Widok

ekogroszek

czy w tesco jest ekogroszek
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
tak i wegiel i olej opalowy...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
w jantarze jest... lepiej wspierać lokalny biznes niż zastanawiać sie czy w tesco sprzedaja
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
A moglbym poprosic jakis nr tel do Jantara?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
witam, chciałbym się podpiąć pod trochę już stary temat a mianowicie czy ktoś brał już ekogroszek z Bojana ze składu budowlanego koło Sportisu? jeśli tak, to czy dobrze się pali i jest w miarę kaloryczny i czy warto od nich brać ekogroszek? Zastanawiam się również nad ekogroszkiem z Chwaszczyna z "Auto Złomu" ale od nich to słyszałem różne opinie...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Braliśmy już ekogroszek ze składu koło Sportisu i zawsze byliśmy zadowoleni. Kaloryczność 24MJ. Ceny odrobinę wyższe niż w Castoramie. Ostatni nasz zakup to ekogroszek z Castoramy, kaloryczność 22-24MJ ,na workach rysunek sowy. Opał ten jest OK
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
witam, właśnie zakupiłem na próbę 4 worki z Castoramy z sową i mam pytanie czy to normalne że ten ekogroszek jest tak wilgotny? czy się nic nie stanie jak go wrzucę do podajnika, i czy woglę będzie się palił...:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
HA, pewnie, że się będzie palił. Tylko:
- zniszczysz w mega tempie podajnik, ślimak, retortę i zbiornik. Sam przez to już wymieniłem ślimak z obudową podajnika. Dziury na wylot w podajniku, a ze ślimaka nic nie zostało.
- zużyjesz dużo więcej opału, aby uzyskać tą samą jednostkę cieplną. Jakaś energia jest potrzebna do odparowania wody i nie uzyskasz odpowiedniej temp. spalania.

Kiedyś w Jantarze sprzedawali bardzo wilgotny w tych żółtych workach. Dosłownie lało się z wora, ale po protestach kupujących wrócili do workowania w te zwykłe białe. I za to im dzięki bo chciałem już szukać nowego dostawcy. Węgiel już ponad roku sprzedają suchutki. Polecam ten za 870 zł (przynajmniej po tyle był na początku grudnia). Przynajmniej w Bojanie, bo nie wiem jak w Kielnie.

Jeżeli nie liczysz się z kosztami opału i ewentualną naprawą pieca to ładuj. Ja już przestałem. Polecam też zapoznać się z takimi firmami jak np. tani opał. Dla malkontentów nie jest to reklama. Wystarczy odszukać ich np. na największym portalu aukcyjnym i zobaczyć komentarze. Zobaczyć filmiki kupujących na YT. Także kupujcie z głową.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Tani Opał" nie dziękuję! już powertowałem trochę neta i widzę że ludzie odradzają ekogroszek z tej firmy ze względu na "wodę w workach" zresztą już sam się przekonałem (z sową na opakowaniu), na szczęście kilka worków.
W necie widać dużo pozytywnych opinii, ale to są zapewne płatni "forumowicze" albo dobrzy przedstawiciele regionalni którzy siedzą na forach i piszą same superlatywy o w/w. ekogroszku.
Ja narazie jestem na etapie poszukiwań "dobrych" źródeł ekogroszku w rejonie Bojana i okolic, mam nadzieje że znajde;)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
I to własnie mialem na mysli. Sa cacy do momentu otrzymania kasy. Potem martw sie co zrobic z tym g****m ktore ci przywioza. Bylem o krok od kupna u nich wegla, ale pokusilo mie sprawdzic chocby komentarze na All... i filmiki na YT. Cale szczescie ze sie nie wladowalem.
Fakt mozna bylo zrozumiec mnie na opak.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hahaha, miki teraz zauważyłem, że początek IP masz taki sam jak ja. Czyli używasz radiowego z Wiczlina. Przez moment myślałem, że sam sobie odpisałem. ;-)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak dokładnie, internet radiowy z firmy WAVE;), ten dzisiaj to już co innego.. z pracy:P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam GS w Szemudzie i eko groszek pieklorz ja już od paru lat tylko od nich biore
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jaka cena tego Pieklorza? I jak z dowozem do Bojana?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
również mam zapytanie o cenę bo mam jakieś namiary ze strony ale proszę o potwierdzenie ceny:

