Widok

czym mozna czym nie mozna sie smarowac podczas ciazy?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
czyli tak: czym smarowac sie zeby nie miec rozstepow,oraz czym nie mozna sie smarowac,czy mozna uzywac sprayu od kleszczy i komarowa,jakimi balsamami nie mozna smarowac ciala?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja sie smarowalam tylko oliwką dla dzieci.rozstepy i tak troche mam:D.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja brzuszek,posladki i uda smaruje mustela(mozna sie nia smarowac od poczatku ciazy) a piersi ziaja-ziajka krem przeciw rozstepom (od 4 msc ciazy)a ja jak narazie nie mam ani jednego rozstepu ;) choc jeszcze 8 tyg przede mna. u kumpeli np dzien przed porodem rozstepy sie pojawily choc sie smarowalam 2 razy dziennie ziajka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
SLYSzałam ze nie mozna stosowac nic co zawiera wit e.......to moze byc prawda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
nic co zawiera wit A
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a wlasnie dlaczego?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam skórę ze skłonnością do rostępów i w czasie ciazy od początku smarowałam piersi, brzuch, pośladki Mustelą a uda oliwką. Piersi, uda i brzuch są bez rozstępów a niestey na udach mi się porobiły. Z musteli prówoboałam preparaty 9 m-cy, do piersi - są rewelacyjne - polecam, oraz preparat na zmęczone nogi - mozna sobie podarować - szkoda na to kasy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej pytać o kosmetyki dla ciężarnych, na opakowaniu musi być napisane na jakie części ciała i od którego miesiąca wolno stosować oraz czy wolno smarować piersi (zwłaszcza w okresie karmienia). Ja miałam Mustelę, teraz mam Elancyl - obydwa drogie (sama bym nie kupiła, ale dostałam w prezencie) ale skuteczne - tzn. rozstępy i tak mi wyłażą, ale po smarowaniu są jaśniejsze i płytsze.
Na kosmetykach nie przeznaczonych dla ciężarnych również powinna być stosowna informacja, tylko nie wiem czy wszyscy producenci się do tego stosują. Najbezpieczniej spytać w aptece, co wolno stosować.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja używałam oliwkę dla ciężarnych z rossmana firmy babydream i nie mam ani jedego roztępu:) a używałam jja od początku do końca ciąży, koszt takiej oliwki to ok.11-12 zł i starcza na miesiąc wiec cenowo super i jak dla mnie była rewelacyjna,moja bratowa tez jej użwała i tez ani jednego roztępu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wysokie stezenie witaminy A moze powodowac wady rozwojowe malucha (zwlaszcza na poczatku ciazy)
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja jak byłam w ciazy smarowałm sie od poczatku i nic nie dąło miałm bardzo duze rozstępy no i mam je w dlszym ciagu po porodzie lekaz powiedział ze to sprawa indywidualna która zalezy od skury i smarowanie nic nie pomoże

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
przy pierwszej ciąży od początku smarowałam się kremem z avonu dla kobiet w ciąży, wtedy to była nowość jakieś 4,5roku temu, pod koniec ciąży zmienili skład tego kremu i miałam uczulenie więć odstawiłam ale to jakieś 2 tyg przed porodem i smarowałam oliwką, zrobiły mi się 4 małe rozstępy ale prawie nie widoczne. Teraz przy drugiej ciąży smaruję się ziajką jest beznadziejna z dnia na dzień mam więcej rozstępów jestem załamana i szukam czegoś innego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja lubie ziaje - tylko za malo nawilza
stosuje ja jak szybko musze zazraz potem sie ubrac, jak nie musze i moge z golym brzuchem polatac to oliwka :)
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z firmy AA mam krem przeciw rozstępom. Jest super, szybko się wchłania i smaruję nim piersi

