Widok

dieta dr Pierre Dukana - od czego zacząć, kto stosuje?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
natknęłam się na wątek na temat odchudzania wg diety dr Dukana. nie mam książek, a chciałabym ją rozpocząć. czytałam , że jest zdrowa i sensowna, więc wielu z nas się przyda;)

czy naprawdę są efekty?

może ktoś opisze, jak się ją stosuje , ile dni trwają fazy?, co można jeść, itp?

życzmy sobie powodzenia;)
image image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
moje koleżanki ją stosują i działa :-)
ja się cały czas motywuję ;-)

zaraz wkleję Ci info o diecie
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
DIETA PROTEINOWA -Protal ( proteiny +naprzemienne, franc. proteines + alternatives) nie jest zwykłą dietą , lecz kompletnym planem utraty masy ciała , nierozerwalną całością , którą w całości przyjmujemy lub odrzucamy . Składa się z czterech następującyh po sobie etapów:

Protal 1

Faza ataku prowadzona za pomoca diety czysto proteinowej pozwala na efektowny start przynoszący niemal tak błyskawiczne rezultaty jak głodówka lub dieta oparta na proteinach w proszku, ale bez ich wad i niebezpieczeństw.

Protal 2

Faza równomiernego rytmu utraty wagi opiera się na naprzemiennej diecie proteinowej, która pozwala szybko dojśc do upragnionej wagi.

Protal 3

faza utrwalenia uzyskanej wagi i niedopuszczenia do pojawienia się efektu jojo , szyli szybkiego ponownego przybrania na wadze, to okres w którym należy być szczególnie ostrożnym. Trwa dziesieć dni na każdy utracony kilogram.


Protal 4

Faza definitywnej stabilizacji opiera się na prostej zasadzie , niezbędnej, by zachować uzyskaną wagę: jeden dzień ścisłej diety proteinowek w każdy czwartek do końca zycia. Zalecenie ostre i niepodlegające żadnym negocjacjom, ale wystarczająco skuteczne i precyzyjne, aby można je było zaakceptować na tak długi czas.



MEMENTO KURACJI UDERZENIOWEJ


W tym okresie trwającm id jednego do dziesięciu dni możecie żywić się ośmioma kategoriami produktów wymienionych poniżej.
Z tych osmiu kategorii możecie dowolnie wybierać to, na co macie ochotę, beż żadnych ograniczeń i o każdej porze dnia.
Wolno wam również te produkty dowolnie ze sobą łączyć.
Zasada jest zatem prosta i nie podłega dyskusji: wszystko , co jest wymienione na zamieszczonej poniżej liście jest całkowicie dozwolone, a to, czego na niej nie ma , jest zakazne, zapomnijcie o tym na razie , wiedzac, że w niedalekiej przyszłości pokarmy te wróca do waszego jadłospisu.

-chude mieso: cielęcina, konina, wołowina z wyjątkiem antrykotu i rozbratla z koscia, wszystko na gillu lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu
-podroby: watroba, cynadry, ozór cielęcy lub wołowy (czubek)
-wszystkie ryby, tłuste, chude, o białej lub niebieskiej skórze, surowe, pieczone, wędzone lub gotowane
-owoce morza (skorupiaki i mięczaki)
-drób oprócz kaczki i bez skóry
-chuda szynka, chude wędliny indyka, kurczaka lub wieprzowe
-jaja
-chude produkty nabiałowe
-póltora litra wody z małą zawartością soli mineralnych
-środki wspomagające : kawa, herbata, herbatki ziołowe, ocet, zioła, przyprawy, korniszony,cytryna (nie jako napój), sól i musztarda (umiarkowanie)

Poza środkami wspomagającymi i ośmioma poprzednio opisanymi kategoriami, nie wolno wam jeść NIC INNEGO.
Produkty, które nie są wymienione na tej liscie, są zabronione w fazie kuracji uderzeniowej.
Skoncentrujcie się na tym, co jest dozwolone i zapomnijcie o reszcie.
Urozmaicajcie wasz jadłospis, jedząc te produkty po kolei lub dowolnie je mieszając, i zawsze pamiętajcie, że możecie bez obaw korzystać ze wszystkich figurujących na liście składników .



MEMENTO KURACJI O RÓWNOMIERNYM RYTMIE ODCHUDZANIA


Zachować wszystkie dozwolone w kuracji uderzeniowej produkty i dodać, bez zadnych ograniczeń co do ilości, godziny spożywania czy sposobów łączenie następujące surowe lub gotowane warzywa:
pomidory, ogórki, rzodkiewki, szpinak, szparagi, pory, zieloną fasolkę, kapustę, grzyby, seler,fenkuły,wszelkie zielone sałaty łącznie z cykorią, boćwinę, bakłażany, cukinię, paprykę, a nawet marchew i buraki pod warunkiem , że nie będą podawane do każdego posiłku. Podczas trwania tej fazy stosować naprzemiennie okres protein z warzywami i okres protein bez warzyw, aż do osiągnięcia ustalonej wagi.


MEMENTO KURACJI POZWALAJĄCEJ NA UTRWALENIE WAGI

Czas trwania kuracji przejściowej oblicza się zależnie od wielkości utraconej wagi : dziesięć dni nowej diety na każdy utracony kilogram.
Jeśli straciliście 20 kg, trzeba ją stosować przez okres wynoszący 20 razy dzisięc dni, co stanowi dwieście dni, czyli sześć miesięcy i dwadzieścia dni, a 10 kg oznacza sto dni. W ten sposób każdy łatwo obliczy czas dzielący go od ostatecznej stabilizacji.
Podczas fazy utrwalania wagi należy jak najściślej stosować się do diety pozwalającej na spożywanie następujących pokarmów:

-pokarmy proteinowe fazy uderzeniowej
-warzywa kuracji równomiernej
-jedna porcja owoców dziennie, oprócz bananów, winogron i czereśni
-2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie
-40 gramów sera
-2 porcje produktów skrobiowych tygodniowo
-udziec jagnięcy lub pieczeń z polędwicy wieprzowej

Jako ukoronowanie kuracji mamy jeszcze:
-dwa odświętne posiłki w tygodniu

Oraz obowiązkowo i bezwarunkowo
-jeden dzień ścislej diety proteinowej (kuracja uderzeniowa) w tygodniu –niewymienny i bezdyskusyjny


MEMENTO KURACJI OSTATECZNEJ STABILIZACJI

Przejść do normalnego sposobu odżywiania się podczas sześciu dni w tygodniu, zachowując dobre nawyki nabyte podczas kuracji, i stosować co czwartek lub, jeśli to niemożliwe, w środę lub piątek jeden dzień czystych protein (kuracja uderzeniowa) w sposób regularny, ścisły i przez całe życie.
Spożywać codziennie 3 łyżki stołowe otrąb owsianych.
Zaniedbanie tych dwóch zasad, stanowiących jeden z filarów planu Protal, to gwarancja odzyskania całej utraconej wagi w niedalekiej przyszłości
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest mase przepisów w internecie - poszperaj :-)
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
słyszałam duzo dobrego o tej diecie,obecnie kolezanka ja strosuje,zaczeła dopiero.ja jestem na diecie takiej ze po prostu jem 2 razy mniej i nic od 17.chudne:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
J ajestem na dukanie już prawie 3 tyg i schudłam 5,5 kg dotychczas,ale mam dużo do zrzucenia,a osoby które mają wiecej chudną troche szybciej niż osoba np która chce zrzucić kilka kg.Ja pierwszy raz w życiu cieszę się z diety,bardzo ją lubię i co najważniejsze nie jestem głodna,naprawdę jak wcześniej o tym czytałam nie chciałam wierzyć,ale to 100% prawda,białka długo się trawią przez co nie jest się głodnym,jem regulane posiłki co 2-3 godziny dzien wcz sobie przygotowuję do pracy,dużo trzeba pić i pamiętac o otrębach to święte zasady.Na początku będziesz ciut zagubiona bo tyle jogurtów serków i wsz jest w sklepie ale potem już będziesz wiedziała co kupować:)
jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz:)
aha książkę koniecznie musisz przeczytac zanim zaczniesz jest tam naprawde dużo ważnych wskazówek i wykaz produktów ktore można jeść do woli,polecam ta nową kolorową razem z przepisami:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a gdzie w diecie uderzeniowej chude mięso z cyklu - pierś z kurczaka???
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Matko!!! W życiu nie zjem koniny - kocham konie i jeszcze je jeść!!! Z cielęciną, świniną mam wielkie opory i w zasadzie wogóle ich nie jem ...
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja ją stosowałam w grudniu i przez 2 tyg schudłam 5 kg. Niestety odpuściłam, ale nie przybrałam. Znam osobę, która ją stosuje od grudnia i do tej chwili schudła 15 kg. Faktem jest, że przy wiekszej otyłości chudnie się na początku szybciej. Książka jest pomocna.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej :) ja stosuje dietę od 15 kwietnia i schudłam 8kg:) jeszcze planuje 7kg zgubić:) jem ile chce jestem OBŻARTA i chudnę w oczach:)pozdrawiam i życze powodzenia Stosujcie warto!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zaczynam dietę od poniedziałku razem z mężem. Jego kolega schudł na niej 20 kg w 4 miesiące. Moje kochanie też ma do zrzucenia jakieś 25-30 kg i chce w końcu coś z tym zrobić. Ja podłączę się dla motywacji, gdyż mam na plusie może jakieś 2 kg (i to tylko wg wyjątkowo czepialskich). Wiem jednak że sam nie da rady i to ja muszę pilnować co je. Jak będą efekty to napiszę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
fajna dieta ale mnie na nią nie bedzie stac ,musze gotowac aby sie wszyscy najedli a osobno dla mnie cielęcinka to =bankrut ja przedewszystkim nie moge jest białego chleba i nie pic gazowaneej wody,pepsi jak sien upre i przez 3 dni nie rusze to nawet oponka znika :) ale nie umiem życ bez chleba:(i wody gaz. i wygladam jak wyglądam ale dziewczyny życze wam powodzenia!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja stosuję tę dietę od połowy stycznia i jak na razie 11 kg, zoatało mi jeszcze 9 do zrzucenia. Faza uderzeniowa trwała u mnie 7 dni a potem 5 dni warzyw i na zmianę 5 dni protein. Książkę mam w domu i w do tego przeczytana od deski do deski :) Jednak jakoś nie korzystam z przepisów w niej podanych. W fazie protein piekę piersi z kurczaka lub indyka, łososia w rękawie. Na śniadania i kolacje jem chudy twarożek Piątnicy z serkiem homogenizowanym Maćkowy 0 % tłuszczu lub jogurtem 0% i do tego wędlina drobiowa lub jajecznica na parze albo jajko na miękko. Ciekawa jestem, jak to wygląda po zakończeniu diety, czy rzeczywiście nie przybiera się znowu na wadze i czy ścile stosowałyście się do zasady 10 dni na każdy utracony kilogram?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ahalia gdzie kupujesz Mackowy 0% bo ja tylko widziałam w realu a nie za bardzo mi pod drodze może w innej sieciówce widziałaś i kupujesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest w Leclerku (nie pamiętam jak to się pisze), tam też jest jogurt 0%. Albo w Kupcu w Brzeźnie, tyle że tam jest zawsze tylko kilka sztuk. Na pewno też jest w Bomi w Alfa centrum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny podajcie kilka przepisow na pierwsza faze takie menu na 2 pierwsze dni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam ;) ja tez zamierzam stosowac ta diete od poniedzialku ;) jak na razie szukam jakis przepisow ;)) trzymam kciuki za nas dziewczynki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To może ja podam swój:
DZIEŃ I
Śniadanie:
- chudy twaróg Piątnica z jogurtem o% + 2 plasterki wędliny drobiowej, herbata,
II śniadanie:
- serek homogenizowany Maćkowy 0%, kawa z mlekiem 0% i słodzikiem na bazie aspartanu,
Obiad:
- pierś z kuczaka na parze
Kolacja:
- jajko na miękko i 2 plasterki szynki gotowanej.
DZIEŃ II
Śniadanie:
- jajecznica na parze + 2 plasterki wędliny drobiowej, herbata,
II śniadanie:
- jogurt 0%, kawa z mlekiem 0% i słodzikiem na bazie aspartanu,
Obiad:
- łosoś bałtycki w ziołach pieczony w rękawie.
Kolacja:
- twróg chudy Piątnica o% i 2 plasterki szynki gotowanej.
Faza proteinowa jest dość monotonna, można trochę pokombinować z obiadami, ale śniadania i kolacje wyglądają nieciekawie :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny! Czy nie ma ktoras z Was elektronicznej wersji tej ksiazki?
Bylabym wdzieczna. Bardzo sie napalilam na ta diete i chcialabym troszke poczytac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://merlin.pl/Nie-potrafie-schudnac_Pierre-Dukan/browse/product/1,589186.html

Po prostu ją kup
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam elekroniczna wersje napisz maila to Ci wysle x-ell@wp.pl
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej
pytanko (mam nadzieję, że nie głupie)...czy tą dietę można stosowac przy karmieniu??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
drozaga@wp.pl :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jezeli mogę to też poproszę o elektroniczną wersję tej książki, annastg@wp.pl, dzięki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba można nic tam nie ma takiego , tylko nie wiem czy mleko bedzie wartościowe jak bedziesz tak mało jadła dziecko może byc głodne
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak ktoś chce to niech napisze do mnie maila to tylko klikam odpowiedz i czesc.
x-ell@wp.pl
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dieta nie jest wskazana przy karmieniu piersią: "W tym czasie, niezależnie od nadwagi, nie do pomyślenia jest wprowadzanie jakiejkolwiek ostrej kuracjiodchudzającej, bo miałoby to niekorzystny wpływ na wzrost noworodka. Zaleca się przyjąć dietę podobną do stosowanej w czasie ciąży - faza Protal III złagodzonej poprzez trzy zalecenia:
- dodatkowy drugi owoc zamiast jednego,
-użycie półtłustego mleka i nabiału 20% w miejsce chudych,
-unikać proteinowego czwartku."
Dukan P., Nie potrafię schudnąć, str. 203.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie, też od 01.03.2010 zaczynam diętę dukana, mam nadzieje że mi się uda, chce schudnąć od 35kg, mam nadzieje że mi się uda. był ktoś na tej pierwszej fazie przez 10 dni? i mam pewne wątpliwości co do drugiej fazy, czy wybieram sobie ile chce miec dni protein a ile protein z warzywami? wiem ze musi być to np. 1 dzień na 1 dzień, albo 5 dni na 5, może po prostu ktoś mi napisze jak zacząć 2 faze :)
Moje skarby:
Antonina 21.02.2011
Bartłomiej 24.04.2013
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musisz najpierw skonsultować się z lekarzem. U mnie pierwsza faza trwała 7 dni, bo chcę zrzucić 20kg i siódmego dnia zaczęły krwawić mi dziąsła i byłam bardzo osłabiona, więc 10 dni protein bez odpowiednich badań i zgody lekarza może być niebezpieczne. Jeżeli chodzi o fazę II, to zależy jak jest dla Ciebie wygodniej - 1/1 lub 5/5 daje taki sam efekt. Ja stosuję 5/5, bo łatwiej jest mi z gotowaniem, mogę przygotować sobie obiad na 2-3 dni i nie muszę codziennie gotować.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ahalia możesz podać więcej propozycji menu tak zeby było na 7 dni i napisz jak to po tych 7 dniach dalej wygląda z menu 5/5
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ponawiam swoją prośbę, może któraś z Was ma propozycję menu na 7 dni i jak później wygląda menu 5/5. Za miesiąc i 3 dni ma ślub cywilny i sukienka którą kupiłam to tu to tam lekko uciska, muszę cos z tym zrobić, a ta dieta ma szybkie efekty. POMOCY
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I faza (kilka dni od 3 do 7, najczęściej stosuje się przez 5 dni) to białka ale bez warzyw. czyli:
1. jajka
2. nabiał chudy (0-%)
3. ryby w tym też wędzone
4. chudy drób (indyk, kurczak, w kurczaku chude części)
5. Wołowina
6. Owoce morza
7. Woda, woda, woda

Zero cukru, smażenia, tłuszczu itd. Czyli gotowane lub pieczone lub na parze.

