Widok

Jak odstraszyć gołębie z balkonu? Pomocy!

Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
mieszkam na ostatnim piętrze. one siadają na daszek nad balkonem a z daszku na balkon. ostatnio wykąpały się w mojej donicy z malutkimi cukiniami - roślinkami(jedną zeżarły a dwie połamały) i małe słoneczniki podeptały. nie powiem o ich niespodziankach w postaci kup.
zamówiłam dziś a allegro płyn oddstraszający i jak przyjdzie to popryskam. na daszek może kolce ale co na barierkę, przecież nie kolce.
może macie jakies doświadczenia z odstraszaniem gołębi?
POMOCY!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jedyna możliwość to montaż nakładek z ostrymi szpilkami ale wtedy ty też masz problem z przebywaniem na balkonie.
Są również preparaty chemiczne które pwoduja zaburzenia smaku u gołębi i ptaki odpuszczają.

Sprawdź czy nie masz w okolicy "dokarmiaczy" gołębi. Wyswieś ogłoszenie ze nawet ojciec Mateusz w każdą niedzielę przegania gołębie na rynku rowerem.
Uważaj bo odchody gołębi przenoszą dość groźne choróbska które mogą być przyczyną ślepoty w porywach.

W większości krajów zachodniej europy gołębie traktowane są jak latające szczury i po prostu trute trutką dla szczurów.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3
Niczym w serialu Alternatywy 4:

MATKA BUJAJ, BUJAJ!"
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mojego ex mieszkającego w falowcu wielkim problemem były gołębie na balkonie ;)

aż zrobiliśmy raz a dobrze porządek z nimi ;) zawiesiliśmy taką cieniutką, żyłkową siatkę między sufitem, a barierką (nie było szczebelków, tylko "ściana"pod barierką)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
o coś takiego http://allegro.pl/siatka-przeciw-ptakom-4x5m-golebie-ptactwo-ochrona-i2421502163.html

10 lat temu był problem z kupieniem takiej siatki :] ale teraz widziałam w sklepach typu Castorama i chyba w ogrodniczych :]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam kolce na barierkach ale skubańce i z tym sobie potrafią radzić..
a ten spray nie jest szkodliwy dla ludzi ? albo innych zwierząt np psa?
agusia ale zawieszając takie żyłki - jeśli dobrze rozumiem o czym piszesz to nie mogę już chociażby koca wytrzepać :(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
jeśli trzepiesz koc poza balkonem to się zgadza ;) nie da się :]
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ciiii - nie wiesz że nie wolno nic trzepać przez balkon ani okna?? Jeszcze jakiś sąsiad to czyta i Cie podkabluje ;)
image image

popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
można jak w firmie "PRĘGI"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
albo zacznij podrzucac chlebek suchy do sąsiada to się przeniosą.... ;P
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
http://www.abcgospodyni.pl/odstraszanie-golebi.html
tutaj polecaja wieszanie plyt cd, czy umeiszczanie np gumowych wezy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
środek nie jest szkodliwy. podobno. ten kupiłam
http://allegro.pl/odstraszajacy-preparat-na-golebie-odstraszacz-100g-i2366304907.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
babeczka z pracy miała kilka lat temu takiego lokatora, za nic go nie mogała przepedzic do póki wnuczka nie przytargała pieska nakrecanego;P i dziad odleciał , nakrecała codziennie po kilka razy psiaka na balkonie i po problemie;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
w Oliwie jest taki sklep gdzie można kupić preparat na odstraszanie gołębi, jest skuteczny bo moja koleżanka z pracy miała podobny problem. Kupiła i popsikała balkon i sie wyniosły. Preparat nie jest drogi bo chyba z 15zł, sklep nazywa się Fregata
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mamy zadziałało ACE


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ACE? ale ze jak ,po oczach?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak leci ... :)
mama polała tam gdzie siedziały i pomogło


