Widok

jaki fotelik samochodowy dla 3-latka

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
hej dziewczyny, nie myślałam ze kupno fotelika może być az tak skomplikowane.Szukałam na info fotelik,potem ogladałam na allegro by móc w koncu cos ustalic i pojechac do jakiegos sklepu oraz przymierzyc ostatecznie kupic.
Gdzies już się pytałam i zaproponowano mi od 9-36 recaro ale jak już zadzwoniłam do sklepu to sprzedawca mi odradził bo lepiej od 15-36(mam 3 letnie dziecko,waży 14 kilo,mierzy 96/97cm)po za tym cena jednak troche nas przerosła ale mniejsza o to.
Patrzyłam tez na chicco neptun ale też zły bo podobno twardy i brak mozliwosci regulacji.
Jak juz stwierdziłam ze trzeba rozejrzec sie raczej za 15-36 to okazuje sie ze nie mają pasów! to jakas nowosc? czy to jest bezpieczne?? co ja mam zrobić,co mam brac pod uwage? pomóżcie bo juz zgłupiałam:(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Foteliki 15-36kg nie mają już pasów i to żadna nowość.
Nasz Syn miesiąc przed trzecimi urodzinami przesiadł się z Maxi-Cosi Mobi do Sunshine Kids Monterey I. Jeśli chciałabyś zrobić przymiarkę, to zapraszam do nas na działkę do Jasienia ;) my fotelik sprawdzaliśmy w Mapu w Gdyni, zamówiliśmy na allegro.
Z jednej strony ponoć lepsze są foteliki z mniejszą rozpiętością wagową. Z drugiej te 9-36kg mają jeszcze swoje pasy pięciopunktowe...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
dzięki agusia,a jak z pasami samochodowymi w takim foteliku? nie przeszkadzają dziecku? właściwie to moglibysmy tez zajechac do mapu bo jestesmy z gdyni:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
w bobowózki jest pormocja romera kinga z 600 na 299
ma takie same oceny jak wyzsze modele czyli romer kingfix i sict czy jakos task, polecam bardzo wygodny i cena rewelacja, 15-36 kg
duzy wygodny
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=1640&%3CosCsid%3E
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w mapu nie ma teraz montereya, nie ma go w całym trójmiescie bo zmienia sie firma i teraz będzie sie nazywac diono, w mama i ja tylko recaro i cybex oraz romer i kiddy , najwiecej do zmierzenia jest w mapu- sprawdzone w zeszlym tygodniu, tam mozesz przymierzyc romery, kiddy, recaro, cybex vega- gorszy monterey, maxi cosi rodi to chyba najlepsze w tej chwili w sprzedaży , nigdzie tez nie zmierzysz concorda bo tylko sprzedaz internetowa własciwie , w bobozówki tylko recaro cybex i romery. jesli o pasy chodzi w 9-25 i tak za chwilę będziesz musiała odpiąć więc nie warto takiego fotelika , są one z reguły mniejsze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ooo dzieki(ale blondynka ze mnie;) ) fajny!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oo fajnie! a na pewno to jest 15-36? w necie są romer king ale 9-18:( albo cos zle szukam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w takim razie skoro niema montereya w mapu to wybiore sie do bobowózki,i zerkne jeszcze na cybexa solutions jesli bedzie bo też mi sie podoba,ponoc ma ocene 4 jesli sie nie myle:
http://allegro.pl/fotelik-cybex-solutions-pure-black-2012-15-36-kg-i3316770225.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
na pewno 15-36 bo kupiłam
a cybex solution zwykły i x są w bobowózki mozna jechac przymiarzac - a przynajmniej były w sobotę, ale ja sie tez zastanawiałam nad nim i jak córka zmierzyła to zdecydowanie lepiej siedziała w romerze, a to ważne zeby dziecku było wygodnie
cybex jest wąski
w bobowózki można taki myk zrobic ze poprosic ze chcecie kupic przez neta ale od razu u nich odebrac :) w cenie internetowej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli jednak 15-36.dobra juz wiem na czym stoje,bardzo dziękuje, po przymierzam oba w tym przedziale wagowym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to jak chcesz koniecznie cybexa to na ich stronie internetowej jest tez super promocja na cybexa juz x2
http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=1192&%3CosCsid%3E

