Widok

gotowanie wege

Jakie są waszym zdaniem najlepsze sposoby obróbki termicznej warzyw? Jak zachować najwięcej cennych substancji? Jak gotować zdrowo, ale smacznie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bardzo smaczne są warzywa z grilla. Cukinię i/lub bakłażana kroisz w krażki, paprykę w paski, możesz jeszcze dodać pieczarki do miski i polewasz odrobina oliwy, trochę bazylii, tymianku i suszonego czosnku + sól mieszasz i grillujesz. Świetnie pasują do sosu czosnkowego na bazie jogurtu i majonezu :) lub zwyczajnie ketchupu czy sosu Bbq
Proponuję warzywa i pieczarki w ciescie nalesnikowym lub piwnym smażone w głebokim tłuszczu, ale to już mniej fit:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kiedyś dieta wegetariańska wydawała mi się taka prosta i tania. Do czasu aż nie zostałam wegetarianką. Tak naprawdę to nie jest łatwo gotować smacznie, zdrowo i wegetariańsko. Trzeba się napracować aby stworzyć jadłospis, który zawierałby wszystkie składniki odżywcze.
Na dzień dzisiejszy zamawiam sobie dietę pudełkowa w firmie, która oferuje katering : http://foody24.pl/
Oszczędzam na tym sporo czasu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na parze do etapu "al dente". Do tego dobra oliwa plus zioła/ vinegret, albo masełko z bułką tartą, albo sos czosnkowy/ziołowy/jogurtowy,tzatziki itd..albo pieczone, np. kalafior i burak wymiatają. grillowanie jest ok, ale na dłuższa mete aż taka zdrowe nie jest. no a przede wszystkim najlepiej chrupac na surowo. wtedy wszelkie witaminki pozostają w 100% formie. no , chyba ze o pomidory chodzi, tutaj lepiej wcinac przecier i keczup;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie w domu w grę wchodzi gotowanie na parze w philipiaku, czasem pozwalamy sobie na coś smażonego ale rzadko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To już w obozach jenieckich podczas wojny lepiej karmili
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam pieczenie warzyw w folii w piekarniku z dodatkiem ziół :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Właśnie raczej bym wolał parowar jakiś dobry, właśnie się rozgladam co polecacie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To trudny temat, bo istnieje przekonanie, że jakakolwiek obróbka termiczna zabija witaminy i składniki odżywcze znajdujące się w warzywach. Nie zawsze tak jest, dlatego warto się w temat zagłębić (na pewno nie da się tego przekazać w poście) i poddawać obróbce warzywa, które tych witamin traca jak najmniej, a inne, w miarę możliwości, spożywać na surowo. :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja aby w wodzie nie wypłukiwać witamin i mikroelementów staram się większość dań przyrządzać w parowarze philipiaka. Mam wtedy pewność co do zdrowia na talerzu, ale również i świetnego smaku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Coca cola stworzyła nową aplikację kulinarną http://publicrelations.pl/coca-cola-uruchomila-smakowita-aplikacje-simplytastly/ Można tam znaleźć wiele przepisów także dla miłośników wege. To idealne rozwiązanie dla miłośników gotowania i eksperymentowania w kuchni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja jestem wege od 5 lat i parowar urozmaica mi posiłki. kupiłam z philipiaka i działa bez zarzutu już drugi rok. Na surowo nie zawsze się da i chce, a smażenie to raczej nie codziennie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie w trójmieście znajdę sklep z produktami marki Phillipiak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dona firma Philipiak nie ma sklepu firmowego w Trójmieście. Ich adresy dostępne są na stronie philipiaksalony.pl/jak-kupic. Jeżeli chcesz przejrzeć naszą ofertę to zachęcam do odwiedzin online strony naszego sklepu internetowego shop.philipiakmilano.pl