Asortyment handlowy: EKOSZEMUD PIEKLORZ
Granulacja: 8-25 mm
Wartość opałowa: 28-29 MJ/kg
Zawartość popiołu: 3-6%
Cena - 24,50 PLN/25 kg-1 worek PIEKLORZ.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

jest tam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tel do jantara kielno 58 676 07 15
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Bralismy z Jantara węgiel i strasznie dużo zostało resztek, nie wypalony i niska temperatura, potem próbowalismy innej odmiany ale ta też jest słaba. Szczerze to nie wiemy skąd brać, ale oni przynajmniej mają suchy a my już slimak wymienialiśmy po węglu ze złomowca i Castoramy. Woda ciurkiem się lała.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli jest nie wypalony to za duży czas podawania węgla, za krótki czas postoju pomiędzy pracą, ewentualnie za krótki lub za słaby nadmuch. Od ponad roku ten kupuję i jestem zadowolony. Tylko mówię o tym z Bojana, nie z Kielna.
Tak mieli (może mają) taki tańszy. Czeski czy ukraiński. Tylko było mu bardziej blisko do brunatnego niż kamiennego. Strasznie duże zużycie, bo kaloryczność małą miał.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spróbuj pobawić się ustawieniami.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
próbowałam pozmieniać, na razie obserwuję, zobaczymy co będzie dale. \dziekuję za radę.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
A po wszystkim daj znać czy pomogło !
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszystkim ogrzewającym domy ecogroszkiem , węglem itp. polecam dzisiejszą rozmowę w radiu z autorem książki"Świat na rozdrożu", Marcinem Popkiewiczem . Wielce pouczające.

TOKfm, archiwum, godz. 8.00 (18.stycznia)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
DŻIZUS, ona nawet tu ma coś do powiedzenia, ufff.... nie mogę.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wczoraj znalazłem ciekawy i co ważne bezpłatny serwis gielda-paliw.com gdzie jako kupujący możemy składać zlecenie kupna dowolnego opału. Po kilku dniach otrzymujemy oferty na mail.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gdybyśmy więcej wiedzieli o wymogach dobrego ekogroszku to samoistnie zweryfikujemy dobrych sprzedawców, a czego szukać w tym art. http://www.budownictwo.org/artykuly,67972,1,Ekogroszek_cena_czyli_jaki_wybrac_by_nie_przeplacic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam serdecznie jakby szukala Pani jescze dobrego Ekogroszku to zapraszam do nas do Chwaszczyna UL GDYNSKA 78. Ekogroszek z popiolem ponizej 4% i kalorie 26 kj- prawdziwe 26 kj- certfikat na naszej stronie.Eko naprawde sprawdzone http://www.wegiel.chwaszczyno.pl zapraszam 792792627 Bartek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

po co się męczyć...
zamawiam całą tonę z dostawą.
http://ktkpolska.pl/ekogroszek/
Suchy, mało popiołu, bez spików.
Drugi sezon tym grzeje.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czarna Perła też jest na Allegro. ogólnie dobryu ekogroszek, spalanie bez problemów. I suchy węgiel a nie błoto jak niektórzy sprzedaja
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

dokładnie, lepiej czasem dac 5 dych wiecej a dostac dobry wegiel
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jantar Bojano
586760113
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Czarna perła jest bliska ideału, ale głównie teraz, na lato. Na cały rok najlepszym rozwiązaniem będzie ekogroszek STABEK ( http://www.stabek.pl ) - kaloryczność ciut lepsza, oczywiście suchy i lepiej sprawdzi się w sezonie zimowym.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widze od stabka ludzie nie proznują "_
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Całkowicie się zgadzam. Słyszałem dobre opinie od sąsiadów. Kupiłem, sprawdziłem - opłacało się. Suchy i bez spieków.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja kupuję ekogroszek z hurtowni opału kgm. Już od jakiegoś czasu się u nich zaopatruję i za każdym razem opał jest suchy i po prostu dobrej jakości. Świetnie się pali, nie ma po nim wiele popiołu dzięki czemu jest wygodny w użytkowaniu, ale to pewnie wiedzą ludzie, którzy palą ekogroszkiem :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

My zdecydowaliśmy się na zakup ekogroszku przez internet na swiatopalu.pl. Mają różne rodzaje węgla do wyboru. My zdecydowaliśmy się na Sztygar Ultra ma dobrą wartość opałową 28 GJ. Dostawa przebiegła bez problemów, kurier dostarczył taki towar jaki wybraliśmy na stronie. Śmiało polecamy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

ja bralem z czeczewa i jes ok tez maja dobra cene
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Od tamtego sezonu grzewczego kupuje ekogroszek przez internet, a dokładnie za pośrednictwem strony swiatopalu.pl. Sklep posiada bardzo duży asortyment: drewno opałowe, pellety, ekogroszek, miał, węgiel, orzech, akcesoria. Ceny są bardzo zróżnicowane więc z pewnością każdy może znaleźć odpowiedni opał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

