tam madrali brakuje i moze dzieki tobie nie bedzie trzeba wyjezdzac z tego pieknego kraju//////burunie

Oj tam...pomyliłem się z życzeniami - cofam je :]

czytaj gnoju przyjechałem tu z wiochy kurs zrobilem za swoje wynajmuje mieszkanie i mnie stac na to przecinków nie robie bo mam nadzieje ze czytaja to ludzie inteligentni.a jak chcesz pindlu przecinki i kropki to poczytaj sobie JANA BRZECHWY Lokomotywa.a pewnie mi zazdroscisz zwiedziłem kupe świata o czym pewnie mozesz tylko marzyc i nie czepiaj sie znowu o kropki .WANKERZE to z angielskiego w podpowiedzi

Lokomotywę napisał Tuwim :)

Słusznie - zarobki robotników (spawaczy, elektryków itp) będą rosnąć ponieważ większość fachowców siedzi już na wyspach lub w Holandii czy Norwegii.
Reszta po zarządzaniu nie ma czym zarządzać a rąk do pracy brakuje.
Dlatego mój kolega który robi łazienki nigdzie się nie wybiera choć zwiedził pół Europy - ma roboty na rok do przodu i wyciąga ponad 10tys zł. (działalność, praca po 10h/dziennie.)

6 miechów to długo ale mam nadzieje że wolny czas spędzałeś w Lucaya lub na nurkowaniu-tak jak ja .Pozdrawiam kolege

w Lukay to zapasy paliwa w sklepie robilismy po robocie na doku.pozdro

pewnie ten mały sklepik przy wysokim hotelu tylko on do póżna był czynny

no i wszystko jasne.pózniej na plaze kompukompu i ostatnim autobusem na dok.pozdro

Nie warto robić żadnych kursów syn zrobił parę i wcale nie tych tanich okazuję się że bez doświadczenia może zapomnieć o przyjęciu.

tylko niewolnik pracuje 215 godzin gościu szanuj się tyle powinieneś zarobić za normalne godziny w miesiącu . Jako spawacz :)) sam spawałem kiedyś i wiem ile można zarobić ale zachorowałem pozdrawiam

to ile ty godzin pracowales w miesiacu.bo ja raz sie zawziolem na majstra w stoczni pólnocnej pracowałem po 8 godz. i zarobiłem 960 na reke wiec o czym ty kurka piszesz żyjemy w polsce a nie do j...ebanej kurky w norwegi do kij..a.czytajcie ze zrozumieniem,takie mondrale won do sejmu.a dla zrozumienia ja jestem spawacz offshore nie sraczmen a to róznica w mostostalu norwegowie szybko papudraków dyskfalifikuja

Spawacz to bardzo porządny zawód z równie porządnymi zarobkami. W całym zachodnim świecie cenią polskich spawaczy.

inżynier konstruktor

Ciekawa - Twoje pytanie jest pozbawione jakiegokolwiek sensu - jakie zarobki kształtują się w trójmieście...
..odpowiem - od 500 złotych (optymistycznie) do kilkunatu-kilkudziesięciu tysięcy złotych na miesiąc. Czasami zdarzają się wyjątki w kwocie kilku milionów. Ale tych od razu wpisuje się na listę Forbesa.

od 800-1200 za ok.2 doby, oczywiście na zmiany, lecz praca raczej dorywcza, max 3 razy w miesiacu

