Widok

brak miejsc do endokrynologa

Zdrowie Temat dostępny też na forum:
Jestem w ciąży,mam wysokie TSH,dostałam skierowanie do endokrynologa ,ale co z tego jak kompletnie nigdzie nie ma miejsc.Nie rejestrują na ten rok.

Czy ktoś mial podobny problem?coś można zrobić w takiej sytuacji?Prywatna wizyta odpada,bo nie mam pieniędzy.

Kombatanci mają różne prawa i dostają się nawet jak nie ma limitów,a ciężarna nie,a tu chodzi o życie i zdrowie rozwijającego się dziecka.
Czasem gubię się w życiu,czasem upadam
Czasem się wspinam do góry
Lecz chcę być szczęśliwa
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spróbuj w Kościerzynie, Wejherowie, tam może będziesz miała szanse złapać jakiś wolny termin. Ja w zeszłym roku w styczniu usiłowałam się dostać na nfz do endokrynologa i do końca roku w trójmieście nigdzie nie było szans, zadzwoniłam do Pomorskiego funduszu zdrowia, Pani doradziła mi właśnie kościerzynę, mieli wolne miejsca ale stwierdziłam że jak mam wydać na paliwo i tracić cały dzień na wycieczkę to wolę zapłacić i iść prywatnie, i tak robię do tej pory. Mam niedoczynność tarczycy i wiele związanych z tym dolegliwości których od dwóch lat nie mogę złagodzić bo ciężko też trafić na dobrego specjalistę. Muszę wykonać teraz listę szczegółowych badań i iść do poleconego przez ginekologa lekarza który jest ponoć ogarnięty ale też nie mogę sobie finansowo od dłuższego czasu na to pozwolić, czekam aż będzie lepszy miesiąc albo dostane zwrot ze skarbówki. Polska to chory kraj dzięki naszemu wspaniałemu rządowi!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Póki się nie dostaniesz, to przecież i ginekolog i lekarz pierwszego kontaktu wiedzą, jaki dać lek na niedoczynność tarczycy (bo wysokie TSH to niedoczynność - mam to samo).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zawsze możesz poszukac endokrynologa który przyjmuje i prywatnie i na nfz i pojsc na pierwsza wizyte prywatnie i na niej powiedziec jaka jest sytuacja, moze wciagnie Ci na swoje listy rezerwowe :)
Ale osoba wyżej ma racje lekarz ginekolog prowadzacy ciaze powinien wiedziec co i jak Ci podac, chociz..... ja w ciagu tego tyg byłam u dwóch lekarzy internistów którzy by sie mnie pozbyć powiedzieli ze nie ma co leczyć bo jestem dla nich kłopotem (matka karmiąca;)), to nic ze kaszel mam jakbym miala płuca wypluć a jak mierze temp w uszach mam 38,1 -39stopni, głowa boli mnie jakby miała pęknąć, uszy to samo, temp ciała 37,6-37,7 i inne objawy - ale "nie mam Pani na co leczyc" ;P na takich "specjalistów" ida nasze pieniądze, a my i tak musimy albo sami sie leczyc albo chodzic prywatnie :/ ech... chory kraj :/
image image

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zrób sobie na noc majeranek z miodem - zalej 1 łyżeczkę majeranku gorącą wodą, dodaj łyżeczkę miodu. Bardzo pomaga na kaszel i jest przyjemny w smaku. Piły to nawet ze smakiem moje dzieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
tu możesz sprawdzić orientacyjny czas oczekiwania na wizytę http://kolejki.nfz.gov.pl/ - podzwoń i sprawdź jak to faktycznie wygląda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~al rozumiem że zostawiam to na noc i później piję ile razy dziennie czy naraz? Popijałam syrop z cebuli, ale moje dziecko już miało dość cebulowego mleka i musiałam odstawić miksturkę ;) a propo majeranku to pod nosem smaruje maścią majerankową ;) pierwszy raz podczas tego przeziębienia mam z nią styczność :)

Odnośnie stronki podanej przez Agusię niestety to tylko orientacyjne ilości, ja zawsze do NFZtu dzwonie, ale często można trafić u nich na miejsce które nie jest wymienione a mają [podpisaną umowę :)
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wypijasz jeszcze ciepły - całą szklankę przed snem, życzę zdrówka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Agusia,nie natrafiłam na tą stronę.