Faza II to jest faza naprzemienna. Czyli jak przejdziesz te kilka dni 1 fazy dodajesz do menu warzywa - do każdego posiłku. Po 5 dniach wracasz do menu bez warzyw, potem menu z warzywami znowu i tak dalej aż do uzyskania odpowiedniej wagi.

Konkretny jadłospis to już sama sobie musisz ułożyć.

Ja często jadałam gotowane jajka, jajecznicę na teflonie bez oleju ;-), serek wiejski, rosół na indyku (z warzywami w fazie z warzywami lub bez warzyw, bez makaronu oczywiście), w fazie z warzywami jadłam np. mięso mielone podsmażane (bez tłuszczu) z pieczarkami (na ciepło) i to z sosem czosnkowym (jogurt + czosnek), klopsy z mięsa wołowego lub drobiowego (zamiast bułki tartej otręby), makrela wedzona bardzo często. Itd.
Fotografia:
[url]www.justyna-jazgarska.pl[/url]
I cała reszta:
[url]www.justyna-art.pl[/url]


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy moge również poprosić o elektroniczną wersję książki? Z góry dziękuję. nietyksza@op.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również proszę o eletroniczną wersję tej książki. Z góry dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj Elu,

Byłabyś tak miła przysłać mi elektroniczną wersję diety Duncana, podchodzę z dystansem, więc wolałabym najpierw zobaczyć jakie są sugestie w niej zawarte. Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez mogła bym prosic o elektroniczna wersje.. moj meil... prawieaniol88@interia.pl dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę o elektroniczną wwersje.
bozenka2002@interia.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


Nie korzystałam nigdy z diety Dukana, Zobaczcie też sobie dietę św Hildegardy https://magazynvip.pl/produkty-stosowane-w-diecie-sw-hildegardy/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Nigdy nie stosowałam diety Dukana. Mam zamiar ogarnąć za to dietę św Hildegardy https://swidnica24.pl/2021/04/produkty-stosowane-w-diecie-sw-hildegardy/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam odpowiednie forum na dieta.pl.
Są tam przepisy i można sobie ułożyć jadłospis wedle upodobań.

Znam osoby, które zgubiły na tej diecie prawie 40 kg w 4 miesiące oraz takie, które zrzuciły ponad 20 kg w niespełna trzy miesiące. Wszystko zależy od organizmu i jeszcze kilku czynników.

Rozmawiałam z lekarzem, dieta wygląda rozsądnie, ale przy jej stosowaniu zaleca regularne badania.

Życzę powodzenia i spadków. :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja właśnie skończyłam I Fazę, zaczynam II :) założyłam sobie schudnąć 8-10 kg, po pierwszych 5 dniach mam 2,2 kg mniej :) i co najważniejsze nie chodzę głodna !!!!! na początku ciężko było mi się połapać w tych przepisach, ale trzeba trochę poczytać po forach, czekam, aż książka do mnie dotrze....
dietka jest super, wiem, że wytrwam, bo nie ssie mnie w żołądku, a i coś słodkiego można też tam coś zjeść.......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiem że mogę sama ułożyć menu,poszperać w internecie, ale zrozumcie mnie jak się ma dwójkę ałych urwisów to trochę szkoda czasu na takie grzebanie, dlatego prosiłam o pomoc, może ktoś ma swoje ułożone to ja bym chętnie skorzystała. zaoszczędze trochę czasu i łatwiej bedzie mi przygotować listę zakupów.
Dzięki bardzo za podane informacje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jestem na diecie od wczoraj..i jak na razie jest mi cięzko ;/ wszedzie widze pokusy..ale bede twarda, poki co waga nie drgneła...powodzenia dziewczyny ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kachan, proponuję zrobić listę zakupów na podstawie dozwolonych produktów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To może napiszę w ten sposób:
Śniadania, kolacje: nabiał - twaróg chudy 0% z jogurtem i szczypiorkiem, jajka - na twardo z serkiem homogenizowanym Maćkowy 0% i szczypiorkiem, na miękko,jajecznica smażona na teflonie bez tłuszczu, omlet, placek z otrębów owsianych i pszennych, jajka, serka homogenizowanego, wędliny - krakowska drobiowa, szynka z indyka lub kurczaka, szynka gotowana bez skórki, ryby: tuńczyk w sosie własnym.

II Śniadanie - jogurt 0% lub serek homogenizowany0%

Obiady: pierś z indyka zamarynowana czosnkiem, majerankiem i innymi ziołami pieczona w rękawie, łosoś w ziołach pieczony w rękawie, klopsy z mielonego drobiowego na parze zamiast bułki tartej otręby, pierś z kurczaka na parze lub pieczona, udka z kurczaka bez skóry marynowane w ziołach, pieczone w rękawie, polędwica wołowa smażona na teflonie bez tłuszczu lub na grillu, kurczak marynowany w estragonie, pieczony.

Napoje: kawa, herbata, herbatki ziołowe, napoje light, mleko 0%.

Dodatki: sosy na bazie jogurtów lub serka homogenizowanego, sos pomidorowy z przecieru lub pomidorów z puszki, świeże i suszone zioła, czosnek, cebula ale w bardzo małych ilościach.

Można to wszystko dowolnie ze sobą łączyć.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli chodzi o karmienie piersią i tą dietę to się nie wypowiem ale od 2tyg jestem na diecie M. Montigniac którą można stosować i wciąży i podczas karmienia (bo to raczej zmiana sposobu życia) no i efekty już mam czyli 2,8kg w dół, ja szczęśliwa, najedzona a i dziecku nic nie brakuje :-)
polecam http://dietamm.com/
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wielkie dzięki dziewczyny, zaczyna od poniedziałku, jeśli czegos nie będę wiedziała lub bedę miała wątpliwości to napisze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez od poniedziałku zaczynam dziewczyny piszcie efekty to motywujące :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też od 01.03.2010 i damy rade dziewczyny :) a naprawdę zalogowanie się na forum dieta.pl jest fantastyczne, jest tam pełno przepisów, pełno kobiet które też są na diecie, piszą co jadły na jaki posiłek,
Moje skarby:
Antonina 21.02.2011
Bartłomiej 24.04.2013
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja koncze dzis 2 dzien, jakos to idzie, nic mi co prawda nie smakuje, ale co tam ;) . A lubie to co mozna jesc, wiec chyba mala zlosliwosc organizmu ;) .
Ja chce 10 dni przetrwac w I fazie, ale zobacze czy dam rade i co bedzie ze zdrowiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
faza uderzeniowa 10 dni za długo !! tyle można jedynie pod okiem lekarza
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
schudłam 10 kg w miesiąc na tej diecie a mój mąż 18
na facetów lepiej działa ta dieta

teraz jesteśmy na 3 etapie stabilizacji wagi
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
10 dni fazy uderzeniowej to zbyt długo. Koniecznie poradz się lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobra przekonalyscie mnie, bedzie 7 dni., Narazie po 2 dniach -1kg. Moze byc na poczatek.
Mam pytanie dotyczace faz pozniejszych, czy np w 3 fazie mozna sie napic kieliszek wytrawnego wina? Bo mnostwo imprez nas czeka za kilka miesiecy, a nie wyrobie sie w tym czasie z caloscia diety ;) .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Siedem dni spokojnie wystarczy jeżeli chcesz schudnąć ponad 20 kg. W trzeciej fazie możesz zjeść dwa dowolne posiłki w tygodniu, byle nie następowały one dzień po dniu. Wino można chyba wliczyć w te posiłki, choć uważaj, bo organizm różnie reaguje na alkohol po diecie. Mój tata jest juz w trzeciej fazie i wypił ostatnio dwa czy trzy drinki na imprezie. Skutki były fatalne, mówił, że takiego kaca w życiu nie miał, a żyje juz troszeczkę ;) Czuł się tak źle, że na pogotowie chcieliśmy jechać. Tak więc ostrożnie z tym alkoholem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny przy 5 dniowej fazie I ile dni trwa faza II naprzemienna 5/5? konkretna ilość dni czy do uzyskania interesującej nas wagi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
OK :))) . W maju Komunia (i wtedy gosci sporo takze u nas, bo na samej Komunii to raczej picia nie ma), w lipcu wesele a potem 2 tygodnie w gorach, gdzie wina nikt nie zaluje, ciezko bedzie, oj ciezko ;))) .

Chce schudnac ok 15 kg, wiecej byloby mega bonusem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej kobietki,ja jestem na diecie od poniedziałku. Troszke mi ciezko z produktami ,mieszkam w Londynie,mnostwo jest tu sklepow z polska zywnoscia ale nie takie jak sobie bym zyczyła. Jakos musze sobie radzic! Powiedzcie mi prosze co z Wasza codzienna toaleta (stolec oddawany codziennie),u mnie od rozpoczecia diety jeszcze nic i troche sie tym martwie.
Moge tez prosic o elektroniczna wersje ksiazki. Prosze. Pozdrawiam i powodzenia,trzymam za nas kciuki :*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pytanie odnośnie fazy II stosując 5/5. CZy zaczynam od 5 dni samych protein ( w tym wypadku jadłabym 10 dni po rzad samych protein) czy fazę II zaczynam od protein z warzywami? . Proszę o szybką odpowiedź, jutro zaczynam faze II
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ruda podaj maila to prześle ci elektroniczną wersję ksiązki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki bardzo
ruda221082@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zaczynamy od fazy uderzeniowej, która może trwać od 1 do 10 dni (zależy ile chce się schudnąć, jeżeli 20 kg to 7 dni wystarczy). Następnie przechodzimy do II fazy 5/5 lub 1/1, czyli po fazie uderzeniowej (proteiny) zaczynamy od warzyw kolejną fazę i po pięciu dniach znowu same proteiny. Faza ta trwa do momentu uzyskania upragnionej wagi. W skrócie:
Faza I
1-10 dni protein
Faza II
5/5 pięć dni proteiny plus warzywa, następnie pięć dni same proteiny
lub
1/1 jeden dzień proteiny plus warzywa, następnie jeden dzień same proteiny
i tak na zmianę, aż waga spadnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak czytam i czytam i zainteresowała mnie ta dieta:) aczkolwiek ja jestem znana z tego,że tylko się interesuję dietami ale nie wdrażam ich w życie:)))

Proszę powiedzcie mi czy każdy tak z marszu może przystąpic do tej diety?
Chciałabym zrzucic ok 10 kg ale już z 5-6 byłabym też zadowolona to żeby było bezpiecznie to ile dni powinna trwac faza uderzeniowa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wystarczy pięć dni, żeby zrzucić 10 kg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję bardzo za odpowiedź:) Nie wiem ile kg mi ubyło, ale widze po spodniach, że jest mniej (3 dnia za mną). Brzuch bardziej płaski, ale i gorzej sie czuję. Jestem osłabiona, wejście na 4 piętro koniecznie z przystankami, co wczesniej nie zdarzało się...A co do nieograniczonej ilości pożywienia to jest tak, że tego nie da sie dużo jeść. Zjem serek wiejski, jogurt nat., pierś z kurczaka (w ciągu całego dnia) i mój żołądek mówi dość. Czuję się przeciążona tym jedzeniem. Nie mogę sie doczekać II fazy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podziwiam wielki szacun ja zaczełam dzisiaj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
POPROSZE O ELEKTRONICZNA WERSJE KSIAZKI sucho@interia.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli masz problemy z oddawaniem stolca to jedz 3 łyżki otrębów,dlatego dr Dukan zaleca je jeść.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja rówież chciałabym wersję elektroniczą książki ; )) proszę o pomoc !
Mój mail: bulineczkaa@gmail.com
Z góry dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hi ja tez mieszkam w uk i chcialabym rozpoczac diete dukana bo nieczujem sie sexy we wlasnej skorze ale nie wiem jak zaczac jakie proukty kupowac i w jakich sklepach w uk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kachnat - poprosze tez o ksiazke: caroca1@wp.pl
dzieki z gory :-)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wysłałam, ja zaczynam w niedziele - I fazę 5 dniową
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje :*

ja startuje w poniedzialek, na diete przechodzi ze mna moj mezus :-) takze bedzie mobilizacja....
jutro jedziemy po ogromne zakupy serkow ;-)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kachnat, prześłij mi proszę też tę książkę;) założyłam wątek, a książki nie mam;)
poczytam i może zacznę?
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój mail jest w profilu;)
dzięki..
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Wystarczy pięć dni, żeby zrzucić 10 kg."

Kurcze brzmi bajkowo:)

A czy ja również mogę prosic o przesłanie książki???

joanna761@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej ! dzis 4 dzien diety -uwazam za zaliczony!
co drogie panie proponujecie w jutrzejszym menu. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
5 dni na 10 kg zrzuconych, to trochę za krótko.... z tego co się orientuję, a trochę już czytam po różnych forach, to w fazie I, w zależności od jakiej wagi zaczynacie, można 3-5 kg, nie słyszałam, żeby ktoś zgubił 10 kg w 5 dni .....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziewczyny wysłałam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
2 jogurty naturalne light
1/2 piersi z kurczaka gotowanej na wywarze
4 plasterki wędliny posmarowane musztardą.
jajecznica smazona bez tłuszczu z 2 jajek

to propozycja na cały dzień
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy ja tez moglabym prosic o te ksiazke? dziekuj
lenalena@poczta.onet.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to i ja się dołączę - chciałabym schudnąć ok 7-10 kg.
poproszę o książkę na martha@infinity.net.pl

ja jestem fanką ketchupu... zorumiem, że w I fazie nie można, ale czy np. w drugiej.... np. pomidorki z ketchupem?