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kupilam ziajke na rozstepy,od 4 miesiaca jednak zawiera ona witamine A ,wiec mozna czy nie mozna sie tym smarowac?chyba by nie sprzedawali jesli byłyby jakies przeciwskazania..?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja od 4 miesiąca smaruję się Ziajką na rozstępy z serii mammamia, tam gdzie się nią smarowałam - brzuch i piersi nie mam narazie ;) ani jednego rozstępu - jestem w 37 tygodniu ciąży, wg mnie ważna jest regularność stosowania takich specyfików oraz podatność skóry, ja akurat mam sporo rozstępów jeszcze z czasów dojrzewania, ale wg mnie raczej nie pojawiło mi się za wiele nowych-w miejscach takich jak biodra i uda, co do witamin, to bierzemy je też we wszelakich preparatach dla kobiet w ciąży, więc pewna ilość pewnie jest potrzebna. Pozdrawiam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja od 3 -go miesiąca ciąży stosuje FISAN. Starcza na miesiąc a skóra jest po nim delikatna i miękka. Kosztuje około 25 zł Polecam ! teraz zaszalałam i kupiłam sobie Mustela 9 m-cy. Podobno rewelacyjny. Tylko cena szokująca. Licze jednak, ze warto .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja od 3 miesiąca używam Mustelę-2 razy dziennie. na początku kupiłam krem silnie skoncentrowany(czy jakos tak) ,starczał na 3 tygodnie. teraz używam normalnego kremu,wieksza tubka więc starcza na miesiąc. ja jestem bardzo zadowolna, skóra jest mięciutka, rozstępów zero. tak więc jesli ktoś może sobie pozwolić na wiekszy wydatek to warto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy każdej ciąży używałam FISSANU - rozstępów brak. Co do spray'ów na komary, to nie wiem. Słyszałam jedynie, że nie można używać środków na cellullitis.
www.trzeciwymiar.blox.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witamina A jest produkowana przez organizm matki i jej odpowiednie ilosci wplywaja na prawidlowy rozwoj konczyn i jeszcze paru innych organow. jej nadmiar lub niedobor powoduje deformacje plodu. niestety wit a (lub retinol i jego pochodne, to mniej wiecej to samo) maja wlasciwosci wnikania przez skore to krwi. dziecko sie glownie "tworzy" przez pierwsze 3 miesiace a potem juz rosnie. moze dlatego polecaja od 4tego miesiaca ciazy. definitywnie trzeba odstawic kremy przeciw zmarszczkowe bo one wszystkie zawieraja retinol albo wit A. ten nieslawny lek przeciw nudnosciom w latach 70tych po ktorym dzieci rodzily sie bez konczyn niestety zawieral wit a i to ona spowodowala deformacje. stad wiedza jakie jest jej dzialanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja na poczatku uzywalam fissan, perfect mama, cos z AA,i jeszcze pharmaceris. Zostaslam pzy zwyklym balsamie Nivea tym granatowym i balsamie natluszczajacym Oillan- 500 ml 25 zl:) polecam

