Widok

biria czy mongoose

Właśnie przymierzam się do kupna nowego roweru- przeznaczam 1.600 i prosiłabym o radę wszystkich tych, którzy mogą coś powiedzieć na temat Biri ultimate(alivio3&8)RST, a Mongoosem, który można byłoby kupić za tą cenę- wiadomo, że osprzęt będzie tutaj trochę gorszy. Obiło mi się o uszy, ze biria składana jest tutaj w Gdyni i w zależności jak się trafi, można wtopić, albo wygrać sprawę. Wiadomo, że rama jest niezniszczalna:) chodzi głównie o osprzęt i konfigurację. Czekam na każdą radę i pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Posiadam wzmiankowanego Ultimate'a.

Plusem jest to , że składają go na miejscu, więc już na starcie sporo zmieniłem w podstawowej konfiguracji (kiera, mostek, amor, opony) i dopłaciłem tylko różnicę w cenie w stosunku do podstawowych części. Jako całość SPISUJE SIĘ ŚWIETNIE i co do jazdy to nie mam zastrzeżeń.

Jedyną "wadą" tej ramy jest konieczność wstawienia szerokiego supportu, co zmienia trochę używane przełożenia, ale dość szybko do tego się przyzwyczaiłem.

Minusem jest to, że wiele osób narzeka na ten sklep (Cyclosport w Chwaszczynie) a dokładniej na obsługę klienta. Ja osobiście byłem tam kilka razy i nic takiego mi się nie przytrafiło, ale innych podobno traktowano nieprzyjaźnie. Była o tym mowa na tym forum.

Podsumowując. Z roweru jestem bardzo zadowolony, ale może to po prostu sprawa mojej konfiguracji.
Widziałem na sieci wiele Ultimate'ów, w które włożono naprawdę wiele kasy i dobrego sprzętu, więc chyba opłaca się brać ten rower na dłuższy okres czasu i potem go rozbudowywać.

Co do mongoose niewiele powiem - miałem z tymi rowerami bardzo mało styczności.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
dziękuje za opinię. Jednak chyba biria...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
na ramę nię narzekam, ale polecam pilnie patrzeć co np. wciskają między korby - jestem z tych, którym suport klekotał po 400 km, a jeżdżę turystycznie. Oczywiście o gwarancji mowa jest tylko zanim kupisz. Potem sama sobie radź.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam ja mam birię kupioną 2 lata temu, zrobiłem na niej ok. 12 tys km, odpukac nic się nie dzieje, raz centrowałem delikatnie felgi, fakt że udało mi się kupić na starej korbie XT i jestem z niej zadowolony, rama jest ok, nie trzeszczy nie pęka, w zeszłym roku zaliczyłem z rowerem 4 maratony górskie więc trochę w kość dostaje, ale w razie czego służę pomocą lub czasem przy wyborze
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
MONGOOSE!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mam Birie na osprzecie Deore 3x9 z korba TRuvativ , sprawuje sie bez zarzutow ;) kupiona w sklepie cyclosport w Gdyni polecam tam wizyte złożyć . Sklep bardzo porzadny po miesiacu przeglad za free ( chlopaki sie przykladaja , doradza wszystko bardzo ok przynajmniej w moim przypadku ) ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ile chcesz? kolega szuka roweru - dasz jakiś namiar?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ehhh... nic, nic... duży projekt, ślepota wtórna itd...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Biria

Witam!
Nie miałem jeszcze roweru na ramie Mongoose i nie będę się rozpisywał na ten temat. Co do Birii to mam Birię Ultimate i bardzo sobie chwalę tą ramę. Rower złożyłem na tej ramie, ponieważ jest to moim zdaniem najkorzystnieszy zakup porównując cenę do jakości. Po krótce: rama jest bardzo sztywna, mocna (wytwarzana w procesie hydroformowania). Posiada ładny design :) Mam ją od niecałego roku i mogę powiedzieć śmiało, że nie zamieniłbym tej ramki na inną za porównywalną cenę. I wadą tej ramy jest słaby lakier, który odpada po uderzeniach np. kamieni, gałęzi. II wadą jest brak mocowań do bagażnika, ale z II strony po co komu bagażnik w rowerze górskim? ;)
Polecam rower złożony na tej ramie, zarówno zmontowany samodzielnie jak i seryjnie! :)
PozdROWER
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Krzyżak napisał(a):

> MONGOOSE!


Wiedziałem że to napiszesz :D

www.trek.gd.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
obsługa w Chwaszczynie super nawet mnie matołowi wszystko wyjaśnili kupiłem treka do rozbudowy z czasem . w innych punktach 3 miasta albo kosmosy cenowe albo materkingowe hłyty
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
musiało się coś popsuć, oddałem rower do dużego przeglądu, po wyjeździe nie chciał zmienić przerzutki, pomyslałem sobie musi się wyrobić, ale po 3 tygodniach od tego czasu nie jest lepiej - zmienia, ale robi to niechętnie, nie chce mi się jechać i wykłócać, bo dowiem się pewnie, że nieumiejętnie jeżdżę,sumując, nie wiem jak jest w innych serwisach, ale tego nie polecam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
1. Po co odgrzebywać stary temat dotyczący kupna roweru i pisać na temat serwisu.
2. Czy tak trudno wyregulować sobie samemu przerzutkę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
2. Ja wiem, że w serwisie zrobią mi to lepiej ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A Biria na osprzęcie ghost? Co wy na to? Praktycznie tylko rama jest biria reszta ghost wszystko z wyższej półki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
10-letnia biria to stary trup. Od tylu lat cieszy się rowerem założyciel wątku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

aj tam. Moja Biria ma 11 lat i jest najmłodsza w mojej stajni :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Jaki rower miejski kupic? (24 odpowiedzi)

Chcę kupić rower miejski, ale nie wiem co wybrać, bardzo podobają mi się w kolorze białym. Chcę...

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

Gdzie w w Gdyni kupic rower górski? (4 odpowiedzi)

Tak jak w temacie poszukuje roweru górskiego w dobrej cenie

do góry