to wasza wina zarabiacie tyle na ile się zgodzicie i wiem co mowie bo sam nieraz musiałem szukać nowej pracy jak szefowi było żal dać mi 1zł podwyżki wyzwałem go od dziadów i szukałem dalej a on na moje miejsce szukał pózniej pól roku dobrego pracownika obecnie mam 13zł za godzinę pracy i jestem zadowolony dlatego też staram się by i szef był zadowolony ponieważ zaczynałem od 10 zl na godzine i szkoda by mi było znowu szukać nowej roboty dlatego za te pieniądze warto szanować tą co mam.wkurzają mnie natomiast idioci co przychodzą do mnie do firmy i opowiadaja mojemu szefowi że jest taki zarąbisty bo dał im 10zł a wszędzie płacą po 8żł kretyni nie zdają sobie nawet sprawy że takim głupim włarzeniem w d*pę psują tego pracodawce zanirzajac sami sobie stawki dlatego w polsce jest tak jak jest bo idiotów u nas nie brakuje,szkoda gadać zresztą prawda jest taka że jak jesteś dobrym pracownikiem i masz fach w ręku to kazdy szef da ci więcej kasy wystarczy się o nią konkretnie upomnieć bo lepiej jest dać dobremu pracownikowi 2-3 zeta podwyżki niż póżniej zatrudnić dwóch na jego miejsce po 8 zeta, itd

O, to to ! Niesprawiedliwie jest widzieć, źródło całej złej sytuacji na rynku pracy (czy aby na pewno?) tylko w pracodawcach / zleceniodawcach! Na ogół takie krzywdzące sądy wydają pracownicy na nisko płatnym stanowisku nie wymagającym większej wiedzy eksperckiej czy specjalistycznych umiejętności.

tylko weź przyjacielu pod uwagę jedną rzecz - ceny usług , myślisz że każdego pracodawce stać na to żeby każdemu pracownikowi dać 13 na godz w każdej branży jeżeli tak to się mylisz i widać jaki płytki jesteś bo w dzisiejszych czasach jest tyle firm i taka konkurencja że naprawde klienci mogą wybierać. i zgodzę się ztym że faktucznie panuje coś takiego jak zaniżanie cen bądź stawek godzinowych bo każdy chce i musi przeżyc kolego i nie może sobie pozwolić na przebieranie w pracy bo musi np kupić pieluchy dla dziecka

tak jestem płytki bo do tych pieluch chciałem dokupić jeszcze nowe buty dziecku bo coś szybko rośnie ale nie wiem co zrobić bo niestarczy mi na ibufen a dziecko ma coraz większy katar zapytam szefa co zrobić on w końcu wie wszystko najlepiej.

Życie prywatne pracowników to nie jest sprawa szefa. Sami pracownicy o to walczą :)

Za miesiąc luty jako kierowca autobusu 2800zł na łapkę miałam .

W zkm Gdańsku tyle miałeś jako kierowca autobusu?Tam tak dobrze płacą?

znam kierowców ZTM Gdańsk którzy wyciągaja wiecej niż 3500zł na reke :) przynajmniej tak sie chwaili xD ale to było dawno a pewnie realia się zmieniły xD wiec nie zdziwiłbym się gdyby nawet kierowca w państwowej firmie był zatrudniony na umowe zlecenie za 500zł brutto xD + dodatek na wypranie ciuchów 2zł brutto xD buahahahaha ŚMIECH NA SALI K**WA xD

a może chcecie pracować w sądzie stażysta 1330 na rekę, zapierdziel na maksa, ale i tak 40 osob na wolne miejsce, cud miód i orzeszki, oczywiście bez szans na podwyżki- wiadomo pensje zamrożone

dokładnie, sekretarz w sądzie - niecałe 1500 zł

Za m-c luty jako kierowca autobusu w ZKM na rękę (po w sumie 35 latach pracy) 2200 zł.

no właśnie pisałem wyżej że trzeba walczyć o swoje a nie dawać się dymać pseudo pracodawcą.

Dymać kim?

13 zł na godzine nazywasz godziwą pensją.... szok, nawet jeżeli to już netto to i tak to stolec, masakra! chyba bym się powiesił, gdybym miał mieć taką stawkę, żona na wychowawczym (oczywiście za wysokie zarobki na kase z zus-u) dwojka dzieci, poszedł bym się powiesić.