Ja zacznę od 8.03 - z chęcią rozpoczęłabym w poniedziałek ale jadę w delegację i trudno by było się pilnować.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiście, że nikt nie schudnie 10 kg w pięć dni! Chodzi o długość pierwszej fazy (uderzeniowej) Jeżeli chcemy schudnąć w ogóle np. 5 kg, to wystarczy trzy dni fazy uderzeniowej i potem następuje faza naprzemienna aż do uzyskania upragnionej wagi. Jeżeli chcemy schudnąć 10 kg, to faza uderzeniowa powinna trwać około 5 dni i przechodzimy do następnego etapu. Proponuję wnikliwie przeczytać książkę, bo takie odchudzanie na podstawie informacji z netu może nie przynieść efektu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Te 10kg to moze dla osoby wazacej ponad 100kg i duzo jedzacej przed dieta rzeczy w niej zakazanych. Taki szok pelny dla organizmu.
Ja waze duzo mniej niz 100kg, ale duzo za duzo wg BMI, otylosci nie mam ale nadwage jak najbardziej :/. Nie wiem ile bede miala na minusie po 7 dniach, ale wiecej niz 5kg to na pewno nie.
Ale i tak jestem zmotywowana, bo kazdego dnia o maly kawaleczek jest mniej na wadze, naprawde maly, ale i tak sie ciesze ;) .
Dzis 4 dzien.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy w tej diecie nie można jeść ryżu i owoców? nawet jabłek?
czy druga faza jest tak samo działająca 1/1 co 5/5?
chciałabym schudnąć niewiele, bo 5-7 kg. ile powinna trwać I faza? jem i tak już niewiele, ale jak odstawię pieczywo i ziemniaki to się ruszy;)
czy to prawda, że są problemy ze sprawami w WC;)?
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na tej diecie nie powinno się jeść zbyt mało, tylko odpowiednie rzeczy... proponuję poczytać książkę...
na problemy z WC są właśnie te przykazane każdego dnia otręby pszenne i owsiane, one między innymi powodują normalną pracę jelit i żołądka
ja jestem 8 dzień na tej diecie, czuję się bardzo dobrze
i nie zapominajcie o wodzie, TRZEBA DUŻO PIĆ !!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny czy moge prosic o ksiazke na maila madziarka40@wp.pl
czytam Wasze opinie i postanowilam ze tez sie wezme za siebie bo wiosna sie zbliza,chcialabym schudnac ok 5 kg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polianna zaraz Ci wysle ;)
ja od poniedzialku na diecie i 2,5kg w dół ;))) fakt jeszcze nie widze roznicy wiec to chyba woda ... ale musze przyznac aie do malych grzeszków hihi..nwet przed chwila zjadlam delicje mnnniam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za książkę.
Wieczorem przejrzę dokładnie o co w tym chodzi:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to i ja może poproszę o książkę aniolek630@wp.pl
potrzeba mi z 5 kilo zrzucić, ale nigdy się nie odchudzałam, bo wszelkie diety mnie unieszczęśliwiają :)
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Całkiem niezle po 5 dniach - 2kg. Dzis juz moge jesc warzywka,nareszcie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej kasik2006i,powiedz mi jeszcz tylko czy Ty stosujesz otryby i fazie uderzeniowej? Ja mam na dal problem. Dzis pojade poszukac otrzab. Dzieki,pozdrawiam :*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kachnat75 Twoje odpowiedzi brzmią tak zachęcająco, że ja również bardzo prosze o elektronicznę wesję książki anoli23@go2.pl z góry bardzo dziękuję :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poproszę też o wersję elektroniczną ksiązki :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
kachnat75 Ja tez prosze o elektroniczna wersje tej książki robluc@interia.pl ,musze schudnac do sierpnia 35kg.zobaczymy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poprosze o wersje elektroniczna ksiązki na dukan2@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witaj:) jak można też bym prosiła o książkę elektryczną z góry dziekuje malgosia8305@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a moze macie te ksiazke z przepisami w pdfie?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też bardzo proszę o książkę wczoraj lekarz kazał mi zgubić co najmniej 10 kg. Nieraz już próbowałam ale efekty marne. Może przy Waszej pomocy nareszcie mi się uda. weronka52@gazeta.pl
Z góry bardzo dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wysłałam wam dziewczyny ;)
życze powodzenia..po 6 dniach moge stwierdzic, ze to nie jest takie trudne..a waga okazuje juz 56,9 ;)) od jutra II faza i byle do 50 kg ;) ehh..jak widok tej wagi poprawia humor ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi idzie beznadziejnie i to co ma motywowac to demotywuje... Meczy mnie to jedzenie mies strasznie, bo nie lubie ich za duzo, brak owocow i sokow to dla mnie meczarnia. Niedobrze mi zwlaszcza wieczorem kazdego dnia. Jedyne na co nie mam ochoty to slodycze, zawsze cos.
Po 4 dniach udreki mam na minusie poltora kg, wielkie mi osiagniecie, no beznadzieja po prostu, a przestrzegam diety restrykcyjnie :(((.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem na tej diecie od 4 stycznia
początkowo szybko schudłam
ogólnie mam 8 kg na minusie
no ale kilka razy zgrzeszyłam, bo zjadłam zakazane rzeczy, np jak nie wytrzymałam jak mąz do domu przyniósł świeże bułki...
teraz waga mi troszkę stanęła
ale się nie poddaje
jak chcecie mogę wam podać link do strony dukana(francuska) gdzie można zrobić test kiedy uzyskasz upragnioną wagę stosując jego dietę
mi wyszlo,że 14 sierpnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to ja dolaczam do grona dziewczyn na diecie- dzis rozpoczelam.Bylam na zakupach,zeby zrobic zapasy na pierwsze dni.Zobaczymy jak bedzie a wiele sobie obiecuje po tej diecie.Faze udurzeniowa zamierzam stosowac przez 7 dni,bo mam duzo kg do zgubienia.Zycze sobie i wszystkim powodzenia.:)
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
white_rabbit,mysle ,ze 1,5 kg na 4 dni to i tak dobry wynik. Przelicz sobie ile to bedzie kilogramow w miesiac jesli tempo 1,5kg/4dni pozostanie :) Nie poddawaj sie!
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
White rabbit, 1,5kg to suuuuper efekt,nie wiem czy uzysaklabys taki na glodowce,a tu jestes syta caly dzien i wieczor. Ja mam po 5 dniach -2kg i bardzo sie ciesze! pozdrawiam, badz dzielna!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podajcie linka do testu francuskiego?
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zaczęłam dzisiaj na śnieadanie 2 jajka na twardo i 250g jogurtu naturalnego z musli, na obiad będzie pierś z kurczaka na grillu a kolacja 250g jogurtu naturalnego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W tej diecie nie można jeść musli :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w moim musli zmieszałam w jednej wielkiej misce
1 opakowanie płatków owsianych
1 opakowanie płatków żytnich
można dosypać amarantus, otręby przenne myślę że nie przeszkodzi to w diecie

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.dieta.pl/grupy_wsparcia/proteinowa/4791-test-dukana-tlumaczenie-maszkuleczki-dziekujemy.html
Moje skarby:
Antonina 21.02.2011
Bartłomiej 24.04.2013
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam tylko jedno pytanie. Czy dozwolny jest jogurt jogobella light
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, raz na pięć dni, ale nie w I fazie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po 6 dniach -2kg, nie poddaje sie ale tez nie mam juz wielkich oczekiwan ;) .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Minal mi wlasnie trzeci dzien,narazie nic sie nie zmienilo,po pierwszej dobie rano mialam spadek wagi o 1 kg,potem wrocilo do stanu poprzedniego,teraz moze mam z 0.5kg mniej.Przestrzegam diete bardzo dokladnie.A jeszcze wczoraj dopadla mnie biegunka,na szczescie juz przeszla...Zobaczymy cop bedzie dalej,Daje sobie mieisac,jesli w ciagu miesiaca pojawia sie konkretne efekty to bede stosowac te diete do uzysskania wymarzonej wagi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cz ja też mogę poprosić o wersję elektroniczną książki nika_22@tlen.pl, z góry dzięki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny,jak Wam idzie dieta?u mnie szczerze mowiac bez rewelacji,mija czwarty dzien i nadal nie widze efektow.Wg tego co czytalam w ksiazce wlasnie w fazie uderzeniowej sa najszybciej widoczne efekty.Ech,ja to zawsze mam pod gorke ;)Zobacze co bedzie po 7 dniach,bo taki mam plan na I Faze.
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też będę wdzięczna za książkę :) geoida@tlen.pl
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po 9 dniach (5 dni pierwsza faza, 4 dni druga) mam na minusie 1,5 kg. Mój mąż po 9 dniach pierwszej fazy ma -4 kg (ale ma z czego chudnąć :)) Nam dieta odpowiada i nawet na słodkie sobie pozwalamy np. herbatniczki: 3 białka, zmielone otręby owsiane (daję na oko aby się wszystko wymieszało), słodzik, jogurt 0%, aromat waniliowy, wymieszać i do piekarnika na 195 stopni na około 20 minut. Te ciacha zaspokajają mój głód na słodkie. Słodzik mielę z otrębami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co z żółtkami? Piekę placki Dukana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny czy moge rowniez poprosic o ksiazke?plisssss
moj mail oluszczyk@o2.pl
z gory dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wysłałam Wam dziewczyny ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też bardzo chętnie skorzystałabym z uprzejmości i poproszę o książkę tolamalgola@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witaj,moge rowniez prosic o elekt,wersje tej ksiazj-ki?niewiem jak sobie poradze bo mieszkam w szwecji a pomimo iz to bogaty kraj,to bardzo ubogi w jakiekolwiek produkty?pozdrawiam Kacha.
kasia_demolka@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny, a w ktorej fazie mozna sobie zrobic takie ciasteczka czekoladowe na odtluszczonym kakao i mleku chudym?
bo widze mnostwo przepisow na slodkosci, ale nie jest napisane kiedy mozna je jesc...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w I fazie najlepiej sobie odpuścić słodkości ( w końcu to tylko 5 dni), potem w II i III fazie można sobie dogodzić ciasteczkiem z otrąb, albo skrobi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki kasia za odp.
ja juz w sobote w II faze wchodze i nie wiedzialam czy juz mi bedzie wolno takie smakolyki jesc
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o rany, ja bym nie wytrzymała na tej diecie :)
...a potem przyjdą noce
jak psy wierne pod nasz dom...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiecie co, ja też tak myślałam, że nie wytrzymam... mam duże doświadczenie co do różniastych diet, podeszłam do dukana bardzo ostrożnie, ale tak się wciągnęłam, że szok... można wytrzymać !!! jest tyle przeróżnych przepisów, łatwych szybkich, a co mi się podoba najbardziej--- je się tu dużo.... :) i prawdą jest, że im więcej się je, tym bardziej się chudnie :) tylko trzeba jeść to, co dozwolone....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny:) Mogę poprosić o książkę w wersji elektronicznej, chyba dojrzałam do diety. Jakieś 6 kg i będę szczęśliwa:)
Nie wiem tylko co z karmieniem. Teraz karmię tylko 2 razy dziennie, to chyba nie będzie miało wpływu na Krzysia...?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo prosze o wersję elektroniczna ksiazki bardzo bym chciała schudnąć moze mi sie uda Proszę .
zosia.kaminska60@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny, ktore zaczynaly niedawno - jak Wam poszla pierwsza faza? Ile macie do tylu?
Ja od poniedzialku na diecie i 3 kg w dol :-)))
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurce, ja bez węglowodanow nie potrafię żyć :)
...a potem przyjdą noce
jak psy wierne pod nasz dom...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kreska - ja tez myslalam, ze nie potrafie, ale w koncu musialam sie wziac za siebie, na dodatek moj maz przeszedl na diete razem ze mna, wiec nawzajem sie mobilizujemy, jest super :-))) powodzenia
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może od przyszłego tygodnia zacznę, bo na razie wcinam croissanta :)
...a potem przyjdą noce
jak psy wierne pod nasz dom...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny.Ja mam dzis potwornego dola,to moju 7 dzien I szej fazy.Efekt w porownaniu do innych bardzo mizerny, 1,7kg mniej.Niestety waze sie codziennie i tendencja jest taka,ze od poczatku diety okolo 1 kg mam mniej rano,a wieczorem znowu normalnie,wiec w zasadzie mam wrazenie ,ze wogole nic nie zgubilam.Do wczoraj przestrzegalam diete bardzo szczegolowo,ale wczoraj juz mnie taki dol zlapal,ze zjadlam 2 paluszki slone i 1 zelka miska....Ale mysle,ze to i tak nie mialo wielkiego znaczenia.
Nie wiem czy cos robie zle.Codzinnie jem twarog 0% z jogurtem naturalnym0% i cebulka.na obiad jakies mieso lub ryba,kolacja roznie salatka z tunczyka z jajkiem czy cos w tym stylu,pije 1,5l wody i inne plyny typu herbata kawa,
Czytam wszedzie,ze przy I fazie kazdy tracil sporo kilogramow,zwlaszcza jesli ta faza trwa az 7 dni...
Nie wiem co mam myslec. Jutro zaczynam II ga faze.Ciesze sie,ze bede mogla zjesc te warzywa w koncu.Ale jestem nieco rozczarowana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To zupelnie tak jak ja, wiec ja juz sobie dalam spokoj ;) . Uwielbiam owoce i soki i cierpie caly czas okropnie, ta dieta jest dla mnie wstretna, szczerze mowiac, a efekty bardzo marne. Mam - 2 kg po 10 (chyba) dniach, I faza tez 7 dni trwala i tez caly czas wszystkiego przestrzegam.
Daje sobie rowny miesiac, tj. 31 dni, jesli bedzie na minusie 4 kg lub mniej rzucam to w diably i zabieram sie za owoce, moge zyc na samych owocach kilka dni tak do nich tesknie ;))) . Jesli jakims cudem waga zacznie wreszcie spadac to jeszcze sie pomecze....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez wstepnie chce zobaczyc efekty jakie beda po pierwszym mieisacu.Mam nadzieje ,ze chociaz 4 kg... ale zobaczymy.Na wiecej nie licze ale 4 kg to juz cos. Tym bardziej,ze w IIfazie co piec dni warzywa, a to dla mnie wielka ulga.Zalogowalam sie na jakims forum z ta dieta,podczytuje i to troche mnie bartdziej optymistycznie nastawia.Ale generalnie jest mi ciezko.Trzymam za Ciebie White_rabbit kciuki,mam nadzieje,ze Twoja waga sie ruszy,tak jak i moja :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez za Ciebie trzymam i za nasze wyniki, oby wreszcie byly konkretniejsze! Ja teraz jak sa warzywa to tez odzywam, ale od niedzieli znow bez i juz mi sie niedobrze robi ;) .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny nie poddawajcie się, powoli, ale spada waga, ja też nie mam oszałamiających wyników, myślałam, że na uderzeniówce zrzucę więcej, ale się nie poddaję, ja mam dzisiaj 16 dzień (od początku diety), można wytrzymać, nie jest tak źle....
głowa do góry ! to jest dieta długodystansowa- nie spodziewajcie się, że po kilku dniach będziecie o 2 rozmiary mniejsze..... u mnie spadek wagi nie jest zbyt wielki, ale po ciuchach bardzo czuję, że zeszczuplałam :)