lub ten starszy
http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=1666 w cenie lepszej niz na allegro, ale tak jak mówie one są wąskie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie koniecznie cybexa,wybierzemy tego który bedzie lepiej pasował małemu.A tak wogule to dobrze ze sie spytałam tutaj bo bylismy gotowi kupic 9-36. takze wielkie dzieki za info
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
problem z 3latkiem i brakiem wewnetrznych pasow jest dojrzalosc dziecka, ono musi rozumiec ze ma siedziec wewnatrz fotelika i nie odpinac pasow albo je przekladac, czesto jest to problem. rozwiazanie - albo poczekac jak mozesz albo kupic nowy romer ktory jest 9-36 ale ma wewnetrzne pasy do 25kg, zapomnialam jak sie nazywa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale pasy służą tylko do 18 kg w tych fotelikach, pózniej należy je wyjąć , na pewno nie słuzą do 25 kg,weic nie wart bo za chwilę się wyjmie pasy a fotelik trzeba będzie nowy kupić.
jest tylko jeden fotelik na rynku meeega drogi, który ma pasy 5 punktowe do chyba 25 kg wytrzymałe, ale on bodajże coś koło kilka tysięcy kosztuje jesli dobrze pamietam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny te ceny na stronie bobowozki to obowiazuja tylko na stronie internetowej?czy jak pojade do nich do sklepu to bede mogla tez kupic w takiej cenie jak jest na ich stronie ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mozesz isc i po cichu poprosić zeby ci Panie sprzedały po cenie internetowej , powinno sie udac
albo kupic pod sklepem przez komórke zapłacic i od razu u nich odebrac po zmierzeniu :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://allegro.pl/fotelik-britax-romer-evolva-1-2-3-plus-2013-i3385580620.html

my mamy taki i na razie uzywamy pasów wewnętrznych - jest szeroki i wygodny -
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie rozumiem dlaczego odradzili 9-36?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo mój synek ma 3 lata wazy 14 kilo i ma prawie metr wzrostu i powiedzial ze nie mna sensu tego przedziału fotelika brac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bedziemy dzisiaj jechac po fotelik i znalazlam jeszcze taki:
http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=799
jak myslicie? porównując do britaxa solutions i roemera kida?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale wlasnie jak bedzie mial te 18kg to bedzie ok zeby jezdzil w normalnych pasach. za chwile autorka bedzie zakladala watek ratunku co robic moj 3latek nie siedzi w foteliku. dosc wyraznie jest napisane ze foteliki 9-18kg sa dla dzieci w przedziale do 4 lat i to nie jest widzimisie producenta tylko zdrowy rozsadek. dlatego sa fotelki 9-39kg. oczywiscie zrobisz jak uwazasz ale poprobuj tych 9-36kg, ewentualnie jak masz mozliwosc pozycz od kogos ten 15-36kg fotelik i przewiezw nim dziecok zobacz jak reaguje czy cie slucha zeby siedziec w srodku i nie bawic sie pasami
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://romer-xtensafix.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też bym szła w te foteliki 9-36. jak dla mnie te większe na pasy to jakaś porażka. wczoraj miałam okazję widzieć jak siedzi w takim 4 latka. nie dość że to się niczego nie trzyma to jeszcze oczywiście młoda przekładała rękę przez pasy bo coś musiała sięgnąć!
Więc jak my będziemy zmieniać to na pewno na 9-36 i jeszcze najlepiej na isofixie żeby był:)