Ja robię projekty IT w domu, wychodzi średnio 18zł/h netto. Umowa zlecenie, lub dzieło. Mam 24 lata, studia w trakcie (po ogólniaku) i uważam, że to już jest porządna pensja. Nie chcę za bardzo pisać co konkretnie robię, ale uczyłem się niecały miesiąc żeby dostać najpierw płatny staż, a później pracę właśnie za takie pieniądze. Pracuję od 8 do 10h dziennie, możecie więc obliczyć miesięczną wypłatę. Jak ktoś chce to da radę, chociaż żalić jest się zdecydowanie łatwiej niż się przebranżowić. Ja się uczyłem przez miesiąc, 1,5 godziny po pracy i dałem radę...

miałbyś chociaż na sznurek.

a co to jest 13 zl. za godzine przy normie 168 cyba że rypiesz po 240godz, to i coś zarobisz.

1600 netto, przedszkolanka, umowa o prace - pełen etat.

1200 za noc

Bierzcie przykład z koleżanki... hehe

buahahahahah

nowa praca 2500 netto bez żadnych negocjacji.. po studiach technicznych rok temu... PRACA CZYNI WOLNYM lenie śmierdzące

Praca jako Ratownik Medyczny w zależności od firmy ale nie więcej niż 10 zł brutto w firmach prywatnych takich jak Salvomed, Triomed, Bemark. To kpina bo trzeba założyć własną firmę i pracować za taką kasę na własny rachunek. Za ok 200 godzin w miesiącu mam 2000 zł a trzeba opłacić zus podatek itd kpina. W salvomedzie za dyżur nocny 12 godzi. płacą ok 60 zł brutto to mniej niż 6 zł brutto na godzinę to jest wynagrodzenie dla ratownika który ma odpowiedzialność za życie ludzkie.

ja w Agacie zarabiam ponad 2000zł i nie narzekam :)

2500 - po studiach technicznych i 7 latach doswiadczenia w zawodzie

1300 cywil w straży

40 godz tygodniowo +5 dyżurów w miesiącu=16 000 PLN netto ;)))

ponad 10 lat w tej samej firmie, od podstawowej pracy biurowej do funkcji kierowniczej, obecnie praca na poziomie europejskim (wciąż "biurko" w Trójmieście ale bardzo dużo latania po Europie) - aktualnie 90 PLN netto za godzinę. Dodatkowo premia roczna w wysokości rocznej średniej krajowej (~ 40 - 50 tys PLN brutto). wady - mocno cierpi życie rodzinne + przynależność do lemingów

trochę ponad 5000 brutto w sekretariacie dużej firmy... ale umowne 8h rzadko się zdarza.

marketing-specjalista-pruszcz gdański-3500netto/m-c (+delegacje)

baaaaaaaaaaardzo chętnie dałbym mojemu pracownikowi wiecej nawet za siedzenie przy biurku z komputerem i w miare komfortowymi warunkami płacę ok 1500zł netto, czemu? przeliczcie to. Niby firma zarabia 20000zł miesiecznie z tych 20000zł trzeba odjąć ZUSY US dostawy ok 10000zł miesięcznie, czynsz za wynajem pomieszenia tj ok 3000zł, dodatkowe koszty, sam zarabiam nie wiecej niż moj pracownik, samego VATu oddaje państwu ok 5000zł miesięczniem, bo to teoretycznie nie moje pieniądze tylko państwa-ale to nie państwo siedzi i je zarabia a firma powinna mieć jeszcze zapas gotówki wiec zarabiam prawdopodobnie mniej niż moj pracownik. Chęci pracodawców napewno są wieksze niż wymiar ich mozliwości - bardzo bym prosił byście tez i to brali pod uwage a nie narzekali na biedne pensje - to nie nasza wina tylko wina państwa. To że szef wam np kupił nowe biurko, samochód, krzesło bo stare sie połamało, przybory do biura, naprawił klimatyzacje...skąd na to bierze pieniądze? ze swojej wypłaty a nie z waszej. Pozdrawiam

ale o co chodzi?

