Widok

jaki piec wybrać do domu?

Banino Temat dostępny też na forum:
Witam
Proszę o podpowiedź jaki piec gazowy wybrać do domu - ( bliźniak o pow. całkowitej 140m2 ). Proszę o informacje jaki jest średni koszt ogrzania domu o takiej powierzchni.
Dziękuję i pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam DeDietrich 24kW i daje radę na podobny dom. Koszty ogrzewania u mnie za zeszły rok (razem z ciepłą wodą) to 750m3 gazu + 8m3 drzewa spalonego w kominku + solary grzejące wodę latem i wspomagające ogrzewanie w okresach przejściowych. Czyli w przybliżeniu gaz 1900zł + drzewo 1000zł + solary trochę prądu = 3000zł/rok
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zakupiłem DeDietricha http://dedietrich.pl/produkty/technika-dla-domu/gazowe-wiszace-kotly-kondensacyjne/lumea-mpx-2833bic/ nowy system jest bardzo wydajny - w sezonie około 500zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jednofunkcyjny - jeżeli masz miejsce na zasobink (150L to minimum dla rodziny trójosobowej, która rzadko korzysta z wanny). Dwufunkcyjny - gdy go nie ma.
O ile dom tej wielkości jest przyzwoicie ocieplony (trzyma obecne normy) to w zupełności wystarczy piec mocy ~20kW.

Mam dom 200m2 (w tym 40m2 ogrzewanego garażu), wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Piec Vaillant kondens 19,5kW + zasobnik 150L + sterownik pogodowy. Mieszanka podłogówki i kaloryferów blaszanych + kominek z płaszczem.
Zapotrzebowanie mojego domu na ciepło to trochę poniżej 100kW/m2 na rok.

Spałiłem - ostatnie 3 sezony:
2013/14 - 1400m3 + 4 m3 drzewa - łączny roczny koszt ~3000 tys pln.
2012/13 - 1575 m3 + 4 m3 drzewa
2011/12 - 2031 m3 + 2 m3 drzewa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szanowna Pani,

Na koszt ogrzania domu o wskazanej przez Panią powierzchni wpływa co najmniej kilka czynników, a wśród nich podstawowy - rodzaj i koszt paliwa jakim zamierza Pani domostwo ogrzać. Doradzanie rozwiązań przez internet, bez kompletu niezbędnych danych technicznych, nie pozwala na dobór rozwiązania w sposób rzetelny i merytoryczny. Zachęcam do kontaktu z jednym z naszych specjalistów, którzy służąc pomocą i doświadczeniem chętnie doradzą odpowiedni dla Pani kocioł, z pełną dbałością o aspekt ekonomiczny. W przypadku pytań bądź wątpliwości, służę pomocą.

Pozdrawiam,
Konsultant marki Buderus
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
na Śmieci - najtaniej ;D
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6
Z piecem Buderus mam więcej problemu niż z niego pożytku:(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Możesz coś więcej napisać? Ja akurat mam też kocioł tej marki i nie narzekam. Owszem zdarzały się awarie ale całe szczęście mają sprawnie działający serwis i szybko zostały naprawione. Ważne jest żeby taki kocioł był eksploatowany zgodnie z instrukcją obsługi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Trudno jest mi odnieść się do tak sformułowanej opinii, kiedy nie popierają jej żadne szczegóły merytoryczne. Nie podaje Pan modelu, nie opisuje problemu, w żaden sposób nie uzasadnia swojego zdania, trudno zatem ustosunkować się do niego. Rekomenduję kontakt z jednym z naszych serwisantów. Po zdiagnozowaniu problemu będzie on w stanie zaproponować rozwiązanie obiektywnie najkorzystniejsze dla Pana. Służę pomocą w przypadku wątpliwości.

