Widok

co z tym elofenem?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Nasz synek ma chore gardło, kaszel lekarka zapisała min elofen, mam wrażenie że dziecko ma jeszcze większy kaszel po nim, czy u was też tak się zdarzyło? zastanwiam sie czy nie odstawic tego leku, moze leprzy bedzie mucosolvan...
dzisiejsza noc była straszna dusił się a ten kaszel powodował u niego zwracanie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie lekarka zapisała pulneo ale nie mieli go w aptece i pani dała mi elfoen bo powiedziała że to jest identyczny skład jak pulneo... u nas pomógł, kaszel zniknął po 6 dnach, może zniknąłby szybciej ale pierwsze 2 dni nie umiałam znaleźć sposobu żeby mała wypiła całą dawkę syropu i go wypluwała
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha i u nas też młoda częściej po nim kaszlała nawet w nocy, ale jak zaczęła wypijać całą dawkę to było lepiej..podawałam go przez 7 dni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
u nas synek dostał elofen w poniedziałęk, dziś jest czwartek i kaszelek i chrypka zniknęły

może podejdź do lekarza poproś o inny lek, nie podawaj nic na własną rękę...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a może za późno dostaje ostatnią dawkę i dlatego ma ataki kaszlu w nocy? Przy lekach wykrztuśnych trzeba uważać. Pediatrzy czasami zapominają powiedzieć,że ostatnia dawka powinna byc podana najpóźniej do 17. Na noc można podać diphergan,ale to na zlecenie lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas na kaszel pomaga clemastin - poza tym ma super smak w porównaniu z pulneo:)
ale faktycznie - najlepisj skonsultowac z lekarzem:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co mówi moja lekarka to elofen pulmeo i eurespal to to samo tylko innych firm - mucosolwan jest typowo wykrztuśny i nie podaje się go później niż do ok 4-5 po poł. u nas elofen się sprawdza - może na wieczór daj jakiś łagodzący u nas sprawdza się tantum verde i dexapini
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie elofen tez pomaga 5-6 dni i po kaszlu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas elofen zadziałał w dwa dni - zero kaszlu (to był taki typowy kaszel od spływającego kataru). przy wizycie lekarska ostrzegała, że przez dwa pierwsze dni może nie być poprawy, że nawet może byc gorzej. może trzeba podawać dłużej, żeby zadziałał u Twojego dziecka?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy macie jakiś sprawdzony sposób jak podawać ten syrop? Jest strasznie gorzki i córeczka nie chce go pić.... płacze, odsuwa moją rękę, wypluwa.... nie mogę sobie poradzić z podawaniem tego syropu- próbowałam i ze strzykawki i łyżeczką.

Z góry dziękuję za pomoc;)
[url:]http://lilypie.com/">
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jak podawałam synkowi pulmeo to dodawałam syrop z malin i mały zgadzał sie wypijać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
po 6 dniach to sam kaszel tez znika.........
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
my na meczacy kaszel w nocy dajemy wieczorem supremin - ale to na suchy kaszel jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas elofen super sprawdził się już po dwóch dniach:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
gosia ,-moze kaszel zaniknie ,ale przeniesie choroba na oskrzela lub pluca ...
Wiec mowienie ze sam kaszel znika po 6 dniach ...sama sie teraz mecze i mam dluzej niz 6 dni ,po lekach...

Mala wlasnie po kuracji elofenem(odpowiednik pulmeo) ,kaszel prawie minal ,ale bylam wczoraj na kontroli i uslyszalm od pediatry ze np.zapalenie drog oddechowych to nie to samo co angina np.ze konczy sie choroba i kaszel mija ,po takim zapaleniu dziecko ma prawo kaszlec jeszcze ,jak moja mala...a gardelko czyste .

Wiec dlatego maly moze kaszle jeszcze ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Boże co za form, kretyni czy co, googla nie macie i ulotek nie czytacie, co ma clemastin do wcześniejszych leków ??? Pati nie udzielaj zadnych rad i nie pisz nic na forach, bo jeszcze ktoś inny podobny do Ciebie to przeczyta. Straszne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mojego dziecka też clemastin sprawdza się najlepiej, jeśli Szanowna Pani nie zauważyła-udzielamy rad zatroskanym mamom. Na początek radzę zacząć czytać książki, chodzić do kina, albo cokolwiek, nabycie odrobiny kultury by Pani z pewnością nie zaszkodziło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Clemastin to typowy lek przy alergii Noe przy zapaleniu gardła itp
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam Jestem farmaceutką Lek Elofen jest lekiem przeciwzapalnym nie wykrztuśnym Można go podawać również na noc
Pozdrawiam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas po elofenie też się troszkę kaszel wzmorzył i myślałam że mu się pogarsza zamiast poprawiać ale pediatra powiedziała że tak może być że to nic dziwnego
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja dawałam to 2 dni i po kaszlu

http://www.doz.pl/leki/p1499-Actifed
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój mały kilka dni temu aż się dusił w nocy tak kaszlał,robiłam inhalacje i zaparzyłam mu napar z majerankku,kolejna noc już była o niebo lżejsza,następna wogóle bez kaszlu,tylko nad ranem troszkę.
Mam dosć aptekowych syropów i staram się jak najmniej używać......polecam majeranek.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Choroba skóry - Twardzina... ktoś tez się leczy? (19 odpowiedzi)

Witam, u mojego męża prawdopodobnie wykryto twardzinę. Miał zmiany skórne " skóra jak u...

Gra dla 5 latka (12 odpowiedzi)

Hej, napiszcie proszę jaka polecacie grę planszowa dla rozgarniętego 5 latka. Potrzebuje na...

Co na prezent dla babci na 80lat?? (38 odpowiedzi)

dajcie jakies pomysly na 80 ur dla babci, max do 100zl.

do góry