Prywatna wizyta odpada,bo nie mam z czego wyskrobać.
Zbyt daleko też nie mogę jechać,bo komunikacją miejską muszę się dostać i być może zvdzieckiem będę musiała się wlec,bo zostaniemy sami na 3-4 tyg.

Jutro robię wycieczkę do jednej przychodni zapytać lekarza,czy mnie przyjmie bez rejestracji w najbliższym czasie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
spisuję sobie właśnie namiary na te przychodnie i widzę,że są nie aktualne,bo do kilku dzwoniłam i nie rejestrują na ten rok a według wyszukiwarki 0 dni oczekiwania.
No ale chociaż wyłapię numery pod które nie dzwoniłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie masz na pryw. wizyte 100-150 zl..a spodziewasz sie dziecka? za co je wychowasz?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 12
To pytanie nie na temat i nie na miejscu,ale jak cię to tak ciekawi,to będę miała za co wychować.Sytuacja w jakiej się akurat znajdujemy,jest przejściowa i do porodu się zmieni,ale na ten czas mamy akurat dochody jakie mamy a wydatków masa,ale to nie miejsce na opisywanie tego.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
No to uzbieraj na 1 prywatną wizytę u endo, weź zaświadczenie, jakie musisz brać leki w ciąży i dalej leki bierz od rodzinnego. Chyba, że wyznajesz taką zasadę, jak moja kumpela : " należy mi się za darmochę na NFZ, to na pewno nie dam ani złotówki prywatnie i już".
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Trochę zaczęłam wyznawać tą zasadę,bo już sporo kasy wydałam na różnych prywatnych specjalistów i zaczął się rodzić we mnie bunt,bo płacimy składki,a jak przychodzi co do czego to trzeba prywatnie iść.

W tej chwili nie mam z czego uzbierać,ale dostałam leki od lekarza rodzinnego.Skierowanie na kontrolne TSH,bo innych badań nie może zlecić i tyle.
Postanowiłam,że może zapytam jakie mam porobić badania i zrobię je prywatnie i zostanę pod kontrolą lekarza rodzinnego puki co.Wydaje się być sensownym lekarzem.Akurat do czasu aż te leki coś zaczną działać to będę miała na te badania.Odejdzie mi jeden comiesięczny wydatek a dojdzie mały dochód i będzie lepiej.

Nigdy nie myślałam,że problem z tarczycą i mnie dotknie.O różne komplikacje w ciąży drżałam,ale o tarczycy nie pomyślałam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zasada zasadą, ale w ciąży trzeba myśleć inaczej - najważniejszy jest interes dziecka, by urodziło się zdrowe, bo jak w ciąży coś zaniedbasz, pomijając wyrzuty sumienia dopiero wtedy będziesz wydawać kasę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prywatni to i tak tacy sami jak na nfz.To i po co płacić?Dobrzy endokrynolodzy w trojmiescie mają komplet swoich stałych pacjentów i już nie przyjmują niestety nowych .Tak to właśnie wygląda.Spróbuj na Karwinach w przychodni ''Zródło Marii''.Może sie uda szybko.;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ty sie kobieto zastanów co Ty piszesz,tylko endokrynolog jak kobieta jest w ciąży może ustawiać leki,wyniki zmieniają się co miesiąc,i mają wielki wpływ na dzidziusia w brzuszku.Jak nie znasz tematu to sie nie wypowiadaj.A jak całe życie pracuję i płacę składki na Zus to coś mi się należy od państwa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@dżamila:
Powiem Ci na pocieszenie, że nawet z kasą w ręku, czy prywatnym ubezpieczeniem medycznym, terminy do endokrynologów są tragiczne. Miesiąc - zupełne minimum. Na rezonans czekałem nieporównanie krócej ;)
Brakuje w trójmieście lekarzy tej specjalności (cholera.. trza było na AMG iść ;). Kogo stać, kupuje sobie (np. u mnie ;) ubezpieczenie prywatne. Bo lepiej czekać miesiąc.. niż zdechnąć na NFZ :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Janka,zgadza się,w ciąży to inna sprawa,chodzi o zdrowie i życie rozwijającego się dziecka i wszystko może mieć wpływ na jego przyszłe zdrowie.