ja pytam

Re: ale o co chodzi?

o jajco zdrajco xD

Re: ale o co chodzi?

pielęgniarka po studiach magisterskich 1900 zł na reke ;/

Jak Wy Gdańszczanie i polacy z innych miast zarabiacie tak mało (od 600PLN netto przy sprzątaniu bądź w ochronie do 1300 np w sklepie bądź magazynie) to skąd macie na kontach oszczędności rzędu 580 MILIARDÓW złotych?!! (INFO z oficjalnych źródeł, np wiadomości TVP1) Jest nas około 38 milionów, z czego 8 milionów EMERYTÓW i RENCISTÓW, kolejne 2,5 miliona ZAREJESTROWANYCH W URZĘDZIE PRACY oraz 2,5 miliona niezarejestrowanych bezrobotnych i PÓŁ MILIONA BEZDOMNYCH! Odejmijmy od tego około 10 milionów dzieci i otrzymujemy około 14,5 miliona pracujących polaków! Z wyników podanych w TV każdy z nas ma około 40 TYSIĘCY ZŁOTYCH OSZCZĘDNOŚCI!!! TYLKO K***A KTO Z NAS TO MA, jak cytuję: "W sumie zaległe zobowiązania Polaków wyniosły na koniec roku 2012 ponad 38 MILIARDÓW złotych!" (Money.pl) Czy ktoś nas robi w bambuko, czy te 580 MILIARDÓW ZŁOTYCH, leży na kontach MILIONA naszych urzędników? :) Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie... :) Ja i moje liczna grupa znajomych nie ma 40 tys oszczędności, rodzina też nie i ich rodziny też nie. A Wasi znajomi? Każdy ma 40 tys oszczędności?? :) Pozdrawiam żyjących w TUSKOLANDII. :)

wyjedz na kilka lat do Anglii to tez bedziesz mial - proste

Pierwsza praca po studiach, wymagana znajmośc dwóch języków obcych oraz dobra znajomość obsługi komputera - staż pracy 4 miesiące , 2500 netto na rękę podstawa + premie

Krzywdy nie ma. Przeżyć da się. Własna działalność - po odjęciu składek, kosztów i podatku w kieszeni zostaje 5-15kpln.

Jest kilka takich branż gdzie są takie pieniądze, no ale trzeba pomyśleć.

inżynier

Szef marketingu 5 lat po studiach - pełno kursów i szkoleń. 7 tys. zł na rękę

pracuje w biurze i mam 1900 zł
mój mąż jest technikiem elektrykiem w polsce pracując 10 h dziennie 6 dni w tygodniu przynosi 4500 zł miesięcznie. Siedząc za granicą pracując 5 dni po 10 godzin w weekendy 6 godzin przywozi 17,5 tys... subtelna różnica

Warszawa- Branza elektroniczna - Globalny Koncern z najwyzszej polki. W biurze handlowym w Polsce ok30 osob. Stanowisko KAM: na Polske i Kraje Baltyckie. Podstawa: 17tys brutto, roczny bonus 60tys brutto (wyplata w granicach 70-175%), BMW 3ka. 200 zl na wyzywienie, luxmed dla rodziny itd. Mam znajomych ktorzy maja tutaj wiecej na podobnych stanowiskach w Polsce. Odpowiednik w UK czy Niemczech ok 150-200% tych wartosci. Kiedys bym w to nie uwierzyl, ale to fakt.

pielęgniarka po studiach magisterskich, cały etat w szpitalu, w tym dyżury nocne i świąteczne - 1900-2000zł! porażka :/

a ja mysle ze płaca w pl to porazka . ja pracowałam w pl za 1000. Mam szkołę wyższą !! wyjechałam za granice i juz widze zmiany na lepsze. w pl dostając min 2000 tys na reke jak oplacic mieszkanie, zatankowac samochód i zyc na poziomie nie głodując??? porąbany umowy śmieciowe... hehehe ja miałam dość, trochę mnie Polska nauczyła, a mianowicie myślenia o przyszłości, bo w pl jej nie ma. młodzi w pl sa bez szansy na rozwój

bylem zagranica w UK 6 lat pracujac w marketingu miedzynarodowej korporacji i wcale mi za duzo nie zostawalo. zobaczymy jak bedziesz mowic za kilka lat. ale doswiadczenie zawsze warto miec, bo to akurat tam latwiejsze jak masz dobra prace.

Chyba ,,najwieksze,, zarobki to sa w ochronie. Aktualnie pracuje w pewnej firmie ochroniarskiej jednej z najbardziej nam znanych w trójmieście lecz nazwy nie bd podawał. Zarobek? Ja zastanowiłbym sie czy to żart czy przykre realia. Przy miarownej ilosci godzin w miesiącu czyli około 170-190 godz wypłata do ręki to 1100zl gdzie mieszkanie i bilet miesieczny wynosi mnie 700zł i 400zł mam miesięcznie na jedzenie. Są nadgodziny mozna i stac po 280 godz bo widze ze ktos tu pisze ze trzeba sie przykladac do pracy. To oznajmiam ze poswiecilem sie w styczniu i wystałem 286,5 godz. Praca jest stojąca w sklepie po 15 godz dziennie a do pracy mam 2 godz dojazdy wiec zostaje mi 3,5 godz na spanie i inne sprawy. Ile zarobiłem? 1700zł dla niektorych duzo ale nie dla osob uczacych sie, mających rodzine, lub mieszkajacych tu samemu tak jak ja. Mieszkałem w warszawie poł roku i trójmiasto nie umywa się nawet do wa-wy. Tu jest wyzysk praca za grosze smieszne 5zł/h? Toc to niewolnictwo, cale dnie marnowac po 15 godz za 5 zł na ,,chleb i wode,,

Ludzie,

zrozumcie, że w obecnych czasach pracy szuka się cały czas. Jeśli szukacie roboty jak macie nóż na gardle, to nie dziwcie się, że akceptujecie każde warunki byleby coś złapać - pracodawca to oczywiście wykorzysta.

Złapiecie robotę o niezadowalających warunkach, OK- przyjmijcie ją, ale szukajcie dalej. Myślenie że będziecie pracować całe życie w jednej firmie to już nie te czasy. Większość firm w których pracowałem nie istnieje już (przejęta przez inne rekiny itp).
Przez 20 lat zmieniałem średnio firmę co 2-3 lata i NIGDY nie zarabiałem mniej jak 2x średniej krajowej ... sumarycznie byłem bezrobotny przez te lata ~2miesiące raczej z wyboru niż przymusu.

(wykształcenie średnie, Sektor IT- administracja/sieci itp).

Pracownik administracyjny, pn-pt 8h, umowa o pracę na czas nieokreślony 2200 zl netto.

Jubiler 15 lat stażu, praca w kilku większych firmach w trójmieście, szkolenia, obecnie 3 lata pracy w firmie w Gdańsku, na czarno, po 10-13 godzin, praca akordowa, zarobko od 800 do 1500zł. dziekuje.

Tygodniowo...

miesiecznie !

Niestety tylko cwaniaki wychodzą dobrz.Jubiler to zawód do lamusa przynajmiej dla mnie (25lat w branży )Ostatnio na Beniowskiego 1,20 za gram porażka.Biedronka lepiej placi !

Generalnie nie płaci się za pracę

Czy 2 czy 3 tysiące zł na miesiąc - to wszystko jest porażka. Pomijając jakiś odsetek społeczeństwa, generalnie w Polsce po prostu nie płaci się za pracę!!! To są odchody a nie dochody! Obawiam się, że w tym stuleciu sytuacja w Polsce się znacząco nie poprawi, ponieważ pewne siły będą robiły wszystko ażeby dla własnych wielkich korzyści utrzymać niskie zarobki.

Re: Generalnie nie płaci się za pracę

Dlaczego uważasz, że 3 kawałki to w dalszym ciągu żadna płaca?

MadDog bo to żadna kasa!
Dla kogoś kto mieszka sam to jeszcze starcza.
Jak ktoś ma dom, rodzinę i chociaż jedno dziecko to już jest problem.
Zapisz dziecko do przedszkola kasa idzie, na ciuchy na jedzenie, teraz weź gdzieś to dziecko zabierz żeby ciągle nie siedziało w domu... To jest nic patrząc na ceny jakie mamy w tym chorym kraju... A dolicz jeszcze samochód który też trzeba utrzymać, i nie próbujcie mi nawet mówić że jak się nie ma kasy to trzeba z auta zrezygnować itd. To że tak jest w tym kraju to tylko nasza wina że godzimy się na takie a nie inne stawki. Do puki ludzie będą pracować za 5 czy 6zł to tak będzie(nie mam szacunku do takich murzynów i nie ma na to żadnego usprawiedliwienia!). W tym kraju ludzie biorą z banku pożyczki żeby mieć co jeść a potem nie mają z czego ich spłacać takie są realia. Jak ktoś nie może wziąć pożyczki to potem się w informacjach dowiadujemy że dzieci chodzą głodne, bo za taką pensje to chociaż by i 3 osoby pracowały to ciężko wyżyć.

Ogólnie się z tym wszystkim zgadzam, ale "dopóki" to chyba się tak nie pisze jak w twojej wersji :)

Brutalna prawda: nie chcialo sie nosic teczki, to trzeba nosic woreczki...

Człowieku o jakiej Ty tu prawdzie mówisz?
Po pierwsze nie wszyscy mają predyspozycje do tego żeby robić w jakiejś administracji itd. Nie którzy mają inne pasję. Nie każdy będzie robił coś bo dobrze płacą, ja chce robić to co lubię i za to zarabiać!!! W tym kraju jak nie masz pleców i znajomości to dobrze płatnej pracy nie znajdziesz a jak ktoś znajdzie to musi nieźle zapierniczać żeby jej nie stracić! W tym kraju nie szanuje się ludzi i taka jest prawda. Wyobraź sobie że nagle nikt nie chciał by sprzątać ulic, nie otworzył byś nawet okna bo był by taki smród że byś nie wytrzymał ale tych osób się nie szanuje i ich pracy. Ludzie w tym kraju tak gonią za kasą że zapomnieli o wszystkich wartościach. Pytanie wprost co Ci da zapiernicz po 10-12h dziennie i nawet te 15zł na godzinę jak będziesz to robić pon-sob i zostaje Ci tylko niedziela. Ja wole pracować po 8h pon-pt zarobić mniej i weekend spędzić tak żeby mieć jakieś chwile które będę długo pamiętać. Bo dla tych chwil żyjemy a goniąc ciągle za kasą ich nie ma. Potem się ludzie wieszają przez to bo się zadłużą a jak patrzą na swoje życie to tylko była praca dom i kasa w głowie wszystko inne poszło w kąt!

,,gość,, mówi tu cała prawde, zgadzam sie w 100%, mądre myślenie popieram takich ludzi i oby jak najwięcej ich było;) To ,,praca jest dla człowieka a nie człowiek dla pracy,, Mozna zarobić 5tys a nawet i 1o tys tylko weź odrazu i namiot i spij pod zakładem żeby nie marnować czasu na dojazdy tylko aby spać i pracowac. Co z tego że zarobisz wiecej kasy i tak ją wydasz bo życie w tym niedorobionym kraju jest coraz droższe, a powiedz co bd mieć z tego życia?? Ciężką prace bd wspominać w przyszłości? Praca marnuje 50% a czasami wiecej zycia. Ja miałem po 15 godz dziennie w ochronie, 280godz miesiecznie a wyplaty 2100zl jak na mnie samego to na styk żeby normalnie zyc ale 280godz to czas na spanie mi aby zostawał i na dojazd do pracy. Zmarnowałem prawie poł roku i sie zwolniłem, w życiu nie pojde juz do takiej pracy chocbym nie mial co jesc...

