Widok

antykoncepcja tabletki/wkładka

Hej :)
Myślę o antykoncepcji.. szczerze powiem że trochę się boję brać tabletki. Ja wiem oczywiście że one ,,niby'' są dobre że wystarczy dobrze dobrać że mało kto ma skutki uboczne... Ale trochę tez czytałam w Internecie i wiele osób właśnie po tabletkach nabawilo się zakrzepicy itp. Ja się też trochę obawiam że takie skutki wyjdą później po kilku latach. Byłam u ginekologa i pytałam o wkładkę niehormonalna. Doktor powiedział że takie zazwyczaj zakłada się u kobiet które już rodziły i że one też powodują stany zapalne . Dał mi skierowanie przed tabletkami między innymi na krzepliwosc krwi. Więc to się chyba chwali.. Zrobię te badania ale tabletek nadal się obawiam. Co Wy sądzicie na ten tenat? Jaki środek antykoncepcji stosujecie i może któraś z Was nierodzacych ma taką wkładkę i może coś o niej powiedzieć. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cipciu.. nikt nie zna Twojego organizmu lepiej niż Ty sama..
Potem jest Twój lekarz. Jeśli mu nie ufasz, to go zmień.
Ale i tak będzie o niebo większą wyrocznią niż przypadkowe osoby na Forum czy opinie z Netu.
On zna Cię...hmm.. nieco dogłębniej ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie rozumiem w jakim celu facet, który de facto nie ma pojęcia o antykoncepcji dla kobiet wypowiada się w tym temacie... W ogóle jak Ty się do Niej zwracasz, ogarnij się, może lubisz jak do Ciebie ktoś się zwraca Pindolku? Kolejna sprawa to fakt, że to, iż lekarz zna pacjentkę nie znaczy, że dobrze jej doradzi. Prawda jest taka, że większość lekarzy, którzy czerpią korzyści materialne z danej antykoncepcji właśnie takie polecają....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Andzia poczytaj sobie o krążku NUVA RING moja córka używa od kilku miesięcy i jest bardzo zadowolona, sa wygodne w stosowaniu, zakładasz na 3 tygodnie i zapominasz o antykoncepcji. Przedtem stosowała pigułki ale żle się po nich czuła, przytyła kilka kilo, puchła od nadmiaru wody, przy krążkach tego nie ma. Żadnych skutków ubocznych i niesamowita wygoda! Jeżeli chodzi o wkładkę to faktycznie zwykłej miedzianej nie polecam, powoduje obfite mesiączki i stany zapalne. Stosowałam wkładkę z hormonem Mirena, wygodna sprawa, okres delikatny, niewielkie plamienia tylko, potem nawet nie miałam wcale... ale jest jeden minus... pózniej miałam stany zapalne i musiałam ją usunąc po 4 latach. Gdyby nie to to ąntykoncepcja godna polecenia, ginekolożka zalecała ją też córce więc można ją stosować przed urodzeniem dziecka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Metodę powinien z Tobą wybrać lekarz, po zrobieniu wszystkich badań, w tym hormonalnych. Dobrze dobrana pigułka nie szkodzi, wręcz przeciwnie. :) Sama od dawna biorę vixpo, które łagodzą PMS i łagodzą u mnie przebieg miesiączki. Ani grama nie przytyłam, cera ładniejsza i przede wszystkim wyższa skuteczność od krążków itp. Na Twoim miejscu jeszcze bym rozważyła. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gunia dobrze wiedzieć, że dobrze się czujesz na tabletkach Vixpo, chcę zacząć brać antykoncepcję hormonalną ale też nie chcę odczuwać żadnych skutków ubocznych więc będąc na wizycie u ginekologa to podpytam o te tabletki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kochana skutki uboczne może wywołać każdego rodzaju antykoncepcja jeśli jest nieodpowiednio dobrana. Co do wkładki niehormonalnej - to te miedziane faktycznie wywołują stany zapalne taka jest ich rola. Porób najpierw wszystkie badanie jakie zalecił Ci ginekolog i zobaczysz jaka antykoncepcję Ci zaproponuje. Ja akurat mam wkładkę hormonalną levosert - tez jestem nieródką ale uznałam, że będzie dla mnie najlepszym zabezpieczeniem ponieważ nie wywołuje stanów zapalnych tak jak miedziana a jej działanie odbywa sie jedynie w macicy nie tak jak przy tabletkach w całym organizmie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja najbardziej obawiam się późniejszych skutków stosowania tabletek.. ja wiem że każdy mówi że zatory itp to bzdura ze wcale nie od tabletek ja może po prostu mam inne podejście do tego :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry