nowy wąteknowy wątek
czas oczekiwania na dowód lub paszport dla dziecka-jak długo??
[Rodzina i dziecko]

wiem że przy składaniu wniosku o te dokumenty sa potrzebni rodzice.
I obawiam się że nie zdążymy odebrać dla Hani dowodu/paszportu.
co jestem w stanie szybciej załatwić? i czy jest szansa że w 2 tyg wyrobią jej dowód lub paszport?

image
image
Re: czas oczekiwania na dowód lub paszport dla dziecka-jak długo??

W dwa tygodnie zrobią paszport "tymczasowy" (który u małego dziecka i tak niczym włąściwie się nie różni od normalnego).

Przy skłądaniu wniosku muszą być oboje rodzice.

My czekalismy dwa dni ;) (w urzedzie w Gdyni)

to mnie pocieszyłyście, bo za dwa tygodnie wyjeżdżamy:) a paszport tymczasowy załątwia się tam gdzie dowód?? czy ojciec musi być niezbędnie obecny? nie ma szans żeby dostał wolne w pracy a pracuje od 7 do 19:(

Znam dwa nagłe przypadki, w których paszport dziecko dostało na drugi dzień, ale tam były ważne uzasadnienia.

Stach bez ponaglania dostał paszport tymczasowy w tydzień, ale urzędnicy ostrożnie każą nastawiać się na dwa tygodnie.

A paszport tymczasowy to nie jest wydawany ze wzgledu na nagłą sytuacje (koniecznosc wyjazdu ze wzgledu na czyjas chorobę, smierc/pogrzeb) itd? Mozna dziecko na urlop na tymczasowym zabrac? Bo nie jestem pewna...

Małe dzieci (nie pamiętam do którego roku życia) dostają tylko tymczasowe na rok. Także jak najbardziej można jechać na wakacje.

Ok, juz doczytałam.

Pan w urzedzie powiedzial mi, że na paszport dla dzieci tymczasowy (roczny) czeka się dwa dni. Wiec nie byla to zadna nagla sytuacja.

no to mnie pocieszyłyście, bo mój mąż nie da rady być szybciej w Polsce a jego urlop trwa 2 tygodnie

image
image

my czekalismy 1,5 tygodnia na dowod osobisty dla dwojki naszych dzieci wiec bez tragedii

rozumiem że nie ma opcji żebym sama poszła złożyć wniosek i żeby mąż był przy odbiorze??
czytałam o możliwościach przez konsult i poświadczenie notariusza ale bez tego nie da się obejść?

image
image

najlepiej zadzwon do urzedu i sie zapytaj, moze wystarczy pozwolenie meza i dowod.

my skladalismy razemm odebralam sama

ojciec lub zgoda sądu za ojca sa obowiązkowe, bez tego nie ma szans

jeśli ojciec za granicą, to tam idzie do notariusza i na piśmie udziela Ci pełnomocnictwa i oświadcza, iż wyraża zgodę na paszport. Przesyła błyskawicznie do Polski,Ty idziesz z tym do tłumacza przysiegłego i tki komplet należy przedłożyć w biurze paszportowym

No u nas podobnie. Mąż jak wróci to zamierzamy ... "zaraz"... wyjechać, ale niestety blokuje nas wyrobienie paszportu dla Synka, ale nie będzie tragedii bo czeka się do 1,5 tyg. na tymczasowy - tak mnie poinformowano...

image

w Gdyni dowody dla dziewczynek zrobili nam na drugi dzień