Widok

antykoncepcja tabletki/wkładka

Hej :)
Myślę o antykoncepcji.. szczerze powiem że trochę się boję brać tabletki. Ja wiem oczywiście że one ,,niby'' są dobre że wystarczy dobrze dobrać że mało kto ma skutki uboczne... Ale trochę tez czytałam w Internecie i wiele osób właśnie po tabletkach nabawilo się zakrzepicy itp. Ja się też trochę obawiam że takie skutki wyjdą później po kilku latach. Byłam u ginekologa i pytałam o wkładkę niehormonalna. Doktor powiedział że takie zazwyczaj zakłada się u kobiet które już rodziły i że one też powodują stany zapalne . Dał mi skierowanie przed tabletkami między innymi na krzepliwosc krwi. Więc to się chyba chwali.. Zrobię te badania ale tabletek nadal się obawiam. Co Wy sądzicie na ten tenat? Jaki środek antykoncepcji stosujecie i może któraś z Was nierodzacych ma taką wkładkę i może coś o niej powiedzieć. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cipciu.. nikt nie zna Twojego organizmu lepiej niż Ty sama..
Potem jest Twój lekarz. Jeśli mu nie ufasz, to go zmień.
Ale i tak będzie o niebo większą wyrocznią niż przypadkowe osoby na Forum czy opinie z Netu.
On zna Cię...hmm.. nieco dogłębniej ;)

Nie rozumiem w jakim celu facet, który de facto nie ma pojęcia o antykoncepcji dla kobiet wypowiada się w tym temacie... W ogóle jak Ty się do Niej zwracasz, ogarnij się, może lubisz jak do Ciebie ktoś się zwraca Pindolku? Kolejna sprawa to fakt, że to, iż lekarz zna pacjentkę nie znaczy, że dobrze jej doradzi. Prawda jest taka, że większość lekarzy, którzy czerpią korzyści materialne z danej antykoncepcji właśnie takie polecają....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Andzia poczytaj sobie o krążku NUVA RING moja córka używa od kilku miesięcy i jest bardzo zadowolona, sa wygodne w stosowaniu, zakładasz na 3 tygodnie i zapominasz o antykoncepcji. Przedtem stosowała pigułki ale żle się po nich czuła, przytyła kilka kilo, puchła od nadmiaru wody, przy krążkach tego nie ma. Żadnych skutków ubocznych i niesamowita wygoda! Jeżeli chodzi o wkładkę to faktycznie zwykłej miedzianej nie polecam, powoduje obfite mesiączki i stany zapalne. Stosowałam wkładkę z hormonem Mirena, wygodna sprawa, okres delikatny, niewielkie plamienia tylko, potem nawet nie miałam wcale... ale jest jeden minus... pózniej miałam stany zapalne i musiałam ją usunąc po 4 latach. Gdyby nie to to ąntykoncepcja godna polecenia, ginekolożka zalecała ją też córce więc można ją stosować przed urodzeniem dziecka.

Metodę powinien z Tobą wybrać lekarz, po zrobieniu wszystkich badań, w tym hormonalnych. Dobrze dobrana pigułka nie szkodzi, wręcz przeciwnie. :) Sama od dawna biorę vixpo, które łagodzą PMS i łagodzą u mnie przebieg miesiączki. Ani grama nie przytyłam, cera ładniejsza i przede wszystkim wyższa skuteczność od krążków itp. Na Twoim miejscu jeszcze bym rozważyła. :)

Gunia dobrze wiedzieć, że dobrze się czujesz na tabletkach Vixpo, chcę zacząć brać antykoncepcję hormonalną ale też nie chcę odczuwać żadnych skutków ubocznych więc będąc na wizycie u ginekologa to podpytam o te tabletki.

Jeżeli to pierwsza antykoncepcja, to nie wiem czy nie lepsze byłyby vibin mini, które mają mniej hormonów. O te też dla pewności zapytaj. :)

Kochana skutki uboczne może wywołać każdego rodzaju antykoncepcja jeśli jest nieodpowiednio dobrana. Co do wkładki niehormonalnej - to te miedziane faktycznie wywołują stany zapalne taka jest ich rola. Porób najpierw wszystkie badanie jakie zalecił Ci ginekolog i zobaczysz jaka antykoncepcję Ci zaproponuje. Ja akurat mam wkładkę hormonalną levosert - tez jestem nieródką ale uznałam, że będzie dla mnie najlepszym zabezpieczeniem ponieważ nie wywołuje stanów zapalnych tak jak miedziana a jej działanie odbywa sie jedynie w macicy nie tak jak przy tabletkach w całym organizmie.

Ja najbardziej obawiam się późniejszych skutków stosowania tabletek.. ja wiem że każdy mówi że zatory itp to bzdura ze wcale nie od tabletek ja może po prostu mam inne podejście do tego :)

wiadomo, że zanim zaczniesz stosować antykoncepcję to powinnaś to skonsultować z ginekologiem, ale z drugiej strony tabletki też mogą mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie, kiedyś brałam tabletki żeby usunąć torbiel z jajnika, a teraz biorę tabletki Vixpo bo są rekomendowaną metodą antykoncepcji w przypadku zespołu napięcia przedmiesiączkowego i bardzo mi pomagają przed okresem.

