nowy wąteknowy wątek
co zrobic aby dziecko dlużej spało
[Rodzina i dziecko bez ogłoszeń]

powoli juz wymiekam
mala wstaje o 5 rano i koniec spania czasem potrafi nawet o 4

staram sie aby jej dzien byl pelen wrazen ale ni wiem co zrobic aby dluzej rano pospala
zasypia sama o 20

image
Re: co zrobic aby dziecko dlużej spało

U nas zmienilo sie to z wiekiem. Im synek straszy, tym wiecej spal. Teraz ma rok i 2 m-ce i spi od ok 19 do ok. 8.
Ale pamietam ten czas kiedy budzil sie o 4-5 i ani myslal o spaniu, tylko o zabawie....

Może mała jest po prostu glodna....Sprobuj podac na noc kaszke lub mleko z kleikiem, moze pomoze.

spoko my też tak mamy.
próbowaliśmy ją kłaść później ok 20-21,ale to nic nie dało, nadal budziła się o 5, 4.
Więc wróciliśmy do kładzenia o 19. Przynajmniej mamy trochę wolnego wieczorem.

jak córka była młodsza to spała dłużej...

image

nie dopisało mi się jeszcze:

czasem pomagało podanie mleka w łóżku, czasem zasypiała podczas jedzenia jeszcze na godzinkę

image

U nas też był taki etap, co najgorsza- była wtedy zima;(...

Teraz to wcześnie widno, porobisz coś w domu, pranie wstawisz, czy cokolwiek, a zimą???-siedzisz na wyrku i oczy same się zamykają, a tu dziecie nakręcone~!!!!!!

Minie małej.Zobaczysz.
Mleko nad ranem to dobry pomysł, czy kaszka, nawet z przerwą a pośpisz dłużej z mała.

Poźniej ją kładź może, ale kurcze, ona malutka jeszcze na przetrzymywanie;/

image

image

na noc daje kaszke
a budzi sie i od razu dostake mleko ale juz nie chce spac
wlasnie najabrdziej boje sie tej zimy jak bedzie ciemno

chcialam ja przetrzymac ale ona juz zmeczona i ja tez :)

image

Agitka ja też kombinuję jak mogę żeby mój Kubuś dłużej spał (a ma dopiero 3 mieisące) na razie śpi od ok20 do 4 rano - pije mleczko o tej 4 i śpi do 6. Po 6 zapomnij;) Ale za to sam się bawi w łóżeczku, ja w tym czasie kąpię się, pranko wstawiam itp, a on pada ok 7.30 - 8 i śpi jeszcze z godzinkę. Podaję na noc mleczko z kaszką, ale za chiny ludowe nie mogę mu tej 4 rano wybić z głowy;) Taki typ;)

u mnie było tak samo :) spróbuj mojej metody podziałało młody spi do 8!!!! A wstawał o 5 :) na noc kaszke , tak jak robisz a potem ustaw sobie budzik na 3-4 i daj jej na spiocha mleko zeby się nie obudziła :) u nas to podziałało :)
Napisz pożniej czy się udało :)

image

Moja koleżanka bierze młodego po nakarmieniu do swojego łóżka i młody potrafi spać jeszcze do 8-9:-) Przytulony do mamy:-)

Elka - to ja nawt budzika sobie nie muszę ustawiać bo też się już sama budzę o tej porze - włąśnie tak u nas jest - daję Kubie o 4 na śpiocha, jak tylko się zaczyna wiercić do go biorę, mleczko mam już gotowe.
Mrówka to pewnie dobry sposób, ale ja nie chcę spać z dzieckiem...

Agitka, u nas to samo. Pierwsza pobudka - ok godz 4 potem 5 ostatecznie 6 sta rano wstaje. Jak tylko sie budzi o 4tej to podaję pierś, podobnie o 5 tej bo inaczej by nie było spania :)
Kiedyś kładłam Młodego o 19 teraz zasypia o 21 szej!! ale i tak jest o świcie obudzony ( choć niewyspany i juz ok 7.30 marudzi).
No to ok 8-9 musi iść spać na 1,5 - 2 godz żeby "dospać".
Jakby nie mógł po prostu pospać rano do 7 mej :)

Chyba nic z tym sie nie da zrobić za bardzo :)

xelka gdybym nastawila budzi na 4 to juz by bylo po spaniu bo o 4 sama czesto sie juz budzi

zawszze od razu dostaje mleko i laduje u mnie ale cala uhahana piszczy i spiewa

image

Agitka ja nic nie doradze bo moja Miska tez tak ma,budzi sie ok5,5:30,max 6 jak uda mi sie w miedzyczasie jej cyca dac i wstaje,bawi sie,a jak sie zmeczy to znowu cyc,przytulas do mamy i dalej drzemamy,czasami jeszcze z przerwami do max 8:30.I tez probowalam klasc ja pozniej(zasypia ok 19) ale to samo,wiec tak jak mowila ktoras z dziewczyn,jak juz wstaje o 5,to chociaz wieczorem miejmy spokoj:)

image
image

a ja zmienilam rolety na gumowe ktore nie przepuszczaja swiatla i jest ciemno w pokoju maly jak sie budzi ok 5 to dostaje butle odkladam spowrotem do lozeczka nic do niego nie mowie daje smoka pieluszke do przytulenia i powierci sie i zasnie i spi do 7.30 -8.00 czasem 8.30 moze poprostu nie bawcie sie z dziecmi nie dawajcie zabawek moze po jakims czasie skumaja ze to jeszcze pora spania a nie zabawy

image

image

fiolka dajesz 3 miesięcznemu niemowlakowi kaszkę?