musicie pić dużo wody i jeść otręby ! w ogóle dużo jeść, ale tylko to, co dozwolone :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny, takie pytanie ppojawilo sie juz wczesniej, ale nie bylo na nie odpowiedzi, wiec zapytam ponownie. Czy mama karmiaca moze stosowac ta diete? A moze jest wsrod was taka mama, ktora karmi piersia i stosuje ta diete? Odbija sie w jakis sposob na dziecku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
autor książki nie zaleca, w końcu dieta jest raczej uboga- mało warzyw, w ogóle owoców.... ja bym poczekała, szkoda dziecka....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
HEJ,U MNIE DZIS 11 DZIEN DIETY,MAM OK -3KG. tO BARDZO FAJNY WYNIK JAK DLA MNIE,JA UWIELBIAM JESC,A PRZY TEJ DIECIE NIE CHODZI SIE GLODNYM I TO JEST SUUUUUUUUUPER!
mARTWI MNIE TYLKO WYSYPKA,DRODNE KROSTKI,KTORE TOWARZYSZA MI OD KILKU DNI. TO CHYBA SKAZA BIAŁKOWA,MOJ SYN JAK BYL MALUTKI TO MIAL COS TAKIEGO. C DO KARMIENIA PIERSIA TO POWINNAS SIE WSTRZYMAC,CHYBA ZE JUZ CHCESZ ZAKACZYC KARMIENIE, PAMIETAJ ZE DOBRO DZIECKA NA 1MIEJSCU! POZDRAWIAM I TRZYMAM KCIUKI ZA NAS
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny kilka rzeczy wyjasnienień,ja jestem na Dukanie od 1 lutego-zgubiłam do dziś 9 kg,naprawdę można,ale schudnie tylko osoba ktora chce,nie wolno podjadac a tu jobella light a tu soczek a tu coś jeszcze,jeśli nie jesteście przkonane do tej diety to odpuśćcie bo to nie ma sensu,trzeba znależć taką dietę ktora wam będzie pasować,ja się czuję idealnie na niej bo uwielbiam nabiał,jajka,ryby a jak ktoś nie cierpi np.jajek to ta dieta absolutnie nie jest dla niego.
Druga sprawa jak macie do zrzucenia np.10kg to nie spodziewajcie się spektakularnych minus 5 kg przez 7dni uderzeniówki ja mając bardzo dużo do zrzucenia na I fazie zgubiłam tylko 3,5 kg a liczyłam też na więcej,albo silne postawnowienie i jedzenie tgo co można tylko ew.tego co dopuszczalne albo nic:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie podjadam i nie chudne. Wiec to nie tak, jednemu latwiej innemu trudniej jak widac cokolwiek na tej diecie schudnac. A ja pisze, ze u mnie to nie dziala, albo dziala minimalnie, bo zanim zaczelam ta diete to wszedzie czytalam, ze chudnie KAZDY DUZO I SZYBKO. I to polaczenie: duzo-szybko mnie przekonalo. Mysle, ze osoby nie chudnace na tej diecie spektakularnie sie nie przyznawaly po prostu wsrod samych zachwytow, zeby im potem nie wytknieto: nie chudniesz bo podjadasz. To nie fair, skoro piszemy, ze restrykcyjnie przestrzegamy to moznaby to zaakceptowac jako prawde. Nie uwazasz?
Bardzo lubie jajka, ale mam tez nieco podwyzszony cholesterol i nie moge ich jesc ile mi sie podoba.
Wg mnie potrzebuje schudnac z 15kg, wiec wcale nie malo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej, jestem na tej diecie od 12 dni, narazie stracilam ponad 3kg, jestem zadowolona:) jak dla mnie super ze chudne i nie jestem przy tym glodna, 2 miesiace po ciazy waga stanela a jeszcze 8kg nadprogramowych mialam, teraz 5 zostalo, ach juz sie nie moge doczekac jak swobodnie wejde w jeansy z przed ciazy, to mnie mobilizuje. Wyczytalam w ksiazce ze cole light mozna pic, jak mam ochote na cos slodkiego to szklaneczke sobie nalewam:P
powodzenia dziewczyny!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
White napisz mi swój całodzienny jadłospis zobaczę czy wszystko ok a co ew zmodyfikowac żebys mogła chudnąć szybciej:)
Jeśli masz podwyższony cholersterol to tylko same białka żółtka wyrzuć,albo zrób mężowi jajeczniczkę z nimi,a poza tym od samego białka najwięcej się chudnie zawiera ono najwięcej białka niż cokolwiek:)
główka do góry:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny, widzę, że już jesteście specjalistkami:)przymierzam się do tej diety, myślę, żeby zacząć jutro, ale w sobotę 13.03 idę na imprezę:( czy przy tej diecie można pić alkohol??
bo jeśli nie, to będę musiała przełożyć start..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
alkoholu nie wolno pic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki za odpowiedź:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I ja do Was dołączam od jutra:) Już kilka dni się przymierzałam, ale wreszcie podjęłam ostateczną decyzję;) Nie będę lepiej mówiła ile kg mam do stracenia, bo aż wstyd:)
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja z chęcią dołaczę , bo macie motywujące wpisy- ale za 2 tyg, bo własnie zrobiłam zakupy - mało dietetyczne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja dla odmiany polecam stronke odwazsie.pl dzieki niej rok temu schudłam 11kg w ciagu4miesiecy(tylko ze tam wykupuje sie dietke i zaznacza swoje preferencje zywieniowe i inne takie)
co najwazniejsze to trzyma mi sie waga caly czas.
teraz chyba czas na kolejne 10w doł do wymarzonego 65 i znowu wroce do dietki.ten Dukan to mnie przeraża szczerze mowiac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny,ja mam dzis 9 dzien diety,2 gi dzien IIgiej fazy.i niestety mam zamiast spadku wagi wzrost o okolo 1kg.W Iszej w sumie zgubilam 2,5kg ale teraz po tym wzroscie to wychodzi ze mam 1.5 na minusie i troszke sie doluje :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tinker nie martw sie ,watpie zebys mnie pobila. MUsze schudnac 25 kg,tyle mi wyliczyl Dukan,ale jak bym schudla 30 to tez by zle nie bylo :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jle chcesz zgubić piszą kto ma mało do zgubienia ten wolniej chudnie .Ja zaczełam dzisjaj mam 20kg zapasu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dwa tygodnie na diecie, 5kg mniej :)

Dziewczyny, podrzućcie jakieś fajne przepisy na II fazę, bo już nie wiem co jeść, wszystko mi się znudziło...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336667

Tu masz pelno przepisow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i tu
http://forum.dziecko-info.com/showthread.php?t=190671
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny dzis dalaczam do Was;) Jejjjjjjjjjjjjjjjj ja mam wogole nadzieje, ze wytrzymam... zero chlebka jaaaaaaaaaaaaaaa:P
Mam 2 ksiazki ta zielona i te pzrepisy, ale w sumie zeby sniadanie zrobic to jakas masakra... albo dopiero swieza w tamacie moze jeszcze do konca nie wiem co i jak:P Obiadki super, i spoko, boje sie o sniadania... bo zawsze dla mnie to byla podstawa i powiedzmy najwiekszy prawie posilek...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasiaczek.Ja w fazie uderzeniowej na sniadanie jadlam przewaznie twarog 0% z dodatkiem jogurtu naturalnego 0% i troszke szczypiorku lub cebulki
Czasem jak bylam bardzo glodna to juz rano pieklam sobie na grilu piers z kurczaka
Mozesz zrobic tez tzw rozpustne kanapki przepis w linku powyzej znajdziesz, na taka kanapke polozysz plasterek chudej wedliny i ok. No i oczywiscie u mnie obowiazkowo rano kawa z mlekiem odtluszczonym oczywiscie.
Wazne zebys miala w domu zrobione zapasy produktow dozwolonych na pierwsze dni.zeby uniknac sytuacji ze poczujesz glod i nie bedziesz miala co przekasic.

Na slodko mozesz zrobic twarozek z dodatkiem slodzika i cynamonu,albo deser kawowy z jogurtu kawy zelatyny i slodzika.(przepis tez powyzej w linku )
Powodzenia i trzymam kciuki

Po 9 ciu dniach diety mam 2,6kg mniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kasiaczek, ja tez uwielbiam chleb i to bialy, ale dalam rade...
codziennie na sniadanie jem serek wiejski lekki + kawa z mlekiem 0% i do drugiego sniadania wytrzymuje bez problemu.
jesli nie pracujesz, to mozesz sobie robic placuszki - buleczki z otrebow na sniadanie - ja je robie na kolacje.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
załozyłam wątek, ale zaczęłam djętę wczoraj. przeczytałam książkę i się wzięłam. nie mam nadwagi, ale chciałabym zgubić po ciąży jeszcze 5-8 kg.
tylko nie wiem, czy będzie u mnie jakiś efekt, jesli od dawna nie jem słodyczy, kolacji nie jem, makaronów i chleba też unikam.
pewnie u mnie nie będzie aż takich efektów.
przeszłam na jogurty 1% (nie znalazłam nigdzie 0%) i warożki chude. nie używam cukru. wody dużo piłam.
ciekawa jestem jaki będzie efekt u mnie. pewnie organizm aż takiego szoku nie przeżyje;)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dietę nie djetę;)
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje dziewczyny za slowa otuchy, mam nadzieje, ze uda sie. Narazie zjadlam jajka 2 hehehe i wsio:P ale musze po serki udac sie do sklepiku i tak jakpiszecie glownie serki i otreby, szczypiorek, cebulki nie lubie:)
Dziekuje zobaczymy jakie efekty beda:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kup jeszcze smakołyki - u mnie to tatar i krewetki :) łatwiej patrzeć na rodzinę jedzącą ciasto, jeśli można zjeść w zamian coś pysznego, a nie tylko jogurt 0%...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehehe kurcze a co to moze byc... krewetki i tataru nie lubie hehe:P Kurcze ze nie ma takiej dietki, ze jakas czekoladka na goraco, jableczniczek, czy deser... mmmmmmmm dalabym wtedy rade na 100% hehe:P
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mialam weekend imprez urodzinowych, olalam na chwile diete, tzn. jadlam malo bardzo i tylko to co mozna... oprocz ciasta ;) . I wina sobie nie zalowalam wytrawnego.
I wreszcie po zastoju kompletnym i efektach zerowych... waga spadla w dol. Moj organizm jest chyba nienormalny ;) . Ale samopoczucie poprawilo mi sie bardzo i mam checi wielkie walczyc dalej.
Aktualnie mam 2,5kg na minusie, i moze uda mi sie osiagnac zamierzone -4 kg w pierwszy miesiac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasiaczek. W przepisowni znajdziesz przepisy na takie niby desery zrobione z produktow dozwolonych. one powinny pomoc Ci w tesknocie za ciasteczkiem czy czyms podobnym.poza tym najgorsze sa mim zdaniem dni czystych protein bo jak wchodza warzywa to moim zdaniem jest ok

White-Rabbit ,ktory dzien diety juz masz? bo spadek wagi jak widze mamy podobny.Tylko,ze ja mam bardzo duzo do zgubienia i daleka droga przede mna

Powodzenia i wytrwalosci laski :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Spadek po rownych 2 tygodniach, dzis mam 15 dzien diety.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przetrwałam pierwszy dzień;)

Dziś drugi. Ja póki co na śniadania będę jeść jaka. ;) Pewnie dopóki mi się nie znudzą. Lunch tuńczyk w sosie własnym lub twarożek. Na obiad będzie pierś z kurczaka gotowa w ziołach prowansalskich. Ale nie wiem co na kolację.....
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
White-Rabbit,No ja mam dzis 11ty dzien diety i -2.5 wiec wlasciwie idziemy podobnie tyle,ze zaczelas 4 dni wczesniej.Wiec myske,ze nie ma dramatu.Zobaczymy jak bedzie dalej.

Tinker Bell ,ja czesto 2 razy dziennie jadlam twarozek,na rozne sposoby,alebo salatke ;tunczyk posiekane jajko szczypiorek lub cebulka i troszke korniszonka,ewentualnie ryba wedzona lub pstrag pieczony

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tinker, ja też mam dziś 2 dzień;) na śniadanie jajecznica z szynką, drugie jogurt lub twarożek, objad pierś w ziołach a kolacji nie jadam;) jak dłucho chcesz stosować I etap? ja max 5 dni.
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam 20 kg do zrzucenia. Więc myślę, że z zależności od samopoczucia będzie to 7-10 dni.

Czytałam, że kg gubi się tylko później tylko w fazie proteinowej. W fazie warzywnej się nie gubi, a nawet waga może się wtedy ruszać.
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nieprawda. U mnie po fazie uderzeniowej (7dni) kolejny spadek wagi zanotowalam po 5 dniach warzywnych i do tego lamiacym zasady weekendzie... Teraz jestem znow na proteinach i zobaczymy. Pod koniec fazy uderzeniowej nie schudlam ani grama.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy są takie same efekty jak stosuje się w II fazie 5/5 jak 1/1?
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podobno tak. Mi jest latwiej 5/5.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Boli mnie dziś głowa..."szok" dla organizmu?
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie pierwsze dni nie tylko bolala glowa, ale bylam gotowa zabijac ;) . Taki humor mialam super...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
White, to ja właśnie się tak czuję:)

A w którym dniu poczułaś ulgę??
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w ksiazce jest napisane, ze w fazie II ten model 1/1 jest dla osob, ktore chca zrzucic mniej kg, jak zalezy Ci, zeby zrzucic wiecej, to optymalny jest model 5/5
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nawet nie wiem kiedy poczulam sie lepiej... tak jakos pogodzilam sie z losem ;) . Nie jestem typem osoby kwitnacej na diecie, raczej do euforii to mi nadal daleko. Ale jak mus to mus, a u mnie to juz mus wielki byl.
Pomaga mi caly czas Pepsi Max lub Light (obie bez cukru), w 99% zaspokoja moj glod na slodycze. A to byl moj podstawowy problem. Nie jest to zdrowy napoj, ale w ksiazce polecany i u mnie sie sprawdza, bo pozwala mi w miare bez meki trwac w diecie. Wybierz sobie cos jednego, co Ci zasmakuje i co mozna jesc/pic w czasie diety a bedzie latwiej. Pepsi u mnie sie sprawdza, bo poza ta dieta nie pije takich rzeczy absolutnie i nigdy. Wiec mam jakby zakazany owoc w czasie diety ;)) .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny, przecież jest tyle fajnych przepisów, nawet na słodkości dukanowe.... :) można wytrwać..... jak macie motywację- dacie radę

ja na początku też się różnie czułam, teraz mam tyle energii, że momentami sama siebie nie poznaję :) a jeszcze jak widzę na wadze rezultaty, to dostaję większego powera :)

głowa do góry- chcieć- to móc :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czytałam te przepisy na słodkości, ale kurka trza mieć czas na te wszystkie przygotowania, którego ja aktualnie nie posiadam.