Ja używam ginfix, jest to jedyna spirala, którą mogą stosować nieródki. Nie jest to spirala hormonalna, ani też do końca miedziana. Jej wskaźnik jest porównywalny do spirali hormonalnych. W swoim życiu przetestowa£am już mase tabletek anty, wszystkie ten sam efekt : spadek libido do zera!! Do tego masa innych dolegliwości, o czym dopiero się przekonałam, gdy przestałam je brać planując ciążę. Ten ring też miałam, podobne skutki... Miałam tez przez parę miesięcy zwykłą miedzianą wkładkę, niestety miałam tak intensywne i długie miesiączki, ze nie umiałam sobie z tym poradzić. Postanowiłam że nie będę już faszerować żadną chemią, stosowaliśmy prezerwatywy, rozważaliśmy już nawet wazektomie, w końcu wyczytałam gdzieś o tym ginfix, mam założoną tą wkładkę prawie od roku i bardzo sobie chwalę.

U mnie się to kompletnie nie sprawdziło. W końcu mąż poszedł na wazektomię i teraz jest pięknie :)

Hej:) z mojego doświadczenia powiem Ci ze gdybym teraz była na Twoim miejsu to nie zdecydowalabym się na tabletki anty. Pare lat temu brałam i bardzo tego żałuje masa skutków ubocznyh , do tego wszystko mi się rozregulowało i tak już zostało . Ostatnio moja znajoma też brała taletki anty i przytyła 10 kg jedza normalnie jak wcześniej . Oczywiście z Tobą tak nie musi byc , każdy ma inny organizm , ale zastanów się . Znam tez przypadek gdzie kuzynka brała pare dobryh lat anty a potem miała problemy z zajśiem w ciąże po nich, takze dobrze się zastanów . Nie odradzam Ci to Twoja deyzja , mówie tylko jak u mnie było i innych .

Chyba zmienię ginekologa.. Bo mój chyba najbarsziej nastawiony jest na tabletu poza tym chyba w tej poradi mają tylko niektóre wkładki..

Mój też o nic nie pytał i przepisał tabletki belara, kiedy powiedziałam że chciałabym się zabezpieczać przed kolejną ciążą, ale nie narzekam, jak na razie dobrze się po nich czuję, żadnych efektów ubocznych, nie tyję, pozbyłam się bolesnych miesiączek, jak dla mnie to same plusy

Czytałam też o tabletkach jednoskladnikowych ale nie podobno tak samo mogą powodować zakrzepice. A ja uważam że skoro mama ma żylaki itp to jednak jest to jakieś przeciwskazanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie powodują zakrzepicy ale nie są zalecane osobom z zakrzepicą, dla takich osób są wkładki

Ja jakiś czas temu właśnie zdecydowałam się na tą formę antykoncepcji także jak dla mnie to był najlepszy wybór. Tabletki są dobre ale ja często o nich zapominałam a taka wkładka to dla mnie mega ułatwienie. Zresztą i dla zdrowia kobiety ostatnio czytałam na adamed expert że jest zdrowsza od tabletek

A gdzie zakladalas wkładkę jeśli mogę spytać? I czy rodzilaś już? :)

O ginfix pytasz? Ja mam 2 dzieci i zakładałam w gdyni ( na stronie ginfix wszystko znajdziesz). Jest ona przezmaczona tez dla nierodek

Znalazłam w Internecie coś ale chyba w Gdańsku. I 1300 zl założenie Plus wizyta

Ja placiłam w Gdyni 1300 w tym wizyta. Wizyta po miesiacu 150 zł. Potem po pół roku, następna za 1-1,5 roku, chyba, że będzie coś się dziać wcześniej.

Ja za założenie wkładki levosert płaciłam 650zł i to już z wizytą. Pierwsza wizyta tak samo jak u Gagi mnie kosztowała. Ogólnie taka wkładka to super sprawa- jestem mega zadowolona z wyboru.

Tylko ja mam ten problem że nie rodzilam i po prostu nierodkom rzadko kiedy zakładają.

Przeciez sa wkladki ktore mozesz stosowac naeet jesli nie rodzilas-chyba jaydess do nich nalezy (kolezanka ktora nie rodzila ja ma).zalozenie w gdyni prywatnie okolon350/400zl (cena u ginekolog do ktorej ja chodze).

Tzn samo zalozenie. Do tego trzeba doliczyc koszt wkladki

O jaydyss mówił mi mój ginekolog ze hormonalna ale żeby najpierw zacząć od tabletek bo zawsze można przestać brać.

Ta ginfix jest na pewno dla nierodek. Moze cis jeszcze innego wymyslili. I ta jest niehormonalna o skutecznosci hormonalnej

Słyszałam póki co że tylko w klinice nowe orłowo zakładają gynefix koszta mnie trochę przerażają ale wiadomo jak to wizyty prywatne i zależy mi na zdrowiu. Dlatego chciałabym znaleźć lekarza który rozwazy założenie wkładki A nie ze na początek tabletki... Tam gdzie ja byłam zakladaja tylko jaydyss no ale tak jak mówiłam lekarz powiedział że te wkładki i nierodek wywołują Stany zapalne. Fakt ze obawiała bym się ze wkladka wypadnie albo się przemiesci ale trochę czytałam o tym i to podobno się praktycznie nie zdarza.

Ja z kolei od jakiegoś czasu biorę tabletki Vixpo, mam system przyjmowania 24+4. 24 różowe tabletki zawierają niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich 4 pozostałe tabletki to białe tabletki placebo, które nie zawierają substancji czynnej. System brania bardzo mi odpowiada, no i świetnie się czuję na tej antykoncepcji dlatego nie zamierzam z niej póki co rezygnować.
do góry