Sadyl- nawet prywatnie spore kolejki?szok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
prywatnie aby się dostać do dobrego endokrynologa to trzeba min 3mc czekać i zapłacić 100-200zł, dostać się na nfz graniczy z cudem, ja od 5lat obdzwaniam wszystkie gabinety i nic nigdzie nie przyjmują nowych pacjentów... W Rumi przyjmuje fajny lekarz oczywiście prywatnie (koszt 90zł), trzeba troszkę odczekać ale warto,jak byłam w ciąży to poszłam na wizytę z wynikami ustalił mi dawkę euthyroxu i później dzwoniłam i przez telefon podawałam wyniki a on podawał mi jaką mam brać dawkę, receptę wystawiała mi ginekolog. jak była byś zainteresowana to pisz na priv podam nr tel.
Pieniądze szczęścia nie dają, ale łatwiej cierpieć w luksusie...
[url=http://lilypie.com]
image[/url]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiedziałam,że aż taki problem jest z tym dostaniem się.Dopiero zaczynam z tarczycą (niestety).

jak to wogłule wygląda z ustaleniem dawki leku?często trzeba robić badania?

Nie wszędzie jest taki problem,bo udało mi się umówić na NFZ na wrzesień,ale w innym woj.Będę tam mieszkała za jakiś czas i akurat już będę po porodzie i też będzie trzeba kontrolować więc umówiłam się.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak zdiagnozowano u mnie problemy z tarczycą (dodam, że w ciąży nie byłam) to przez pierwsze pół roku raz w miesiącu byłam u endokrynologa (prywatnie niestety). Do tego na każdą wizytę aktualne badania TSH - po to, by ustalić odpowiednią dawkę leku. Po tych kilku miesiącach, jak dawka była ustalona, wizyty zmniejszyły się do ok. 2 w ciągu roku. W końcu po 3 latach poszłam po rozum do głowy i stwierdziłam, że nie będę płacić 150zł za wizytę, na której tak naprawdę dostaję jedynie receptę (pomijam koszt każdorazowego, aktualnego TSH na wizytę). Od mojej endokrynolog wzięłam informację do rodzinnego, ksero mojej karty choroby i umówiłam się na NFZ (czekam "jedynie" 10 miesięcy). Teraz po receptę chodzę do rodzinnego, raz na 3-4 miesiące sama dla siebie robię TSH (prywatnie) - jeśli coś będzie nie tak z wynikiem, albo generalnie źle się będę czuła to pójdę do endokrynologa prywatnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
No to trafiłaś na naciągacza- endokrynologa - moja endokrynolog w krótkim czasie czyli w ciągu 2-3 wizyt ustawia dawkę i dobre samopoczucie, zwracając uwagę nie tylko na TSH, ale i na inne sprawy, jak choćby niedobór żelaza czy wit.D. I wizyta nie kosztuje 150 zł. Potem sama, bez proszenia daje kartkę do rodzinnego, by wypisywał recepty, więc chodzę do niej raz w roku, a jak coś się dzieje - mogę się skontaktować z nią telefonicznie. Dlatego jest tak oblężona przez pacjentów. Ale na pewno takich lekarzy jest więcej, trzeba tylko poszukać - poczytać, popytać i znajdzie się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze wiedzieć to,co napisałyście,bo właśnie na różnych lekarzy można natrafić a jak się nic nie wie w temacie tej choroby to nie wiadomo na co zwracać uwagę a szkoda dać się naciągać czy zbyt długo bujać się z nie ustaloną dawką.