Może na kolejnej fazie pobawię się przepisami, bo ile można jeść to samo.

Serio? W książce jest info o pepsi, że można??
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mozna pic cole lub pepsi light ,one sa bez cukru i wrecz dukan w ksiazce poleca picie coli wlasnie poto zeby nie ciagnelo do slodkiego.

Ja zaczynajac diete przez pierwsze 4-5 dni czulam sie fatalnie,bylam potwornie senna,zero energii, a na dodatek moj organizm zareagowal na zmiane diety biegunka .To byla masakra,ale cale szczescie przeszlo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a z korniszonów tylko ogórki jecie?
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tak planuję w fazie uderzeniowej tylko korniszonki.

Bo reszta to fazie II.
Your online absence has me worried you might have actually gotten a life;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W pierwszej fazie mozna jesc korniszony,ale tylko w niewielkiej ilosci,jako dodatek-przyprawa do jakiegos dania.nie wolno absolutnie jesc nic z poza listy dozwolonych produktow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
HEJ DZIEWCZYNKI,DZIS MIJA MOJ 15 DZIEN I MAM -4KG.
JEST DOBRZE :-) TEZ CIERPIALAM PRZEZ PIERWSZE 3 DNI,BYLAM BARDZO NERWOWA I TO PASKUDNE UCZUCIE W GARDLE (TAK JAK BYM MUCHE POŁKNELA) I NIEPRZYJEMNY ODDECH,ALE SA GUMY DO ZUCIA(BEZ CUKRU OCZYWISCIE) I DALAM RADE,TERAZ TO JUZ MI WESZLO W KREW.
ŚNIADANIE ZAZWYCZAJ JAJECZNICZKA NA SZYNCE ODTŁUSZCZONEJ- POWIEM WAM ZE SUUUPER SZYNECZKA Z KURCZAKA W LIDLU(>1%TLUSZCZU), PYSZNE MIESKO Z PIECA NA OBIAD POTEM OWSIANKA NA ODTŁUSZCZONYM MLEKU LUB Z JOGURTEM 0% A KOLACJA RYBKA ALBO SAŁATKA Z TUŃCZYKA Z JAJKIEM.
OD DZIS MAM ZNOW WARZYWA WIEM JAJECZNICZKA Z SZYNKA I POMIDORKIEM SAŁATKA Z KURCZAKIEM SEREK WIEJSKI SUUUUUPER Z LIDLA 0,4% FAT Z OGORKIEM POMIDOREK RZODKIEWKA :-* PELEN LUZ A DO TEGO CIASTECZKA Z OTRAB Z TWAROZKIEM 0% 1 JAJO I LYZECZKA SLODZIKA. POLECAM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
JEM DUZO I TO MI SIE PODOBA!!! I NAWET MOJ SYN WYBIERZE SOBIE COS DLA SIEBIE Z MOJEGO MENU :*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kobietki bardzo zachęciłyście mnie tymi postami,ale przed rozpoczęciem tej diety chciałabym co nie co poczytać, więc czy ja również moge prosić o książkę w wersji elektronicznej ;] na anoli23@go2.pl z góry dziękuję i pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja również poprosze ta książkę carla26@wp.pl

dziękuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poproszę o wersje elektroniczna askrzynka@poczta.onet.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też będę wdzięczna za meila iwonka_ika@tlen.pl
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny
Jak sukcesy w dietowaniu? U mnie narazie zastoj ,po 5 dniach protein z warzywami spadek wagi = 0kg :(((
Dzis znowu proteiny wiec licdze ,ze sie ruszy. POtrzymajcie troche kciuki :)
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam 4 dzień diety. 3 dni -2kg. wg testu muszę zgubić jeszcze 5kg...
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
LidiaM-gratuluje! To juz super wynik jak na poczatek diety
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja po 5 dniach protein - 3,5 kg w dol,
po 5 dniach proteiny + warzywa - 1 kg w dol,
razem: 4,5 kg w dol po 10 dniach diety :-)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze dziewczyny! idziecie jak burza! Gratuluje :)
zazdroszcze ja 2 tyg i tylko -2.5 :(((

To jednak trzymajcie te kciuki mocniej :)
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej, a ja jestem przed miesiaczka i moze dlatego mam ok 0,5 kg do przodu. Pilnuje diety i cos jest nie tak! Ktoras z Was tez tak miała?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przed miesiaczka organizm zatrzymuje troche wody wiec tak moze byc,ja jutro sie waze i mam nadzieje,ze waga drgnie.W dol oczywiscie...
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aga 76 idziemy prawie w rowno. dzis moj 17 dzien i mam - 3,5. mam nadzieje ze bydzie jeszcze pare kg tzn -5


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzis moj 13ty dzien, a tak jak pisalam wczesniej ostatnie 5 dni waga ani drgnela,wiec troche sie smuce. Mam nadzieje ,ze nie jestem wyjatkiem odpornym na ta diete....
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czasem tez mam gorsze chwile :(,tak jak teraz,mam nadzieje,ze do Wielkanocy osiagne cel i zjem swiateczny ogiad z rodzinka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wg Dukana powinnam wymarzona wage osiagnac 13.08 .... wiec o obiedzie swiatecznym nawet nie mysle . Ae jestem w stanie wytrwac byle tylko faktycznie efekt byl .
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aga76 podaj link na test Dukana,prosze :*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zaczęłam jakoś w połowie stycznia i 13kg mi ubyło :))) Ale zmęczona jestem już tą dietą i nie wiem czy dotrwam do tych wymarzonych 20 kg. Tym bardziej, że Wielkanoc się zbliża :( Na początku bardzo szybko waga spadała, teraz jak 1kg na 10 dni, to się cieszę. Tak tylko chciałam się pożalić tym moim dietowym kryzysem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zycze nam powodzenia! Zazdroszcze tym,ktorzy jedza i wciaz suuuper wygladaja,np moj maz!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

http://www.regimedukan.com/fr/212-je-minscris.html


tlumaczenie
1,.Votre prénom* : IMIE
2. Vous etes* JESTES: Une Femme KOBIETA Un homme FACETEM
3. Quel est votre poids actuel ? TWOJA OBECNA WAGA
4. Quel poids souhaitez-vous peser ?* : WYMARZONA WAGA
5. Avez-vous déja suivi des régimes pour maigrir ?* CZY STOSOWALAS JAKAS DIETE?: Aucun ZADNA 1 2 3 Plus WIECEJ
6. adres email

ETAPE SUIVANT
1. Quel poids maximum avez-vous pesé ? ILE NAJWIECEJ WAZYLAS? W KG
2. Quel poids minimum avez-vous pesé apres 18 ans, et en dehors de toute maladie ?* : ILE WAZYLAS NAJMNIEJ PO 18 ROKU ZYCIA, NIE LICZAC CHOROB W KG
3. Quel est votre poids de croisiEee ?* :Il s'agit du poids maintenu sans effort particulier avec une alimentation spontanée JAKA JEST TWOJA NORMALNA WAGA (JAKA WAGE UTRZYMUJESZ GDY NIE STOSUJESZ ZADNYCH DIET) W KG
4. Combien mesurez-vous ?WZROST
5. Etes-vous pressé(e) de maigrir :CHCESZ SZYBKO SCHUDNAC

ETAPE SUIVANTE

1. Y-a-t-il une tendance a grossir dans votre famille ?* : Oui Non CZY W RODZINIE JEST TENDENCJA DO OTYLOSCI?
2. Quel est le nombre de vos grossesses ?ILE RAZY BYLAS W CIAZY
* : Aucun 0 1 2 3 Plus WIECEJ
3. Lorsque vous surveillez votre alimentation, vous avez l'impression de maigrir :
*CZY WYDAJE CI SIE ZE CHUDNIESZ Z LATWOSCIA JEZELI PILNUJESZ CO JESZ?: Plutôt facilement RACZEJ LATWO Difficilement TRUDNO
4. Manger moins vous fatigue-t-il ?* : Oui Non MECZY CIE JEDZENIE MNIEJ?
5. Apprécions votre ossature* : Ceinturez votre poignet gauche
entre votre pouce et votre index droits OCEN GRUBOSC KOSCI, ZLAP NADGARSTEK PROBUJAC ZLACZYC KCIUK I PALEC WSKAZUJACY
Ossature fine :
vos bouts de doigts se chevauchent CIENKIE - Z LATWOSCIA LACZYSZ PALCE
Ossature normale :
vos bouts de doigts se touchent juste NORMALNE LEDWIE STYKASZ PALCE
Ossature lourde :
vos bouts de doigts sont éloignés CIEZKIE TWOJE PALCE NIE STYKAJA SIE
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
test bedzie liczyl od dnia dzisiejszego
wiec mozesz wentuanie wpisac dane z momemntu kiedy rozpoczelas diete i potem od wynikow podanych przez dukana odejmij sobie zas jaki juz jestes na diecie
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałam po 9 dniach uderzeniowej 4g mniej, a teraz będę się warzyła co 10dni po każdej skończonej części 5/5

Pozdrawiam i miłych spadków
Moje skarby:
Antonina 21.02.2011
Bartłomiej 24.04.2013
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
te święta akurat sprzyjają dukającym :) mogą być jaja, serniczki, sałatki..... wszystko oczywiście wyłącznie z rzeczy dozwolonych :) więc głowy do góry dziewczyny, damy radę........ :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki aga76. no no wg testu to nie zjem obiadku,wiec masz racje kasik musimy dac rade!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny.
Ja dzis uradowana jestem bo waga pokazala ze jest mnie mniej o 3,4 kg! Wiec w koncu sie ruszylo :)))

ahalia, jesli czujesz sie zmeczona dieta a nie chcesz stracic tego co osiagnelas to wejdz na jakis czas na III faze ,masz tam troszke urozmaicenia,a jak bedziesz miala lepszy nastroj to zaczniesz od nowa :)
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
GRATULACJE AGA76,JA NARAZIE STOJE W MIEJSCU (OD TYG),JUTRO ZNOW SAME PROTEINY,WIEC MOZE COS SIE POPRAWI.
LICZE NA TO!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie zero efektow, jesli teraz po warzywach sie cos nie ruszy to rzucam diete juz teraz, bo jej sensu nie widze zadnego. Mam 2,5 na minusie i tyle, nie warto bylo nawet zaczynac dla takich efektow, no ale trudno ;) .
Jeszcze 3 dni i przechodze na diete 1000 kalorii, w zeszlym roku schudlam na niej 6 kg jedzac wszystko co lubie, tylko w malych ilosciach.
Ale zostane w watku, coby sie wspirac z innymi odchudzajacymi :).

Aga gratuluje!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Strasznie mi przykro white_rabbit,ja mam te3,4 i teraz znowu waga stoi. Nie wiem co myslec. Jak porownuje sie do innych dziewczyn ktory w miesiac chudna 8kg to zazdroszcze i mylse ze one faktycznie mialy super motywacje zeby dalej trwac w diecie.
Ja ciagle licze,ze to sie rozkreci i schudne. Tak okropnie czuje sie ze swoimi kilogramami i bardzo zapalilam sie ,ze dzieki tej diecie uda mi sie schudnac.

Zobaczymy jak bedzie,
Trzymam kciuki za nas ,niezaleznie od tego na jakiej diecie jestesmy :) BYle tylko efekty byly .
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja po 5 dniach protein miałam kryzys. i podjadłam ciasteczka i na śniadanie bułkę... jutro rano się ważę. do czwartku miałam -3, ciekawe, czy będę miała jutro na +...
image image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej moge prosic o przeslanie ksiazki? bede bardzo wdzieczna,
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sluchajcie a jak z alkoholem? mozna cos w weekend wypic? jakiekos drina badz piwko?
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wolno pic alkoholu :) ubolewam,ale coz.... czego sie nie robi zeby byc piekna ...
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dostałam meila z książką, ale niestety chyba jakiś uszkodzony plik bo nie mogę go otworzyć. Byłabym wdzięczna za wysłanie jeszczed raz. iwonka_ika@tlen.pl
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
uuuuuuuu nawt w weekend? dobrze lubie platki owsiane i zytnie:) boje sie zatwardzenia bo mam z tym problemy
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jajka cale czy bez zoltka? a dziczyzne moge jesc ? bo mam tego cala zamrazarke, a nabial tylko bez tluszczu?
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olcia produkty tylko te co sa napisane na liscie i zadnych innych.
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
iwonka ,jak chcesz otworzyc plik to zmien jego nazwe wtedy sie otworzy.

platkow owsianych nie wolno tylko otreby,jest jakas roznica tylko nie umiem wyjasnic..
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok , a moze ktos mi podeslac link to listy produktow? ktos wyzej pisal ale czy to aby wszystko, prosze o info bo to dla mnie wazne, ogolnie znam sie na innych dietach, ale czlowiek uczy sie cale zycie, szukam chetnych do biegania z pruszcza jest tu jakas mila pani?:)
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
olcia - w koncu uwierzylas w te diete? bo wczesniej dosc sceptycznie do niej podchodzilas....

jesli chodzi o dozwolone produkty, to sa one wszystkie wymienione w ksiazce, przeslal Ci ja ktos?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
DIETA PROTEINOWA -Protal ( proteiny +naprzemienne, franc. proteines + alternatives) nie jest zwykłą dietą , lecz kompletnym planem utraty masy ciała , nierozerwalną całością , którą w całości przyjmujemy lub odrzucamy . Składa się z czterech następującyh po sobie etapów:

Protal 1

Faza ataku prowadzona za pomoca diety czysto proteinowej pozwala na efektowny start przynoszący niemal tak błyskawiczne rezultaty jak głodówka lub dieta oparta na proteinach w proszku, ale bez ich wad i niebezpieczeństw.

Protal 2

Faza równomiernego rytmu utraty wagi opiera się na naprzemiennej diecie proteinowej, która pozwala szybko dojśc do upragnionej wagi.

Protal 3

faza utrwalenia uzyskanej wagi i niedopuszczenia do pojawienia się efektu jojo , szyli szybkiego ponownego przybrania na wadze, to okres w którym należy być szczególnie ostrożnym. Trwa dziesieć dni na każdy utracony kilogram.


Protal 4

Faza definitywnej stabilizacji opiera się na prostej zasadzie , niezbędnej, by zachować uzyskaną wagę: jeden dzień ścisłej diety proteinowek w każdy czwartek do końca zycia. Zalecenie ostre i niepodlegające żadnym negocjacjom, ale wystarczająco skuteczne i precyzyjne, aby można je było zaakceptować na tak długi czas.



