Widok

internet stacjonarny w Baninie

Witam,
jako, że w niedalekiej przyszłości zamieszkam w Baninie zależy mi na możliwości podłączenia się do internetu stacjonarnego bez limitu pobierania danych i gwarantowaną prędkością. Niestety odkryłam, że na chwilę obecną nie ma takiej możliwości.
Jako, że pracuję w firmie Orange dopytałam o możliwość inwestycji w Baninie.
Jednak, żeby takowa inwestycja mogła powstać potrzebuję wykazać, że jest zainteresowanie usługą.
Podkreślam słowo ZAINTERESOWANIE, a nie deklaracja.
Szukam osób zainteresowanych korzystaniem z usług internetu stacjonarnego w Baninie. Na początek z osiedla Rodzinnego i Familijnego.
Kabel jaki będzie mógł zostać doprowadzony do naszych domów daje możliwość korzystania zarówno z internetu, jak i telewizji i telefonu. Przewidywalny przesył danych do 20Mb/s.
Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Najwyższa pora wyciągnać Banino z internetowego dołka :)
tel do mnie 503 175 132
@ izabela.szczepanska@orange.com

Pozdrowienia dla przyszłych sąsiadów :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie chcę narzekać jak to na banińskim forum jest w zwyczaju ale dopytam coś: w orange dalej jest tak, że żeby mieć internet trzeba płacić abonament za telefon? Zawsze tak było, jeszcze 2 lata temu jak się dowiadywałem na temat internetu do firmy, że zawsze trzeba płacić te 30 czy 35zł za linię + dopiero cena internetu co często podwajało miesięczne koszty.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko nie orange. . dokładnie trzeba płacić za potrzymanie linii :)

ja mam internet za 35 zł do 30 mb/s i wszystko pięknie działa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A jaki masz limit transferu? :)
Nie pytałam kto nie chce i co mu przeszkadza :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niekoniecznie. Jeśli jednak chodzi o szczegóły oferty polecam kontakt z infolinią, salonem lub www.
Nie zajmuję się ofertą, niemniej zanim oddamy inwestycję minie conajmniej 9 mcy a oferta się zmienia. Wszystko zależy od tego na co i na ile pozwala telekomom regulator :) taki twór, dzięki ktoremu np. jakiś czas temu musieliśmy podtrzymywać łącze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bez urazy ale oferta lokalnych dostawców jest znacznie lepsza. Nie jest tutaj problemem operator, a brak infrastruktury. Więc czy ta propozycja jest związana z budową nowej sieci??
Czy raczej dalsze oczekiwanie cudu na starej centrali?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mówimy o nowej inwestycji i tylko wyrażeniu zainteresowania.
Nie chcę wchodzić w dyskusję o cenach i ofercie innych operatorów. Dobrze widzicie po podpisie i @, że pracuję w Orange, więc czego bym nie napisała zostanie poczytane jako chwalenie swojego.
Mnie zależy na podłączeniu się do sieci kablowej, znam, używam od lat i nie wyobrażam sobie inaczej. A biorąc pod uwagę, że jestem internetowym manikiem brak kabla na moim osiedlu w Baninie był jedynym znakiem zapytania, czy chcę tu mieszkać ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Volta ma 5x szybszy transfer za te same $$ co oragne. Limitu nie ma i jest to oparte na swiatlowodzie.
Poco przeplacac w oragne z kiepska obsluga ? Ja chce oddac wlasnie taki internet kablowy i nr tel. Jak ktos zainteresowany zapraszam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Problem internetu stacjonarnego w Baninie nie jest spowodowany
brakiem okablowania. Centrala telefoniczna jest "wysycona" jak nie oficjalnie stwierdził jeden z serwisantów. Czyli wydolność centrali
dawno temu została osiągnięta a nawet przekroczona. W godzinach
szczytu skandalicznie niskie transfery danych. Nie ma znaczenia czy
operator nazywa się Orange, Netia albo inny Dialog.
Bez modernizacji centrali nic się nie zmieni. Przeprowadziłem wiele rozmów z operatorem większościowym. Wniosek jest jeden.
Wymiana lub modernizacja centrali nie leży w interesie strategii firmy.
Basta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
iśka chciala zaistniec, normalne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Nie, iska nie ma potrzeby zaistnienia na forum :) spełnia się gdzie indziej, mając odwagę podpisać się imieniem i nazwiskiem :)
Jedni wolą siedzieć i narzekać, inni coś zrobić dla innych i siebie :) bez działań nie zmodernizujemy ani centrali, ani nie okablujemy Banina.
Na chwilę obecną mamy już 32 zgłoszenia w ciągu 12h, dla mnie bomba, a lejacym jad nienawiści pozostaje współczuć.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani Izo,