Nie wykluczone,że jak się troszkę odbiję finansowo to będę czasami chodzić prywatnie czy prywatnie zrobię badania,ale szkoda pieniędzy naszych bo to drogie badania i wizyty a jest ich sporo więc lepiej na dłuższą metę jednak się dostać w końcu na fundusz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie, że lepiej na NFZ, byle do dobrego endo. A jak masz wątpliwości, warto raz na jakiś czas iść prywatnie, ale też do kogoś sprawdzonego, z dobrymi opiniami, bo na innego to szkoda kasy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
janka, a do kogo chodzisz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy mogla bys podac namiary na swojego endokrynologa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja endo nie przyjmuje już nowych pacjentów, niestety. Za to my, leczący się u niej od lat, nie czekamy na wizytę dłużej niż 1-2 tygodnie i wizyta nie trwa 5-10 minut, tylko znacznie dłużej, czasem i 40 min.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzamila a w którym tygodniu ciąży jesteś i jaki masz wynik TSH?
Co do opieki na kobietą w ciąży - to na pewno wymagasz zdecydowanie częstszych wizyt niż to zazwyczaj bywa i badania też trzeba częściej wykonywać. W zależności w którym trymestrze ciąży jesteś ważne jest bardziej TSH lub FT4.
Obowiązkowo wróć do ginekologa, który ma obowiązek zastosować u Ciebie leczenie do czasu ewentualnej wizyty u specjalisty chorób wewnętrznych lub endokrynologa.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
24tc.Wynik TSH mam 6.83,co do ginekologa to muszę go zmienić bo okazał się kiepski jeśli chodzi o prowadzenie ciąży.Badanie TSH zlecił mi nie on,a lekarz rodzinny.Także nie wiem od kiedy mam problem z tarczycą ale podejrzewam,że od kilku lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciężko dokładnie radzić bez pełnego wywiadu,badania i aktualnych pozostałych wyników badań, ale po pierwsze poszukaj innego ginekologa (najlepiej gdyby był też endokrynologiem, wówczas nie potrzebne wizyta u endokrynologa internisty. Po drugie udaj się do tego lekarza, który zlecił Ci to badanie - powinien obowiązkowo przepisać preparaty tyroksyny w oczekiwaniu na wizytę u ginekologa. U kobiet w ciąży, pod warunkiem, że nie ma problemów kardiologicznych, znacznie szybciej zwiększa się dawkę i nie zaczyna od 25 ug a od 50 a nawet 75 i częściej kontroluje parametry - w Twoim przypadku z pewnością za 3 tygodnie. Dobrze by było przed włączeniem leku oznaczyć FT4 oraz aTPO, by móc odnieść ten wynik do kolejnego w kontroli razem z TSH.
Koniecznie zrób to jak najszybciej, najlepiej udając się już jutro, mając w pamięci dobro dzieciaczka.
Przy okazji między 24-28 tc. zalecany jest test obciążenia glukozą.