Pozdrawiam, Marta Kowalewska
Online Ekspert marki PHILIPIAK
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja uważam, że najlepiej to jednak na parze. Czasem się tak smak zmienia, że aż zdziwienie. Tak polubiłem pietruszkę, choć wcześniej nie znosiłem ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Według mnie gotowanie na parze to najzdrowszy sposób na obróbkę warzyw. Nie wypłukujemy z nich wszystkich mikroelementów, więc już samo to sprawia, że jemy zdrowiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko gotowanie na parze jest dużo dłuższe. Dlatego nie sprawdza się przy szybkim obiedzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo lubię gotować w wolnowarze, który zachowuje witaminy poprzez długie gotowanie w bardzo niskiej temperaturze. Ogólnie wstawiam obiad w sobotę rano i na 15:00 jest gotowy - smacznie i przede wszystkim 100% zdrowo :) Pyszne są zupy z wolnowaru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepsze są warzywa gotowane na parze. Ewentualnie jeszcze pieczone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie gotujemy na parze. Zastanawialismy się nad zakupem takiego specajlnego urządzenia ale zdania są podzielone. Niektórzy bardzo sobie to chwalą. Niektórzy odradzaja z racji tego,ze cała kuchnia jest ponoć zaparowana. Poza tym zajmuje to dość dużo miejsca.....

My warzywa jemy na wiele sposobów:
pieczone
smazone ( placuszki z cukini).
Często również w formie leczo, z kiełbaską albo wegetariańskiego jeśli chce nam się czegoś lekkiego na kolację: http://przepisy.pl/przepis/wegetarianskie-leczo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja używam wolnowaru, dzięki czemu warzywa zachowują więcej witamin, niż w przypadku tradycyjnego gotowania. U siebie mam kilka inspirujących przepisów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ostatnio odkryłam blog ErVegan. Będę częściej z niego korzystać, bo są tam świetne przepisy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja taka na dwa fronty - wolnowar mam no name, ale daje radę, za to szybkowar markowy, taki na lata z firmy philipiak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej na parowarze. Tak jest też w sumie najszybciej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sądzę, że warto też gotować na parze, to na pewno jest o wiele zdrowsze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam garnki Milano Classic w których mogę gotować tradycyjnie w wodzie jak i na parze. Cenię je więc za uniwersalność i solidność. Wygląd jest kwestią gustu ale mi osobiście się bardzo podobają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja uwielbiam przepisy z Jadłonomii. Są proste, smaczne i aromatyczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Grill, gotowanie na parze, ale typowymi sposobami też będzie ok. Przepisów jest sporo, posmakują nawet mięsożercy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gotowanie w wolnowarach, też często ta metoda jest nazywana sous vide.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja ostatnio często gotuję na parze. To w sumie dość spora wygoda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Masz do tego specjalny sprzęt czy gotujesz np w garnku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najzdrowsze sposoby obróbki to oczywiście gotowanie na parze :)
A żeby gotować zdrowo i smacznie, polecam zastąpić mięso roślinnymi źródłami białka. Jeżeli zastanawiasz się, czym zastąpić mięso w diecie, polecam artykuły od dietetyków czy np. cateringów (np. https://getfit.waw.pl/jak-zastapic-mieso-w-diecie/)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie bardzo dobrze sprawdza się wolnowar crockpot 5,7l chrom sccpbpp605-050 :) Bardzo łatwo przygotowuje się z jego pomocą jedzenie. Posiłki są naprawdę smaczne i zdrowe. Do zakupu jest dołączona książeczka z wieloma świetnymi przepisami :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja lubię na surowo i z grilla, albo patelni grillowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kombiwar tez jest fajną opcją albo frytownica beztłuszczowa ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przez wiele lat jadałam smażone bo wydawały mi się najsmaczniejsze, ale prawda taka że wszystko zależy od przypraw i odpowiedniego łączenia. Mnie przekonał catering https://siejezdrowo.pl/produkt/dieta-sport/ Naprawdę znają się na rzeczy, dużo dań raczej na parze czasem z grila ale lekko i zdrowo, a mi przy okazji udało się schudnąć :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

domowe wędliny (90 odpowiedzi)

robicie? proszę o przepisy... na początek ja podaję taki co znalazłam kiedyś w necie i jest...

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?

do góry