Widok

chudnięcie

Kobieta Temat dostępny też na forum:
Hej. Rozpoczęłam siedzący tryb pracy, przy nowym partnerze leniwy tryb życia (on sobie może na to pozwolić, ja nie) no i tak doszło mi 15kg. Nie jestem osobą o drobnej budowie i nie zamierzam byc ale te 15kg chciałabym zgubic.
Zaczęłam ćwiczyc i staram sie wykonywac codziennie
ok 30min zumby itp , pozniej chwila przerwy i
60x brzuszki proste, 60 skośne i 60x łapanie za kostki lub unoszenie miednicy, jak mam czas to dodaje do tego 3min rowerku interwałowo.
+ Raz w tyg zaczynam chodzić na siłownie/basen. No i nie jem kolacji.
Myślicie, że to wystarczy by wrócić do formy ? :)

Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Pomysł świetny - jesień to idealny czas na dietę itzw."wzięcie się za siebie".

Osobiście również zaczęłam ćwiczyć mam do zgubienia 20 kg :-) przy wzroście prawie 180 cm waze 75 kg a chcialabym bardzo aby wskaźnik wynosił 55kg!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 24
Dukan + bieganie,
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 20
Po co wypisywać takie bzdury 180 cm i 55 kg oznacza wychudzenie i jest szkodliwe dla organizmu.
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 0
hahah ja mam 175 i waże 75 i nie uważam że mam nadwage :) -5 kg i będzie ok.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zalecam psychiatrę! Masz zadatki na anorektyczkę!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na dobry początek dobry psycholog by się przydał, ponieważ na worek z kośćmi przykro patrzeć.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Najlepiej zmień partnera bo najwyraźniej to jego wina. :-)
Tak naprawdę nie jest istotne dlaczego przybyło Ci kg tylko co zrobić żeby się ich pozbyć.

Brzuszki sobie odpuść. Robienie ich wzmocni Ci brzuch ale na 100% nie pojawi się tzw kaloryfer, gdyż te ćwiczenia są mało efektywne jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej, która zasłania mięśnie brzucha.

Siłownia lub basen 3 razy w tygodniu Ok ale 1 raz raczej nic nie da. W tym przypadku to będzie tylko rozrywka.

Nie jestem fanem głodzenia się wieczorem, istotne jest też o której kładziesz się spać. Ostatni posiłek nie powinien być później niż 3 godziny przed snem. Ważne jest też co jesz przez resztę dnia.

Moje propozycje przetestowane na własnej osobie:-)
(Efekt 1 kg mniej na tydzień. Szybsza utrata wagi może być problemem dla organizmu.)

Dieta
5 posiłków w mniej więcej równych odstępach czasu 3 pierwsze bez mięsa (jedna kromka pieczywa z masłem + owoc), 4 obiad dowolny, 5 kolacja czyli pojemnik surówki z kapusty lub konserwa rybna. Przez cały dzień można jeść owoce i nie solone orzechy.
Do picia tylko woda mineralna.
Tak wygląda moja dieta ale to co mi odpowiada nie musi pasować innej osobie. Optymalnie żeby jedzenie nam smakowało i żeby się nie objadać.

Trening
Minimum 30 minut wysiłku dziennie.
W moim przypadku jest to rower, bieg bokserski i skakanka oraz dodatkowo 2 treningi w klubie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3
Polecam, smacznie i niskokaloryczne;) http://qchenne-inspiracje.blogspot.com/p/nowe-jadospisy-lato-2014_25.html
Pieniądze szczęścia nie dają, ale łatwiej cierpieć w luksusie...
[url=http://lilypie.com]
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osobiście polecam przede wszystkim dietę z prawdziwego zdarzenia. Ponad 3 lata temu wybrałam się do dietetyka, po miesiącu schudłam 8kg przy zerowym ruchu, później niestety odpuściłam, zupełnie bez sensu i wróciłam do poprzedniego trybu życia w kwestii żywienia. Teraz postanowiłam ponownie wrócić do tego samego dietetyka. Korzystam z diety niecałe 1,5 miesiąca i waga spadła o 8kg. Tym razem idę z tematem dalej, mam motywację i przede wszystkim zdrowe jedzenie mi smakuje. Obecnie dołożyłam do diety ruch w takich ilościach na jakie mogę sobie pozwolić. Moim zdaniem dobre odżywianie się to podstawa. Dietę otrzymuję w partiach po 14 dni, szczegółowo opisane posiłki z gramaturą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
8 kg mniej po miesiącu to 2 kg na tydzień i to bez ćwiczeń.

