Widok

? ile zapłacić księdzu

Wesele Temat dostępny też na forum:
Pomóżcie,

Muszę iśc i dac za ślub "co łaska" i nie wiem jak to w Trójmieście się kształtuje....

Za zapowiedzi osobno?

Wystrój kościoła też konieczny, jesli ślub skromny?

Z góry wielkie dzięki za pomoc!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też dołączam się do pytania, mam ten sam problem, nie wiem, ile wypadałoby dać w Kościele, proszę o Wasze doświadczenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ZA ZAPOWIEDZI PŁACILIŚMY PO 50PLN, ZA ŚLUB 300PLN, A W ZWIOĄZKU Z TYM ZE SLUB BYŁ W OBCYM KOŚCIELE A PAIERY KONKORDATOWE I BIEŻĄCE WYPEŁNIAŁA MOJA PARAFIA TO TAM JESZCZE 200PLN

karola
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy to przypadkiem nie przesada z tym "co łaska"? My za rezerwację terminu, ani za zapowiedzi nic nie płaciliśmy. A za ślub mamy zamiar zapłacić 200 zł. Dodam jednak, że ślub bieżemy w parafii nas obojga w zwykłym osiedlowym kościele. Czy to naprawdę za mało?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja myślałam że co łaska daje się 300 ale nie słyszałam o tym że coś się daje za zapowiedzi. Jeżeli za zapowiedzi po 50/os to myśle że co łaska wystarczy 200zł. Moim skromnym zdaniem 300zł za wszystkie opłaty kościelne to akurat. A zapowiedzi są konieczne czy można się bez nich obejść?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie w kosciele nie bylo co laska, po prostu padl tekst: "za spisanie protokolu nalezy sie 100 PLN"!!!!! szczyt wszystkiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bez zapowiedzi się raczej nie da :)
z tego co wiem to 3 zapowiedzi w kolejne niedziele przed datą ślubu- z inicjatywą wyszedł ksiądz

ale w momencie gdy o tym rozmawialiśmy to nic nie wspominał o co łaska (ale później od innych usłyszeliśmy że się daje)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My bierzemy œlub w nie swojej parafii i płacimy 400 zł, a dla swoich parafian co łaska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co wiem, to zwylke "co łaska" daje się po ślubie, więc można dać mało, albo wogóle i nie przejmować się tym, że spieprzą ceremonię na złość. Tak wogóle to z jakiej racji się płaci, to jest ich z****ny obowiązek. Nie dajcie się wrobić w jakąś kasę, zwłaszcza, za zapowiedzi. Przecież wszystko powinno być za darmo. Darmozjady i tyle!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie co łaska kosztowało 1200 zł i to bylo i tak z wieką łaską...............ogolnie historie z mojego miasta nadaja sie do gazety . To na co sobie pozwala proboszcz tej parafi jest bardzo zaskakujace i smutne jednoczesnie .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
300 chyba wystarczy? :-o
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spokojnie wystarczy, my też tyle płaciliśmy (u Zmartwychwstańców we Wrzeszczu), nawet pytaliśmy księdza ile średnio ludzie dają i wyszło na to, że jest to akurat statystyczna opłata. Mnie też to bolało finansowo, zupełnie jak wszystkich, ale z drugiej strony skoro płacimy kolosalne ilości pieniędzy za wesele i salę weselną czemu tak bardzo buntujemy się przed płaceniem za użytkowanie miejsca, gdzie odbywa się w końcu "To Najważniejsze" :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my płaciliśmy 300 zł, a wcześniej za część nauk 200 zwiec wyszło razem i tak 500 zł, za zapowiedzi nic ( były tylko w parafii męża, bo tu ksiądź powiedział ze nie muszą być - byliśmy po cywilnym) co do wystroju, to zamawialiśmy bukiet na ołtarz i drugi kupiłam sama na obraz MB po uroczystości) - na ołtarz zamówiłam w ogrodnictwie kosztował 100 zł- powiedziałam zeby za tyle maksymalnie zrobili
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nasze wydatki były następujące: 50zł nauki; 150zł sakrament; 50zł kościelny; i 150zł organistka. W naszym Kościele każdy otrzymuje swoją kasę....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My zapłaciliśmy księdzu 300 zł choć on naprawdę nie chciał tych naszych pieniędzy powiedział że się nam przydadzą a jego jaest taki obowiązek aby udzielić nam ślubu!Trafiliśmy na fantastycznego księdza!ale chyba w każdym kościele jest inaczej!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musze jeszcze dodać że braliśmy ślub w NIE NASZEJ parafii!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiolinka. A gdzie brałaś ślub. Faktycznie ksiądz wydaje się bardzo w porzadku. Może my zmienimy zdanie. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i jeszcze organiście 150 zł,tak więc wyszło nie mało...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nam ksiadz d azu powiedzial ze ceremonia kosztuje 500zl.:( organistke mamy swoja ale i tak koscielnemu organisci8e musimy zaplacic 100zl.za to ze bedzie w razie czego o i oczywiscie dekoracja kosciola to osobne koszty6 strasznie tego duzo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaśka-my braliśmy ślub w Gdańsku w MATEMBLEWIE! Teraz jest tam naprawdę pięknie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

buty ślubne (23 odpowiedzi)

Hej dziewuszki :) poszukuję butów białych do sukni ślubnej. Z powodu problemu z kręgosłupem nie...

wieczór panieński (22 odpowiedzi)

Witam! Dobra to trochę z innej beczki. Czy ma ktoś pomysł na ciekawy wieczór panieński, bo muszę...

DOBRY doradca podatkowy lub prawnik od spadków i darowizn pilnie potrzebny! (20 odpowiedzi)

Dziewczyny, mam bardzo, bardzo wielką prośbę. Strasznie mi zależy na kontakcie do NAPRAWDĘ...

do góry