Pozdrawiam,
Konsultant marki Buderus
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piecem węglowym palił mój dziadek, ojciec i ja przez 30 lat. Nigdy nie można było mieć porządku w piwnicy. Marzyło mi aby mieć tam pralnie, spiżarnie, lecz nie było możliwości tego wprowadzić w życie, aż do momentu jak sprawiłam sobie ten wynalazek. Od miesiąca biało, nowe kafelki, czysto i pachnąco. Praleczka się kręci:) Uwielbiam ten świeży zapach prania, zamiast cuchnącego czadu i brudu. Po miesiącu używania mogę stwierdzić, że koszt ogrzewania zgadza się z tabelką. Mam stary dom 180 m2, ocieplony i po przeliczeniu zużytej energii wyszło 660zł/miesiąc. Śpię spokojnie, nie wstaję w nocy żeby dokładać do pieca. Plac wysprzątany, piwnica czysta, nic się nie wnosi się do środka. Dla mnie super. Piec nazywa się T69 zakupiłam na stronie http://www.przyjemnysen.pl Polecam każdemu Barbara

piec kupiłam tutaj:
http://przyjemnysen.pl/kocio%C5%82%20elektryczny,%20ogrzewanie%20elektryczne,%20piec%20elektryczny%20C.O.%20T69
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Interesuje się zakupem tego typu pieca. Czy mogę prosić o kontakt mój e-mail to spokes@interia.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani Barbaro, czy mogłaby Pani przekazać mi jak sprawuje się piec zakupiony 2 lata temu ? Czy on jest jeszcze gdzieś do kupienia ? Podana strona , zdaje się, już nie ma go w ofercie ... Dziękuję z góry - Katarzyna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Junkers Cerapur Smart Zsb 14-3C u mnie pracuje na 180m2 podłogówki. Dobry zakres modulacji. Bardzo ciekawy wątek o nim jest na forum muratora również tam znajdziesz dużo opinii na temat produktów innych producentów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam Buderusa ponad 10 lat , jak cos się stało( drobiazgi) to serwis zawsze sprawnie działa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na głowę te wszystkie kotły bije Viessmann. Vitodens 100 - najpowszechniejszy kondensat, cos lepszego to seria 200. Chyba ze zamiast mercedesa ktoś chce jaguara to seria 300 na pełnym wypasie ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Taa a pod jakim względem je bije? Na pewno ceną bije po oczach ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bungalow 130m2 pow.
rekuperator
piec kondensat Vaillant eco tec plus 20kw
za zeszły rok rachunek 2200pln za gaz (zawiera gotowanie na kuchence gazowej)+ 4m3 drewna do kominka.
Piec jednofunkcyjny z zasobnikiem CWU 120litrów-spokojnie wystarczy dla trzyosobowej rodziny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja podobnie jak koleżanka zastanawiam się nad wyborem rekuperatora, by powietrze nie było tak ciężkie. Mieszkam dodatkowo bardzo blisko 3 fabryk, co jest nieznośne, widzę po oknach. Czarne! To samo trafia do moich płuc, brak słów. :( muszę coś z tym zrobić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobry pomysł, zajmij się tym jak najszybciej! Proponuję Ci wyhaczyć jakąś ekipę monterską, która zaproponuje CI odpowiedni rekuperator, ja tak zrobiłam, bo nie znam się na parametrach i dla mnie każdy model jest taki sam hehe, ostatecznie wybraliśmy nie za drogi, ale też nie ten najtańszy, spełniający wszystkie warunki pod przefiltrywanie,super sprawa!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jaka miejscowość? Bo ja z Warszawy jestem i potrzebuję ekipy tutejszej. I ostatecznie na czym stanęło z tym wyborem, może u mnie też będzie ktoś miał podobny na stanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli ktoś z Was ma problem z doborem odpowiedniego pieca, warto skonsultować się z mobilnymi handlowcami z Ekowitt, można umówić się na spotkanie, oni pomogą dobrać odpowiedni model. Jak dla mnie najlepsze są modele wyposażone w ślimakowy podajnik retortowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
> najlepsze są modele wyposażone w ślimakowy podajnik retortowy