Mam linię TP od ponad 5-ciu lat w Baninie.
W ciągu tych 5 lat pojawiło się w Baninie lepsze wyjście na świat (wbrew temu co pisze ktoś powyżej nie ma od kilku lat problemów z prędkościami wieczorami).
Pojawiły się też porty VDSL w centrali, jednak z uwagi na odległości, długość i jakość kabli większość klientów Orange ma transfery w okolicach 10mbit i ADSL2+ a VDSL się nawet nie synchronizuje.
Kilka lat temu Orange zbierał chętnych na skracanie pętli tak abyśmy wszyscy mogli mieć VDSL 40-80mbit+ Jednak z jakiegoś powodu odstąpiono od realizacji.

Chętnie bym zamówił lepsze łącze od Orange 80mbit VDSL lub FTTH 300mbit (supernova). Podejrzewam, że takich jak ja znalazłoby się więcej. Ale póki co czekam podobnie jak inni na koniec umowy i korzystam z innych (tańszych i lepszych) opcji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli Orange chce pozyskać klientów to niech zainwestują i zrobią sieć a potem dobrą oferta pozyskają klientów. teraz jest taki wybór dostawców, że należy wyjść przed konkurencję aby pozyskać klienta. Orange jest jeszcze na etapie ery monopolisty ( TPSA) tylko nazwa się zmieniła
poniżej internet radiowy- też kiedyś obawiałem się internetu po radiu le teraz internet radiowy działa bardzo dobrze to nie to co 10 lat temu

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a iśka tylko chciala zrobic nam dobrze..... nie poddawaj sie. jestesmy z tobą. parafianie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój ty smutku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Michał,
Amelek ma dostępną ofertę na 20 Mb/s? Jaki koszt łącza? Od kiedy jest taka oferta?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do 30 mb/s nie wiem zadzwoń do niech i si e dowiedz co i jak. ja płace ok cos ok 35 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę o info pod wskazany @ lub telefon, może uda się cos zdziałać. Na Fiber na razie nie możemy liczyć, ald VDSL może dojśc do skutku, pozdr.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.speedtest.net/result/5346839915.png
Klient z Banina podesłał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Możesz powiedzieć skąd masz internet? Ja mam JMT i na prawdę mam już dość. Da się normalnie korzystać tylko o porannych porach. Szukam czegoś innego.

pzdr
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
amelek
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Weź od nas na próbe wave.com.pl
Tydzień masz gratis!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
@~wave: A czy po takiej tygodniowej próbie, przywrócenie instalacji do stanu pierwotnego (jeśli jednak klient zdecydowałby się wrócić tam gdzie był) też jest gratis? Czy może jak w starym kawale o służbie zdrowia, operacja gratis ale trzeba zapłacić za wybudzenie po?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Staram się nie demontować istniejących anten chyba ze sytuacja tego wymaga ( miejsce na uchwycie/klient nalega )
W takim przypadku demontując swoją antenę kabel podłączę.
Jeżeli została zdjęta to nic nie stoi na przeszkodzie bym powiesił skoro już jestem na kominie. Z wizowaniem raczej nie ma problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,

Pani Izo jaki jest sens wchodzenia do Banina z miedzią?
Nie można od razu FTTH?
Jeśli realizować inwestycję to porządne -przyszłościowe :)

Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miedź może tyle samo co FTTH.
coax - na docsis 3 300Mb spokojnie, na nowszych nie wiem
vdsl2 - pewnie pod 200Mb
ETH - gigabit

Przy rozsądnych odległościach oczywiście - to jedyna przewaga ftth.
Przypominam też ze ftth ma swoje ograniczenia. Swiatłowód to nie medium które się nigdy nie kończy. To kabel, taki jak kazdy inny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Adminie, nie mogę zgodzić się z Tobą, że światłowód to kabelek jak każdy inny. Oczywiście dla klienta indywidualnego można tak to generalizować ale dzisiejsze możliwości światłowodu są przeogromne w porównaniu do jakiejkolwiek technologii elektrycznej. A do tego izolacja galwaniczna jako duży plus.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakiego znowu dołka :)
Zgłaszam zainteresowanie łączem operatorskim z BGP do mojej lokalizacji (ul. Morelowa 2 - rzut beretem od Familijnego), chętnie odbiorę kilkaset Mb/s własną radiolinią ~1 km z dachu budynku centrali (chyba że gdzieś blisko macie światłowody), radiolinie póki co dają radę ale do Chwaszczyna mam ~8 km a pasmo 23 GHz drogie, jak Orange chce to jest biznes do zrobienia. Zapraszam i pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Miałem Orange i lipa trza płacić za utrzymanie łącza i prędkość max 10 Mb ściąganie, wysyłanie 1Mb chodziło masakrycznie nie polecam.Jak chcesz dobry szybki i stabilny internet to polecam Multi WiFi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chyba ze chcesz mieć lepszy, szybszy, i tańszy, to polecam wave :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Internet radiowy Multi Wifi nigdy takiego wyniku nie miałem w orange

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
http://www.speedtest.net/result/5346839915.png
Masz z wave
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozumiem że to również na radiu? Dostępne w Baninie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wave, czy zaktualizujecie w końcu swoją stronę, że jesteście dostepni w Baninie? Bo minął prawie drugi miesiąc od świąt kiedy rzekomo admin miał jeszcze dzień wolnego i nic nie widać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, w Baninie po radiu.
Pakiet 40/4 w godzinach nocnych gdzie prędkość jest podwojona.
Odnośnie aktualizacji strony - rzeczywiście, uciekło, już się robi!.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Potwierdzam, Wave smiga calkiem fajnie, strone musza zaktualizowac.
Ja sam z przesiadki jestem bardzo zadowolony. Cenowo bez roznicy a 10x szybsze lacze.
20 Mb/s to jest zupelnie wystarczajaca predkosc na mieszkanie/dom, przy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
40 mega ZA 85 ZŁ :)

a ja płacę 35 zł

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to ciekawe, bo my w amelku za 4mb/1 placimy ponad 55zl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po IP widzę że nie w amelku, 91.224.116.* to chyba Wave? :)
Jak ktoś nadal ma u mnie 4 Mb/s to zamiast narzekać na forum lub szukać konkurencji proszę zgłosić problem (faktyczną małą prędkość, nie zapis na fakturze będący już tylko zaszłością historyczną), a będzie więcej.
Poza tym, u mnie stały publiczny IP jest w standardzie dla każdego, a nie za dopłatą / dla biznesu itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy więcej adresów od Ciebie, ale też ponad 5x tyle klientów.
Niestety trzeba oszczędzać...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jaki masz limit za te 35zł?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie 2 godziny dziennie :)

