Widok

ile mleka powinno zjadac 5 tygodniowe malenstwo?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
pytam, bo chyba wychodzi na to że mam za mało mleka i musiałam dokarmić mała sztucznym-udalo sie cale szczescie...

ale mnie podlamalo, chyba bede musial jej dawac na jeden posilek z obu cyckow:(

image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam podobny problem, mój synek ma teraz 3 tygodnie i 4 dni. tez mam wrazenie ze mam za malo pokarmu bo on zjada z dwóch piersi i dalej płacze, czasami daje mu sztuczne. nie chcialabym tego robic no ale nie bedzie przeciez glodny.
zastanawiam sie co zrobic zeby pokarmu bylo tyle ze zje z piersi i to mu wystarczy.
mój synek jest małym głodomorkiem, bo ile by mu nie dać to wszystko zje. podejrzewam że to przez to jak leżał pod lampami w szpitalu(miał żółtaczke) i wtedy musiał dostawac sztuczne mleko i glukoze i to w duzych ilosciach. mysle ze przez to teraz tak duzo je.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no moja przyszla ze szpitala normalnie, ale tez jest strasznie lakoma
w nocy daje jej z jednego dobrze napecznialego cycka i chyba jej starcza bo spi okolo 3 h i nie placze

w dzien mam dramat-nie wiedzialam, ze z jedego cycka sie nie najada, bo sama przestaje jesc ale potem za 40min znow krzycze za cyckiem

nie nadazam produkcji:(

po drodze jeszcze te kolki i myslam ze to dlatego krzyczy, ale teraz sie nie spina i chyba to glod

wypila duszkiem 90 ml sztucznego

nie wiem ile moje cycki produkuja, bo nie odciagam
wiem jedno, teraz w dzien bede w nia wmuszac z dwoch cyckow na jednym posiedzeniu (jesli mi sie to uda)

smuci mnie ta sytuacja-myslam, ze juz sobie poradzilam trodzke z kolkami-choc cudownie nie jest a tu teraz to mleko....

image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Asia ostatnio w SR polozna mowila ze kolki moga byc przez duza ilosc laktozy w meku, nalezy wtedy sciagac ok 20 ml z porannego mleka, bo w nim jest najwiecej laktozy, i mowila ze sciaganie laktatorem pobudz produkcje mleka, mozna tez pic herbatki laktacyjne

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A dlaczego ma jeść tylko z jednej piersi!!! Jeżeli chce niech je z dwóch, tak nawet powinno być. Jak zaczniecie dawać sztuczne to piersi będą produkować mniej mleka. Jeżeli jest glodne przystawiajcie częściej, a po karmieniu za laktator i pobudzajcie laktacje. Jestem taka mądra bo korzystałam z poradni laktacyjnej, bo też mi się wydawało że mam za mało mleka. Tymczasem jak zaczęlam stosować się do wskazówek doradcy laktacyjnego mała tyła 300g tygodniowo!! Dziewczyny nie poddawajcie się. Mleko mamy jest najlepsze!! Ja karmię już szósty miesiąc, wam tez sie uda!

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
W 3 i 6 tygodniu oraz 3 i 6 m-cu występują kryzysy laktacyjne i faktycznie dziecko wisi na piersiach non stop. Trzeba karmić cały czas, nie podawać butli. Poza tym karmcie z dwóch piersi. Ja od pierwszego kryzysu karmię z dwóch piersi. Poprostu Mati tak się przyzwyczaił do tego i nie narzekam.
Taki kryzys naprawdę trwa kilka dni.
Powodzenia.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
chce jej podawac z dwoch piersi, nie żałuję jej mleka:)

ale ona pociagnie ladnie z 3-5 minut, potem ciagnie zlabo, z duzymi przerwami po drodze wypuszczajac cycka. Wszystko trwa powiedzmy 15-20 minut. zasypia w miedzyczasie. Budze ja co chwila i draznie policzek by jadla, ale to niewiele daje pod koniec i ona stwierdza ze jest najedzona (teraz rano tak bylo). W piersi jest jeszcze pokarm bo jak naciskam to wyplywa nie z jednego a kilku kanalikow. Czyli nie oproznia piersi do konca....:(
Po czym po 30 minutach krzyczy i jak wkladam jej kostke palca do buzi to ciumka-wiec jest glodna, prawda?
no bo jak mam sprawdzic ze jest - wiem, ze jak bedzie STRASZnie glodna to zacznie ciumkac swoje raczki, ale to juz wtedy jak jest bardzo pusta...

co ile wy karmicie? przeciez w 30-60 minut nie naprodukuje pokarmu.
jak mam zmierzyc ile ona zjada-przeciez, zalezy to od szybkosci i sprawnosci jej ciumkania?
jestem podlamana

image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asia,a może Twoja mała jest jak moja, zje z obu cycków i chce sobie pociumciać pierś, ale zamiast ciumciania piersi dostaje do mielenia smoka i przy nim spokojnie zasypia. wypluwa jak już mocno zaśnie. Po 2-3 godzinach się budzi i je mleko. Pamiętaj w piersi mleko się nie kończy, więc nie podawaj jej sztucznego, bo faktycznie przestaniesz mieć mleko - to podstawa. Moja czasami też wygląda na głodną to przystawiam ją do piersi, i na pewno coś tam sobie wyciągnie. A ciumcianie paluszków to podstawa zdrowego dziecka, może ciumciać paluszki albo smoka- -moja dostaje to drugie.

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asiu, polecam Ci wybrać się do poradni laktacyjnej. Mysle, że mogą Ci tam poradzić trochę.

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurcze cala wyprawa dla mnie do poradni, na razie jeszcze poprobuje

dzis z ciekawosci odciagnelam troche pokarmu jak mala sie najadla (po 15 minutach jej jedzenia) i okazalo sie ze bylo 30ml-to niezle:) jakbym sie uparla to pewnie bym jeszcze wiecej napompowala

mozliwe jest sciagniecie calego mleka?
u mnie tryskalo tak,ze do konca to chyba daleko....

mala chyba po prostu jest leniwa-w nocy przy duzym cisnieniu szybko sie najada a w dzien nie chce jej sie wiecej popracowac i odpuszcza zmeczona po 15-20 min.

image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziecko może tylko 30 minut wisiec na cycku bo pózniej się sutki rozmaczają przez ślinke dziecka i doprowadza to do boleści sutków potem będzie problem z karmieniem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

szczepionka na HPV (29 odpowiedzi)

Wczoraj byłam z córką na obowiązkowym szczepieniu i przy okazji zapytałam o dodatkowe...

Co na 1. rocznice ślubu? Jakieś ciekawe pomysły? (11 odpowiedzi)

Witajcie, Chciałabym z mężem jakos miło spedzic czas w pierwsza rocznice ślubu, nie chodzi o...

prezent na ślub - nie kasa? (112 odpowiedzi)

Witam, wiem że temat wałkowany tu i na weselniku milion razy, ale może ktoś ma jakiś super nowy...

do góry