To są takie piece gazowe? ;>
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trochę się pogubiłem, to raz o rekuperatorach, raz o piecach, już nie wiem komu odpisuję i na co hehe ;D ekipę miałem z Łodzi, ale tym się nie martw... przecież i tak oni reku ściągają z kilku jak nie kilkunastu punktów z Polski, bo mają kilka tej firmy, kilka tamtej... U mnie stanęło na HRU-ERGO, poczytaj sobie w necie o jego parametrach, ale Alnor ma ogólnie opinie bardzo pozytywną jeśli chodzi o produktu, więc u mnie nie było czegoś takiego, bym się wahał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ok, firma która ma się zajmować instalacją rekuperatora ma ten model na stanie, porozmawiam z nimi jeszcze na ten temat, ale bardzo możliwe, że się na niego zdecyduje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jak użytkowanie tego modelu? Zastanawiam się nad nim, bo cena dość atrakcyjna, a parametry na papierze dobre, ale jak jest z nim rzeczywiście?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na razie bez zarzutu. Wykonanie rekuperatora dobre, ekipa też go dobrze zamontowała. Chodzi cicho i co najważniejsze dobrze spełnia swoje zadanie. Wydaje mi się, że wyjdzie taniej niż piec czy klima.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pozytywne doświadczenia z ludźmi z biura A-pic design ( a-pic.pl). Robili w moim domu całą instalację z pompą ciepła, razem z odwiertem. Pompa glikol woda z kolektorem pionowym. Nadaje się do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Jak na razie to bardzo mi się to opłaca, nie mam problemów techniczny, z każdym miesiącem inwestycja na siebie pracuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

U nas jest ekologiczny kocioł automatyczny Kamen http://www.kamen.com.pl/produkty/kotly-automatyczne/kamen-eko-komfort/ Nie chce dodatkowo bardziej zanieczyszczać powietrza niż muszę, przy smogu jaki jest zimą w Polsce nie wyobrażam sobie stawiać na kiepskiej jakości ogrzewanie. Sam kocioł oceniam bardzo dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to jak ekologicznie - to było wziąć pompę ciepła ;) lub kocioł gazowy Banino w większości ma dostęp do gazu ziemnego
grunt to reklama szemrana - pozdrawiam i polecam delikatniej to robić o_O
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie kocioł gazowy! Masz czysto w domu, nie musisz wiecznie czyścić się z tego popiołu itp. Sprawdź tutaj -> http://www.dag-dar.pl/. Mają szeroki wybór
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej. Poszukuję dobrej firmy, w której specjalizują się w kotłach gazowych. Zna ktoś może tą firmę: http://www.modern-tech.com.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam go trzy lata , badziew jak nie wiem co. Co chwila jakieś usterki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kociołek Viessmann vitodens 100 B1HC jednofunkcyjnyz zasobnikiem 100l , powierzchnia grzewcza 240m2, za cały poprzedni rok zapłaciłem rachunek 3100zł razem z kuchnią.Na dole mam 80m2 podłogówki, na górze 5 grzejników, na powrocie z grzejników hydraulik rurkę pex puścił wężykiem bez ocieplenia żeby dogrzać podłogę w łazience i garderobach.Budynek o ścianach z purotermu 24 cm plus 15 cm styropianu grafitowego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Rozumiesz w ogóle co to jedno lub wielofunkcyjny? Reklama bez zrozumienia tematu po odgrzanym poście z przed kilku lat to sukces murowany weź sie ebnij w twarz ale mocno.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A u mnie porażka duże spalanie ,sąsiedzi domki ten sam wymiar ten sam stopień ciepła a rachunki 200zl mniej nie polecam serwis bardzo drogi 300zl za wizytę i dostępność serwisanta bardzo ciężko .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laurze13 to się pewnie różowy najbardziej spodoba..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciepły ,szybki, no i zeby pogadac mozna bylo czasami...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja rozważam zakup kotła 5 klasy , słyszałam że teraz tylko takie powinno się kupować bo odpowiadaja najnowszym wymogom - o którymś z tych myślę http://www.kotly-witkowski.pl/kotly/kotly-klasy-5 czytałam że robią dobrej jakości kotły
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