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
p.s. dla młodych kobiet, nie tylko w ciąży TSH powinno być ok 2 (mimo że normy mówią do 4)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zrobiłam w tym tyg.obciążenie Glukozą,ale jeszcze nie mam wyników.Lekarz rodzinny przepisała mi puki co Letrox 50 i na inne bad.niż TSH nie może dać skierowania,ale we wtorek jadę do endykrynologa.W przychodni w Pucku pani doktor zgodziła się mnie przyjąć mimo że nie byłam wcześniej umówiona.Cieszę się.

Znacie może jakiegoś ginekologa-endykrynologa w Gdyni?Najlepiej na NFZ.Ja nie jestem tutejsza i kompletnie nie znam lekarzy,z tąt mój zły wybór ginekologa.Na chybił-trafił.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli trafiłaś na p.dr Pokrzywnicką to super - jest genialna!!!
Tak, żeby wiedzieć jak pracują i z czystym sumieniem polecić to nie znam gin-endo :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem na kogo natrafiłam,ale wiem,że kobieta i tak sobie myślę,że przynajmniej sympatyczna musi być skoro zgodziła się mnie przyjąć nadliczbowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, to nie Gdynia ale Gdańsk- w szpitalu na Zaspie przyjmuje dr Lesław Grundkowski. Jest endokrynologiem-ginekologiem. W necie krążą o nim rózne opinie, ja ze swojej strony napisze, że na poczatku dla mnie był "oschły". Teraz jestem zadowolona, badania robi bez problemu, wszystko dokładnie i jasno mi wyjaśnia, przeprowadza dokładny wywiad. A czasowo nie czeka sie długo. Pamietam, że dzwoiłam na poczatku marca i miałam termin juz na 14-tego w tym samym miesiącu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a moze masz w pracy wykupione jakies ubezpieczenie np w lux medzie/pol medzie itp.? a moze mąż? chyba musi byc jakies wyjscie...
albo jesli to pilne, to pogadaj z ginekologiem swoim, lekarz lekarza zna, wiec moze w ten sposob pomoze Ci sie gdzies wcisnac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja niestety nie mam nic,bo miałam u owę śmieciową i już nie mam pracy a mąż ma zwykłe ub.grupowe,bez pakietów zdrowotnych.Jutro jadę do Pucka to zobaczę co wyniknie po wizycie.
W Gdańsku nie jest źle,jest dobra komunikacja więc pewnie bez problemu bym dojechała.Kiepsko się orientuję bo krótko tu mieszkam,ale jakoś bym to ogarnęła:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam w tym Pucku u endokrynologa.Dr.Ozimek-Jurkowska.Bardzo miła,dokładna,mimo że miała opóźnienie nie przyjmowała w pośpiechu,każdemu pacjentowi poświęcała dużo czasu.
Podziękowałam jej i pani w recepcji,że mnie wcisnęły.
Jednak pójście pierwszy raz prywatnie nie było by dobrym wyjściem,bo raz,że wizyta droga to dostałam skierowanie na 5 badań i termin kolejnej wizyty więc prywatnie sporo kasy by się posypało.jak już ma się jakieś badania i ustawione leki to raz na jakiś czas kontrolnie można iść ale na początek to porażka.
Badania mogę zrobić w Gdyni bo na szczęście jest tu laboratorium z którym tamta przychodnia ma umowę więc nie jest źle.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dr ma ogromną wiedzę i jest wielkim człowiekiem :) super!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to dobre odniosłam wrażenie :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo najlepie jzrobic tak ze robi sie podstawowe badania przed pierwsza wizyta, zalezy co podejrzewasz, ale badan podstawowych tarczycy jest tylko kilka, potem zalenzie od dolegliwosci inne hormony.

W Bruss i na akademii medycznej placi sie nieduzo za te badania, i z takim pakiecikiem +pelna morfologia krwi idzie sie do endo dopiero prywatnie.

:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś zna dr. Połeć? Zapisałam się do niego prywatnie i jestem ciekawa jaki jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też jestem w ciąży i niedoczynność, dostałam się na fundusz do szpitala na zaspie dr Marmach ciężarne przyjmuje nawet jak nie ma miejsc, kontrola co 4 tygodnie i zawsze daje skierowanie na darmowe badania morfoloigia, tsh ft4 wystarczy podejść do gabinetu i pogadać nie ma kolejek , przyjmuje codziennie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Bojanie u dr Zdanowskiej przyjmują wszystkie ciężarne praktycznie od ręki.... trzeba tylko w rejestracji powiedzieć o ciąży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Badania tarczycowe (i nie tylko) najlepiej i najtaniej robić w laboratorium UCK ponoć są najbardziej miarodajne . wyniki masz po paru godz. w domu przez internet. To poleciła mi end. U której byłam prywatnie z dzieckiem. Teraz już należy do end. w akademii i badania mam na skierowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W jakiejś przychodni w Bojanie przez tel.odmówiono mi.
Przyjęła mnie pani doktor w Pucku.Badania mogę robić w Gdyni bo jest laboratorium więc nie jest źle,jestem zadowolona.
Mam już zrobione nad.Ustalone leki i termin na kontrolne badania i wizytę
Czasem gubię się w życiu,czasem upadam
Czasem się wspinam do góry
Lecz chcę być szczęśliwa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
spróbuj na Gdańsk legionów 60 512-814-778 endokrynolog tylko dla kobiet a jak nie to zadzwoń do NFZ tam ci podadzą numery gdzie sa szybkie terminy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kobieta

Prezent na komunie! Help me! (102 odpowiedzi)

Za 2 mce mamy komunię mojej chrześnicy. Czas pomyśleć o prezencie. Co się teraz kupuje...

Dobry szampon na łupież (38 odpowiedzi)

Dziewczyny doradźcie coś, bo już mi ręce opadają!

Czy tabletki na podniesienie libido działają? (12 odpowiedzi)

Dziewczyny czy testowałyście jakieś tabletki na podwyższenie libido? Czy coś takiego działa?

do góry