Swoją drogą moja młoda ma 3 lata, waży jakieś 13 kg ma 95 cm wzrostu i jeździ jeszcze w 9-18 na bazie i spokojnie jeszcze rok albo dwa w nim pojeździ.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ten nowy romer wygląda super:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"za chwile autorka bedzie zakladala watek ratunku co robic moj 3latek nie siedzi w foteliku." ahahah!,nie nie będe obiecuje:)
założyłam ten wątek właśnie po to zeby sie poradzić was w jakim przedziale kupic , wszystkie jak dotąd piszecie ze raczej 15-36 bo za rok bedzie trzeba juz zmieniac na inny, bo jak dobrze zrozumiałam powyżej 18 kilo trzeba wyjąć pasy... no dobra jeszcze sie wstrzymam i najpierw przejedziemy sie na próbe tym 15-36 i potem zobaczymy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
basik ten fotelik co dalaś linka maxi cosi ma zla opinie w mama i ja facet tez go krytykowal zauwaz ze on ma male oslony na ramiona i jest wogole bardzo jakis taki malo stabilny ponoc maxi cosi jedzie na opini tobiego i dlatego ten wiekszy juz fuszera zrobiona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.tosia.pl/romer-xtensafix_p2321#

My go kupimy dla młodego no a cena? cóż, trzeba przeboleć bo bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Kiedyś przeczytałam na forum mądre zdanie, że ludzie biorą kredyty np. na kino domowe więc dlaczego nie brać na fotelik? i mieć spokojne sumienie, że zrobiło się wszystko aby dziecko było bezpieczne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
rozumiem,też sie zastanawiałam nad kredytem bo chcielismy tego recaro ale 1000zl. hakiem? nie wiem czy jest sens bo nie jezdzimy codziennie,tylko zakupy ewentualnie na bulwar z dziecmi itd:( ale fotelik pierwsza klasa!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do "ok", będe miała to na uwadze dzieki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Basik to nie bylo do ciebie z tym watkiem, tylko paru innych wypowiedzi tutaj. przepraszam jezeli to zabrzmialo agresywnie, temat fotelikow to dla mnie temat drazliwy i rzeka, wlasnie z powodu osob ktore uwazaja ze na tym mozna zaoszczedzic. super ze sie pytasz, sprobuj,moze masz dziecko ktore zaskoczy i bedzie ok, ale wiem ze wiekszosc 3latkow mentalnie sie nie nadaje. rzeczywiscie im mniejszy przedzial kg tym bezpieczniejszy fotelik i rzeczywiscie foteliki 15-36 maja lepsze noty niz 9-36 ale to biorac pod uwage wiek dizecka i tam siedzi manekin ktory nie ma cudownych pomyslow.
moja cora bedzie musiala sie przesiasc w wiekszy fotelik jak bedzie miec 3.5roku bo wtedy mlody wyrosnie z pierwszego i wlasnie dlatego zglebialam ten temat bo wiem ze na ten 15-36 bedzie jeszcze za mala.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
spoko,nie ma za co!nie zabrzmiało agresywnie:) masz racje,i nyzosia też,pamietam jak jechalismy z siostrą i jej córą (wiek 10lat) mała jechała na podstawce i w czasie jazdy bez przerwy wyciągała te ręce bo coś tam,faktycznie dzieci tak mają,jesli nie są dobrze zapięte to ten jeden pas samochodowy to za mało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze nie ma 14 kg, więc dlaczego ma mieć fotelik od 15? zanim dobije do 18 może minąć duuuużo czasu :) przecież w tym wieku już waga nie leci tak szybko w górę
15-36 są raczej od 4 lat

ja dla mojej 3,5 latki kupiłam właśnie 9-36, żeby jak najdłużej jeździła w uprzęży :) myślę, że jeszcze ze 2 lata jak nie więcej pojeździ, bo jest drobna :)
9-36 są nie polecane dla maluchów przesadzanych z 0-13, dla takich starszych właśnie lepiej się nadają :)

ale najważniejsze to przymierzyć fotelik do dziecka i do auta

w Mama i Ja w Gdańsku są sprzedawcy z certyfikatem, ale tylko dwóch, reszta mam wrażenie, że w ogóle nie wie o co chodzi :)