weź koze i po problemie :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam reaktor jądrowy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej sprawdzi się układ z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej np. jednofunkcyjny gazowy kocioł kondensacyjny ECOCONDENS GOLD PLUS marki Termet. Ja mam w mieszkaniu dwufunkcyjny i sprawuje się świetnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co sądzicie o kotłach gazowych https://buderus-inserw.pl/sklep/kotly-gazowe/kondensacyjne Możecie ktoś z Was miał okazję używać i może ktoś z Was jest w stanie w jakiś sposób mi pomóc? Jeśli tak, to koniecznie dajcie znać, bo to w sumie bardzo pilna sprawa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogrzewanie gazowe jest dośc drogie, polecał bym raczej piec np na pellet, jest znacznie wydajniejszy, najlepiej 5 generacji bo wtedy nie wydziela tak dużo trujących spalin. Ja swój zamawiałem w Piecbudzie z Radomia i jestem zadowolony, także możesz spróbować zamówić u nich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jest drogie jak ktoś ma deweloperskie ocieplenie i musi palić syfem takim jak pellet :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Baninie MPZP masz zapisany zakaz stosowania kotłów na paliwo stałe. Pomijam to że powyżej to same reklamy. Jakby ludzie z googla nie umieli kożystać. Dostał ostatnio w Baninie odbiór na budynek z kotłem na pellet? Dobre rady zawsze w cenie ale więcej jednak jest tych niedobrych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli piec to najlepszy zwykły śmieciuch . W baninie najlepiej się sprawdza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ognisko w centralnym punkcie :-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja już też szukam w temacie 5 klasy widziałam kotly-witkowski.pl mają kotły w piątce. Na pellet i eko-groszek. Nawet można konfiguracje wybrać. Dobre to przy mojej kotłowni. Opinie mają bardzo dobre, no i jest w czym wybierac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam kocioł od Witkowskich i sobie chwalę, a firma solidna bo pomogli mi dobrać moc do mojego metrażu i zamontowali wszystko. Pokazali jak obsługiwać, a z tym nie ma problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy gaz jez drogi? mi sie nie wydaję.W domu mam ciepło bo Żonka zmarźlak a rachunki za gaz 190 zł miesiąc przez cały rok (mam prognoze i płacę co 2 miechy 380zł ) a raz w roku robia korekte i albo jest nadpłata albo niedopłata .Zazwyczaj wychodzi na zero. Nie pierdziele się z żadnym wsypywaniem , zamawianem groszku /peletu i wysypywaniem tego co zostalo po spalaniu.Wiem że nie zostaję dużo ale zawsze cos tam raz na jakiś czas trzeba wysypac a i w podajnik wsypac też. Jak dla mnie ogrzewanie gazowe jest czyste i niezbyt drogie.Ale każdy musi sam skalkulowac.Ważne żeby miec gaz w drodze przed domem bo jak nie , to nie ma tematu.Najlepiej porównac 2 rózne opcje np ekogroszek /gaz i zobaczyc co wychodzi dla nas najlepiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli gazowy to kondensacyjny z pełną automatyką (pomiar temperatury zewnętrznej oraz pomieszczenia), jeśli jednofunkcyjny z zasobnikiem c.w.u. (o pojemności dobranej do ilości lokatorów i spodziewanego zapotrzebowania na c.w.u.) to dla nowoczesnego domu tej wielkości wystarczy o mocy 16-18kW, jeśli ma to być kocioł dwufunkcyjny dla zapewnienia komfortu c.w.u. co najmniej 24kW zwracając uwagę