nie rozumiem jak można kupować opał u niesprawdzonego dostawcy. A potem się czyta, że ekogroszek jest zły, że mokry itp... kto słyszał o tym, aby w ogóle w tesco szukać ekogroszku. Kupuje się w takich hurtowniach jak własnie KGM, z renomą i dobrą opinią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czym palą mieszkańcy na początku ul. Na Dambnik. Nie sposób oddychać nawet podczas przejazdu samochodem, a cóż dopiero tam mieszkać. To istna trucizna i powinna być interwencja urzędników z ochrony środowiska. Współczuję i podziwiam wyrozumiałość i cierpliwość.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie wiem czy jest, ale nawet jakby był to ja bym tam w życiu nie kupował ekogroszku w tesco... przecież jest tyle dobrych hurtowni jak chociażby własnie KGM gdzie jest świetnej jakości opał i dobrych cenach. A przy tym jeszcze możesz zamówić online i przywiozą ci go do domu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

możliwości zakupu jest wiele, ale jak to zrobić szybko i wygonie Wystarczy sprawdzić ogłoszenia o sprzedaży ekogroszku na gielda-paliw.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żadnych marketów, tam tylko g*wno! wiem co mowie bo sam probowalem. teraz jest jakas wyprzedaz czarnej perły o ktorej ktos tu pisal. Nada sie na taka pogode? kiedys jej probowalem ale z 3 lata temu, moze ktos kupowal nie dawno? teraz na ich stronie po 710 zl to juz chyba taniej w necie nie ma http://czarna-perla.ktkpolska.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W przedziale cenowym 700zl to wszedzie bedzie stolec. Za dobry groszek trzeba zaplacic ok.1000zl. W tej cenie ten z marketu tez bedzie dobry. Niestety jakosc kosztuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to się zgadza, ja zakupiłem kilka miesięcy temu ekogroszek z firmy https://www.bartex-wegiel.pl/ i jestem super zadowolony za niecałe 1000 zł za tonę super opał, zresztą na yt jest filmik z testu tego ekogroszku i wychodzi bardzo dobrze.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

już od dawna wiadomo, że cena nie zawsze = jakość. akurat węgiel czarna perła czy stabek, od tego samego producenta- palą mi się mega dobrze, a pale nimi na zmiane od jesieni. popiołu tez nie ma jakos duzo. więc twój argument w tym przypadku u mnie sie nie sprawdził ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja tez mogę potwierdzić, ze czarna perła jest ok. pale nia już 3 sezon i nie mam żadnych problemów ze spalaniem. Popiołu też nie wielka ilość. Co do tego drugiego ekogroszku to się nie wypowiem, bo jeszcze nie testowałem. Czarna perła zawsze w dobrej cenie a teraz to mają nawet w 20 kg workach co dla mnie bardzo na plus.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0


Dobry węgiel, gdyby nie Perełka, to dawno bym zmienił ogrzewanie na gaz, bo reszta sprzedawców wali takie ceny, że szkoda gadać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no ceny to chyba z kosmosu biorą a nijak się to ma do jakości. Ja jestem zadowolony z perełki i obsługa na infolinii tez bardzo pomocna, nawet można zamówić przez tel :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak chcecie dobry i tani węgiel to zamówcie stabka. Teraz rzucili promocję i jest w cenie 749 zł na stronie i facebooku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak bardzo się cieszę, że przeszedłem z węgla na gaz. Za ostatni rok (październik 17-październik 18) ok. 4500 zł za ogrzewanie i cwu. czysto, bez popiołu, miejsce w piwnicy się zrobiło. Koszt założenia ok. 20000 zł z robocizną. Cena może nie mała, ale dobry piec kosztuje, osobne sterowanie na grzejniki i podłogówkę (sprzęgło), sterownie przez internet. W końcu LUZ z czyszczeniem pieca, noszeniem opalu, zasypywaniem, pilnowaniem, ustawianiem pieca itd. itd.
Wziąłem dotacje z programu "Czyste powietrze" z UG Szemud. Ponad 6000 zł mi wyszło. Więc sumaryczny koszt założenia nie był ogromny.
W zeszłym tygodniu robiłem przegląd serwisowy. Analizator spalin pokazał efektywność 106%. Następny przegląd za dwa sezony grzewcze. polecam gaz. kończcie z węglem. Ja już nigdy się nie wpakuję w "czarne złoto". Wolę dopłacić w sezonie choćby i 500, ale przynajmniej spokój i czystość.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