MEMENTO KURACJI UDERZENIOWEJ


W tym okresie trwającm id jednego do dziesięciu dni możecie żywić się ośmioma kategoriami produktów wymienionych poniżej.
Z tych osmiu kategorii możecie dowolnie wybierać to, na co macie ochotę, beż żadnych ograniczeń i o każdej porze dnia.
Wolno wam również te produkty dowolnie ze sobą łączyć.
Zasada jest zatem prosta i nie podłega dyskusji: wszystko , co jest wymienione na zamieszczonej poniżej liście jest całkowicie dozwolone, a to, czego na niej nie ma , jest zakazne, zapomnijcie o tym na razie , wiedzac, że w niedalekiej przyszłości pokarmy te wróca do waszego jadłospisu.

-chude mieso: cielęcina, konina, wołowina z wyjątkiem antrykotu i rozbratla z koscia, wszystko na gillu lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu
-podroby: watroba, cynadry, ozór cielęcy lub wołowy (czubek)
-wszystkie ryby, tłuste, chude, o białej lub niebieskiej skórze, surowe, pieczone, wędzone lub gotowane
-owoce morza (skorupiaki i mięczaki)
-drób oprócz kaczki i bez skóry
-chuda szynka, chude wędliny indyka, kurczaka lub wieprzowe
-jaja
-chude produkty nabiałowe
-póltora litra wody z małą zawartością soli mineralnych
-środki wspomagające : kawa, herbata, herbatki ziołowe, ocet, zioła, przyprawy, korniszony,cytryna (nie jako napój), sól i musztarda (umiarkowanie)

Poza środkami wspomagającymi i ośmioma poprzednio opisanymi kategoriami, nie wolno wam jeść NIC INNEGO.
Produkty, które nie są wymienione na tej liscie, są zabronione w fazie kuracji uderzeniowej.
Skoncentrujcie się na tym, co jest dozwolone i zapomnijcie o reszcie.
Urozmaicajcie wasz jadłospis, jedząc te produkty po kolei lub dowolnie je mieszając, i zawsze pamiętajcie, że możecie bez obaw korzystać ze wszystkich figurujących na liście składników .



MEMENTO KURACJI O RÓWNOMIERNYM RYTMIE ODCHUDZANIA


Zachować wszystkie dozwolone w kuracji uderzeniowej produkty i dodać, bez zadnych ograniczeń co do ilości, godziny spożywania czy sposobów łączenie następujące surowe lub gotowane warzywa:
pomidory, ogórki, rzodkiewki, szpinak, szparagi, pory, zieloną fasolkę, kapustę, grzyby, seler,fenkuły,wszelkie zielone sałaty łącznie z cykorią, boćwinę, bakłażany, cukinię, paprykę, a nawet marchew i buraki pod warunkiem , że nie będą podawane do każdego posiłku. Podczas trwania tej fazy stosować naprzemiennie okres protein z warzywami i okres protein bez warzyw, aż do osiągnięcia ustalonej wagi.


MEMENTO KURACJI POZWALAJĄCEJ NA UTRWALENIE WAGI

Czas trwania kuracji przejściowej oblicza się zależnie od wielkości utraconej wagi : dziesięć dni nowej diety na każdy utracony kilogram.
Jeśli straciliście 20 kg, trzeba ją stosować przez okres wynoszący 20 razy dzisięc dni, co stanowi dwieście dni, czyli sześć miesięcy i dwadzieścia dni, a 10 kg oznacza sto dni. W ten sposób każdy łatwo obliczy czas dzielący go od ostatecznej stabilizacji.
Podczas fazy utrwalania wagi należy jak najściślej stosować się do diety pozwalającej na spożywanie następujących pokarmów:

-pokarmy proteinowe fazy uderzeniowej
-warzywa kuracji równomiernej
-jedna porcja owoców dziennie, oprócz bananów, winogron i czereśni
-2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie
-40 gramów sera
-2 porcje produktów skrobiowych tygodniowo
-udziec jagnięcy lub pieczeń z polędwicy wieprzowej

Jako ukoronowanie kuracji mamy jeszcze:
-dwa odświętne posiłki w tygodniu

Oraz obowiązkowo i bezwarunkowo
-jeden dzień ścislej diety proteinowej (kuracja uderzeniowa) w tygodniu –niewymienny i bezdyskusyjny


MEMENTO KURACJI OSTATECZNEJ STABILIZACJI

Przejść do normalnego sposobu odżywiania się podczas sześciu dni w tygodniu, zachowując dobre nawyki nabyte podczas kuracji, i stosować co czwartek lub, jeśli to niemożliwe, w środę lub piątek jeden dzień czystych protein (kuracja uderzeniowa) w sposób regularny, ścisły i przez całe życie.
Spożywać codziennie 3 łyżki stołowe otrąb owsianych.
Zaniedbanie tych dwóch zasad, stanowiących jeden z filarów planu Protal, to gwarancja odzyskania całej utraconej wagi w niedalekiej przyszłości

image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W nowej wersji ksiazek w IIgiej fazie jest troche wiecej dopuszczonych warzyw,ale ja bardziej ufam Iszej wersji
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heheh caroca no bylam bylam i przyznaje sie bez bica:) ogolnie znam sie na dietach i nigdy nie wierzylam w rozne diety cud, wiem jak dobrze sie odzywiac itd ale mam problemy z tarczya i mimo cw nie naleze do wieszakow , waze 63 kg przy wzroscie 171, duzo to nie jest , miesnie tez sporo waza , szukam diety ktora czesciowo wykorzystam w swojej pracy, a ta dieta jest wyoko bilalkowa co pozwala na budowanie miesni co jest dla mnie bardzo wazne, moj organizm niestety zatrzymuje wode i w wiekszoci to ja widac, tluszczu mam malo, ale musze co zrobic zeby ruszyc gospodarke wodna............nikt mi nic nie przyslala dlatego zadaje tyle pytan
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
olcia wyslalam Ci maila z ksiazka,daj znac cy doszlo
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok dzieki jest od jutra zaczne zeby prztestowac, a potem wydobede najlepsze i uloze wlasna diete olci:)
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to powodzenia!
chcialam Ci wyslac ksiazke, ale widze, ze Aga mnie ubiegla ;-)
u mnie na razie sa dobre efekty: 14 dni - 5,5 g w dol :-)
jeszcze 5 kg i bede szczesliwa :-)))
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny:) U mnie znowu proteinówka przez pięć dni. Postanowiłam, że wytrwam do końca kwietnia i bez względu na to ile schudłam, przechodzę do utrwalania. A potem jak mi dobry nastrój wróci, może znowu spróbuję. Rodzina nie może już ze mną wytrzymać, choć muszę przyznać, że mąż jakoś za bardzo mi nie pomaga :( Wczoraj wysłałam go do sklepu po deserek czyli colę zero, a on w bonusie przyniósł sobie lody i tabliczkę czekolady z orzechami. I jak tu się nie wściekać!!!;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja od dzisiaj zaczynam od początku, bo miałam 2 tyg przerwy przez mojego męża...i od dzisiaj zaczeliśmy razem wiec bedzie nam łatwiej ;)
I faza potrwa 7 dni ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witajcie, od rana jestem na samych bialkach i powiem Wam, czuje sie sredni, moj organizm przyzwyczajony do sniadania bialkowo weglowodanowego jest w szoku, jestem senna , kreci mi sie w glowie, przede wszystkim chodze glodna, zjadalm juz 3 jaja, serek homogenizowany i pol makreli, na obiad mam piers a pozniej tunczyka , ciekawe czy am rade, przeczytalam ksiazke od a do z, troche sie obawiam ze ta dieta jest uboga w witaminy, tak logicznie i bez zlosci, ale zobaczymy,
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny przeslijcie mi książkę bo ja również nie mogę jej otworzyć :/ a chciałabym sobie poczytać i może po zakończeniu karmienia coś wprowadzić w życie :P mikka111@o2.pl wielkie dzięki :)
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
alime, czy zmienilas nazwe pliku? zeby otworzyc ja musialam zmienic nazwe. wtedy jest ok

olcia,ja przez pierwsze 3 dni uderzeniowki czulam sie strasznie, senna ,zmeczona , mialam biegunke. Ale teraz jest ok,tylko martwi mnie ze mam male efekty w chudnieciu....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ile schudlas? ja chce kilka kg, zeby miesnie wyszly :)
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki olcia ekspresowe tempo :)

aga76 no właśnie zmieniałam ale nie wyszło nie wiem dlaczego, ale teraz juz mam lekture dzieki :)
imageimage
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja schudla, 3,4 kg ,ale minelo juz 17 dni od kiedy jestem na diecie, porownuje sie do innych i przy mojej nadwadze maja zdecydowanie lepsze efekty. bo zasada jest taka ,ze im wiecej kg tym latwiej sie je gubi na poczatku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a hotmony badalas?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie, nie badalam. nawet nie wiem jakie hormony powinnam ewentualnie zbadac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tsh, ft3, ft4 tarczycowe,moze to jest powodem dla ktorego nie mozesz zgubic,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też poproszę o przesłanie książki
celtica2@wp.pl
z góry dzięki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
HEJ AHALIA POWIEM CI ZE JA SAMA PRZYNOSZE DO DOMU SLODKOSCI ,LODY I TO CO UWIELBIAM CHIPSY,ALE SAMA ICH NIE JEM (MAZ WIECZORAMI JEST JAK ODKURZACZ,A W CIAGU DNIA MOJ SYNEK PROBUJE KARMIC MNIE SWOIMI SLODKOSCIAMI) WYSTAWIAM SIE NA POKUSZENIE I CWICZE SILNA WOLE. JAK NARAZIE ODNOSZE SUKCESY NA 22 DNI DIETY MAM 1GRZESZEK WYPILAM ACTIMEL I -5KG . TRZYMAJMY SIE TWARDO :*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
olcia - my z mezem przez pierwsze dwa dni tez czulismy sie bardzo slabi, jakby "moc nas opuscila" :-) ale w trzecim dniu juz bylo ok.
a jesli chodzi o witaminy, to bierzemy sobie vitaral, zeby je uzupelnic.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokladnie, moc mnie opuscila, dzisiaj w poludnie mialam treningi z klientkami i ledwo sie ruszalam:) ja ukladam zupelnie inne diety, po ktorych jest sie wulkanem energii, ale wszystko trzeba przetestowac, :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jestem w 2 fazie, mam do zgubienia 10kg a zgubiłam 2kg. Zastanawiam się czy można jeść kleiki ryżowe dla dzieci ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dorka, nie mozna jesc kleikow ryowych poniewaz nie ma ich na liscie produktow dozwolonych.

TYLKO I WYŁĄCZNIE PRODUKTY Z LISTY !!! :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny przyślijcie wersje elektroniczna już raz prosiłam i czekam i czekam i nic nie przychodzi askrzynka@poczta.onet.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiktoria, wyslalam maila. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przeczytałam wasze wpisy i pomyślałam że ta dieta może być skuteczna nie tak jak reszta stosowanych przezemnie. Prośba o przesłanie na maila formy elektronicznej: kb502@wp.pl.
Mam pytanie czy któraś z was podczas stosowania tej diety ćwiczyła?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak Wam idzie dziewczyny?
jakies sukcesy?
Niesmialo proponuje zalozenie drugiej czesci watku bo ten juz sie kiepsko przewija. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zalozylam czesc II tu link ;

http://forum.trojmiasto.pl/?act=show_topic&topic=153441&c=1&k=16

Wysylalam zaraz maila z wersja elektroniczna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
HEJ KOBIETKI,A MOZE KTORAS Z WAS JEST NA HORMONACH,JAM MAM OD 1,5ROKU IMPLANTY ANYBABY I MYSLE ZE TO JEST POWODEM TEGO ZE NIE GUBIE KG W ZAWROTNYM TEMPIE. JESTEM CIEKAWA JAK TO JEST U INNYCH :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dukan pisze w ksiazce,ze kazdy schudnie,tylko kobiety w klimakterium np ,lub te co maja problemy hormonalne,to musza uzbroic sie w cierpliwosc.Ja jestem w takim trudnu\ym wieku hormonalnym,stosuje diete rowno miesiac i schudlam 6-7 kg.Od 10 dni waga skacze w dol i w gore,ale nie chudne.Jednak sie tym nie przejmuje,bo jem i nie tyje.Raz w tygodniu popijam winko i nie tyje,za to jest niemozliwy kac,to prawda.Nigdy dawniej nie znalam czegos takiego.Zalozylam sobie ,ze schudne jeszcze 2 kg i jestem zachwycona ta dieta.Najwiecej schudlam w pierwszym tygodniu,4 kg,potem powolutku.Mam kolezanki ktore stosuja diete juz trzeci miesiac i powolutku potem chudna,ale chudna i to jest najwazniejsze!Zycze powodzeniai wytrwalosci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja jestem podłamana. Chciałabym schudnac z 5 kg, na diecie jestem od 5 dni i schudłam... ze 100 g?! I to ważąc się o odpowiedniej godzinie :( Nic ale to nic nie działa. Ta dieta jest ciężka póki co, same mięso i ryby bez warzyw i wszystko spoko, dałabym radę tak dłużej gdybym efekty widziała. Wszędzie czytam że w fazie uderzeniowej waga leci w dół i strasznie mnie to demotywuje jak widzę że u mnie po prostu STOI :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej,
do tej pory schudlam 5,5 kg i w pewnym momencie waga stanela calkowicie - 3 dni pod rzad bylo tyle samo, a od wczoraj do dzis jest 1 g na +. jestem zalamana, bo do szczescia brauje mi jeszcze 5 kg i nie wiem czy dam rade... :(
czy ktoras z Was tez miala taki zastuj lub skok do gory?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
HEJ,POWIEM CI CAROKA,ZE JA MAM PRZEZ OSTATNIE 2 TYG HUSTAWKE -0,5KG +0,5KG :( NA PROTEINACH GUBIE,A POTEM ZNOW WRACAM DO PUNKTU WYJSCIA. MECZY MNIE TO ,MAM NADZIEJE ZE WYTRZYMAM JESZCZE TROCHE! POZDRAWIAM :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj tak, mnie tez to meczy i zaczynam sie zastanawiac czy nie rzucic tego w diably ;-)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
JA MAM NOWY PLAN TYLKO DO WIELKANOCY POCIAGNE NA DUKANIE,PRZEJDE NA FAZE 3. CHYBA JUZ MOJ ORGANIZM SIE UODPORNIL I NIE MAM SZANS NA ZGUBIENIE JESZCZE KILKU KG
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, tak się zastanawiałam, bo oststnio nie myślę o niczym innym, tylko jedzeniu, czy można zjeść kebap drobiowy bez bułki i sosu oczywiście. Ten rodzaj mięsa przygotowuje się bez tłuszczu, chyba?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mysle,ze tak,bo to przeciez zmielone mieso drobiowe z przyprawami i do tego pieczone na ruszcie.Ja sobie dzisiaj zrobilam tatara .dodalam cale jajko,cebule i troche ogorka kiszonego,mimo ze mam faze same proteiny.Pychotka.Ja juz od dwoch tygodni ,a wlasciwie trzech nic nie chudne,a zostalo mi jeszcze 1,5 kg i tez sie zastanawiam czy nie skonczyc tego etepu.Ale tak mi sie wydaje ,ze przyczyna jest to ,ze zmniejszylam jakos tak picie.Na poczatku bardzo tego pilnowalam,a teraz wprowadzilam wiekszy luzik i niestety nie chudne.W swieta zamierzam troche zrobic naduzycia i wypic pare piwek i zjesc wreszcie cos slodkiego.Musze ,bo uwielbiam mazurki.Napisze wam ,jaki tego bedzie skutek.Wesolych swiat!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja na diecie dukanowej jestem od 14 marca jak narazie pozbyłam się 5kg a mój mąż 10 kg. co jest wazne w tej diecie to że jest etap utrwalenia a w innych nie ma tego. poprostu dieta radykalna jak się kończy wraca sie do normalnego jedzenia efektem czego jest jojo. tu organizm powoli powraca do normalnego jedzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam. mam pytanko w sprawie tej diety o co chodzi w 3 i 4 fazie bo za bardzo jej nie rozumiem. mam zamiar zaczac ja stosowac. jak ktos moze napisac dokladnie o co chodzi w tych fazach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko masz opisane tutaj, moim zdaniem jest to jasne. Powiedz czego konkretnie nie rozumiesz. ? Moze wtedy bedzie mi latwiej wyjasnic :)