Mi to wygląda na głodzenie się więc nie dziwi mnie odpuszczenie.

Otrzymujesz dietę na 14 dni z gramaturą.

Szczerze powiedziawszy dla mnie to jakieś nieporozumienie gdyż to w praktyce oznacza że będziesz dostawać jadłospis do końca życia. A rygory z wyliczonymi gramami są bardzo narażone na "odpuszczenie".

To nie ma być dieta na czas odchudzania tylko zmiana nawyków żywieniowych na stałe. Zjedzenie jednej garści orzechów więcej lub pomarańczy, jabłka czy banana nie powinien stanowić problemu.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
1,5 miesiąca, nie miesiąc - to jedna kwestia (3 lata robią różnicę w metabolizmie, więc wcześniejsze 8kg w m-c nie są czymś dziwnym i nieosiągalnym. Inne osoby miały jeszcze lepsze wyniki), po drugie jesteś w błędzie. Dieta trwa jakiś czas i od początku dietetyk informuje, że na bank będą efekty, ale poza schudnięciem samym w sobie, głównym zadaniem jest właśnie zmiana sposobu żywienia na resztę życia. Poznanie innego trybu funkcjonowania, zamiana produktów na inne, zdrowsze, przekonanie się, jak np. 5 posilków potrafi zmienić sytuację i oduczenie się jedzenia smieciowego. To jest najważniejsze - zmiana sposobu odżywiania. Głodzenie się? Mam takie porcje, że nie zjadam całości, nie czuję głodu jedząc raz na 2,5 - 3h. Dieta zakłada pewną utratę 1kg na tydzień, ale każdy ma inne predyspozycje i osoby w moim wieku prawie zawsze chudną więcej niż ten 1kg/tydzień. Pominę nawet fakt, że ten dietetyk ma rewelacyjną opinię i jest otwarty na sugestie klienta. gdybym chodziła głodna z pewnością nie płaciłabym za kolejny m-c diety, bo to nie ma być katuszem, a przyjemnością. Dania są bardzo urozmaicone i szczerze smaczne :) Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tutaj można conieco poczytać http://www.jak-przytyc.how-to-put-on-weight.com/co-jesc-zeby-schudnac.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po miesiącu 8kg to wychodzi 2 kg na tydzień ale OK niech będzie że 1,5 miesiąca.

Nie neguje że można dużo schudnąć w szybkim czasie ale dla organizmu jest to szok, ryzyko jojo jest tu bardzo duże, a do tego mogą się pojawić też inne problemy zdrowotne. Ja osobiście mam takie niepożądane efekty uboczne. Nie są to jakieś wielkie problemy ale widać ze organizm musi się przyzwyczaić. Przy szybszym schodzeniu z wagą niż 1 kg na tydzień przypuszczam że mogą się zdarzyć np. zasłabnięcia. Optymalne jest wolne chudnięcie.

Nie jestem w błędzie. Dieta która trwa jakiś czas najczęściej oznacza powrót kilogramów po jej zakończeniu. Tak właśnie ma moja druga piękniejsza połowa. Dlatego należy zmienić dietę i na niej zostać. Tu musi być motywacja i silna psychika.

Ja zmieniłem dietę na stałe i nie potrzebowałem do tego rad jakiegoś konkretnego fachowca. Trochę poczytałem, a reszta to intuicja i dobór produktów które mi odpowiadają. W pierwszym okresie miałem szybki spadek wagi, potem wolniejszy aż zatrzymał się na wadze którą chciałem osiągnąć. U faceta problem z odchudzaniem jest większy bo po zbiciu wagi trzeba popracować nad zwiększeniem masy mięśniowej.

Byłoby zbyt pięknie żeby jedząc raz na 3h nie czuło się głodu a porcje były większe niż potrzeba. To dlaczego nie wytrzymałaś na diecie za pierwszym razem ?

Przyjemnie to jest jak się człowiek obżera, odchudzanie nie jest przyjemnością. Przyjemny jest tylko jej efekt przed lustrem.

Rada praktyczna.
Głód zabija się wodą mineralną i owocami.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dokładnie - najważniejsza jest dieta - trzeba jeść poniżej dziennego zapotrzebowania , ale tak trochę - około 10-15%, inaczej zacznie zwalniac metabolizm, pojawia się napady głodu itp.

Proponuję zmienić dietę na: więcej ciemniego pieczywa, dużo warzyw i owoców, białko (też jest dobre bo tracisz najwiecej kalorii na strawienie białka), ja też pijam sporo sielonej herbaty.

myślę ze zdrowo jest chudnać około 0.5-1kg na tydzień, nie wiecej, zobaczysz ze bardzo szybko to poleci.

