Widok

bilet miesięczny autobus szkolny

Czy ktoś z rodziców orientuje się ile kosztuje bilet miesięczny na ten autobus, który wozi dzieci do szkoły. Od września mój syn idzie do IV klasy i niestety szkoła nie zapewnia świetlicy dla dziecka 9 letniego:( jest to jakaś paranoja...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kiedyś był darmowy dla mieszkających czy dla zameldowanych tutaj w gminie tylko trzeba było zgłosić się w sekretariacie w szkole .Gmina finansowana bilety dzieciom ,nie wiem jak jest teraz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za odpowiedź i informacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W tym roku był płatny 55PLN. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja córka też idzie do IV klasy od września.
Poważnie w szkole nie ma świetlicy dla dzieci powyżej 3kl podstawówki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety nie ma i wg mnie to jest bardzo duży problem. Dzieci poszły do I klasy w wieku 6 lat i teraz jest to problem, bo nikt nie pomyślał o tym, że te dzieci są małe. To jest jeszcze kwestia tego, że szkoła ma określone w statucie, że świetlica jest od 0 do 3 klasy. A co z dziećmi z 4 klasy jak rodzice pracują i nie mają możliwości przywożenia i odbierania dzieci ze szkoły zaraz po lekcjach? Dziecko w wieku 9 lat nie może samo przebywać w domu więc nie wiem jak szkoła to rozwiąże.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Że tak się wtrącę, gdzie jest napisane, że dziecko w wieku 9 lat nie może samo przebywać w domu? O ile się orientuję to nie ma żadnych przepisów pod tym kątem ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szukaj dalej... granica to 13 lat kiedyś może znajdziesz ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetlicy nie ma, bo jest przeładowana.
Dla takich dzieci jest czytelnia.
Dwa lata temu córka korzystała.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Twoje dziecko więc problem Twój ........
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak wiem że jest czytelnia tylko nie jest otwarta tak jak świetlica od 6.45-17.15. A swoją drogą zestawienie dziecka w wieku 9 lat samego w domu jest nieodpowiedzialne. Różne są niebezpieczeństwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

A dlaczego szkoła ma rozwiązać problem z opieka nad dzieckiem ? Twoje dziecko więc problem raczej prywatny ....
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może i były inne czasy, ale za małolata osobiście w wieku tych 7 lat. Czyli 1 klasa podstawówki. Dostawało się klucz na szyję od domu i jakoś nie było z tym problemu. Część znajomych nie miała wyjścia i w obecnych realiach również i ich dzieciaki chodzą same do domu, a później też siedzą same w domu. I wydaje mi się, że osobiście też nie będę mieć z tym problemu. Jeszcze trochę małolaty muszą tylko podrosnąć.

Ale to wszystko indywidualne podejście do życia. Wszak każdy ma inne zdanie ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

A od jakiego wieku zostawienie dziecka w domu jest odpowiedzialne? 25?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

To dziecko siedzi w czytelni do tej godziny, gdy jest otwarta ( pewnie 15-16). Może jeszcze skorzystać z zajęć dodatkowych typu koła zainteresowań, sportowe , itp. Zanim dojedzie do domu minie przynajmniej z pół godziny. To wychodzi na to, że do Twojego powrotu siedziałoby samo najwyżej godzinę. No wybacz, ale 9.latek tyle potrafi chyba się sobą zająć. No chyba, że ma problemy w zachowaniu, to wówczas wynajmij mu na godzinę opiekunkę, albo poproś sąsiadkę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety problem świetlicy dla starszych dzieci był praktycznie zawsze. Kilka lat temu gdy mój syn chodził do czwartej klasy korzystaliśmy z prywatniej świetlicy w Przedszkolu Kreatywnym. Proszę zapytać może tam mają jeszcze taką ofertę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0


Po raz kolejny jest tak samo, ludzie na tym forum nie można poruszyć żadnego tematu, bo od razu się odzywają Ci co nie potrafią nic sensownego napisać tylko jest atak na kogoś kto pyta zwyczajnie, bo może jest to problem dla tej osoby. ja wiem że dzieci chodzą same do domu, ale pomimo to nie uważam za odpowiedzialne ze strony rodziców, że dziecko w wieku 9 lat czy też mniejsze wraca sama do domu ze szkoły. W każdej chwili może się coś stać i co wtedy też będziecie wylewać swoje mądrości na forum, czy wtedy będziecie pisać że trzeba było dziecka nie puszczać samego do domu. To forum to jest jedna wielka żenada...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Czy ja tam wiem, jadąc samochodem też wiele rzeczy może się stać ;)

Nie atak, tylko jakaś tam dyskusja w miarę sensowna się wywiązała. Ot wyrażenie prywatnej opinii.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

W szkole i tak jest już ciasnota, a ty mając dziecko powinnaś zadbać o jego opiekę a nie oddawać dziecko na cały dzień od 7 do 18 do szkoły i święty spokój. Dostajesz 500 + wynajmij nianię
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7


I tu się mylisz nie dostaję 500+. Naprawdę na tym forum to aż żal jakikolwiek temat poruszać. sami znawcy i eksperci się znaleźli. Brak słów...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na temat tego 500+ to wszyscy mają tyle do powiedzenia.Wogole co to kogo obchodzi czy ktoś to dostaje czy nie.W szkole to samo było cały rok"No przecież dostajecie kase to chyba powinno być was stać na to i na to itd."..i przyzwyczajanie szkoły że rodzice wszystko fundują bo dostali pomoc od państwa (oczywiście nie wszyscy)i odrazu trzeba im to wydrzeć te kilka złotych dla dzieci
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niestety busikiem zawozacy dzieci z pszennej i sąsiednich ulic do szkoły został zlikwidowany!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


No właśnie. Świetlicy brak dla dzieci od klasy 4 i busik też nie będzie jeździł, czyli rodzicom pozostaje zwolnić się z pracy i zawozić dzieci do szkoły bezpośrednio na lekcje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Wkład kominkowy z marketu (33 odpowiedzi)

Witajcie, co myślicie o wkladach marketowych do kominka z polki cenowej 2500-3000 PLN? Czy można...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

do góry