MEMENTO KURACJI POZWALAJĄCEJ NA UTRWALENIE WAGI

Czas trwania kuracji przejściowej oblicza się zależnie od wielkości utraconej wagi : dziesięć dni nowej diety na każdy utracony kilogram.
Jeśli straciliście 20 kg, trzeba ją stosować przez okres wynoszący 20 razy dzisięc dni, co stanowi dwieście dni, czyli sześć miesięcy i dwadzieścia dni, a 10 kg oznacza sto dni. W ten sposób każdy łatwo obliczy czas dzielący go od ostatecznej stabilizacji.
Podczas fazy utrwalania wagi należy jak najściślej stosować się do diety pozwalającej na spożywanie następujących pokarmów:

-pokarmy proteinowe fazy uderzeniowej
-warzywa kuracji równomiernej
-jedna porcja owoców dziennie, oprócz bananów, winogron i czereśni
-2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie
-40 gramów sera
-2 porcje produktów skrobiowych tygodniowo
-udziec jagnięcy lub pieczeń z polędwicy wieprzowej

Jako ukoronowanie kuracji mamy jeszcze:
-dwa odświętne posiłki w tygodniu

Oraz obowiązkowo i bezwarunkowo
-jeden dzień ścislej diety proteinowej (kuracja uderzeniowa) w tygodniu –niewymienny i bezdyskusyjny




MEMENTO KURACJI OSTATECZNEJ STABILIZACJI

Przejść do normalnego sposobu odżywiania się podczas sześciu dni w tygodniu, zachowując dobre nawyki nabyte podczas kuracji, i stosować co czwartek lub, jeśli to niemożliwe, w środę lub piątek jeden dzień czystych protein (kuracja uderzeniowa) w sposób regularny, ścisły i przez całe życie.
Spożywać codziennie 3 łyżki stołowe otrąb owsianych.
Zaniedbanie tych dwóch zasad, stanowiących jeden z filarów planu Protal, to gwarancja odzyskania całej utraconej wagi w niedalekiej przyszłości
image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mogę prosić taką ksiazeczke elektroniczna?ifbad144@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chodzi mi jesli schudne np. 10 kg to musze sie dostosowac ze przez 100 dni musze stosowac dalej ta diete i jesc to co jadlam? czyli jesc to z fazy 3 co napisalas tak? czytam i czytam i dochodze ze strasznie dlugo trzeba ja stosowac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dukan2@o2.pl tez poprosze o werje elektroniczną
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
byl ktos dluzej niz 5 dni na uderzeniówce?jakie macie wyniki?ja wlasnie koncze 10dzien i mam prawie 3 kg mniej,ale jakos tak srendio sie cuzje i marze by zjesc jakies warzywko..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
drugi wątek jest
http://forum.trojmiasto.pl/dieta-dr-Pierre-Dukana-od-czego-zaczac-kto-stosuje-II-t153441,1,130.html

tam zapraszam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A SLYSZALYSCIE O NEATYWNYCH SKUTACH TEJ DIETY.PODOBNO ZLE DZIAA NA NERKI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj znajomy stosowal ta diete i dosc sporo schudl ale ma teraz problemy z nerkami i prawdopodobnie od tej diety bo wczesniej nie mial problemow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
agnes, jesli schudniesz 10kg to przez 100 dni stosujesz faze trzecia. mysle,ze nie ma diety ktora sprawi ze w miesiac schudniesz 10 kg i wracajac do poprzedniego sposobu zywienia utrzymasz wage. dlatego ta dieta trwa tak dlugo.i mysle ze jest to jak najbardziej uzasadnione.

jesli chodzi o nerki to zeby nie obciazac nerek konieczne trzeba pic najmniej 1,5litra wody.tak przynajmniej wyczytalam.

image


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aga76, wiem, ze nie schudne az tyle w ciagu miesiaca choc nie ukrywam zebym chciala:) takze dzieki za odp. diete mam zamiar zaczac za tydzien i mam nadzieje, ze uda mi sie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też poproszę o przesłanie książki na dukan2@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dieta super, chudniemy z mężusiem (ja już nie- schudłam 6 kg,mąż 15 kg i jeszcze 15 zamierza zrzucić - i da radę bo widzi efekty, nie chodzi głodny) ale zmieniłam kuchnię: nie ma u nas masła, oleju iitp., parowar to nasz przyjaciel, warzywka smaczne a młody mówi: marchewka jak cukierek ale to smaczne- daj (niestety dziadek i babcia dali młodemu cuksy stąd zna słodkie)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny a powiedzcie mi jak jest z ta dieta i bieganiem bo ja mam zamiar biegac codziennie z rana, sa jakies przeciwskazania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.
Jestem zachwycona Waszymi osiągnięciami.
O diecie usłyszałam przez przypadek- ja też muszę trochę schudnąc.
Dlatego proszę o rady dla początkującej, co jeśc, a czego unikac.
Proszę o przesłanie książki w wersji elektronicznej
agneska1@onet.pl
Z góry dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.dieta.pl/grupy_wsparcia/proteinowa/723-dieta-proteinowa-dr-pierre-dukana.html

to jest link do tej diety.

zycze powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja od dziś na diecie.. w/w ;D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jak jest z wodą w tej diecie?? Bez ograniczeń??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od wielu lat pragnę osiągnąć moją wymarzona wagę 58 kg, ale bezskutecznie. Teraz ważę 61 :( Z tymi ostatnimi kilogramami najtrudniej się walczy. Czy ktoś też chce zrzucić "te ostatnie" kilogramy metodą Dukana??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wodę trzeba pic i to duzo bo podobno mozna z nerkami miec problemy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej rox, ja jestem od tygodnia na Dukanie. Waze 62 kg i również chce dojsć do 58 :)

początki najtrudniejsze ale trzeba wytrwać. Proponuje zróbcie sobie test (w j. francuskim niestety) ale on pokazuje dokłądnie ile powinny trwać fazy najdogoniejsze dla waszego organizmu.

Drugi dzień II fazy i samopoczucie coraz lepsze :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny ,a czy można pić ocet jabłkowy (2 łyżki na szkl. wody) ,kefir 0% i zażywać witaminy (falvit skrzypowita ) .Dziś zaczełam :))))))))))))) , powodzenia Dukanki , Pati
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, bardzo zainteresowała mnie ta dieta. Najpierw chcę jednak bardziej zorientować się w temacie i przygotować (zrobić zakupy ;p ).
Również proszę o elektroniczną wersję ;)
aska_412@o2.pl

Z góry dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem w końcowej fazie decyzji o rozpoczęciu stosowania tej diety , duzo czytam i sledze wypowiedzi . Prosze o elektronioczna wersje tej diety
ewachil@o2.pl
SERDECZNIE DZIEKUJE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
proszę o przesłanie książki w wersji elektronicznej na adres renata_zawadzka@o2.pl bardzo dziękuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
również poproszę o wersję elektroniczną kgajowska@gmail.com
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podłanczam się z prośbą o książkę iwonka_ika@tlen.pl
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja również poprosze o elektroniczną wersję książki - cały czas się zbieram i zbieram żeby do Was dołączyć ;-)


Pozdrawiam i gratuluję osiągnięć :-)
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój mail ;-)

monika_g@vp.pl
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny ja zamierzam również zacząc tą dietę :))) mam sporo do zrzucenia bo aż 25 kg a nawet chciałabym więcej :)))) Mam pytanie jak się wykonuje ten test ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poproszę na maila rónież tą książkę
ojjka@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja również poprosze o ta ksiazke :) carla26@wp.pl

wielkie dzięki8 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również będę wdzięczna za przesłanie książki na translate@wp.pl - dziś zaczęłam dietę w oparciu o wiadomości z sieci, ale chcę się porządnie wyedukować, co jeść i jak jeść. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurczę, przetrwałam wczoraj pierwszy dzień, było niesamowicie dziwnie. Mimo że nie głodziłam się, poszłam spać czując głód (to może być rezultat mojego obżarstwa bez granic wcześniej), po dłuższym czasie udało mi się zasnąć. Dziś po wstaniu niby byłam głodna, ale nie byłam - wmusiłam w siebie jajecznicę (oczywiście nie na maśle :)) i teraz próbuję wmusić w siebie kawę. Czuję się tak najedzona, jakbym zjadła olbrzymi obiad. Też tak miałyście?

Aha, rozwiązałam test Dukana z tej francuskiej strony. Dukan uznał, że do kwietnia 2011 osiągnę wagę, którą on uważa za stosowną dla mnie. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja stosowałam 3 miesiące i schudłam 15 kg, polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja przez 3 m-ce ćwiczyłam+jadłam 5 mniejszych posiłków (ale wszystko) i też schudłam 17 kg. i już 3 lata minęły i nie mam jo jo, a po dukanie wszystkie moje znajome po kilku m-cach przytyły z powrotem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na pewno przytyły, jeśli po zakończeniu diety wróciły do takiego trybu życia, jaki prowadziły - skądś w końcu tę nadwagę miały... W diecie Dukana są jasne zalecenia, w jaki sposób utrzymać to, co się osiągnęło.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny czy mogę poprosić o wersję elektroniczną diety Dukana??
Skasowałam maila przez przypadek :(
ojjka@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wyslalam;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dzis pierwszy dzien
Zrobiłam fotki- masakra- na rozpoczęcie.
Wg testu przewidziano dla mnie osiągnięcie wagi w styczniu.
13 sierpnia 2011 slub, koniec diety 31 lipca :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jolga dzięki :)
MamoMrty ja mam jedno takie zdjęcie :( chcę wywołać i powiesić na lodówce :) wyglądam jak godżilla :((((
Marcelinka 28.11.2009, Dominik 20.11.2005
Moje dzieci są dla mnie sensem życia, są całym światem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie chcę gości ewentualnych straszyć :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiecie co, jem to białko, i chodzę głodna. Nie wiem, może to jest nie dla mnie jednak. :( Piję litrami kefiry, wtranżalam jajka i rybę wędzoną, i ciągle jestem głodna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sosna to jedz jeszcze serki. homo lub wiejski ale zerówki, ja rybki w occie jeszcze jem, twarożek z rybką wędzona, galaretke z kurczaka.

No i mam zamiar upiec dziś te bułeczki Dukanowe :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poproszę wersję elektroniczną na pocztę:)
kamyk54@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja takze poprosze wersje elektroniczna ksiazki na poczte: olenka.s@onet.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też poproszę wersję elktroniczną na olusialusia1@gmail.com

z góry dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i ja sie dopisuje. prosiłabym o przeslanie ksiazki ;) domitaker@wp.pl
z gory dzieki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
bylabym wdzieczna za przeslanie elektronicznej wersji ksiazki na adres ewa_kwiatek1@wp.pl
z gory dziekuje i pozdrawiam
ewa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pytanie czy w pierwszej fazie można jesc otręby i czy chlebek można sobie też już piec??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak najbardziej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poprosiłabym również sabinaur@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki za książkę:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie w dzień dobry tvn wypowiadała się babka - prof. dietetyk, która strasznie "pojechała" po tej głupiej diecie dukana, mówiła m.in. że zaburza metabolizm, rujnuje zdrowie (m.in. prowadzi do odwapnienia), powoduje bardzo nieprzyjemny zapach ciała oraz nieprzyjemny zapach z ust, a co najgorsze, potem występuje efekt jo jo. Zaczynam w to wierzyć, bo każdy dobry (powtarzam-DOBRY i znający się na tej dziedzinie) dietetyk mi to potwierdził. Jak dobrze że jestem szczupła i nie muszę się odchudzać :) Dziewczyny ruch przede wszystkim, 2 h dziennie siłowni plus 2 h spacerku szybkim tempem z wózkiem+ jeść wszystko ale mniej (ograniczać słodycze i potrawy z białej mąki oraz tłuste) i szczupła sylwetka zapewniona i to na całe życie, a nie tylko na kilka m-cy :) Powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Własnie oglądałam też.........
Chyba inaczej do tego podejdę.
Zaczynam mniej jeść i ograniczyć węglowodany za to codziennie jeść muesli, owoce i warzywa. No i więcej ruchu bo na siłkę czy aerobik narazie chyba nie wyjde :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w nowej książce Dukana jest wyraźnie napisane że trzeba się ruszać. Po kolejne każda dieta ma swoje plusy i minusy. Efekt jojo ZAWSZE będzie jeśli za "normalne' jedzenie będziemy uważać wszystko co tłuste, objadały się słodyczami,chipsami,piły hektolitry piwa i siedziały na kanapie. A każda dieta uczy pewnych zasad które przez cały okres diety się uczymy.
Znam osoby którym się udało i są pół roku na IV fazie (czyli tej do końca życia) i jakoś nie tyją. Ale...nie obżerają się.
Nie czuję że śmierdzę po tej diecie;) zapach z ust- raczej normalny jeśli jakiś taki istnieje i gdzieś się to sprawdza.
PS.Na libido polecam Cynamon:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale się uśmiałam 2 h dziennie na siłowni i 2 h dziennie spacerku to chyba dla osób niepracujących heheheheheheeh
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
xElka nie dla osób nie pracujących, ale dla osób które nie są leniwe tak jak m.in. Ty :) Zakładam, że jesteś taaaak zapracowana, że nie jesteś w stanie nawet pójść z dzieckiem na spacer, ani np. wyskoczyć na siłkę o godz.20:30 gdy dziecko śpi....;-) Jasne - lepiej położyć się na kanapie z pilotem i chipsami, a potem brzuch jak u prosiaka rośnie... Powodzenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja pracuję do 16, wracam i śmigam z dzieckiem na 2 h spaceru szybkim tempem, a potem młody idzie spać o 20, a ja lecę na siłkę na godzinę i jakoś nie widzę problemu połączenia ćwiczeń z pracą. Jak ktoś jest leniwą gułą to połączenia pracy z dbaniem o linię to jest dla niego tak, jakby zdobyć szczyt w Himalajach ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
xElka a patrząc na Twój suwaczek to zrobiłabym wszystko żeby ćwiczyć nawet pół dnia na siłowni ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam,
poczytaam troche o diecie, ktora stosujecie i chyba chcialabym zaczac.
Czy ktoras z Was moglaby mi przeslac swoj tygodniowy rozklad jedzenia?
Nie mam czasu szperac w internecie, a tak jak bede miala konkrest to jakos pojdxzie, bede wdzieczna
Iwona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pierw kup produkty wysokobiałkowe :) I niekoniecznie sugeruj się napisem light lub bez cukru bo czasem mniej cukru i tłuszczu maja normalne jogurty:) Jak zapełnisz lodówkę to wierz mi samej Ci przyjdą pomysły a w googlach znajdziesz dużo przepisów:) Za jakiś czas postaram się coś wrzucić bo teraz idę lulu:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~laska ale miła jestes jak ja pierdole :) jesli już chcesz wiedzieć to moje dziecko chyba nigdy w zyciu nie poszło spac o 20. A jak on idzie spac to wtedy mam czas na drugą pracę :) Więc złośliwie nie komentuj jak nie znasz osoby i jej życia
A jesli już musisz wiedziec to faktycznie nigdy nie wychodze z dzieckiem na spacer mam od tego opiekunke :) i jak przychodze po pracy to siadam na kanapie i zaraz po obiedzie wpierdalam chipsy zeby dotrwac jakoś do kolacji :)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobre:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny czy Wy też sie tak tragicznie czulyście na początku diety??
Ja mam dziś dopiero 1 dzień i na wieczór czuje sie strasznie oslabiiona, sspać mi się chce, czuje sie taka do niczego jakbym miala zaraz zemdleć;/
Nie wiem czy nie przestać stosować tej diety... albo już jutro przejść do 2 fazy??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Normalne- pierwsze 3-5 dni to szok dla organizmu ale bedzie lepiej:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurczę ale mnie zmulilo, przy 13kg do zgubienia 1 dzień I fazy to za malo??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://kobietanadiecie.blox.pl/2009/08/Skutki-uboczne.html


