nowy wąteknowy wątek
dwie matki chrzestne?
[Rodzina i dziecko bez ogłoszeń]

Dziewczyny co sądzicie o tym zeby dziecko miało dwie matki chrzestne zamiast ojca chrzestnego? i czy wiecie w ogole czy tak mozna?Z gory dziekuje.

Re: dwie matki chrzestne?

Z tego co wiem może tak być

image

Fotografia okolicznościowa, sesje dziecięce, portretowe itd.
www.ans-photo.pl

hahhahah to nei slub i nie swiadkowie by mozna bylo miec tej samej plci chrzestnych

rodzice chrzestni = mezczyzna plus koniecta

rodzice chrzestni = mezczyzna plus kobieta

ostatnio moja siostra była matką chrzestną na takim chrzcie. Też były dwie matki chrzestne i ksiądz nie miał z tym problemów.

http://www.rodzice-chrzestni.pl/chrzest/plec-chrzestnych.htm

Moga być dwie kobiety.

image

image

Jak dla mnie lepiej zeby dziecko mialo dwie matki chrzestne/dwoch ojcow, ktorzy beda rzeczywiscie tymi rodzicami chrzestnymi i interesuja sie dzieckiem, niz brac kogokolwiek bo akurat nie ma sie w bliskiej rodzinie czy znajomych kandydata drugiej plci... Sama mam matke chrzestna ktora widzialam z 3 razy...

imageimageimage

No właśnie i ja jestem tego samego zdania co Aniaa :)

hopka

hahaha ;) na ten temat wczoraj z mężem rozmawialismy, ze chcielibysmy naszych świadków wziąć na chrzestnych, dwóch tatusiów :P

image
image

moi znajomi mieli na ślubie dwóch świadków- każde z nich miało brata, którego chciało mieć za świadka więc stwierdzili, że niech tak będzie :)

na zdjęciach fajnie to wygląda, panna młoda i trzech facetów w czerni (jak chłopcy z BOR-u ;)

nigdy w życiu nie chciałabym mieć dwóch matek chrzestnych, ani dwóch ojców chrzestnych. jak dla mnie trąci to homo

image

W którym miejscu trąci to homoseksualizmem...?

Właśnie o to samo chciałamłąm zapytac :/

rodzice chrzestni, sama nazwa wskazuje kto ma nimi być, kobieta i mężczyzna, a nie dwie kobiety lub dwóch mężczyzn

image

Rozmawiałam ostatnio o tym z księdzem nie ma takiej opcji żeby były dwie matki lub dwoje ojców to wymysł kogoś i nie było takiej sytuacji by zostali dopuszczeni...

- Mamusiu miałaś kiedyś marzenie?
- Tak, miałam.
- A teraz?
- A teraz ono stoi obok i zadaje pytania..
:)

Bzdura, podejrzewam, że wszystko zależy od księdza, sama byłam na dwóch chrztach gdzie były dwie matki chrzestne. To tak sama jak nie ma przykazu że muszą być dwie osoby "chrzestne" - równie dobrze może być jedna osoba.

mój kuzyn chrzcił swoją córkę i też były dwie mamy chrzestne. Oczywiście wcześniej wszystko zostało ustalone z księdzem i z tego co wiem nie było większych obiekcji.

nie słyszałam i nie widziałam tego ale czemu nie? a ja też miałam dwóch świadków i fajnie było:)co do chrzestnych to lepsi tacy niż tacy co maja dziecko gdzieś i potem takie dziecię nie widzi tych rodziców chrzestnych.

masakra... ;/

- Mamusiu miałaś kiedyś marzenie?
- Tak, miałam.
- A teraz?
- A teraz ono stoi obok i zadaje pytania..
:)

Na własne oczy nie widziałam, ale słyszałam, że tak można,
I podpisuję się pod dziewczynami.
My mamy "normalnie" faceta i babkę. Na dzień dzisiejszy a Lena ma tylko 2 lata, wybrałabym dwie babki, bo chrzestny dzieckiem nie interesuje się wcale

imageimage
image

a ja jestem matką chrzestną chłopca który nie miał w ogóle ojca chrzestnego..także pełnie warte za dwóch :)

image

Fotografia okolicznościowa, sesje dziecięce, portretowe itd.
www.ans-photo.pl

jak dla mnei zajebista opcja mam 2 przyjaciółki za to facetów w koło bak tych rozsądnych i godnych oczywiscie :)
jak tylko bede załatwiała chrzest napewno się o to zapytam

Pewnie byloby lepiej dla niektorych, bo latwiej wybrac dwie matki chrzestne.NA pewno znajdzie sie gdzies (..) ksiadz, ktory pozwoli.

Ale po co wydziwiac, tak jest ustanowione w Kosciele. Jak chrzcić to wedlug tradycji i zasad.
Jak dla mnie to zachodzi pod relatywizm koscielny, kazdy wedlug siebie...ech

a mozna dowiedziec sie w jakiej to parafii?? szukam ksiedza ktory podjął by sie takiego chrztu! :) (2ie matki chrzestne) :)

Nie, nie, nie. Mylą się Wam dwie rzeczy. Matka chrzestna może być JEDNA. Natomiast druga kobieta może występować w roli świadka chrztu.

U mojej kolezanki byla tylko matka chrzestna nie chciala na sile wybierac ojca bo tak wypada i ja uwazam ze bardzo dobrze postapila.

Matka /Chrzestna jedna, ojciec jeden, ja chciałam mieć 2 chrzestne dla mojej córeczki, bo i ja, i mąż mamy siostry, ale nie mogło tak być :(

image
image

podbijam!

było kilka wypowiedzi "byłam na takim chrzcie"

pytam więc- w którym kościele? nie mamy kandydata na ojca chrzestnego, już druga córka ma jedynego dobrego kolegę, a nasz ksiądz nie zgodził się ani na dwie kobiety, ani na samą jedną chrzestną...
nie mam zamiaru na siłę brać kogoś z dalszej rodziny, z którą nie mam kontaktu, wg mnie to bez sensu :/

Zuzia 26.11.2009

Ola 30.10.2011

Tomek 13.03.2013

Nie zgodzil sie? co za... u nas zgodzili sie na jedna chrzestna. na zaspie

To nie bzdura ..Moja chrześnica ma dwie matki chrzestne czyli ja i jeszcze jedna kobietka ..Takie czasy że teraz nie każdy chce być chrzestnym i mój brat chciał doprowadzić córkę do wiary i ksiądz zaproponował takie rozwiązanie ;-)

Justyna- gdzie? w jakiej parafii?

Zuzia 26.11.2009

Ola 30.10.2011

Tomek 13.03.2013

Mój chrześniak ma dwie matki chrzestne, no może k woli ścisłości, jedna z nas jest matką chrzestną, druga świadkiem chrztu, jest to możliwe, chrzest był w Warszawie

a w którym Kościele dokłanie? Bardzo proszę o odpowiedz!