To nie jest tak proste jak by się chciało.

Znam sporo przypadków, gdzie ludzie z dwoma fakultetami pracują w państwówce za 1800 zł. I odwrotnie - dobry fachowiec z wykształceniem podstawowym dostaje 5500 zł na rękę bez nadgodzin!

Te przykładowe 3 tysiące to w dalszym ciągu poziom podstawowego przeżywania. Człowiek pracujący powinien większą część zarobku odkładać bez wydawania i wtedy mamy rzeczywiście do czynienia z dochodami. To co się wydaje na fundamentalne potrzeby plus takie banały jak utrzymanie samochodu, pójście do restauracji, zakup porządnych ciuchów, kino, sprzęt do domu, wakacje z rodziną itd, itd - to wszystko nie są dochody! Człowiek jest człowiekiem, a nie świnią (z całym szacunkiem) i ma również wyższe potrzeby poznawcze itd.

Super, wszystko fajnie! Tylko czemu tak chcielismy wladzy pana Walesy??? "Precz z komuna", nie tak? W komunie moze i nie bylo mozna kupic czekolady Lindt, moze za granice nie mozna bylo wyjezdzac, a nawet jesli tak, to za okazaniem paszportu. Ale kazdy prace mial, a za uchylanie sie od tego OBOWIAZKU mozna bylo miec problemy. Teraz biedne dzieci nie stac na to, co w sklepach jest, pracy nie ma, ale za to po Europie sie jezdzi na dowod osobisty. Tak wiec nie narzekajmy! Mamy, co zesmy chcieli. Ja swoje studia skonczylam dzieki swojej i tylko swojej ciezkiej pracy, studia techniczne, wiec latwo nie bylo. A zarzadzanie i marketing mozna studiowac nawet w malenkich miejscowosciach, wychodza potem MAGISTRY jak sie patrzy, ale wyksztalcenie maja? Maja! Ile wiedza? No, to juz niekoniecznie... Dlatego MAM czelnosc powiedziec: nie chcialo sie nosic teczki.... A ze mamy w Polsce wolnosc slowa, wolno mi! Tak uwazam, takie mam spostrzezenia i tyle. pozdrawiam

I jeszcze jedno. Komuny za bardzo nie pamietam, jestem z 1982. I wiem, ze nie powinnam sie wypowiadac na temat czegos, czego nie bylam swiadomym swiadkiem. Pisze jednak MY CHCIELISMY. Ale teraz jest dobrze! Cieszmy sie tym i radujmy wolna Polska! Czyz nie tego chcielismy?

administracja

pracownik biurowy spółka z o.o. 6 godzin dziennie - 2000tyś.

Re: administracja

po 5 letnich studiach i kilku latach pracy w domu dziecka 1700-1850 zależy ile dni pracujących nocek i świąt było:-( praca po 12h w nocki weekendy i święta odpowiedzialność za kilkanaście, pisanie i prowadzenie dokumentacji dzieci i ja sama na dyżurze takie są realia, wszystkie bonusy, nagrody, awanse zamrożone bo kryzys ale w sejmie chyba niema kryzysu bo co rusz nagrody i dodatki

I niech zgadnę, w Irlandii siedzisz i z komputera w McDonaldzie piszesz, bo polskich liter w Twoim wątku nie widzę:)
Yo!

Blacharz-dekarz na rękę średnia roczna pensja to 2200zł pracuje już 6 lat w tej samej firmie z roku na rok coraz mniej się zarabia parę lat temu dało się zarobić 3500zł-5000zl 165godz. plus soboty na umowie najniższa krajowa

po studiach technicznych, 6lat doświadczenia, 4,2 tys na rękę

5000 absolwent dziennikarstwa i politologii, początkujący (10 mc y )executive w międzynarodowej firmie .

