Widok

jak grube ściany zewnętrzne?

Remont - porady Temat dostępny też na forum:
Zastanawiam się, czy budowane często przez deweloperów ściany zewnętrzne bodajże grubości 24 cm - ytong to dobre rozwiązanie. Czy nie powinny być grubsze, aby lepiej izolowały? Jak jest standard? Jak to się robi obecnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zawsze można pokusić o styropian ''20'' na ścianę ytong 24''.
ja mam dom o ścianach z gazobetonu 24'' plus styropian 15'' i naprawdę jest ciepło.
Wszystko zależy od tego gdzie będziemy mieli największe straty ciepła np. okna, mury, dach.
Podstawa to dobra izolacja na każdym etapie budowy.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może być, Ja mam 18 cm styropian. Wazne aby okna miały dobry współczynnik, najlepiej trzyszybowe. Polecam moje usługi wykończenia wnętrz, glazura, terakota, podwieszane sufity. Mam świetne pomysły na zabudowy, oświetlenia. Bsrbud tel. 501 674 535.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam skład budowlany przy ulicy wielkopolskiej w gdyni.
Zawsze dobrze doradzą!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A wiesz co to są budynki PASYWNE?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Beton komórkowy jest obecnie materiałem najlepiej izolującym, nie wiem jak ytong bo dla mnie jest przereklamowany, ale rodzima Termalica produkuje bloczki, które przy 24cm maja U=0,35W/m2K, czyli przy tej grubości bardzo dobry wynik i jeżeli deweloper dołoży jakieś 10cm styropianu to spokojnie nie ma co się martwić o komfort cieplny w takim mieszkaniu, wedlug norm wartość wsp U nie może przekraczać 0,3W/m2K dla ściany zewnetrznej a tutaj już prawie mamy tą wartość bez docieplenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a dlaczego sciany takie grube?po co komu tyle muru-izolacja i owszem,moze sciana 18 plus 20styropian
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam 18 + 16 styro i doskonale sie sprawdza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Grubość ścian zewnętrznych sama w sobie nie powinna być rozważana, raczej wypadkowe tej grubości czyli nośność oraz termoizolacyjność. O ile nośność nie stanowi problemu i powszechnie stosowane materiały zawsze mają jej duży zapas to z termoizolacyjnością bywa różnie. Można postawić 50cm ściany z cegły lub 18 z betonu komórkowego i efekt będzie podobny a może i bk będzie lepsze, ponieważ jest to materiał który pozwala zatrzymać najwięcej ciepła w środku domu, a to przynosi oszczędności inwestorowi. Warto porównać różne materiały, bloczki betonu komórkowego Termalica pozwalają osiągnąć U ściany 0,173 W/m2K.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

do góry