Coś takiego znalazlam w necie, czu ktoś mial takie straszne skutki uboczne??
Zaczynam się bać tego dukana:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Za mało-5dni jest ok. Moje zdanie: 5 dni bez warzyw- (choć mozesz uzywac czosnku, cebuli,szczypioru) to chyba nie dramat prawda? Po tych 5dniach jak przejdziesz na 1/1 (wg nowej ksiazki daje to taki sam efekt jak 5/5) czyli naprzemiennie białka, na drugi dzień białka z warzywami- to chyba jesz jakies witaminy chyba ze w warzywach nie ma witamin-bo coraz więcej artykułów o tym bełkocze. Obciaza nerki i watrobe owszem ale po to trzeba pić min1,5l wody tzn roznych plynow!!! Znam osoby ktore zrobily sobei badania i bylo ok -nawet lepiej niz przed. aaa i ruch tez jest wskazany w tej diecie.
Kazdy organizm reaguje inaczej. Ja przez 1 faze mialam tak samo jak Ty...ale jestem juz 2miesiac i jest super...no...poza moimi grzechami hahaha.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://kuchnia.wp.pl/index.php/health/prop/id/650 :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Agusia juz tyle razy pisalam ze jest bardzo szkodliwa ale nitk nie slucha a wszystkie babeczki na mojej silowni tylko o dukanie bo chudnie sie szybko ii prawie bezbolesnie
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja się cały czas odnosze do swojego postu z wczoraj bo własnie m.in chodziło mi o ten artykuł z wp. jak nie bede pic i nie bede jesc warzyw to na pewno umrę:) a ze jem...to chyba będę żyć? Wyniki poki co mam dobre bo bylam na okresowych badaniach dziś...ale znajac zycie usłysze ze po 2 miesiacach...to za krotko:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kolejna oslepiona zwolenniczka:) do wszystkiego trzeba podchodzic z glowa i rozwaga a przede wszystkim do diet, zdrowie mamy tylko jedno , pewnyc zmian nie da sie naprawic, ja jem normalnie, zdrowo, cwicze , i waze 62 kg, , mam 171 cm wzrostu, jem bialko, weglowodany, tluszcze, sa to 3 zwiazki potrzebne w codziennym prawidloym funkcjonnowaniu organizmu, tyle na ten temat, najbradziej smiac mi sie chce z osob ktore ni emaja pojecia jak zdrowo sie odzywiac , jak zdrowo zyc a najwiecej sie wypowiadaja, lepiej czasami poslychac kogos i nie poleniac bledow
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a mnie dieta dukana wyleczyla w ogole z jedzenia :P
Stosowalam jakies 2 tyg, pierwsza faza trwala 5 dni, czulam sie fatalnie ale wiadomo, ze na poczatku kazdej diety sa takie skutki...

potem wprowadzilam warzywa wiec myslalam, ze bedzie super... ale niestety... czulam sie jeszcze gorzej, caly dzien mnie mdlilo....

nie moglam w siebie wmusic nawet malego twarozku...
Fakt, ze ani na chwile nie czulam glodu, ale mi sie odechcialo jesc w ogole...

W zwiazku z tym, ze czulam sie fatalnie podziekowalam tej diecie, ale ze chcialam kontynuiowac to przeszlam na zdrowie odzywianie :) (bez chleba, ziemniakow, bialej maki, slodyczy, chipsow :D) Chcialabym zrzucic jakies 5 kg wiec nie chce sie zajezdzic na dukanie.... :/

Do dzis mam wstret do piersi z kurczaka i papryki....

Ale przez tydzien schudlam 1,5 kg - to moze na zachete :)

Aaaaa moj maz kontynuje diete dukana i czuje sie dobrze, ale to facet - miesozerca :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie nazwałabym się oślepioną. Spokojnie wsuwam np ryby smażone jak jestem u rodziców. Wedliny chetnie -te tzw "lepsze" i nie wazne czy ze świnki czy krówki. Jogurty rożne. Jakoś nie ograniczyłam się do Biblii Dukana bo słodzikiem sie truć nie będę, olejem parafinowym też, też ćwiczę bo wymaga ode mnie tego praca. Wiem że są madrzejsi ode mnie-tylko pytanie o zdrowie odżywania jest jedno ale odp tyle ile dietetyków...może nie wiem tego po sobie ale po mojej znajomej. Nie każda dieta jest dla każdego, na każdą dietę przychodzi moda- jakiś czas temu była kwaśniewskiego, kopenhaska itp itd. Jedyny (przynajmniej dla mnie) wspólny mianownik wszystkich diet jest taki że....trzymaja w ryzach, każą patrzeć na to co się je a nie "wp..ać wszystko" i robią odwyk od rzeczy niezdrowych...a to chyba w każdej diecie jest:chipsy,słodycze, codziennie pizze i fast foody.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja drugi dzień na dukanie, czuję sie nie za dobrze tak jak wczoraj tzn w ciągu dnia ok ale wieczorem zmęczenie i troche mnie mdli jak pomyśle że znów mam jeść mieso, ryby, jajka, nabial..
Zdaje sobie sprawę że do końca nie jest zdrowe to co robię bo organizm potrzebuje wszystkiego po trochu bialka, weglowodanów i tluszczy wlącznie, ale bardzo chce schudnąć cale życie walcze z walkiem tluszczu na brzuchu i masywnymi udami...
Bylam juz naróżnych dietach m.in. kopenhadzkiej dawno temu i to bylo dopiero niezdrowa glodówka! Jak sobie teraz pomyśle to ciarki przechodzą ale żyje:)
Za jakiś czas zrobię badania jeśli będzie coś nie tak rezygnuje z dukana jeśli ok to kontynuje, zalożylam sobie 13kg ale prawdę mówiąc bylabym zadowolona też z 8 zobaczymy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też mam masywne uda ale już je polubiłam haha:P
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i to jest laski wlasnie bledne kolo!!! ciagle na roznych dietach, a to na kwasniewkiego, kopenhaskiej, dukana a wystarczy przestrzegac tylko 10 punktow, ja mam to w skrocie, i czujemy sie dobrze, chudniemy, cera nabiera blasku, im wiecej jestescie na dietach tym wiecej tluszczu organizm magazynuje, bo sie boi ze znwou bedzie na "diecie" , znam biochemie organizmu i wueirzcie mi laski ze ta droga do nieczego nie doprowadzi, kilogramy wroca predzej czy pozniej i teksty ze kolezanka ma dobre wyniki, albo ze ktos tam byl rok temu na dukanie czy innym diable i waga nie wrocila mnie nie przekonuja, predzej czy pozniej wroca i to podwojnie, uwierzcie troche siedze w tej branzy
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam tę książkę, słyszałam o tej diecie, że działa cuda, ale.... Jak zaczęłam ją czytać i co jakiś czas było zalecane użyanie zamiast cukru ASPARTAMU! Czy np picie Coli lihgt (gdzie jest multum aspartamu). Od razu straciłam zaufanie do tego lekarza i jego metod! Aspartam to najgorsza trucizna dla naszego organizmu. Dlatego nie wiem czy pozostałe metody, które ten lekarz proponuje nie są obojętne dla naszego zdrowia.
image

image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlatego ja korzystam z tagatozy i ksylitolu:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć Dziewczyny. Ja zaczęłam tę dietę 14 dni temu, po tym jak widziałam się z moja koleżanka, która schudła na tej diecie ok 8 kg w ciągu 1,5 miesiąca. Wydało mi się to super osiągnieciem, dlatego usiadłam przed netem , poczytałam troche i zaczełąm sama przeszłam na nią. Jednak gdyby któras z was mogła przsłac mi elektroniczna wersje tej ksiazki, bylabym bardzo wdzieczna.
Oto mój mail olanad@wp.pl

Jak do tej pory to schudłam 4,5 kg właśnie w ciągu 14 dni. Wybrałam system 1/1, wydawał mi się łatwiejszy. Przede mną jescze ok 6 kg do stracenia, zobaczymy ja pojdzie, pewnie teraz nie tak szybko. Zreszta te jogurty naturalne juz mi uszami wychodza, ale cóz, trzeba wytrzymac..........
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy ja mogłabym również prosic o przesłanie książki na jozia58@wp.pl?
http://rekodzielojozi.blogspot.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też bardzo prosze o przesłanie tej kisazki elektronicznej na meila jaga1516@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny i jak Wam idzie odchudzanie na Dukanie? Ile schudłyście? Cały czas zabieram się za tą dietę i nie mogę się zebrać jakoś w kupę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo prosze o przeslanie mi na maila elektronicznej ksiazki i z gory wielkie dzieki : dormaz85@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej u mnie ok w ciągu 2 tyg. weszłam w spodnie gdzie się nawet nie zapinałam co ja pisze na tyłek mi nie weszły ...po prostu leci ale boję się eektu jo-jo i czy to ZDROWIE?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak zastosujesz wszystkie zasady dr dukana to nie będzie jojo. Tak jak dukan w książce pisze, trzeba przejść każdą fazę, w zachowanych takich okresach czasowych jak podaje i z pamiętaniem o 2 zasadach do końca życia w 4 ostatniej fazie :)

Ja od 14 maja - 10kg mniej :D
image image

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ajajajajaj.... Dziewczęta! Apeluje do wszystkich aby dwa (albo i trzy) razy dokładnie się zastanowili czy taka dieta NAPRAWDĘ jest zdrowa.. Faktycznie - chudnie się łatwo, lekko i przyjemnie ale przy okazji można nabawić się niezłych problemow z nerkami.. A po za tym w internecie jest wiele sprzecznych informacji na temat tej diety. Czy naprawdę nie lepiej jest jeść wszystko ale ze zdrowym rozsądkiem i też chudnąć?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
olciaprincessa czyli co, powinno się jeść 5 niewielkich posiłków dziennie? I jeść wszystko, ale w małych ilościach? (no może z wyjątkiem słodyczy, białego pieczywa, ziemniaków, itp. zapychaczy?).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie polecam tej diety. Chudnie się, ale jest to niezdrowe. Polecam na przejrzenie blogów i portali o zdrowym żywieniu i zdrowym układaniu diety. Ja korzystałam np. z tej strony:http://body-designer.blogspot.com/
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Była to bardzo obciążając organizm dieta. Schudłam nieco ale potem miałam potężny efekt jojo. Przerzuciłam sie na dietę https://chiashake.pl/diety/ i rewelacyjnie się czułam i bez efektu jojo zrzuciłam 5 kg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdrowe życie ma bardzo dużo plusów, a przy tym minusów praktycznie zero. Odpowiednio się odżywiając wydłużysz swoje życie, oraz będziesz się lepiej czuć, jednak o tym jak dobrać dla siebie dietę poczytaj na http://www.pracowniapiekna.pl/bosu-lepsza-polkula/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kochana. Pani Iwona Walczak- moja zaufana dietetyczka z Krakowa. Polecam Ci z całego serca. Ułoży Ci każdą możliwą dietę :D https://iwonawalczak.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słyszałam o diecie dukana, jednak powiem szczerze, że nigdy jej nie stosowałam. Miałam po prostu ulożoną dietę przez dietetyka i trenera personalnego równocześnie. Super się czułam. Jednak to gotowanie troszke mnie przerażało, dlatego ja zdecydowałam sie na dietę pudelkową tutaj https://lovecatering.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podobnie u mnie i słyszałam w ogóle, że ona jest średnio zdrowa. Wydaje mi się, że lepiej jest korzystać z cateringów dietetycznych jak https://torbasmaku.pl/ , które komponowane są przez dietetyków i przygotowywane przez profesjonalnych kucharzy. Można mieć pewność co do tego, że takie posiłki są zdrowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nigdy nie stosowałem diety Dukana. Jak już to byłem pod opieką dietetyka. Na pewno warto też zamawiać dietę pudełkową https://bistrobox.pl/diety/ketogeniczna/ wtedy też nie traci się czasu na gotowanie, przyrządzanie posiłków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Zwiotczała skóra po porodzie:( (36 odpowiedzi)

Dziewczyny, urodziłam prawie 5 lat temu, jestem szczuplejsza niż przed zajściem w ciążę (jakoś...

ortopeda dzieciecy!!!poleccie mi kogos!najlepiej od stop (34 odpowiedzi)

jak w temacie,to pilne.

Piesek interaktywny-warto? (15 odpowiedzi)

Synek sobie zażyczył od Mikołaja,ale nie wiem czy warto. Taki jak on chce kosztuje 150zł,czy jest...

do góry