Widok

haloween czy jakos tak zenada

Beznadzieja ktora przyszla do nas z zachodu, wyrostki co laza po domach przebrane za jakies masakry chcace cukierki albo dewastują elewacje
Jak złapie nogi z d.... Pourywam
Nie każdy ma chęć się bawić w takie bzdury
Dla mnie cos takiego nie istnieje i nie rozumiem dlaczego nie można tego uszanować, ten kraj schodzi na psy...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 8
człowieku - sam schodzisz na psy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 13
wyluzuj, daj pożyć sobie i innym
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11
taka jednostronna tolerka, czyli zwolennicy anglo saskich tradycji nie musza dawac zyc tym, ktorzy takiej zenady nie obchodza>?
Jak sie czyta takie wpisy to jakos nie dziwia watahy gowniarzy - wandali. Przykład idzie z góry, jacy rodzice takie dzieci :P
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
hahaha co za frustrat...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8
a ja mówię młodym, że mają przyjść za półtora miesiąca z szopką i kolędą, wtedy ich wynagrodzę.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3
zabawa tak
psikus w postaci dewastacji to niefajne.
Raz w roku wyluzuj.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 7
Nikt mi nic nie zdewastował, dzieciaki po prostu zebrały trochę słodyczy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6
dzieciaki naśladują rodziców
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
Taki permanentny d*pościsk to bolesny musi być, nie?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
Co prawda to prawda, ale ja też nie mogę patrzeć jak wciska się ludziom to amerykańskie g... zamiast kultywować nasze słowiańskie tradycje. Nie lepiej byłoby obchodzić np nasze Dziady? Jeszcze trochę i wszyscy naokoło będą spożywać indyka na Święto Dziękczynienia.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
winszuję rodzicom wychowania nie widzą nic złego to tylko
"psikusy " i napisy na skrzynce listowej k........wa takie zdolne dzieci i niewinne bo chciały tylko cukierki (: ! takie słowa pisać to u siebie w domu i na ścianie a ja powiem "wyluzujcie "
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ze trzy lata temu częstowałem takie dzieciaki czekoladą. Następnego dnia zbierałem całe tabliczki rozrzucone po ogrodzie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
to i ja zapraszam rodziców dzieci/młodzieży która upaskudziła mój samochód, dodam że otwierałem drzwi, uśmiechałem się i częstowałem cukierkami, życzyłem miłej zabawy do godz 19tej do kiedy moje dziecko nie poszło spać, ale rano i tak zauważyłem że na moim aucie pojawił się "psikus" w postaci plamy na masce. Gratuluję pomysłowości i braku szacunku i poszanowania cudzej własności. wandalizm i tyle w temacie!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mnie tam nie bawia tego typu zwyczaje . Na drugi dzien na parkingu i przed wejsciem mialem pelno papierkow po cukierkach dobrze ze mnie psikusa nie zrobili bo tez tylko raz zona otworzyla. Piszecie ze powinnismy uszanowac zabawy dzieci , a moich zwyczajow i spokoju w wolny dzień od pracy nie trzeba szanowac ? Ja rozumiem takie zabawy jak lany poniedzialek czy zwyczaj chodzenia z szopka. Ale na Halloween to ja sie nie wychowalem i nie zamierzam wprowadzac takich zwyczajow u siebie w domu.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiele osiedli w różnych zakątkach kraju rozwiązuje ten problem ustalonym znakiem np. zawieszeniem kokardki na bramce domów które w zabawie biorą udział i tylko tam dzieciaki pukają także myślę że na przyszły rok warto przed haloween coś takiego ustalić z sąsiadami jak się dziecko wysyła i nie będzie zali na forum po
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
nam powiązali papier toaletowy na klamkach bram i drzwi, to ma być zabawne? Taki psikus niby a daliśmy cukierki i mandarynki. Nic nie uszanuja te dzieci
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ktoś napisał że to "żale" to znaczy że kpi się z pokrzywdzonych zwykli chuligani chodzą rzucają w okna jajka , kamienie ? A w pokoju spał noworodek co by się stało gdyby wybili szybę !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przede wszystkim haloween to głupota

Imprezka w przeddzień smutnego bądź co bądź święta, nie mam ochoty na rozdawanie cukierków bandom dzieciaków, których rodzice nie nauczyli naszych rodzimych zwyczajów. Wszystkich świętych i zaduszki to nie jest wesoły czas, to czas refleksji i wspominania tych, których już między nami nie ma, urządzanie zabaw i przebieranek w tym czasie, to nie jest słowiańska tradycja, to coś, co przyszło do nas z zachodu i nie wiem czemu przez niektóre nuworyszowsko - wiejskie środowiska zostało zaadaptowane jako cool zabawa...
Nie to nie jest cool, śmierć nie ma nic wspólnego z zabawą i zbieraniem cukierków, a brak poszanowania cudzych uczuć i łażenie po domach z psikusami kiedy ludzie wspominają swoich bliskich jest szczytem buractwa.
A jeśli ktoś chce uchronić dzieci, lub siebie przed rozmowami z nimi o odchodzeniu - ma chyba problem ze sobą, to odwieczna kolej rzeczy i jeden raz do roku człowiek ma prawo w ŚWIĘTYM SPOKOJU powspominać tych, którzy odeszli.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Popieram. Rozumiem ,że również w Naszym kraju przyjmujemy obce obyczaje, ale nie każdy musi. Ja nie obchodzę Halloween ale moim dzieciakom dynię kupiliśmy i powycinaliśmy i na tym koniec świętowania tego święta. Nie wyobrażam sobie aby pozwolić dzieciom chodzić po obcych domach po cukierki. No chyba ,że uzgadniamy to z sąsiadami i np. zbiera się grupka dzieci chodzą po kolei po swoich domach, ale nie po obcych ludziach. Przede wszystkim jest to niebezpieczne dla samych dzieci. Poza tym ludzie mogą sobie nie życzyć takiego nachodzenia...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i normalny rodzic sie znalazl ktory rozumie, ze niektorzy moga sobie nie zyczyc nachodzenia dzieci z badz co badz nowymi zwyczajami nie tylko w baninie ale i w calym kraju. Niestety media jak zwykle wszystko naglasniaja i próbują nam wcisnac rozne zwyczaje na sile.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bo jak zwyczaj się sprzeda, to razem z nim cała seria produktów, stąd halołin u Nas.
Sam też nie bardzo jestem zwolennikiem tego święta, natomiast jeśli to ma integrować dzieci to jak najbardziej w porządku i tak jak ktoś pisał - grunt wystawić jakieś znaczniki dla 'bawiących się' (dynia na płocie, kokardka, strach na wroble, tesciowa na miotle).
Bo robienie psikusów, może skończyć się trafieniem na kogoś kto trochę nie zrozumiał intencji psikusa i np wytarga dzieciaka za ucho, albo wezwie policje, a ta będzie musiała interweniować, bo to ich obowiązek.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

do góry