Dodatkowo proponuję wspierać się jakimiś ćwiczeniami - ale jako ze ruszyłaś niejako z kanapy nie forsuj się na początku (łatwo o kontuzje). Możesz pomyśleć o bieganiu - założ sobie np 30 min treningu i nie wazne czy truchtem czy biegiem czy przeplatane z chodzeniem - liczy się czas z wyzszym (nie za wysokim) tetnem...

po 2-3 miesiącach się wkręcisz czego Ci bardzo zycze :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez jestem zdania, ze trzeba byc klepnietym na mózg by wierzyc jakims zas.rancom od diety, którzy co pół roku zmieniają zeznania.
Masówki od dietetyków bardziej szkodzą niz pomagają tym co chcą schudnąc. Lepiej jest metodą dedukcji dojsc do wlasych wniosków niz słuchac popierdołek, którzy uważają sie za madrzejszych od Ciebie.
Zuch dziewczyna. Tak trzymaj i chudnij ale po swojemu. I zupełnie się nie przejmuj tymi wszystkimi mądralami ponizej, którym własnie przewróciłas swiatopogląd zapożyczony z Pudelka ze chudniecie w wiekszym tempie niz 8k/na miesiac to głodzenie się.
Twoj organizm wie lepiej w jakim tempie ma chudnac, Ty tylko pilnuj by nie podkusiło Cię jakies słodzutkie ciacho w cukierni i bedzie laska jak ta lala :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie wyobrażam sobie zjeść ostatni posiłek 3 h przed snem,
po dyżurze wracam z pracy o 20.30 , więc ok.21.00 jem kolację, a kładę się 22.30
jak na razie jestem szczupła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam vacu na stogach jest fajne studio
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
P90X3 - 15 kg schudłem poświęcając 30 min dziennie na trening i odstawiając słodycze :D Polecam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bzdury wypisujesz.
Chciałbym zobaczyć jak ktoś z nadwagą robi to co proponują w tym programie ćwiczeń.
To nie jest program dla odchudzających się tylko dla osób z dobrą kondycją.
Nie potrzeba wydziwiać żeby się odchudzić wystarczy skakanka i codzienne ćwiczenie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
witaj chętnie ci pomoge ułożę diete itd. musisz wedziec ze brzuszki nic nie dadza bez aerobow i diety zapraszam na treningi personalne efekty gwarantowane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
polecam imslim.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Polecam: http://neilarey.com/

Znajdziesz tam zarówno pojedyncze zestawy ćwiczeń jak i gotowe programy na 30 dni. Do tego ciekawe jadłospisy i przepisy. Wszystko do zrobienia w domu, ewentualnie bieganie. I wszystko dostępne bezpłatnie, żadnego rejestrowania się itp.

W moim przypadku w ok. 5 tygodni zrzuciłem 8 kg sadła, to mi wystarczyło i bez najmniejszego wysiłku utrzymuję wagę 7 miesiąc. Ćwiczę sobie w domu codziennie, bo zacząłem się dzięki temu dobrze czuć, trochę zmieniłem nawyki żywieniowe, ale jak mam ochotę to nie odmawiam sobie niczego.

Powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepsze dieta to zjedz pół...
tzn. pół kg ziemniaków, pół kurczaka, pół kg ogórków kiszonych i pół litra :)
A tak seria ważne by aktywnie spędzać czas wolny: rower, rolki, bieganie, siłownia, basen...
Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witaj,
Na pewno na podstawie wagi kuchennej i tabel kcal przelicz ile zjadasz dziennie. Następnie ( w internecie) wyszukaj wzór na zapotrzebowanie kcal ( znajdz wzór gdzie przy podaniu wagi, wzrostu, współczynniku wysiłku) - policz. Z wyniku 2/3 są kcal które możesz spożywać. 7000kcal to kg. Tyle ile ograniczysz w spożyciu możesz sobie sumować i i zauważysz ile czasu zajmie Ci zgubienie kilogramów których nie chcesz :). Poza tym 2/3 dziennego zapotrzebowanie to nie są jakieś szczególne wyrzeczenia. W żywieniu należy ograniczyć tłuszcze a zwiększyć ilość spożywanego białka które znajdziesz np w serkach wiejskich lekkich albo twarogach chudych. NAleży pamietać by nie spożywac węglowodanów ani tłuszczy na noc gdyż organizm nie zdąży ich spalić i przerobi na tłuszcz.