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy mieszknie w centum i problem gołębi od lat. Nie pomagały kolce, środki odstraszające, sypanie soli. Jedyne co pomagało to częste otwieranie drzwi balkonowych - mieliśmy lokatorów, którzy palili faje na balkonie i gołębie przestały przylatywać, teraz ich już nie ma, a gołębie znowy są. A "babcie sąsiadki" dokarmiają i dokarmiają.... - bo przecież stworzenie jest głodne :((
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
wystaw tam stracha na wróble albo teściową i bedzie po problemie :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
1985słoneczko piętro niżej mieszka teściowa która trzęsie całym blokiem także mi nikt nie podskoczy :P poza tym nawet gdyby komuś się to nie podobało to wolność tomku w swoim domku :P
agusia trzepie poza balkonem bo balkon dosyć mały, więc odpada ale fakt rozwiązanie fajne J
~mjakmama rozwiązania typu cd, siatki itp. działają ale na krótko ptaszyska szybko się przyzwyczajają L
~A. Też mieszkam w centrum i tu jest gołębi najwięcej :/ pełno dobrych ludzi co je dokarmiają, a palacze też ich nie odstraszają
póki co nauczyłam psa że biegnie na balkon na hasło gołąb :D ale niestety balkon nie może być otwarty non stop, a jak nas nie ma w domu to burek śpi i ma w nosie ptaszyska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Winogrona - ekstra ta komenda! :)
Mnie leczą ludzie którzy dokarmiają biedne głodne gołąbki :/ niech kupiąc coś psiakom w schronisku.
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
wiatraczki to tez dobre rozwiazanie, dzwoneczki, wszystko co sie dynda ,powiewa i obraca, np na parapetach wystarczy linka ze wstazeczkami czy zwykla siatka foliowa przytrzasnieta, srednio wyglada ale dziala ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
pieczulk może faktycznie z tymi wstążkami by zadziałało, warto spróbować
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
... wstążeczki, wiatraczki itp (balkon wyglądał jak choinka) też to przerabialiśmy, niestety przyzwyczajają się do tego skubańce!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no ja mam tylko problem parapetowy i tylko zima , bo letnie golebie do nas nie przylatuja sie ogrzewac ;) czasem tylko gzdzic:) - bo balkonu brak :(

ale moze jakby przewieszac co jakis czas, powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gołąb wysiaduje jajka:)
http://youtu.be/0w4fNXL4uNc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kup miauczacego kota zabawke i na balkon
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Można jak w filmie PRĘGI odstraszyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Również mieszkam na ostatnim piętrze i wiadomo gołębie były częstymi gośćmi. Ale gdzieś wyczytałam, że te z wyglądu miłe ptaszki nie lubią koloru srebrnego, mieniącego się. Głowiłam się niestrudzona. W końcu wymyśliłam. Pocięłam mnóstwo przezroczystej grubej folii (do bindowania dokumentów) w cieńsze paseczki (jak kto woli), następnie poprzyklejałam mocną przezroczystą taśmą (taką do pakowania) na poręczy balkonu na całej jej długości. Paski w różny sposób pozaginałam. W ten sposób, pod wpływem słońca pięknie się mienią, a gołębie nie siadają już na krawędziach balkonu i co najważniejsze, nie panoszą się po moim balkonie. Mam to od dwóch tygodni i póki co, ani jednej kupki. Jedyny mankament, taśma pod wpływem słońca i deszczu w niektórych miejscach odkleja się. Od czasu do czasu trzeba nanieść poprawki, dokleić, dociąć nowe paseczki i gotowe. Dla bardziej cierpliwych można z nich zrobić takie srebrne kule, wtedy tylko pomysł jak takie ciężkie gwiazdy przyczepić do krawędzi, wtedy delikatnie szeleszczą, co dodatkowo odstrasza. Pomysł z siatkami, kolcami nie podoba mi się - mało estetyczne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
my przymocowalismy wiatraczek + atrape sowe, podzialalo natychmiast. golebie ponoc boja sie sowy,
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja kupiłam wrony duże czarne i co z tego?gołąb usiadł obok ptaka i przyglądał mu sie i dalej zaczął łazić po balkonie.Tresowane ptaszyska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja siostra kupiła kruka i pomógł, ja rozważam montaż siatki, lub kolców, bo u mnie problem jest zdecydowanie większy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam kolce, sąsiadka siatkę. Oba sposoby są skuteczne. My kupiliśmy swoje kolce w sklepie internetowym linarem. Mają tam więcej przydatnych rzeczy, a jak nie wiesz co wybrać to możesz zawsze do nich napisać, na pewno ci doradzą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ostre szpilki to nie jedyna metoda. Jest wiele innych, ale najskuteczniejsza, to zabudowa balkonu. Zyskujesz cieplejsze mieszkanie, poprawę bezpieczeństwa, a także fajne miejsce do wypoczynku. Wyobraź sobie wichurę na zewnątrz, a ty sobie siedzisz na balkonie, pijesz kawę lub herbatę i podziwiasz kołyszące się na wietrze drzewa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

nie przyjemny kardiolog -dr.Sabiniewicz (91 odpowiedzi)

dr.Sabiniewicz -kardiolog dzieciecy opinie na jego temat poprosze

proszę o radę w sprawie zakupu laptopa :) (12 odpowiedzi)

hej, może ktoś na tym forum zna się na rzeczy albo może polecić mi jakieś informatyczne forum...

Biorezonans opinie (6 odpowiedzi)

Witam mam pytanie czy któraś z was korzystała kiedykolwiek z biorezonansu ?? Chciała bym go...

do góry