moja zawsze tak spala i do tej pory tak ejst jest rannym ptaszkiem

u nas też to samo :/
Poranne wstawanie między 4.40-5.20 Przekładanie godziny zasypiania na późniejszą nie dało rezultatów więc cieszę sie wolnym wieczorem a rano w ruch idą zapałki do podpierania powiek ;) Nie zdało egzaminu podawanie mleka/kaszki po przebudzeniu a dla roczniaka raczej nie jest polecane już dokarmianie przez sen. Błażej tez nigdy nie spał ze mną i nawet nie potrafi uleżeć ze mną w łóżku - dla Niego jest to zabawa i nawet jak jadę gdzieś na 1 noc to muszę tachać łóżeczko turystyczne (są plusy i minusy sypiania z dzieckiem ;) )

Pokochać się raczej nie da wstawania o takiej porze ale można się przyzwyczaić i nauczyć delektowania kawą o 5am :D

pozdrawiam wszystkie ranne ptaszyny ;)

image
image

A mojemu synkowi 2 tygodnie temu minął etap stawania o 4-5 nad ranem. Teraz kładę go do siebie do łóżka jak się wcześnie przebudzi i jeszcze śpi do 7:00. Nie mam pojęcia dlaczego teraz śpi dłużej, po prostu tak z dnia na dzień się zmieniło. Na szczęście zresztą.

nie mamy rolet w oknie ale na chama zabarykadowalam okno kocem i jest ciemnica :)
jak wstanie rano dostaje mleko i odkladam ja do lozeczka daje smoka i pileuszke ale po chwile slysze jak sie kreci i spiewa

dzis wstala o 6.30 rekord :) a po godzinie juz znow spala
teraz ma juz druga drzemke czyli dosypia noc pewnie

image

No a moja corcia ma rok i 2mc i idzie spac o 20,mleko z kaszą je o 24 potem o 3 w nocy i o 5 jest juz wyspana :( i co ja mam zrobić?
a wczesniej budzila się o 1w nocy i niespala do 4 !!!!!bo byla wyspana.
Ja juz stracilam nadzieje na cokolwiek.chyba poprostu ten typ tak ma i koniec. :(

Nie ma chyba jednej metody, bo kazde dziecko jest inne. Moja córka gdy miala 2 lata budzila sie regularnie o 4 rano i chciala "mleczko" (modyfikowane), mimo ze wydawalo mi sie wieczorem ze jest wyeksploatowana na maxa. Samo jej przeszlo teraz spi ciagiem po 11 godzin.
Synek natomiast (ponad 2 m-ce) śpi w nocy b. ladnie, karmie go piersią przez sen co 4-5 godzin... ale tylko dlatego, ze spi obok mnie ;-))))
Ale to nie jest metoda godna polecenia, a raczej moja wygoda i lenistwo :-)

image
image
image

mamy ten sam problem ...

Mała idzie spać około 21, nieraz zdarzy jej sie nawet pozniej około 21:30 -22 i tak czy siak wstaje 5:40!!!
jestem już wykończona:(

rouzmiem, ze nie znalazłyście zadnego sprawdzonego sposobu co zrobić zeby MAluch dłuzej spał ?
powiedzcie chociaz czy Waszym Bąblom jakoś sie to zmieniło?

no nie , ja i tak wam zazdroszcze!!!!!!! ja dopiero co wymiekam, mala idzie sapc o 19,30 i co wsatej juz kolo 21, i mam co 20 minut pobudkę, i tak najdluzej moze pospi 40 miniut , kaszka nie dziala, nic nie dziala!!! smoczek wyleci i juz pobudka, takze mozna policzyc , takze nie oplaca mi sie klasc:( i co mam robic, ile wy dajecie tej kaszki!!!:) moze dawac jej podwojna porcje bo juz brak pomyslu,

Ja mam to samo. Mały ma 6 miesięcy, zasypia do 20:30, ale czasami budzi się kilka razy w nocy- nie chce mleka, pomarudzi chwilkę i znów zasypia. Czasami budzi się nawet 10 razy, a o 4 rano już wstaje!!!Czasem marudzi a czasem jest wesoły, rożnie z tym bywa> ja mam tylko nadzieje, że mu przejdzie i pośpi chociaż do 6rano!!! Pozdrawiam:)

mój dopuki nie pil z butli to też się tak budził prawie non stop a odkąd pije butle to ma jedna pobudke. czasem tez dziecko im starsze tym lepiej spi ja w to nie wierzylam jeszcze nie dawno a teraz juz widze ze to faktycznie prawda:)

a moja zasypia o 21 i budzi sie o 9 ;)

image
image

nie można porównywać spania 2-miesiączniaka i półtoraroczniaka. Autorko, może dziecko za dużo śpi w dzień? moja córka jak pośpi dłużej w dzień, a potrafi ponad 4 godziny, a ma 2 lata i 3 m-ce to następego dnia budzi się właśnie ok 5. może tych wrażeń jest wciągu dnia za dużo? i radzę nie przekarmiaj na noc, bo też będzie kiepsko spało.

moja zawsze wstawala raono tzn 5 a teraz to po 4 :) ale spi ok 17 lub 18 .Jest rannym ptaszekiem a nie sowa tak jak ja:) mi nie pzreszkadza bo przzwyczailam sie do tego ma 34 msc