nigdy w żuciu gaz!!! ceny co chwilę skaczą do góry a i ogrzanie gazem dużo droższe niż ekogroszkiem. Nie wciskajcie ludziom ciemnoty że gaz wcale dużo nie kosztuje, kogo znam każdy co ma gaz w domu w chałupie zimno bo drogo wychodzi .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11

xf, możesz palić chrustem. Pamiętaj jednak, aby załatwić formalności u leśniczego. Zbieranie w lesie bez zgody, podlega pod kodeks i jest traktowane jako, szkodnictwo leśne.. Opał tańszy od groszku, nakład pracy podobny. Świeże powietrze przy zbieraniu, zrekompensuje wdychany smród podczas grzania. Koszt transportu można pomniejszyć o noszenie pęczków na plecach o sprzątaniu popiołu nie wspomnę, Pamiętaj o większej częstotliwości wymaganych przeglądów kominiarskich, cztery razy do roku, Jak komin Tobie się zapali, strażacy i ubezpieczyciel o ile też na nim nie oszczędzisz upomni się o kwity z przeglądów. Tego nie biorą również pod uwagę zwolennicy groszku przy porównywaniu kosztów ogrzewania gazem. Zapomniałem dodać o kosztach zakwaterowania opału bo, gdzieś w okresie zimowym musi "mieszkać".
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

To Twoje zdanie. Szanuję je. Ale skoro mam niezbite fakty w postaci rachunków za zakupiony węgiel i rachunków za gaz, za taki sam okres czasu, to nie wciskaj mi, że mam drożej. Ja właśnie podjąłem decyzję o przejściu po zobaczeniu rachunków za gaz moich znajomych. jeden mieszka w Koleczkowie, drugi na Chełmie w Gdańsku. Twoi znajomi płacą więcej? Możliwe. Nie wiem jaki mają dom, jak ocieplony, w jakiej technologii budowany, ile lubią mieć stopni Celsjusza w pomieszczeniu itd.

Dla mnie możesz ogrzewać swój dom czym chcesz, ja mam czyściej i taniej. Zresztą tak jak napisałem - może być drożej. Nigdy nie zamierzam bawić się już w węgiel. Doceniam teraz wygodę.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dotacje na piec można złożyć na gminie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Na" gnojówce twojej. Ty nic nie dostaniesz za kare ze po polsku nie piszesz. Pal swoj węgiel dalej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Sam se wymierz kare
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobry wegiel, z certyfikatem udalo nam sie kupic w Sobianek, bardzo dobry sklad opalu. dowoz w calym kraju
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak szukasz dobrej jakości suchego towaru to zamów sobie w firmie Pan Groszek. Dostarczają w całym kraju, zwykle czas dostawy to dwa dni i jest darmowa przy przedpłacie. My zamawiamy Ekogroszek Yellow albo paletę pół na pół bo tak też można
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

dobry opał kupowalismy w składzie Sobianek, maja tu duży wybór, opał polski, zagraniczny, luzem lub workowany. Akurat my ekogroszek od nich zamawialismy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jakby ktoś szukał dobrych worków na ekogroszek, to polecam Folmi https://www.folmi.pl/sklep/kategorie/ekogroszek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W tesco jest wszestko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam wam skład Sobianek, zamawiam od niż już kolejny rok z dowozem do domu oczywiście. Opal z certyfikatami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wszystko pięknie fajnie z tym Sobiankiem ale za tonę najbardziej kalorycznego żeby 1600zł!!! ja wiem ze teraz ceny oszalały ale to żadna okazja.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to prawda, że teraz kupić w dobrej cenie to duże wyzwanie. Jeśli nie chcesz szukać w całym internecie daj bezpłatne ogłoszenie na gielda-paliw.com i poczekaj na oferty od sprzedawców importerów ekogroszku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zastanawiam się nad ekogroszkiem czeskim coś tak jak tutaj https://wilczynscy-ogrody.pl/ekogroszek-czeski-testy-i-opinie-cena-za-tone-czy-warto/, ktoś coś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Bojano

MBA w Gminie Szemud (18 odpowiedzi)

Wójt z naszych pieniędzy wydał ponad 43 tysiące za swoje studia MBA w Krakowie. Czy ktoś z UG...

Siłownia (6 odpowiedzi)

Czy są siłowni w Bojanie albo w pobliżu dla dorosłych i młodzieży?

Glosujcie (12 odpowiedzi)

Dalej na kalkowskiego i jego pryncypałów to w Bojanie napewno zobaczycie zmiany na lepsze jak...

do góry