Widok

bukiet ślubny, gdy brak funduszy. Propozycja :)

Wesele Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny. Sporo razy czytałam na forum narzekania na ceny bukietów ślubnych, które są bardzo wysokie. Padała propozycja kupna kwiatów na giełdzie i pójścia z nimi do kwiaciarni tylko w celu ułożenia i związania. Tego oczywiście w żadnej kwiaciarni nikt nie zrobi, bo kwiaciarnie zarabiają na sprzedaży kwiatów i z tego muszą się utrzymać.

Ale mogę Wam te kwiaty ułożyć i związać. Żeby było jasne : chodzi tylko o same kwiaty , bez bukietów wiszących, bez mikrofonu, bo nie zamierzam wykonywać większej pracy, od tego są kwiaciarnie.

Czyli ktoś kupuje na giełdzie wstążkę,przybranie,róże, czy co tam ma ochotę i ja wiążę w ręku. Niewiele czasu mi to zajmie, a komuś pomogę , kto i tak będzie zmuszony sam sobie poradzić.

Nie chcę za to żadnej zapłaty. Po prostu chcę pomóc pannie młodej, której nie stać na wydanie 200stu złotych, a która chce mieć przyzwoity bukiecik.

kontakt najlepiej przez wiadomość na fb, Katarzyna Zagoska, oczywiście proszę o zgłoszenie troszkę wcześniej, bo na profil zaglądam raz na 3 dni.

Ciekawe,czy ktoś mi zaufa :) bo brzmi to odrobinę niewiarygodnie,prawda? Mieszkam w Gdańsku.
Chcę pomóc, ponieważ wtedy będę miała poczucie, że moje umiejętności wymiernie przynoszą komuś radość, troszkę to kontra przeciw systemowi, który poniża mniej majętnych oraz wiara w fakt, że dobro powraca.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 8
Jest mi przykro, bo dostałam dwie negatywne opinie za mój post. Co jest złego w tym, że chcę pomóc i podzielić się swoimi umiejętnościami?
Nie rozumiem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Twoja propozycja jest bardzo ...hmm... niestandardowa:) Tak niezwykła, że aż zapewne wzbudza w niektórych osobach podejrzliwość;)

Z doświadczenia wiem, że zrobienie samodzielnie bukietu ślubnego nie jest takie trudne. Wybrałam i kupiłam kwiaty, trochę tiulu, trochę organzy, jakieś dodatki, a bukiet, a nawet dwa bukiety, ułożyła mi siostra, bo sama nie miałam na to czasu. Wszyscy pytali, w której kwiaciarni zamawiałam bukiety:)

Wystarczy odrobina wyobraźni i zdolności manualnych, można też posiłkować się wzorem z czasopisma lub internetu i ułożenie bukietu, nawet takiego "kombinowanego", nie jest bardzo trudne.

Część panien młodych wybierze takie właśnie tańsze i domowe rozwiązanie, ale podejrzewam, że jednak większość dziewczyn woli zapłacić i dostać bukiet od profesjonalistki. Po prostu boją się zaryzykować, że coś nie wyjdzie. Jak wiadomo tego dnia wszystko musi być idealne :)

