Widok

czas oczekiwania na dowód lub paszport dla dziecka-jak długo??

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
wiem że przy składaniu wniosku o te dokumenty sa potrzebni rodzice.
I obawiam się że nie zdążymy odebrać dla Hani dowodu/paszportu.
co jestem w stanie szybciej załatwić? i czy jest szansa że w 2 tyg wyrobią jej dowód lub paszport?
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
W dwa tygodnie zrobią paszport "tymczasowy" (który u małego dziecka i tak niczym włąściwie się nie różni od normalnego).

Przy skłądaniu wniosku muszą być oboje rodzice.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My czekalismy dwa dni ;) (w urzedzie w Gdyni)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to mnie pocieszyłyście, bo za dwa tygodnie wyjeżdżamy:) a paszport tymczasowy załątwia się tam gdzie dowód?? czy ojciec musi być niezbędnie obecny? nie ma szans żeby dostał wolne w pracy a pracuje od 7 do 19:(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znam dwa nagłe przypadki, w których paszport dziecko dostało na drugi dzień, ale tam były ważne uzasadnienia.

Stach bez ponaglania dostał paszport tymczasowy w tydzień, ale urzędnicy ostrożnie każą nastawiać się na dwa tygodnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A paszport tymczasowy to nie jest wydawany ze wzgledu na nagłą sytuacje (koniecznosc wyjazdu ze wzgledu na czyjas chorobę, smierc/pogrzeb) itd? Mozna dziecko na urlop na tymczasowym zabrac? Bo nie jestem pewna...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Małe dzieci (nie pamiętam do którego roku życia) dostają tylko tymczasowe na rok. Także jak najbardziej można jechać na wakacje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ok, juz doczytałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pan w urzedzie powiedzial mi, że na paszport dla dzieci tymczasowy (roczny) czeka się dwa dni. Wiec nie byla to zadna nagla sytuacja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to mnie pocieszyłyście, bo mój mąż nie da rady być szybciej w Polsce a jego urlop trwa 2 tygodnie
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my czekalismy 1,5 tygodnia na dowod osobisty dla dwojki naszych dzieci wiec bez tragedii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rozumiem że nie ma opcji żebym sama poszła złożyć wniosek i żeby mąż był przy odbiorze??
czytałam o możliwościach przez konsult i poświadczenie notariusza ale bez tego nie da się obejść?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
najlepiej zadzwon do urzedu i sie zapytaj, moze wystarczy pozwolenie meza i dowod.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
my skladalismy razemm odebralam sama
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ojciec lub zgoda sądu za ojca sa obowiązkowe, bez tego nie ma szans

jeśli ojciec za granicą, to tam idzie do notariusza i na piśmie udziela Ci pełnomocnictwa i oświadcza, iż wyraża zgodę na paszport. Przesyła błyskawicznie do Polski,Ty idziesz z tym do tłumacza przysiegłego i tki komplet należy przedłożyć w biurze paszportowym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No u nas podobnie. Mąż jak wróci to zamierzamy ... "zaraz"... wyjechać, ale niestety blokuje nas wyrobienie paszportu dla Synka, ale nie będzie tragedii bo czeka się do 1,5 tyg. na tymczasowy - tak mnie poinformowano...
image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Gdyni dowody dla dziewczynek zrobili nam na drugi dzień
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To fajnie ja skkladalam 27 kwietnia o dowód dla dziecka i jeszcze nie mam dziś mija 2 tygodnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak maluchom robiłam paszporty nie całe 2 lata temu (Gdańsk) to były po nie całych 2 tygodniach, z czego pani przyjmująca dokumenty mówiła, że można dołączyć wniosek do naczelnika o "ekspresowe" wydanie jakby była pilna potrzeba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak maluchom robiłam paszporty nie całe 2 lata temu (Gdańsk) to były po nie całych 2 tygodniach,

wykształceniem to Ty nie grzeszysz...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W czym ty widzisz problem?
Podziel sie opinią, a jak nie to .....
Po raz setny chyba czepiasz się kogoś o pierdoły, ale sama nigdy nie dasz żadnej rady w danym temacie. Masz strasznie puste i nudne życie, że bawią cię takie PIERDOŁY.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

że bawią cię takie PIERDOŁY

nie bawią- KOLĄ W OCZY!
nie pierdoły - BŁĘDY na poziomie szkoły podstawowej!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

To cię pocieszę skoro to takie ważne w twoim życiu - nie skończyłam polonistyki ;p
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

zakładam, że dzieci w podstawówce też nie. ale skoro wg Ciebie trzeba być polonistą (!), by poprawnie potrafić się wysłowić, to czuj się usprawiedliwiona :|:|:|tylko dzieci lepiej w domu nie ucz....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

skladalismy wniosek w piatek i w nastepny poniedzialek paszport byl gotowy - w kwietniu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Siłownia-Od czego zacząć,jak ćwiczyć żeby schudnąć (36 odpowiedzi)

Zapisałam się na siłownie,mam 5 kg do zżucenia po ciąży,jestem po dwóch porodach,najbardziej...

Tania, sprawdzoan firma kurierska (12 odpowiedzi)

Dziewczyny muszę wysłać wózek 3 w 1 na drugi koniec Polski, jaką firmę kurierska...

Potrzebny psycholog (33 odpowiedzi)

Mam pewne problemy i chcę udać się do psychologa. Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego z...

do góry