na deklarowany przez producenta wydatek c.w.u. w jednostce czasu, tańsze modele mają niewielkie wymienniki wtórne. Warto też zwrócić uwagę na ilość serwisantów i czy dany producent posiada magazyn części zamiennych na terenie Trójmiasta, serwisanci nie wszystkimi podzespołami dysponują a kilkudniowe oczekiwanie na przesyłkę z drugiego końca Polski przy ostrych mrozach nie należy do przyjemności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gaz jest drogi do ogrzewania domu, ja mam piec na eko-groszek i jest wydajny i przy tym nie płacę za niego dużo. Zamawiałam w Piecbudzie z Radomia bo mieli fajny wybór i pomogli mi dobrać moc pieca do metrażu mieszkania. Także mogę ich polecić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jak pozbyć się z forum tych tandetnych reklam? Po pierwsze w całym obszarze Banina jest ZAKAZ stosowania kotłów na paliwo stałe. Budynek z takim kotłem odbioru nie dostanie. Po drugie nawet jeżeli to przy obecnych cenach uczciwego opału o kaloryczności w okolicach 30Mj to i tak opalanie gazem wychodzi taniej i poza okresowym serwisem pieca jest bezobsługowe. Wreszcie może pozornie wyjść taniej jeżeli zakupi się tani opał z rosjii. Ale wówczas ilość popiołów, sadzy, tlenków siarki i azotu emitowane przez Ciebie w miejscu w którym mieszkasz przekracza wszelkie normy i przyzwoitość. Brak jest powodów które uzasadniałyby montaż pieca na węgiel. A nie przepraszam. Jedyny to brak możliwości podłączenia gazu, ale i to słabe bo można zawsze butle na lpg sobie zapodać. Uważam, że takie namawianie ludzi na kotły węglowe powinno być karalne, jako naruszanie zasad współżycia społecznego. A zresztą oczyma wyobraźni widzę szereg który się tak ogrzewa. Toć tym ludziom nawet Hitler nie byłby potrzebni. Sami by się zagazowali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wrogu paliwa stalego w Polsce jest nakaz a nie zakaz palenia paliwem stałym. Napisz ile powstało nowych ferm wiatrowych przez ostatnie dwa lata.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Polsce możesz mieć nakaz. Ale w Baninie masz zakaz. I w jaki skuteczny sposób chcesz wyeliminować z rynku wszystkie paliwa nie spełniające norm. NIE dla pieców na śmieci w Baninie i w ogóle kto ich broni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ogrzewanie propan jest drogie, mniej więcej dwukrotnie droższe niż gazem ziemnym. To dobre rozwiązanie tymczasowe gdy przyłącze z gazem ziemnym będzie za pół roku czy za rok, ale gdy nie ma szans na gaz ziemny w jakimś rozsądnym czasie to pozostaje montaż kotłowni na paliwo stałe lub pompy ciepła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomorska spółka gazownictwa ma Banino zgazyfikowane, przez co rozumie się zobowiązanie do dostarczenia Gazu w terminie przewidzianym w uzgodnieniu o które należy wystąpić. W innych wsiach może być problem, ale skoro mówimy o Baninie to gaz jest dostępny. Nie rozmydlaj tego na potrzeby sprzedawców węgla. A to że Polska węglem stoi, to strzał samobójczy, ale partia rządząca w takich się specjalizuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Proszę o źródło gdzie jest zakaz stosowania kotłów na paliwo stałe w gminie Żukowo (czyt. Banino), że budynek odbioru nie dostanie.
Nie artykuł na trójmiasto.pl czy też news z Faktu, demotywator itp.
Bo nie wierzę w Twój wpis ani trochę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie zwracaj uwagi na eko-oszołoma.