mysle ze tak naprawde wazne jest nawilzanie i natluszczanie skory bo te kremy na rozstepy to chyba troszke przereklamowane ;P a jak porowna sie sklad to niektore maja taki jak zwykle balsamy
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mam pytanie?gdzie moge kupic tą mustellę???i jestem ciekawa ile kosztuje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a można wiedzieć ile taka Ziajka kosztowała? jestem w 4 miesiącu ciąży a mam rozstępy na piersiach, bardziej boję się o brzuch, uda.. dziękuje z góry i pozdrawiam ;)
ps. czekam na szybką odpowiedz ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od 4 miesiaca, dlatego, ze wczesniej nie ma zazwyczaj "brzucha";
od 4 miesiaca, bo w pierwszym trymestrze masazami mozna spowodowac skorcze;
smaruje sie naskorek, a substancje zawarte w kosmetyku nie przenikaja nawet do skory,
rozstepy- czy beda to zalezy od systematycznosci stosowania kosmetykow w sposob prawidlowy, trybu zycia a przede wszystkim od predyspozycji osobistych.
Tyle w temacie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ale sie torche przerazilam czytajac o tej witaminie a:(bo ja stosuje krem na roztemy z firmy vichy i kremy przeciw zamrszkowe a jestem 7 tyg cizy tzn ze ma zrezygnowac na jakis czas?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powtorze:
smaruje sie naskorek, a substancje zawarte w kosmetyku zazwyczaj nie przenikaja nawet do skory wlasciwej, wiec tym bardziej nie przenikna glebiej. Chyba, ze kto kosmetyki zjada.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak? a mi na moich wykladach z diagnostyki molekularnej moja wykladowczyni mowila ze przenika i nalezy uwazac, zreszta w ksiazkach na temat ciazy tez jest to napisane. zreszta kazdy lekarz ci to rowniez powie. odstaw i stosuj nawilzajace. jedynie bezpieczna forma wit a to ta z beta karotenu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
No tak, wiedzialam ze nie warto sie odzywac. Nie wiem, co to za wyklady, nie wiem, co to za pani, nie wiem, na czym sie opierala. Na ksiazki o ciazy i prase poradnikowa raczej bym uwazala. Lekarze tez nie maja pelnej wiedzy nawet na temat stosowania lekow, a co dopiero o kosmetykach. Lepiej wszystkiego zabronic, w ten sposob unika sie odpowiedzalnosci.
Moglabym duzo napisac o testach, badaniach, patentach, ankietach wsrod lekarzy i farmaceutow, bo to moja codziennosc, jednak zostawie ten temat.
Moja rada: jesli sie czegos obawiasz, nie jestes pewna, nie masz zaufania- nie stosuj, odstaw itd. Nie dlatego, ze szkodzi, tylko dlatego, ze bedziesz spokojniejsza.
Powodzenia wszystkim ciezarnym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
przepraszam nina to nie miala byc forma ataku na ciebie. ta pani jest nie lekarzem a biologiem molekularnym i spedzila swoje zycie na pracy badawczej chorob genetycznych i rozwojowych i w diagnostyce prenatalnej i to jest jedna z nie tak wielu rzeczy ktora mi utkwila z jej wykladow. ale masz racje tak na prawde to lepiej odstawic jak sie nie jest pewnym bo przeciez nikt nie prowadzi eksperymentow klinicznych na kobietach w ciazy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
polecam oliwke dla kobiet w ciazy-Penaten.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja od początku stosuję mustelę. Efekt - jestem w 9 miesiącu i ani jednego rozstępu - jak na razie:-). Dla dziecka też kupiłam kosmetyki tej firmy. Mam do nich duże zaufanie
image[/url]

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja stosuje fisan i oliwke gonssona w zelu. Jak narazie ok, ale o oliwce- tej w żelu- zauwazylam ze skora lepiej jest nawilżona.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja smarowałam się różnymi super i mniej super kremami, do końca ciąży ani jednego rozstępu, po czym natychmiast po "rozpakowaniu" pojawiły mi się na brzuchu. :) :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żel do masażu od HB - wystarczy.
Akurat nam to dało naprawdę zdecydowaną zmianę - kwestia dopilnowania podstawowej pielęgnacji.
Dzięki temu powinno być dużo lepiej. A ogólnie - jakość kosmetyków ma na tym etapie naprawdę ogromne znaczenie.
Byle czym efektów nie uzyskacie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na pewno można żelem do masażu HB - powinno się udać w taki sposób doprowadzić cerę do normalności.
Tzn. nie dojdzie do tego, że po ciąży zostaniecie z rozstępami.
Wszystko powinno być w porządku. Prostymi krokami zrobicie swoje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

na rozstępy można smarować się olejkiem bio oil. Jest bardzo delikatny, ładnie pachnie i działa zapobiegawczo na rozstępy. Sama stosowałam go będąc w ciąży i nie pojawiły mi się rozstępy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na pewno można używać tego Balsamu kokosowego Pahwash z mango. Znakomity jest, pięknie pachnie, ma konsystencje masła i świetnie się rozsmarowuje. Wspaniale nawilża skore nawet z łuszczyca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zajrzyj sobie na stronę https://www.mustela.pl/. Znajdziesz tam odpowiedzi na ważne pytania, które zadaje sobie każda kobieta w ciąży. Warto pamiętać, że to wyjątkowy stan i czasem warto zasięgnąć opinii specjalistów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Trampolina- jaki rozmiar wybrac? (15 odpowiedzi)

Hej, mamy w planie kupic trampoline,ale zupelnie nie wiemy jaki rozmiar kupic najlepiej,sa rozne...

Pełnoletnia córka -mój osobisty koszmar (129 odpowiedzi)

Moja córka m-c temu miała 18 urodziny . i tyle ja widziałam...... Do 18 tez rzadko bywała w...

czy ktos wyleczyl homeopatia cos wiecej niz katar i przeziebienie? (62 odpowiedzi)

np zapalenie ucha, problemy z drogami rodnymi, nerki, trzeci migdal? czy wierzylyscie w...

do góry