Aktualnie chodze na rozmowy w sprawie pracy, jestem osoba z wyższym wykszatałceniem z 5 letnim stazem pracy. Na brak ofert nie mogę narzekać, ale wybór z pośród nich prawie żaden dla mnie. To co obecnie proponuja pracodawcy to kpina, zdarząja sie propozycje 1600 brutto czy 1000 brutto na 1/2 etatu( odliczając dojazdy i inne koszty to 500-600 zł na rekę), przy bardzo stresujacej pracy z wysoka opdowiedzialnością, średnie zarobki to 1600 - 2000 netto na rękę ale na starcie trudno dostać taką kasę, 2500 netto prawie zawsze kończy sie negocjacjami. Jeśli zas chodzi o wymagania : dyspozycyjność (nawet przy poł etety chcą elastyczności i pracy według grafiku), angielski na poziomie zaawansowanym, wysoka odpowiedzialność. Oferują w zamian najniższa krajową , prace w wysokim stresie, na zmiany i z reguły przez agencje pracy tymczasowej. Praca tymczasowa jest modna, tylko dwa dni urlopu za przepracowany miesiąc, z reguły okres wypowiedzenia tydzień, praca na rzezcz jednego pracodawcy nie dłużej niż 18 miesięcy, a mozna ją co miesiąc przedłużac o kolejny trzymając ludzi w niepewności.Nie mówie już o ludziach dopiero co po studiach, bez doświadczenia, nawet o prace w sklepie ciężko, ale to Polska właśnie.

Pracuję w kasynie gry w Gdańsku, 50 godzin tygodniowo, mam 2200 zł na rękę,nic nie robię,wypłacam kasę z ruletki,nalewam drinki,opróżniam popielniczki,zero stresu

To fajnie. A może potrzeba kogoś do kasyna? Bo ja się borykam z robotą. Teraz robię w ochronie sklepu 8 zł/h.

ja wyciagam ponad 7000 bez premii, auto sluzbowe i telefon. home office + troche terenu. pozdrawiam biedakow!

praca umysłowa / 8h / specjalista: 3800 netto + bonusy, w sumie wychodziło średnio 4600 na rękę... ale mnie zwolnili

Za dobry byleś albo jeżeli to firma rodzinna to na Twoje miejsce dadzą pociotka dalekiego wujka ;D. Jeśli Cię tutaj nic nie trzyma (nie masz rodziny lub małego dziecka) to wyjedź z tej krainy czym prędzej na 'nagraną' pracę. Szukając na miejscu popadniesz wg. mnie tylko w gnuśność, apatię i zobojętnienie. Dodatkowo w szybkim tempi przestanie Ci starczać nie tylko na rachunki, ale i na podstawowe potrzeby typu dobre, w miarę tanie i smaczne jedzenie (fast-food i niektóre produkty z dyskontów/hipermarketów nie zaliczają się do tej kat.).

Pracuję w Dziale Obsługi Klienta Biznesowego. Praca niezbyt wymagająca Wykształcenie średnie. Zarobki 26000 ZAR. Jeżeli jesteście młodzi to szanujcie siebie, swój czas i spieprzajcie z Polski.

Re: zarobki

Ja zarabiam 3500 na rękę i nie marudzę ;)

Re: zarobki

ja miałam 6 zł na rękę ale się zwolniłam

re;zarobki

a czemu jak się pisze nazwę firmy to znika?

jest źle.
pon-sob, 1300zł (cały etat) + napiwki
kosmetyka.

-1600 netto, umowa o pracę
-praca w biurze od pon do pt: 8- 16
-studia wyższe: lic. + mgr, zaawansowany angielski

ochrona-emeryci , recisci i nieudacznicy tu niema co porownywac ze 5zl na godzine ale u ciebie to kpina-made in Poland