Ekogroszek jest paliwem wysokiej jakości. Współczesne kotły zasilane nim mają automatykę zapewniającą optymalny proces przemiany energetycznej.
Z ekonomicznego punktu widzenia jest to rozwiązanie bardzo korzystne. Jednakże użytkownik musi liczyć się z o wiele większą pracochłonnością obsługi (dosypywanie do zasobnika paliwa, usuwanie popiołu, czyszczenie powierzchni wymiennika).
Osobiście wolę gaz ziemny - ale nie wszystkich stać na jego podłączenie i późniejsze opłaty za zużyte m3.
Nie ma przepisu zakazującego montażu kotłów na paliwo stałe - są tylko wymogi co do klasy takiego urządzenia, zresztą w sptrzedaży sa tylko takie które to dopuszczenie posiadają.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uchwała Rady Miejskiej w Żukowie w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części wsi Banino oraz fragmentu wsi Miszewko, gmina Żukowo:

5) w zakresie zaopatrzenia w energię cieplną: ze scentralizowanych źródeł ciepła bądź z indywidualnych niskoemisyjnych lub nieemisyjnych źródeł ciepła;

Jak udowodnicie że eko groszek jest nisko emisyjny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Świadectwem jakości, które dostawca/sprzedawca ma obowiązek udostępnić na żądanie kupującego.
Zawartość siarki w kwalifikowanym ekogroszku jest na poziomie zgodnym z PN.
Zanim zaczniesz drążyć zapoznaj się z normami prawnymi a nie przytaczaj ogólników.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a jakie mamy doświadczenia związane z obecnym na rynku węglem, i co możesz sobie z jego certyfikatami zrobić? I jaki opał wybierze Janusz do domu? Ten z certyfikatem? czy jednak ten tani? Nie piecom na paliwa stałe! bo to eko groszkiem można ale i butelkę łyknie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja os siebie polecam kocioł na eko-groszek, jest naprawdę wydajny, najlepiej 5 generacji. Swój wymieniałem rok temu i działa bez zarzutu. W Metalvicie go zamówiłem bo mieli tanio i znajoma mi ich poleciła i faktycznie solidna firma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wybierzcie dobry sklep z fachową obsługa. Taki, w którym pracownicy są prawdziwymi specjalistami. Takim właśnie jest sklep Technika Grzewcza Bereda w Mińsku MAzowieckim http://www.tgbereda.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Witkowski i dla mnie nie ma innej opcji, w domu rodzinnym mięliśmy od nich kocioł, ja też mam Witkowskiego ale wymienilismy na 5 klasy co by mniej kopcił. Póki dotację mozna dostac za ekoprojekt to wymienilismy na Smart5, do palenia pelletem. Dla nas wystarczający http://www.kotly-witkowski.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Żałośni jesteście z tymi reklamami. Trole
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam ogrzewanie na gaz, powszechnie mówi się, że jest to dużo droższa opcja, a nie do końca tak musi być. Sama kocioł kupiłam dosyć tanio na http://buderus-poznan.pl/ tak samo jak reszte instalacji. Dodatkowo skorzystałam z dotacji i czekam na zwrot kosztów, ponieważ przechodziłam z węgla.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Najlepsza opcja to pompa ciepła, a nie gaz. Gaz jest drogi i nie zapowiada się, że będzie tańszy. Wręcz przeciwnie! Zapytaj fachowca od pomp (np. A-pic design) i poproś o wyłożenie kawy na ławę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ta a pràd jest za darmo i coraz tańszy? Chyba że nic nie wiesz na temat.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla nas najlepszym rozwiązaniem był kocioł na pellet. Czystrze palenie, tym bardziej mamy małą kotłownię, bardzo wąską. Szukalismy więc małego kotła do niej i trafiliśmy na ofertę Witkowskiego. Kocioł Miniwit okazał się najlepszy dla nas. Kompaktowe wymiary, można dac z tyłu podajnik. Taki nam doradził ich handlowiec jak do nas przyjechał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bardzo dobry jest tez kocioł Toret Pellet z obrotowym palnikiem Kipi. Sam się czyści, sam rozpala, sam wygasza. Nie wymaga tyle pracy jedynie załadować mu pellet
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam do sprzedania 2 kaflowe piece kafle pruskie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie ogrzewanie w domu było robione przez Team Instal, przede wszystkim z tego względu, że z nimi współpracuje firma, która odpowiadała za całą budowę domu. Ale ogólnie sprawnie to im poszło, w domu funkcjonuje piec gazowy, wszystkie przyłącza wykonane ładnie, rozprowadzone rurki. Ogólnie instalacja dobrze działa więc można powiedzieć, że firma też dobrze się sprawdziła i wykonała usługę we właściwy sposób.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Piecbud ma dobre kotły w ofercie, w rodzinnym domu mieliśmy kocioł z Piecbudu, u siebie mam już nowoczesny kocioł niskoemisyjny 5 klasy pelletowy tez od nich. jest w czym wybierać, dobra marka https://www.piecbud.net.pl/produkty/kotly-5-klasa-eco-design/5-klasa-pellet.html.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

w moim przypadku kiedy kupowałam piec pelletowy do domu o powierzchni 100 m^2, zdecydowałam się a firmę heiztechnik. Piece są wysokiej jakości https://heiztechnik.pl/ Co najwazniejsze firma dba o ekologię oraz wysoką wydajność. Koszt dokładnego Ci nie podam, ponieważ piec mam od niedawna i jeszcze nie zdązyłam policzyc, ale ja jestem zadowolona wiec moge Ci polecic. Na pewno duzych wydatków nie bedziesz miala ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Myślisz że odpowiedź po 6 latach jeszcze kogoś interesuje?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0


Piec peletowy do bliźniaka?! Za tà reklame szef powinien ci wręczyc kopala w upala, żenada to jest antyreklama i kiedys jak edukacja wroci albo, klienci będa beke robic to zrozumiesz...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakbyście szukali dobrego opału polecam skład Sobianek. Godny polecenia, opał z certyfikatami, najwyższej jakości
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W moim domu grzeje kocioł gazowy Warmhaus. Mam go z oferty Wentor, mój dom ma 160 metrów powierzchni. Koszty ogrzewania nie są wysokie, kocioł cicho pracuje, dobrze że zdecydowałem się na tę formę ogrzewania domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