Jeśli chodzi o ćwiczenia to wszystkie które spalasz na siłowni bądź spacerach po lesie, sprzątaniu domu składają się na te 7000kcal których potrzebujesz jak najwięcej żeby uzyskać efekt stosunkowo szybko.
Robienie ogromnych ilości brzuszków nie da Ci takich efektów jak trening cardio ( poczytaj w internecie jak to działa).

70% sukcesu to odżywianie 30 % ćwiczenia.
zatem dieta i dodatkowo bieganie, szybki chód i efekt murowany.

pamiętaj ze organizm zapamiętuje. waga którą utrzymasz przez 9 miesięcy będzie wagą do której łatwiej będzie Ci wrócić. Zatem jeśli planujesz dietę tylko przez tydzień , miesiąc itp to z pewnością przy powrocie do normalnego odżywiania, otrzymasz efekt yoyo. Dlatego musisz się do tego przygotować :)

Powodzenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja metoda: 6 posiłków dziennie po 2 kromki czarnego chleba z serkiem topionym ementaler + 250g śliwek dowolnego rodzaju. CAŁKOWICIE ODSTAWIC wszystko co słodkie. CUKIER w kazdej postaci zakazany. Jesli na opakowaniu pisze w składzie CUKIER to jest to dla Ciebie niejadalne. Zakaz brania do ust. I to cała dieta.

Mam siedzący tryb życia. Nie "dołożyłem" zadnego extra ruchu. Tak jak siedziałęm tak siedzę.

efekt po 2 miesiacach spadek wagi ze 130 na 111kg. kto chce niech wierzy a kto nie chce niech nie wierzy. wisi mi to. Na zimę zamierzam wejśc w rozmiar L .

I wejdę!!!

a na koniec dorzucę dla sceptycznych i mądrych inaczej: przy tak ubogiej diecie wcale mi zęby nie wypadły, włosy się nie rozdwoiły a paznokcie nie zaczęły się kruszyc. nie cierpiałem i nie cierpie tez na brak energii, nie jestem senny. Badania krwi nie wykazują anomalii.

Czyli co? Znaczy można bez durnienia, głodowania i zajeżdżania się na siłowniach przerzucając tony żelastwa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja lubię pływać, nie wyobrażam sobie bez ćwiczeń,
po basenie czuję się cudownie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
serek topiony to jeden z gorszych wyborów dietetycznych - rozumiem, że jest niedrogi, syci i łatwo go transportowac - lecz, proszę mi wierzyć to zły pomysł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dodam jeszcze że śliwki sa bogate w cukier pod postacią fruktozy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sześć identycznych posiłków każdego dnia. I tak do końca życia.
Rewelacja.
No chyba że to tylko na czas odchudzania tylko że wtedy efekt jojo jest tu gwarantowany.
Nawet jeśli nie ma uczucia głodu w co wątpię to ile czasu można jeść tylko kanapkę z serem.
Zaczną się kłopoty ze zdrowiem bo chleb, ser i śliwki nie dostarczą organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych.
Schodzenie ze 130 kg po 2,5 kg tygodniowo to szok dla organizmu zwłaszcza przy tak głupiej diecie.

A najlepsze jest to że sezon na śliwki już się kończy i co wtedy :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam dietę "South beach".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

JEŚĆ POWOLI

i dobrze gryźć i to już wystarczy żeby parę kilo schudnąć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MŻ - tyle w temacie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osobiście nie sądzę, musisz schudnąć, ale rozumiem też, że jedna osoba mózg nie myśli tak samo jak innej osoby mózgu :) Jeśli jeść zdrowe i wykonywania umiarkowanie jesteś już w połowie drogi. Ale trzeba także przekwalifikować swój mózg wiedzieć, kiedy jest szczupła nie jest gruby!

Niektóre wielkie informacji tutaj: http://simplenewz.com/2014-09-26/Mainstream/feed/31167

Powodzenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
moze mniej wpitzielac?????:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Sport

gra poland (3 odpowiedzi)

Rozumiem Twoje pragnienie i doradzę Ci sprawdzenie źródła i zagranie w kasynie online...

Fitness, siłownia (22 odpowiedzi)

Hey :) Szukam kogoś do wspólnych wypadów na siłownię, fitness itp. Od tygodnia mieszkam w Gdyni...

Fitness/joga co najlepsze na odchudzanie ? (101 odpowiedzi)

Fitness/joga co najlepsze na odchudzanie ? Co według was przynosi najlepsze efekty ? Mam...

do góry