Poza tym - nie puszczaj speedtesta do amelka.
zrób do innego serwera albo ipv4.upcspeedtest.net
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie pamiętam 20giga chyba. Wole mic z limitem ake stabilne i szybkie lacze. No chyba ze ktos sciaga 24 h na dobe filmy. Ale co z tegonze nie masz limitow jak lacse jest tak wolne ze sciagniesz.za duzo :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@~........: Sądząc po IP, te 20giga to chyba w play? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani Izabelo!
Od kiedy orange cokolwiek gwarantuje?
Jeszcze nie widziałem takiej umowy. Nawet przy FTTH dają DO300Mb :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Izka, kurde odezwij sie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to tak niestety u nich jest. Dzwonią, że mogą mi podłączyć, ale jak pytam ile to mówią "jak podłączymy to zobaczymy". Więc kupuje się kota w worku.
Ja bym chętnie wziął Orange, ale jak mówią, że "no wiem pan, 10Mb na pewno, a więcej - się zobaczy", to wolę jednak Wave nawet jeśli będą gorsze pingi (aczkolwiek przy ADSL i wieku instalacji TPSA w Baninie może na jedno wyjść), to przynajmniej prędkośc będzie i tak 4x lepsza.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
iska, gdzie jestes?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
iska jest teraz zajęta .....ciągnie kable do domu :))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ping bedzie prawdopodobnie lepszy niż po kablu TP.
Szczególnie za granice.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę, że Orange nie ma zbyt dobrych ofert. Poza tym niebawem ma przybyc kolejny dostawca internetu osiedlowego, bez limitu, b.szybkie łącze itd.. itp.. mniej więcej w czerwcu tego roku (2016) ma ruszyć ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najstarszy lokalny dostawca też nie zasypia gruszek w popiele :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
zdejmujesz limity?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie zdejmuję, bo jak zdjąć coś, czego nie założyłem :-) - czyli pytanie z gatunku "czy przestałeś już bić żonę".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Raczej - "Czy podoba Ci sie moja dziewczyna"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jaki jak mozna wiedziec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Firma z Chwaszczyna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
firmazchwaszczyna.pl ? ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
A cos konkretnego jakas nazwa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przekopali Wiśniową, i zostawili światłowód. Co dalej, ktoś wie ? Akcja miała dalej iść od wiosny ?:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jezeli to firma o której myślę to możecie czuć się zrobieni w bambuko.
Niby światłowodzik, a na końcu osiedla antena.
Czyli de-facto radiówka, tylko dłuższym kablem podłączona :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podobnie można powiedzieć o większości dostawców - również Wave.
I przestańcie proszę siać dezinformację o limitach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Hola hola, tam gdzie mówimy ze mamy światło mamy światło prosto do węzła.
I nie siejemy żadnej dezinformacji - mamy wystarczająco dużo swojej roboty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jak sie nazywa ten dostawca I czy wejdzie a uslugami na familijne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podpowiedź już tu była. Ale Familijne jest rzut beretem od Morelowej, jak czegoś Wam u mnie brakuje to dzwońcie/piszcie do mnie, a jest duża szansa że to dostaniecie. Od większej ilości radiówek, niestety wolnego pasma radiowego nie przybędzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Z tego co mówili to ruszają dalej w tym tygodniu. Sygnał zaczną podłączyć za około 2 tygodnie. Mają łącze po optyce więc bez radia. Może uda mi się ogrzewać nr to wrzucę na forum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To moze ktos kokretnie poda nazwe tej firmy a nie bawi sie w jakies zagadki bo bym chcial ich oferte zobaczyc i przeanalizowac
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakas firma kopie dla inwestora, dziś wrócili i kopią dalej. Pracownicy twierdzą że to multimedia polska. Oni tylko wykonują kanał i studnie. Coś z tego będzie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nie czasem multiwifi? Jak niedaleko mnie kopali dla volty, to mówili że dla vectry - może być celowa dezinformacja, tu i tu nazwa inna choć podobna ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To zostaje nam czekac tylko bo jednak kabel by sie przydal
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Można czekać na kabel jak na zbawienie, a można mieć Internet radiowy już teraz i też dobry :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja tam zadowolona z radiówki amelka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
no jak nawet po polsku dobrze nie umiesz pisać to pewnie nie masz dużych wymagań w innych dziedzinach
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Banino

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Jak się mieszka w Baninie (3 odpowiedzi)

Cześć Chciałabym dopytać jak się mieszka w Baninie? Czy ktoś z Was dojeżdża do pracy do Gdańska?...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

do góry