O kotłach gazowych bardzo dobre informacje są w tym artykule. Można sprawdzić, jak działa, gdzie warto go zamontować i na co zwrócić uwagę przy wyborze. Cała potrzebna wiedza w pigułce!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajną ofertę kotłów oraz grzejników ma piecbud.net.p
u mnie sprawdzają sie od nich produkty, wysoka jakość
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trolu to ile masz produktów od nich w domu ? 5_9 pieców
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u siebie w domu mam bardzo fajny kocioł na pellet od piecbud.net.pl. Wejdz sobie na ich stronkę, mają bardzo dobre oferty i ceny.
Podajnik jest wedlug mnie bardzo dobry na ogrzanie domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koza - oponki cięte, robią robotę. Piecyk zje wszystko''
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli zależy Ci na wydajnym i ekonomicznym działaniu, to zdecydowanie mogę polecić Ci produkty marki Nordica. Sam od kilku lat użytkuję kocioł pelletowy: https://499.pl/pl/p/Kociol-pelletowy-Nordica-Extraflame-PK-15kW/7830. Urządzenie jest wyposażone w nowoczesne i precyzyjne systemy ułatwiające codzienne użytkowanie. Jestem bardzo z niego zadowolony, dlatego myślę, że Tobie również może się spodobać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

u siebie w domu, mam kociol z podajnikiem na pellet od Piecbud. jestem z niego bardzo zadowolony. 5 klasa, wyposażony jest w układ automatycznego podawania paliwa do komory paleniskowej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

zrezygnowalem z pieca na gaz juz jakis czas temu, kupilem w zamian piec na pellet od piecbud.
wychodzi mnie taniej niz ogrzewanie domu gazem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem piec na pellet jest bardzo ekonomiczną opcją - zwłaszcza, jeśli mamy spory dom. Na portalu http://budowaidom.pl doradzono mi, jaki konkretnie model wybrać i nie żałuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

ło a ceny pelletu strzeliły w kosmos ;D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A kocioł zgazowujący drewno? Słyszeliście o takiej opcji? Tutaj o tym jest - https://remont.biz.pl/ogrzewanie/czy-kociol-zgazowujacy-drewno-to-dobra-inwestycja-dla-domu/, moim zdaniem bardzo ciekawa opcja. Ciekawe jak wygląda to z wydajnością :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gaz to zly pomysl, lepszy jest pellet albo wegiel. polecam tez piec z firmy https://piecbud.net.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej będzie skonsultować to z doradcą, każdy dobry sklep hydrauliczny powinien mieć swojego specjalistę. My zdecydowaliśmy się na tradycyjny ze sklepu https://ogrzewanie-domu.pl/kotly-gazowe ale to wszystko zależy od wielu czynników
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak uszczelnić piec na paliwa stałe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo ciekawe komentarze w ważnym dla nas wszystkim temacie. W dzisiejszych czasach trzeba szukać rozwiązań jak najbardziej wygodnych, nie po to jest ten cały postęp technologiczny. Myślenie w perspektywie długoterminowej da nam w zasadzie tylko jeden wybór czyli zieloną energię. Do tego możemy liczyć na różne dotacje czy dopłaty. Natomiast w pierwszej kolejności trzeba znaleźć produkty spełniające wymogi by się na te dopłaty załapać. Co do powyższego pytania o uszczelnienie pieca na paliwa stałe to jednym z polecanych produktów jest klej ogniotrwały - https://www.zamac.pl/oferta/kity-kleje-masy-utwardzacze/kit-ogniotrwaly-ceramiczny-fkm/ Wytrzymuje najwyższe temperatury i jest w zasadzie stosowany w przemyśle także spokojnie się sprawdzi do takiej naprawy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

moj znajomy jakis czas temu zamawial kociol z piecbud.pl , podobno maja bardzo fajną ofertę tam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Co kupić - wyposażenie

Jakie meble do salonu ? (141 odpowiedzi)

Jakie macie propozycje do wąskiego salonu 3,5 x 6 m. Podobał mi się ostatnio w internecie komplet...

Stół + krzesła - gdzie najtaniej? (51 odpowiedzi)

Gdzie najtaniej kupię zestaw stół +6 krzeseł,może któraś z was wie coś na temat?

Garaż na czas budowy domu (4 odpowiedzi)

Witam. Stoję aktualnie przed dylematem co postawić, garaż blaszany czy z pustaka? Chcemy przed...

do góry