swoją drogą- gdzie widziałaś Recaro YS za 1000 zł? ja kupowałam za niecałe 800 chyba :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
asiaczek nie wiem czemu,już ci napisałam że sprzedawca mi tak doradził, powiedział że jesli dziecko wazy tyle i mierzy tyle ile napisałam powyżej to powinnam kupic ten od 15-36, powiedział jeszcze ze foteliki 15-36 są od 3 lat, dlatego zaczełam sie rozglądać za wiekszymi, ale z kolei zszokowało mnie to ze dziecko jest przypięte pasami samochodowymi w takim wieku że to chyba troche niebezpieczne.
"swoją drogą- gdzie widziałaś Recaro YS za 1000 zł? ja kupowałam za niecałe 800 chyba :)"
nigdzie nie napisałam ze recaro tyle kosztuje,najtaniej mozna go kupic za 700 z groszami, skwitowałam raczej fotelik który poleciła mi Aleksandra i on rzeczywiscie kosztuje ponad tysiąc, czytaj uważnie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aa, ok :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
generalnie czytałam ze brałas pod uwage tego neptuna i mi on sie podoba biorąc teraz pod uwage jednak te 9-36:p można wiedziec czemu z niego zrezygnowałaś? mi go odradzali bo brak regulacji ale to chyba lepiej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja zrezygnowałam, booo nie lubię firmy Chicco :D hehe ;) brałam go pod uwagę gdyby Recaro nie pasował do auta lub dziecka :)
a poza firmą nie podobała mi się w nim regulacja pasów- woziłam dwójkę w różnym wieku w Maxi Cosi Mobi i to przekładanie pasów przez dziurki czasami kilka razy dziennie doprowadzało mnie do szału :) w Neptunie właśnie tak się pasy reguluje, a w Recaro podnoszą się razem z zagłówkiem :)
i jeszcze Graco Nautilus też z tego samego powodu był na kolejnym miejscu jeśli Recaro by nie pasował :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak dla mnie to juz mala roznica mieczy 800 a 1000 zl, tyle ze ten nowy fotelik jeszcze nie mial robionych testow bezpieczenstwa i to jest jedyny problem, trzeba zaufac ze producent nie pojechal po kosztach i nie chce tylko jechac na opinii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam dla 3 letniego dziecka najlepiej kupić fotelik z przedziału 15-36, a to moje propozycje: 4baby Vito fotelik samochodowy to fotelik o rewelacyjnym stosunku ceny do jakości. Jest bardzo solidnie wykonany. Posiada regulowany w pionie zagłówek, który dobrze chroni głowę dziecka w razie kolizji bocznej. Następny to: Concord Transformer T Isofix fotelik samochodowy nowy fotelik niemieckiej firmy to daleko wykraczający poza obecne standardy model charakteryzujący się wysoką funkcjonalnością i nowoczesną budową, która zapewnia niespotykany dotąd komfort jazdy. I jeszcze jeden: Coto Baby Conga fotelik samochodowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostał 3 gwiazdki w testach. 2.5 latek już niedługo będzie nadawał się do fotelika 15-36 kg a tu masz duży wybór dobrych i bezpiecznych foteli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dla 2,5 latka jest stanowczo za szybko na 15-36. Jakiego wzrostu jest dziecko i ile waży?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kobieto wystarczy spojrzec na foteliki 15-36 i pomyslec. Jesli nie ma wmontowanych na stale pasow tzn. ze zapinasz dzieckow pasy samochodowe. Zreszta dolna czesc fotelika ma wyprofilowanie, notabene wlasnie na to aby dolny pas (nazywa sie on biodrowy dla twojej informacji) mogl sie tam znalezc jak znajduje sie na twoim podbrzuszu jesli (o ile ) sie zapinasz wsiadajac do samochodu. AMEN
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja akurat zakupiłam recaro i jestem bardzo zadowolona. W sklep-tosia.eu mają też wiele innych ciekawych modeli więc z pewnością coś fajnego można dobrać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Smart kid Belt jest dobrym urządzeniem podtrzymującym który rekomendują do przewożenia starszych dzieci. My akurat pas mamy, i tak wozimy Stasia. Proste urządzenie, ale fakt - skuteczne i bezpieczne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

Kosmetyki dla dzieci - czytacie skład? (42 odpowiedzi)

Ostatnio całkiem przez przypadek trafiłam na fachową stronę nt. szkodliwych składników kosmetyków...

Jakie biuro podrózy najlepiej?? (5 odpowiedzi)

Chcemy leciec pod koniec kwietnia na wycieczke i nie wiem ktore biuro podrozy wybrac....

do góry