A wracając do propozycji Katarzyny - to miła propozycja jest:) Jeśli ktoś nie boi się ryzyka, to czemu nie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
a kwiaty kupujecie w kwiaciarniach czy np giełda kwiatowa? Był tam ktoś kiedyś- sprzedają os. indywidualnym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja w kwiaciarni.
Wyprawa bladym świtem na giełdę kwiatową w dzień ślubu, to kiepski pomysł;) Upatrzyłam sobie kwiaciarnię, gdzie na moje oko miały panie świeże, ładne kwiaty i tam kupiłam w sobotę rano. I było oki.
Na giełdzie pewnie sporo taniej, ale to jednak duże poświęcenie, wolałam pospać;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupowałam na giełdzie kwiatowej Renk i oczywiście nie w dzień ślubu a kilka dni przed. Kwiaty tam są świeże i po kupieniu bardzo bardzo długo utrzymują świeżość. Ja to nawet się bałam, że nie zdążą się rozwinąć ;) A frezje i eustome kupiłam właśnie w tańszej cenie bo były delikatnie rozwinięte ;)
Nie mam firmy i nie było problemu z kupnem kwiatów żywych, miałam problem z kupnem wstążek, ale po prostu podeszłam gdzie indziej gdzie mi sprzedali :)
W tamtym czasie za 240zł kupiłam: ze 4 wstążki różnej wielkości, pinezki z kolorowymi główkami, wazon do bukietów, opakowanie gipsówki (po 10szt.) białej i niebieskiej, 2x opakowanie goździków (po 25szt.), opakowanie eustomy (po 25szt.), opakowanie chryzantemy (5 gałązek), i opakowanie zielonych chryzantem tych małych co często są dodatkami w bukietach i kilka sztuk frezji. I tym sposobem miałam przystrojoną sale ślubną kwiatami, bukiet ślubny i bukiety dla świadkowych, butonierki, ozdoby na auto. Chyba o niczym nie zapomniałam ;)
Nie miałam konkretnie upatrzonych kwiatów, ale starałam się kupować te które akurat były najtańsze w sezonie ;)
Powodzenia wszystkim przyszłym panną młodym w tej gorączce przygotowań ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lepiej jednak kupić kwiaty 2 dni przed, niż "kilka dni", bo na giełdzie też różnie bywa, upychają stare kwiaty. Sama na kwiatach się znam,a zdarzyło mi się wziąć stare jak świat goździki ;)
Każdemu polecam eustomę ( w sezonie) - delikatnie wygląda, trwała i bardzo elegancka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pisząc kilka dni przed miałam na myśli 2-3 dni ;)
Kilkanaście razy kupowałam już kwiaty w Renku i nigdy nie zdarzyło mi się kupić nieświeżych, jeśli były już bardziej rozwinięte to po prostu cena była niższa. Eustoma- delikatne, subtelne i tylko pozornie mało trwałe. Jako zupełny laik jak je zobaczyłam wiedziałam, że muszę je mieć. No i szybka pomoc wujka google przed kupnem utwierdziła mnie w decyzji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się, że wcale nie trzeba wielkich umiejętności, żeby przygotować ładny bukiet ślubny. Może trudniej z kilku prostych kwiatów, ale jeśli mamy dodatki, przybranie, to całość może być naprawdę ciekawa :) Można nawet zdecydować się odważnie wybrać tylko jeden efektowny kwiat.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kasiu, czy podjęłabyś się wykonania ściany z kwiatów do sesji zdjęciowej? :) Sesja jest niekomercyjna, a co za tym idzie praktycznie bez budżetu, ale wymyśliłam sobie tak o :) Kwiaty planuję kupić na giełdzie. Jeżeli byłabyś zainteresowana odezwij się!
Ja zrobię do sesji makijaż i wykonam zdjęcia :)

http://www.idasokolowska.com
http://www.facebook.com

Pozdrawiam,
Ida
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ido,ściana z kwiatów,to ciężka, kilkugodzinna praca. Początkowo jest zabawnie,a potem mniej. Raczej myślałam o pomocy w czymś, co nie zajmie mi pół dnia,a pół godzinki :) Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasiu,
Daj znać czy chciałabyś mi pomóc w dekoracji sali jeżeli chodzi o kwiaty na stołach oraz o bukiet ślubny.
Na fb nie mogę Ciebie znaleźć dlatego piszę tutaj.
Odpisz na mail zaneta.okun@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
już do Ciebie piszę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam bardzo się cieszę z pani propozycji czy miałaby pani czas 27 maja ; ślub mam cywilny w plenerze, chciałabym bukiet z białych gerb er bez żadnych dodatków tylko związanych wstążka satynową, co pani myśli o moim pomyślę ile musiałbym kupić kwiatów no i na koniec czy miałaby pani czas go ułożyć
[url=http://www.maluchy.pl]image[/url [url=https://achtedzieciaki.pl/artykul/10][img]http://s10.suwaczek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z czystym sumieniem, nie zdarzyło mi się kupić nieświeżych kwiatów na giełdzie w Renku a kupuję już ładnych parę lat. Oczywiście nie kupi się jednej róży jak w kwiaciarni ale paczki np. kwiaty po 15-20 sztuk, ale są zawsze świeże. Kupując parę dni przed wiadomo, że się ładnie rozwiną. Kupując warto zapytać o porady dot. podcinania itp., sprzedawcy zawsze chętnie pomogą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Planowalam zrobic bukiet ślubny sama ale troche obawiam sie ze nie podolam temu wyzwaniu :/ z przyjemnoscia skorzystam z Twojej propozycji Kasiu, ale nie moge znaleźć Cie na fb. Prosze o kontakt na maila: grochowska.monika@op.pl pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

czy to dobry pomysł na prezent? (52 odpowiedzi)

Doradźcie mi proszę czy jednodniowy romantyczny wyjazd z noclegiem kolacją przy świecach i...

buty ślubne (23 odpowiedzi)

Hej dziewuszki :) poszukuję butów białych do sukni ślubnej. Z powodu problemu z kręgosłupem nie...

jaki prezent,upominek na rocznice slubu POMOCY! (67 odpowiedzi)

Pomóżcie mi, co możemy kupić moim rodzicom na rocznicę ślubu. Może jakis fajny upominek... nie...

do góry